نشریه الکترونیکی معماری باشگاه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nino

مدیر بازنشسته
دوستان عزیزم از تمامی شما تشکر میکنم
اما همینطور هم که قبلا گفتم ما بعد از بررسی به اسم لوتوس رسیدیم و ادرس سایت بر این اساس تعیین خواهد شد . لذا جهت تسریع در گرفتن دومین من این اسم رو به ادمین معرفی کردم و بزودی دومین حاضر خواهد شد
از دوستان عزیز خواهشمند هستم به فکر طراحی ارم براساس این اسم و محتوای سایت باشن .

باتشکر

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها!
اول از همه از همتون تشکر میکنم بابت ایده ی عالی این کار و فعالیت خوب و باانگیزتون.امیدوارم بتونیم با کمک هم تا اخر با همین قدرت ادامه بدیم.:victory:
دوم اینکه میخواستم عذر خواهی کنم بابت تاخیرم! این مدت زیاد به اینترنت دسترسی نداشتم و کلی از تالار و فعالیتهاش دور شدم! :redface:
ولی الان اومدم بگم که منم هستم! و هر کاری از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم! (البته اگه بربیاد!:cry:)
(گرچه اگرم کاری نتونم بکنم حداقل میتونم براتون چایی بیارم که نه؟!:w22::surprised::D )
درباره ی خودم بخوام بگم:
والا از نظر فعالیتهای مشابه متاسفانه هیچ موردی نبوده که بخوام بگم! تو دانشگاهمون هم فعالیت جانبی خاصی نبود و کلا هیچ وقت موقعیتش برام پیش نیومده!:w05:
پس اگه بگم هیییییچ! تخصص خاصی ندارم دروغ نگفتم! مگر اینکه وبگردی رو هم جزو تخصصها حساب کنید!!!!:w10::w28:
البته منم مثل بقیه ی دوستان عکاسی رو دوست دارم و عکس زیاد میگیرم!
به هر حال امیدوارم بتونم کمکی بکنم و و نقشی تو این مجموعه داشته باشم.:redface:
بازم از همتون ممنون.:gol::gol::gol:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نظرتون چیه؟ البته اتودش زمین تا آسمون با این فرق داره! نوشین و دومان می دونن:biggrin::D

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
میشه راجع به سایز لوگو و اینکه چند رنگ باید باشه و ... ی کم ترجیحاتتون رو بگید تا اتود ها هدفمندتر باشه؟:w33:

برای اطلاع تمامی دوستان
:

برای طراحی لوگو لطفا به موارد زیر توجه کنید :

1- لوگو می بایست مطابق و هم شان با نام و موضوع مجله که معماری هست باشه .

2- استفاده از فونتهای مختلف با اعمال تغییر امکان پذیره

3- استفاده از شکا گل لوتوس در طرح به عنوان نماد چه به صورت عکس و چه به صورت انتزاع ضروریه

4-از طراحی هر گونه پوستر برای این هدف خود داری کنید .

5- لوگو می بایست با فونت فارسی و به صورت واحد ، طراحی بشه .

6- طراحی جداگانه و یا مرتبط با فونت فارسی لوگو امکان پذیره .

7- طراحی لوگو می بایست با تصاویر سیاه و سفید و بدون سایه ، بدون اعمال تغییرات سه بعدی یا اعمال هر گونه ***** باشه

8- پس زمینه طرح می بایست سفید باشه . از پس زمینه رنگی خود داری کنید .

9- لوگو باید خوانا و مشخص باشه . ضمن اینکه الحاق جمله ((مجله الکترونیک معماری باشگاه مهندسان ایران)) هم می بایست در اون لحاظ بشه .

10- در صورت تمایل ، ضمن طراحی لوگو ، اقدام به تهیه پوستر و سربرگ هم برای نمونه ، برای تصمیم گیری کمک بیشتری خواهد کرد .

11- در طراحی سربرگ و پوستر امکان استفاده از هر رنگی هست . ( تاکید بر سیستم cmyk)

12- لطفا دوستان برای طرحشون ، ایده ها و نظریاتی رو که برای طراحی در نظر گرفتن رو هم زیر طرحشون بنویسن تا بقیه هم بتونن با نظرات طراح آشنا بشن و ضمن استفاده از نطرات ، سایر دوستان هم با خلق ایده های جدید بتونن فعالتر باشن .

13- تمامی دوستان در انتخاب این لوگو دخیل هستند و می بایست برای انتخاب و عدم انتخاب یک لوگو ، دلایلشون رو نیز بازگو کنن و گرنه نظر تنها و بدون دلیل در رای گیری نهایی شرکت داده نخواهد شد .

نوشین ، دومان میشه ایرادات رو ،روو طرح من بگین تا با در نظر گرفتنشون باز اتود بزنیم ...
اونهایی که من متوجه شدم اینهان: اولا طرح نا واضحه ... و کلمه ی لوتوس تو نگاه اول اصلا مشخص نیست باید یه کم خیره بشیم تا ببینیم اینطوری::eek:
بعد هم تک رنگه نمی دونم خوبه تک رنگ یا نه اما بهتر بود دو رنگ باشه
بعد هم اینکه خب من هنوز کادری براش نذاشتم می دونم از این لحاظ هم مشکل داره
و اینکه زیاد معمارانه نیست... فعلا اینها به ذهنم رسید
:);)

سیمین جان سلام
طرح زیبای شما رو دیدم و از دیدنش هم لذت بردم . این کار توانایی بالای شما رو در طراحی به خوبی نشون می ده. استفاده عالی از رنگ فیروزه ایی که ریشه در قرنها اصالت تاریخ معماری ایران داره .
استفاده بسیار عالی از لوتوس که در اینجا شبیه به نیلوفر آبی و با ته مایه 12 پر های هخامنشی به نمادی زیبا از اقتدار معماری ایران زمین اشاره می کنه و همچنین پس زمینه سیاه که بدون شک شکوه بسیار زیادی به طرح بخشیده .
منتها با توجه به اینکه قرار ما بر طراحی لوگو بود ، طرح شما بواسطه پوستر بودن نمی تونه جواب ما در انتخاب لوگو باشه .
با توجه به قدرت و سلیقه که در شما سراغ دارم ، منتظر اتودها و طرحهای زیبای بعدی شما و سایر دوستان هستم .

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

معمار باشي عزيز
به نظر من خيلي خوب و سنگين شده...فونتشم به طور جالبي تعادل رو بر قرار كرده...اگه نوشته به قسمت بالاش يعني اون گله وصل مي شد جالب تر بود... قسمت گلش هم زياد گويا نيست كه چه گليه...اگه يه جورايي مدرن تر مي شد خيلي بهتر بود يعني از حالت تقارن كامل درميومد...اين نظر من بود...راي با بزرگترا...ولي در كل خيلي جالب بود;)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرحت خيلي جالبه معمار جون اما به نظر من 2 تا ايراد داره (البته با اجازه خودت و بزرگترا:D)
اوليش اين كه گل بالاي طرحت با اينكه زيباست اما شبيه نيلوفر آبي نيست حداقل تصوري كه من از نيلوفر دارم اين نيست!
و دومي اينكه اين يه نشريه الكترونيكيه و من فكر ميكنم آرمش بايد حال و هواي مجازي داشته باشه در حالي كه ايده تو يه طرح تقريبا سنتيه
با وجود اين طرحت خلاقانه و دوست داشتنيه :)

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلااااااااااام
همگی خسته نباشید......
میبینم که آرم طراحی می کنید ...؟ خوبه طراحی کنید....:D
منم یه چیزی اومد توذهنم کشیدمش......
نظر بدین اگه خوبه روش کار کنم....;)

ببخشید بعد از این که آپلودش کردم متوجه شدم که باید سیاه و سفید باشه.....

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره لوتوس

درباره لوتوس

درفرهنگ هندی گل نیلوفر گلی است از خود به وجود امده و نامیراست و نماد جهان به شمار می روددر دين زردتشت اين گل سمبل اهورا مزداست.از آنجائيکه اين گل مظهر سه خدايي دين هخامنشيان يعني ميترا يا مهر، آناهيتا و اهورامزدا است، بارزترين و زيباترين نقوش آن در تخت جمشيد به تصوير کشيده شده است.
در تخت جمشيد 25 طرح مختلف از لوتوس بسته به کاربردش به تصوير کشيده شده است

پس از هخامنشيان در زمان سلوکيان و اشکانيان تزئينات معماري تحت تاثير هنر معماري يونان قرار گرفت با اين وجود لوتوس باز هم به جلوه گري خود ادامه داد در دوره اسلامي از آنجائيکه پيکره سازي در معماري به دلايل عقايد مذهبي ممنوع گرديد، هنر معماري شکل و فرم هندسي به خود گرفت و خطوط هندسي به ايفاي نقش پرداختند به همين دليل شکل و فرم اين گل براي هماهنگي با اين سبک جديد کاملا متحول شد و قابليتهاي فرمي جديدي را به خود گرفت اما اساس و پايه آن به همان نقوش هخامنشيان بر مي گردد به عنوان مثال قرنيس هاي بکار رفته در معماري اسلامي بر گرفته از فرم گلداني نيلوفر دوره هخامنشيان است

در ضمن...نيلوفر آبي در انگليسيlotus در يوناني lotos در سانسكريتpadma و در ژاپني range نام دارد:)

pegasus aromazi

عضو جدید
البته باید به مسایل بین المللی هم توجه کنیم.اونطور که من متوجه شدم خارج از ایران اکثرا لوتوس رو به ترتیب با این 3اصل میشناسند.1)گیاهی خود رو در آب 2)گیاهی با خواص دارویی در مصر باستان 3)عنصری هنری در معماری
یعنی تفسیر کلمه ی لوتوس در وهله ی اول برای ما معماری رو به یاد میاره اما برای مخاطب(که شخصا برای من مهم تره)چیز دیگری رو یاد آور میشه.
اسم که ثبت شده پس سعی کنیم با طراحی لوگوی مناسب این ذهنیت رو به طرف خودمون برگردونیم.

آخرین ویرایش:

pegasus aromazi

عضو جدید
sepidi من طرح شما رو دیدم.اما 3 موضوع رو در این ایده نمیفهمم.
1)علت فضای خالی وسط طرح چیه؟
2)چرا لوتوس به دفعات تکرار شده.دقت بیننده رو میطلبه اما حوصله هم میخواد.
3)(این نظر کاملا شخصی خودمه)که اصلا نباید بصورت مستقیم به لوتوس اشاره کنیم.بر خلاف خط قرمز هایی که داشتیم من فکر میکنم حتی یک اشاره ی انتزاعی هم به گل لوتوس زیاده چون ما پرورش گل نداریم.
انصافا ما با درج عکس گل لوتوس تو طرحامون داریم فضای محدودی که برای لوگومون داریم رو محدود تر میکنیم و دیگه جایی برای دیگر اشارات به موضوعات دیگه ی معماری که کم هم نیستند نداریم.
البته این فقط یه نظر از چند صد نفر کاربر این سایته.
بهشت ارزانیتان!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
sepidi من طرح شما رو دیدم.اما 3 موضوع رو در این ایده نمیفهمم.
1)علت فضای خالی وسط طرح چیه؟
2)چرا لوتوس به دفعات تکرار شده.دقت بیننده رو میطلبه اما حوصله هم میخواد.
3)(این نظر کاملا شخصی خودمه)که اصلا نباید بصورت مستقیم به لوتوس اشاره کنیم.بر خلاف خط قرمز هایی که داشتیم من فکر میکنم حتی یک اشاره ی انتزاعی هم به گل لوتوس زیاده چون ما پرورش گل نداریم.
انصافا ما با درج عکس گل لوتوس تو طرحامون داریم فضای محدودی که برای لوگومون داریم رو محدود تر میکنیم و دیگه جایی برای دیگر اشارات به موضوعات دیگه ی معماری که کم هم نیستند نداریم.
البته این فقط یه نظر از چند صد نفر کاربر این سایته.
بهشت ارزانیتان!

1)مي خواستم تداعي كننده چشم باشه و در نهايت ديدگاه معمارانه
2)براي جلب توجه به نام نشريه
3)شايد....

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشید:w30:
به نظر من اجزایی که سعی کردید در طراحیتون استفاده کنید توی یه ترکیب با هم به تعادل کامل نرسیدند ، بیشتر مثل اولین تلاش برای ایجاد لوگو هستش فکر می کنم باید یه کمی بیشتر روش کار کنید.
موفق باشید:w40:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب معلومه كه بايد روش كار كنم...مثل اولين كركسيونه:w16:
فقط نظرتو رو واضح تر بگو:w20:
واضحتر این که انگار اجزا رو فقط کنار هم گذاشتی و هیچ اثری روی هم ندارند معمولاً برای اینکه از چند جز به وحدت برسی باید با هم تر کیب بشند، اینجا تنها چیزی که اجزا رو به هم پیوند میده همون فرم شبیه چشم که وجودش خیلی هم ضروری به نظر نمیرسه در ضمن لازم نیست حتماً زمینه سفید باشه و نوشته و طرح سیاه میتونی یه جاهایی منفی کار کنی، تکرار لوتوس هم فکر می کنم از زیبایی کارت کم کرده.
:w10:

pegasus aromazi

عضو جدید
طرح پیشنهادی

طرح پیشنهادی

سلام دوستان!
این طرح پیشنهادیه من در مورد لوگوی نشریه است.
فکر نکنم کسی به اندازه ی من تو استفاده از نت و کاربرداش ضعیف باشه اما نمیدونم چرا مشتاقای کلوپ طرحاشونو نمیذارن؟
پیشنهاد میکنم حالا طرح های اولیه خودمونو هم که شده بذاریم شاید همون طرح اولیه مفید باشه.
منتظر نظرات دوستان معمار هم هستم.

پیوست ها

• lotus logo.jpg
    lotus logo.jpg
    11 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان!
این طرح پیشنهادیه من در مورد لوگوی نشریه است.
فکر نکنم کسی به اندازه ی من تو استفاده از نت و کاربرداش ضعیف باشه اما نمیدونم چرا مشتاقای کلوپ طرحاشونو نمیذارن؟
پیشنهاد میکنم حالا طرح های اولیه خودمونو هم که شده بذاریم شاید همون طرح اولیه مفید باشه.
منتظر نظرات دوستان معمار هم هستم.

خسته نباشید
من فکر می کنم روی جزئیات زیاد کار کردید که باعث شده اون ارتباط سریع با مخاطب برقرار نشه چون در مورد لوگو وضوح خیلی مهمه یعنی باید ایده اونقدر واضح باشه که سریع درک بشه!:w36:

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید که جسارت کردم
شکل اصلی

گرفته شده از شکل بالا

شکل ساده ای هنوز تکمیل نشده اگه راستش رو بخواهید تو اضافه کردن فونتش مشکل دارم هر جور که تونستم انجام دادم ولی به جایی نرسیدم به پیشنهاد یه 2ست برای تبادل نظر (کرکسیون) گذاشتم تا به کمک هم به جایی برسه اگه خواستین دستکاریش کنین بگین تا فایل پی اس دی رو بذارم
ممنون می شم نظرتون رو بگید

pegasus aromazi

عضو جدید
خسته نباشید
من فکر می کنم روی جزئیات زیاد کار کردید که باعث شده اون ارتباط سریع با مخاطب برقرار نشه چون در مورد لوگو وضوح خیلی مهمه یعنی باید ایده اونقدر واضح باشه که سریع درک بشه!:w36:

ممنون از نظرت.راستش همه چیز بستگی به دید ناظر و برداشت اون از سمت راست داره.
اگر اونو یه سازه ی خشک ببینه در سمت مقابل هنر و نرمی و تخیل ر. میبینه و معماری(لوتوس)چیزی جز وحدت سازه و هنر نیست.
و اگر سمت راستنماد تکنولوژی های امروز(اتصال ساعتی و کابل کششی و...)ببینه باز در مقابلش نماد طبیعت و شادابی و سرزندگی رو میبینه و معماری(لوتوس)چیزی جز وحدت کاربرد تکنولوژی روز دنیا در دامن طبیعت برای ساخت آشیانه ای نیست.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید که جسارت کردم
شکل اصلی

گرفته شده از شکل بالا

شکل ساده ای هنوز تکمیل نشده اگه راستش رو بخواهید تو اضافه کردن فونتش مشکل دارم هر جور که تونستم انجام دادم ولی به جایی نرسیدم به پیشنهاد یه 2ست برای تبادل نظر (کرکسیون) گذاشتم تا به کمک هم به جایی برسه اگه خواستین دستکاریش کنین بگین تا فایل پی اس دی رو بذارم
ممنون می شم نظرتون رو بگید

این لوگو قبلاً طراحی شده و مربوط به یکی از سایتهاست که متاسفانه یادم نیست اسمش چیه البته طرح اصلی رنگیه که براتون میذارم بهتره کار خودتون رو پیشنهاد بدید دوست عزیزم

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
این لوگو قبلاً طراحی شده و مربوط به یکی از سایتهاست که متاسفانه یادم نیست اسمش چیه البته طرح اصلی رنگیه که براتون میذارم بهتره کار خودتون رو پیشنهاد بدید دوست عزیزم

سلام
ممنون می شم اگه لینک سایتشو برام بذاری :warn:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممنون می شم اگه لینک سایتشو برام بذاری :warn:

این هم لینکش چون خواستید دوباره سرچ کردم و پیداش کردم ، خودشون هم در حال بررسی لوگو هستند و اون رو با دو رنگ زمینه پیشنهاد دادند.

"Eternal Health and Beauty Clinics"

:w34:http://www.eternalclinics.com/blank.html
راستی زمینه کاریشون خدمات زیبایی و سلامت هستش

آخرین ویرایش:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا اين طرح رو از مغداد عزيز دزديدن...از اين كارا تو نت زياد پيش مياد...مغداد جان منتظر كاراي بعدي و زيبات هستيم;)

معمارباشی

عضو جدید
شرمنده ... ولي قرار نيست ايجا مچ همديگه رو بگيريم ... البته اين خيلي خوبه كه شما حواستون جمعه و اينا ولي ... مثلا طرحي كه من دادم ... 100% كار كاره خودم كه نبود ... از دو تا عكس زير الگو گرفتم ...فكر كنم طرح مقداد عزيز هم همچين حالتي داشته باشه ... راستش مقداد عزيز نمي خواست طرحش رو بزاره به اصرار من گذاشت ... گفتم باعث باز شدن فكر هامون مي شه و با همفكري هم مي تونيم ازش الگو بگيريم ... همين جا از مقداد عزيز عذر خواهي مي كنم ...

پیوست ها

• 505012145.jpg
    505012145.jpg
    4.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2831690403_04ee306704.jpg
    2831690403_04ee306704.jpg
    19.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام ببخشید که اینجوری شد
من به صورت نیم حرفه ای لوگو طراحی می کنم
و این طرح رو مدتها پیش انجام دادم و اون رو برای فروش به سایت که در همین رابطه است ، اشتراک گذاشتم
از آنجایی که طرحهای بهتر ارایه شده بود پذیرفته نشد و به صورت ارشیو به مدیر سایت دادم تا شاید روزی روگاری .............
این مربوط به یک سال پیش و این موضوع رو کلا فراموش کردم تا اینکه موضوع طراحی لوگو لوتوس به میان امد و ادامه ماجرا

:warn::warn::warn: این لوگو به فروش رفته و استفاده از آن امکان پذیر نیست :warn::warn::warn:
من دارم بال در می آرم

:w33::w33::w33:

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمنده ... ولي قرار نيست ايجا مچ همديگه رو بگيريم ... البته اين خيلي خوبه كه شما حواستون جمعه و اينا ولي ... مثلا طرحي كه من دادم ... 100% كار كاره خودم كه نبود ... از دو تا عكس زير الگو گرفتم ...فكر كنم طرح مقداد عزيز هم همچين حالتي داشته باشه ... راستش مقداد عزيز نمي خواست طرحش رو بزاره به اصرار من گذاشت ... گفتم باعث باز شدن فكر هامون مي شه و با همفكري هم مي تونيم ازش الگو بگيريم ... همين جا از مقداد عزيز عذر خواهي مي كنم ...

:w36:
معمار باشی عزیز :gol:
اصرار تو باعث شد تا به این موضوع پی ببرم و من نمی 2 نم با چه زبونی ازت تشکر کنم

:w27:

در جواب اریک خان :gol:
هیچ وقت خودت رو دست کم نگیر

باز هم ببخشید چشم حتما:D با تموم علاقه برای طراحی لوگو لوتوس وقت می گذارم

:w40::w40::w14::w14::w14:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
:warn::warn::warn: این لوگو به فروش رفته و استفاده از آن امکان پذیر نیست :warn::warn::warn:
من دارم بال در می آرم
چه بيتربيتن..!خوب اين لوگو مال ما بود!
مقداد جان مرسي واقعا عالي بود فكر مي كنم جذاب ترين طرح انتزاعي نيلوفر آبي بود كه تا حالا ديدم;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا