کنکور آی تی 90

Narciss

عضو جدید
با توجه به سوالات دفترچه ی" آ "سوالات 52 و 53 رو چجوری توجیه می کنین!!!؟

درمورد سوال 53: استفاده مجدد و ایجاد مبتنی بر قطعه دو تکنیک کاملا وابسته به هم هستند. خود من این دو مبحث رو این ترم برای درس نرم 2 ارائه دادم!!

Narciss

عضو جدید
سلام دوستان

اگه چک کردین جوابارو جاهایی که فک می کنین اشتباستو بگین تا ببینیم کدوماش واقعا اشتباس..

1-درس شبکه: اون سوال شبکه که گفته بود 4تا زیر شبکه میخوایم به نظر شما 8 بیت باید بگیریم یا 4 تا؟
واسه 0.0.0.0 و آدرس همه پخشیش مگه نباید 2 بیت جداگانه بگیریم؟
اون سوال اشتباس اصلا:mad:

سلام دوست من. منم موافقم که هر کی هر نظری در مورد سوالات داره، در اینجا اعلام کنه تا بقیه نظراتشان را در موردش اعلام کنه که به یک نتیجه یکنواخت برسیم. اما تا حالا که من هر سوالی پرسیدم کسی جوابی نداد

در مورد سوال شبکه. این سوال درسته. با 2 بیت می شه به 4 زیر شبکه تقسیم کرد.

saeed_435

عضو جدید
سلام دوست من. منم موافقم که هر کی هر نظری در مورد سوالات داره، در اینجا اعلام کنه تا بقیه نظراتشان را در موردش اعلام کنه که به یک نتیجه یکنواخت برسیم. اما تا حالا که من هر سوالی پرسیدم کسی جوابی نداد

در مورد سوال شبکه. این سوال درسته. با 2 بیت می شه به 4 زیر شبکه تقسیم کرد.

ممنون از جوابتون ولی
واسه آدرس شبکه و همه بخشی مگه نباید 2 بیت جداگونه گرفت؟!!
0 .0 و 1.1 که جزو ساب نتامون نیس!!:cry:
چرا من سوالا به تین تابلویی و اشتباه زدم!!!:cry::cry::cry:

bitash

عضو جدید
بچه ها سوال 74 هوش و 63 مدیریت اشتباه بود، چون من از خیلی ها پرسیدم. اگه شماها هم موافقید تو سایت سنجش اعلام کنید که درستش کنند.
74 گزینه 4 درست بود.
63 هم یه سری ها می گن 1 بعضی ها هم 2 ولی مطئنن 3 غلطه

طبق توضیحات یک دیگه از بچه ها: گزینه 1 دامنه درسته
منبع: کتاب جامع مبانی مدیریت-چاپ دوم-وحید قربانی-صفحات 53 و 54 و 55
توضیح:
1-برنامه ریزی عملیاتی در سطوح میانی و پایین انجام می گیرد اما برنامه ریزی استراتژیک در سطوح عالی
2-برنامه ریزی عملیاتی برای دستیابی به منافع فعلی و با دید کوتاه مدت است اما برنامه ریزی استراتژیک برای دستیابی به منافع آتی و با دید بلندمدت.
3-در برنامه ریزی عملیاتی ساختار سازمان و شرایط محیطی دارای ثبات نسبی اند اما در برنامه ریزی استراتژیک ساختار سازمانی منعطف و متناسب با تغییرات در طول زمان تغییر میکند.
4-در برنامه ریزی عملیاتی، اهداف کوتاه مدت باید قابل سنجش، مشخص، جزیی و واقع بینیانه باشند! در برنامه ریزی استراتژیک تعیین اهداف،مقاصد،ماموریت ها و فعالیت های سازمان بصورت بلند مدت و کلی می باشد.

خود منم تا جایی که از کتاب الوانی و رضایین یادمه جزئیات جزوه تفاوتاشونه چون تو استراتژیک ما یه سری اهداف کلی رو بررسی می کنیم اما تو عملیاتی با جزئیات
پس 99% گزینه 1 درسته

hoda23575

عضو جدید
بچه ها همه ی ما میدونیم سنجش هر سال تو کنکور پاسخ اشتباه داره (خودشم میدونه که میگه این کلید اولیه است !!)
پس لطفا هر کسی از جوابش مطمئن هستش تو قسمت نظر سنجی کلید آزمون ثبت کنه...

ما خودمان باید به فکر باشیم
ممنون از همتون

samigorgan

عضو جدید
سلام آره تو دفتر چه هاي مختلف گزينه ها متفاوته من درس معماري و زبان نزدم بقيه درسها تا حدود زيادي يادمه ترتيب گزينه ها چي بوده اگه خواستيد
بگيد تا من ترتيب درسته هر سوالو بگم نصف بيشترشون يادمه

Narciss

عضو جدید
سلام. بالاخره سازمان سنجش دلش برای ما سوخت و شماره ی دفتر چه سوالات رو اعلام کرد. همون شماره A بود

kfat20

عضو جدید
لطفا اگر کسی فکر میکنه جوابای سازمان سنجش غلطه حتما به این سازمان از طریق سایتش اعلام کنه
این خیلی مهمه

kfat20

عضو جدید
با این کلید فعلی سازمان سنجش درصدهای من اینجوریه:
زبان: نمیدونم
دروس مشترک 51
مدیریت 50
پایگاه 44
هوش 44
سیستم عامل 20

شما فکر می کنید حدود رتبم چقدر می شه؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این کلید فعلی سازمان سنجش درصدهای من اینجوریه:
زبان: نمیدونم
دروس مشترک 51
مدیریت 50
پایگاه 44
هوش 44
سیستم عامل 20

شما فکر می کنید حدود رتبم چقدر می شه؟

اگه دروس مشترک رو همین قدر زده باشین. فکر کنم یه خورده پایین تر از 100 . شایدم بهتر.

اگه زبان هم 40 . 50 زده باشین من رتبه 50 تا 100 رو براتون تخمین میزنم. البته تو گرایش 1 و 4 /

نسبت به درصد هایی که دیگران اعلام میکنن. مشترک رو خیلی خوب زدین. پایگاه رو هم به نسبت دیگران خوب زدین. ولی هوش و سیستم عامل رو پایین زدین.

پ ن : یکم تو این تالار فعالیتتون رو بیشتر کنین که استارت مصاحبه با شما رو هم بزنیم دیگه !!!!!

saeed_435

عضو جدید
حذف سوال 59 درس شبكه

حذف سوال 59 درس شبكه

3 منبع توووووووووپ پيدا كردم كه نشون ميده سوال 59 شبكه اشتباسسسسسسسسس
:cool:

kfat20

عضو جدید
اگه دروس مشترک رو همین قدر زده باشین. فکر کنم یه خورده پایین تر از 100 . شایدم بهتر.

اگه زبان هم 40 . 50 زده باشین من رتبه 50 تا 100 رو براتون تخمین میزنم. البته تو گرایش 1 و 4 /

نسبت به درصد هایی که دیگران اعلام میکنن. مشترک رو خیلی خوب زدین. پایگاه رو هم به نسبت دیگران خوب زدین. ولی هوش و سیستم عامل رو پایین زدین.

پ ن : یکم تو این تالار فعالیتتون رو بیشتر کنین که استارت مصاحبه با شما رو هم بزنیم دیگه !!!!!

متاسفانه زبان رو فکر میکنم بین 10 تا 20 زده باشم
سال قبل فقط بخاطر زبان قبول نشدم
امسال چون قصد داشتم تا حد امکان منفی نزنم ریسک نکردم و فقط سوال هایی که اطمینان داشتم جواب دادم

pappeli

عضو جدید
سلام به دوستان گلم. من یک پیشنهاد دارم:
شما چرا اینقدر استرس دارید؟ والا منم تا به حال که مطمئن بودم که گند زده ام و در فکر سربازی!در صورت اینکه من هم 7 ماه از عمرم رو گذاشتم و شب و روز خواندم و ....! خوب باید چی کار کنیم؟ اگه قبل از کنکور زحمت کشیدیم و وظیفمون رو انجام دادیم، پس حالا واسه چی استرس داشته باشیم و دنبال کلید ها بگردیم؟
"ما مامور به وظیفه ایم و نه مامور به نتیجه"
نتیجه دست خداست. اگه خدا خواست قبول مییشیم و اگر هم مصلحت نبود قبول نمیشیم. پس تا اومدن نتیجه به بقیه کارهامون برسیم تا به خاطر این استرس کاذب و بی فایده از عمرمون خوب استفاده کنیم. من به عنوان یک دوست گفتم، بقیه اش با خودتون!

سلام
واقعا کسی که 7 ماه شب و روز بخونه تا این حد خراب میکنه؟!!!
و واقعا کسی که 7 ماه شب و روز خونده انقدر راحت اینجور بگه؟!!!
برام خیلی جالب بود
مرسی

pappeli

عضو جدید
بچه ها همه ی ما میدونیم سنجش هر سال تو کنکور پاسخ اشتباه داره (خودشم میدونه که میگه این کلید اولیه است !!)

ممنون از همتون

آیا واقعا سوالی اشتباه باشه آیا سازمان سنجش این نظرات رو اعمال میکنه؟؟؟

pappeli

عضو جدید

ممنون از همتون

اگه واقعا سوالی اشتباه باشه آیا سازمان سنجش این نظرات رو اعمال میکنه؟؟؟

hoda23575

عضو جدید
تا اونجا که من شنیدم اینکارو می کنه،البته بشرطی که جوابو بپذیره ....!!!!!!!!!
در هر صورت من میگم ما باید تلاشمونو بکنیم و امیدوار باشیم که سنجش بپذیره

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بچه ها سوال 74 هوش و 63 مدیریت اشتباه بود، چون من از خیلی ها پرسیدم. اگه شماها هم موافقید تو سایت سنجش اعلام کنید که درستش کنند.
74 گزینه 4 درست بود.
63 هم یه سری ها می گن 1 بعضی ها هم 2 ولی مطئنن 3 غلطه

طبق توضیحات یک دیگه از بچه ها: گزینه 1 دامنه درسته
منبع: کتاب جامع مبانی مدیریت-چاپ دوم-وحید قربانی-صفحات 53 و 54 و 55
توضیح:
1-برنامه ریزی عملیاتی در سطوح میانی و پایین انجام می گیرد اما برنامه ریزی استراتژیک در سطوح عالی
2-برنامه ریزی عملیاتی برای دستیابی به منافع فعلی و با دید کوتاه مدت است اما برنامه ریزی استراتژیک برای دستیابی به منافع آتی و با دید بلندمدت.
3-در برنامه ریزی عملیاتی ساختار سازمان و شرایط محیطی دارای ثبات نسبی اند اما در برنامه ریزی استراتژیک ساختار سازمانی منعطف و متناسب با تغییرات در طول زمان تغییر میکند.
4-در برنامه ریزی عملیاتی، اهداف کوتاه مدت باید قابل سنجش، مشخص، جزیی و واقع بینیانه باشند! در برنامه ریزی استراتژیک تعیین اهداف،مقاصد،ماموریت ها و فعالیت های سازمان بصورت بلند مدت و کلی می باشد.

خود منم تا جایی که از کتاب الوانی و رضایین یادمه جزئیات جزوه تفاوتاشونه چون تو استراتژیک ما یه سری اهداف کلی رو بررسی می کنیم اما تو عملیاتی با جزئیات
پس 99% گزینه 1 درسته
در مورد سوال هوش درست می گین ولی مدیریت نه
متاسفانه منم گزینه دامنه رو انتخاب کردم، چون چسبیده بودم به کتاب پارسه و منبع اصلی رو ول کرده بودم.
ص 77 کتاب رابینز انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی:
تفاوت دو برنامه در : عمق، زمان و وسعت
وسعت همون دامنه می شه.
تو پارسه سطح سازمانی دقیقاً اومده ولی تو کتاب رابینز اصلاً حرقی از سطح سازمانی زده نشده.

pappeli

عضو جدید
متاسفانه منم گزینه دامنه رو انتخاب کردم، چون چسبیده بودم به کتاب پارسه و منبع اصلی رو ول کرده بودم.
وسعت همون دامنه می شه.
تو پارسه سطح سازمانی دقیقاً اومده ولی تو کتاب رابینز اصلاً حرقی از سطح سازمانی زده نشده.

با تشکر باید بگم تو صفحه ی 77 رابینز تفاوت بین 2 برنامه گفته شده نه استراتژیک و عملیاتی
ولی تو صفحه ی 78 رابینز تو قسمت تفاوت های این دو برنامه حرفی از سطح سازمان نیومده
هرچند منم اشتباه زدم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
وسعت همون دامنه می شه.

طبق کتاب طاهره فیضی هم گزینه 2 جزئیات درسته.

saeed_435

عضو جدید
سوال 74 هوش

سوال 74 هوش

وسعت همون دامنه می شه.

این سوالو بهتره تو کتاب پوران یه نگا بش بندازین مشکلی نداره :warn:

mehrpooyaa

عضو جدید
سلام،با اومدن کلید دفترچه خودم از درصد هام مطمئن شدم،به نظر خودم که قبول بشو نیستم!به نظرتون این درصدا توی بازه ی رتبه 200 تا 300 هست؟!
زبان 36
مشترک 22
مدیریت 5.5
پایگاه 16.6
هوش 27.6
سیستم عامل 11

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

bitash

عضو جدید
وسعت همون دامنه می شه.

ولی تو کتاب الوانی، رضاییان و .... به وضوح از سطح سازمانی صحبت کرده

طبق کتاب طاهره فیضی هم گزینه 2 جزئیات درسته.

من اون کتاب رو دیدم ، از دامنه به عنوان تفاوت دو نوع برنامه ریزی صحبت شده ولی بازم می گم تو اکثر کتاب ها گفتن که تو برنامه ریزی عملیاتی ما جزئیات برنامه ریزی استراتژیک رو تعیین می کنیم.

با ابن حساب ، به نظر من هیچ کدوم از چهار گزینه جواب نیست ، زیرا همه گزینه ها جزء تفاوت هاست.

در ضمن ، من دیروز از یکی از استاد ای مدیریت دانشگامون پرسیدم
اون هم گفت که تمام چهار گزینه به نوعی تفاوت این دو برنامه ریزیه ولی اگه بخوایم بین این ها انتخاب کنیم دامنه است . سطح سازمانی رو هم به کل رد کرد. راجع به جزئیات هم که ازش پرسیدم همون استدلال
بالا رو آورد

bitash

عضو جدید
فکر کنم معدل رو 15 زدم. سطح دانشگاه هم 5
حد وسط رو انتخاب کردم.

فکر نمی کردم تاثیر معدل اینقدر باشه با معدل 16.21 و سطح 5

مشترک 37
:تجارت و فناوری اطلاعات:134
شبکه و امنیت:224

مشترک 42
تجارت و فناوری اطلاعات:88
شبکه و امنیت:161

bitash

عضو جدید
بچه ها لطفا تخمین رتبتون روبگید

واسه من:

زبان :36.67
مشترک 46
مدیریت 55
پایگاه -16
هوش 61
سیستم 16
معدل 16.21

سطح دانشگاه 5:
تجارت و فناوری اطلاعات:150
شبکه و امنیت:453

سطح دانشگاه :8
تجارت و فناوری اطلاعات:140
شبکه و امنیت:432
بچه ها به نظرتون با این درصد ها تو کنکور امسال نتیجه ها بهتر می شه یا بدتر؟

آخرین ویرایش:

Narciss

عضو جدید
بچه ها لطفا تخمین رتبتون روبگید

واسه من:

زبان :36.67
مشترک 46
مدیریت 55
پایگاه -16
هوش 61
سیستم 16
معدل 16.21