**(( سرآشپزهای جوان ))**

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دلمه ی فلفل دلمه ای :d :

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
رسپی غذا رو هم بذار خو عاوا! :w12:
گراتن گوشت و بادمجان :w12:

• مواد لازم برای مایه گوشتی:
  • بادمجان:3 عدد متوسط
  • گوشت چرخ کرده:300 گرم
  • قارچ:5-6 عدد بزرگ
  • سیر:دو حبه
  • پنیر پیتزا:7-8 ورق(هر چه بیشتر باشه خوشمزه تر میشه)
  • آبلیمو:2 قاشق غذاخوری
  • رب گوجه:1/5 قاشق غذاخوری
  • پیاز:یک عدد متوسط
  • نمک،فلفل،زردجوبه،آویشن
  • سس سفید
  • مواد لازم برای سس?
  • آرد:2 قاشق سوپخوری(غذاخوری سر پر)
  • کره:20 گرم
  • شیر:2 لیوان
  • نمک و فلفل

1. طرز تهیه مایه گوشتی:
  2. ابتدا بادمجان ها را پوست کنده و به عرض نیم سانتی حلقه حلقه میکنیم.بعد برای رفع تندی بادمجان،روی آن نمک بپاشید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد آن را بشویید و خشک کنید و در روغن سرخ کنید.
  3. پیاز را در روغن کمی تفت می دهیم و بعد گوشت را اضافه کرده و وقتی کمی پخت.قارچ ورقه ورقه شده را اضافه می کنیم و با شعله زیاد،چند دقیقه تفت می دهیم تا قارچ آب بیاندازد.
  4. شعله را کم کرده و سیر رنده شده،نمک و فلفل و آویشن و زردچوبه و رب را اضافه می کنیم.
  5. ? طرز تهیه سس سفید:
  6. کره را آب می کنیم.آرد را اضافه می کنیم و مرتب هم میزنیم تا نسوزد.کره و آرد شروع به حجم گرفتن می کند.
  7. آن را از روی حرارت برمی داریم و شیر را کم کم به آن اضافه می کنیم.نمک و فلفل را هم اضافه می کنیم.
  8. می گذاریم روی حرارت که آرام آرام سس غلیظ شود.
  9. ? طرز آماده کردن:
  10. در ظرفی مناسب،بادمجان های حلقه شده را در یک ردیف کنار هم می چینیم.سس را 4 قسمت می کنیم.یک قسمت را روی بادمجان ها می ریزیم.بعد پنیر پیتزا را روی سس میریزیم.
  11. در لایه بعدی مایه گوشتی را نرتب روی مواد قبلی پهن می کنیم.حالا سس سفید را اضافه می کنیم و پنیرپیتزا را می ریزیم.
  12. محددا یک لایه بادمجانو روی بادمجان سس گوشتی و سس سفید و در آخر پنیرپیتزا را میریزیم.
  13. گراتن را در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا طلایی بشود.
  14. در روش بعدی که خودم استفاده کردمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w12.gif:گراتن را با ظرف مناسب،درون ماکروفر می گذاریم.بعد دکمه گرم کن را 5 دقیقه میزنیم تا پنیر آب شود.بعد حدود 5 دقیقه دکمه گریل رو میزنیم تا روی پنیر طلایی بشود.(حتما باید سر بزنید تا روی پنیر نسوزد)

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کوکو
جعفری و سیب زمینی و کمی پیاز رنده کردم و یه تخم مرغ ریختم توش + کمی ادویه و زرد چوبه و فلفل و نمک:دی
باگت رو برش دادم و خمیر توش رو درآوردم. بعد هم گذاشتم تویِ تابه و از مایه کوکو توشون رو پر کردم. بعد از اینکه کمی سرخ شد و تخم مرغش بسته شد، اونوریشون کردم!

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماهی مرکب

ماهی مرکب

ماهی مرکب ماهی هست کمیاب برای خوردن که بیشتر تو چند استان جنوبی هست و تو بازار ماهی هم به صورت محدود و سفارشی هست
چون به اصطلاح شرع مکروه هست کسی هم تو بازار نمیاره و بیشتر به کشورهای اروپایی صادر میشه. گوشتی شبیه گوشت میگو داره و مزه خیلی خوبی داره و فوق العاده قوی هست و زود سیر میکنه آدمو . اغلب اینایی که میفروشن یا برا کسی به صورت هدیه میدن ابتدا مرکب هاشو پاک میکنن و بعد میدن. چون مرکب هاش بوی بدی داره و پاک کردنشم حوصله میخواد. مرکب وسیله دفاعی این ماهی هست و تو موقع شکار باهاش اطرافشو آلوده میکنه تا هم شکارش نتونه ببیندش و هم شکارچیش. کاربرد دو گانه داره براش.این ماهی هیچگونه تیغی نداره و کاملا گوشتی هست.

مواد لازم:

پیاز متوسط 1 عدد
سیر 5 حبه
گشنیز 150 گرم
ماهی مرکب نیم کیلو
نمک ، فلفل به مقدار لازم
زردچوبه و لیمو عمانی دو قاشق چای خوری

طرز تهیه: هر ماهی مرکب به صورت تکه هایی هست که تو تصویر شماره یک میبینید. اون رو برای راحت تر آبپز شدن به چند تکه تقسیم میکنیم و آب پزش میکنیم.بین نیم ساعت خوبه برا آبپز کردن این ماهی.بعد به تکه های ریز تقسیم میکنیم (تصویر شماره 2) و کنار میزاریم. بعد پیاز رو خرد کرده و سرخ میکنیم.سیر رو کوبیده و یا رنده کرده و به پیاز اضافه میکنیم و تفت میدهیم.بعد گشنیز خرد کرده را اضافه میکنیم و تفت میدهیم. سپس ادویه که شامل نمک، فلفل، زردچوبه، لیموعمانی آسیاب شده هست رو به موادمون اضافه کرده و خوب تفت میدهیم. سپس ماهی مرکب ریز خرد شده رو به مواد اضافه کرده و خوب مخلوط میکنیم و سپس تفت میدیم و چند دقیقه ای با حرارت ملایم گذاشته تا غذا آماده شود.

تصویر شماره 1

تصویر شماره 2

تصویر شماره 3

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اُملتِ سوسیس با سیب زمینی:D

برای طعم دار کردنش تو تخم مرغ ها زیره ریختم شماها می تونید فلفل دلمه هم بریزید

سُسِ قرمز نداشتیم منم رفتم خردل ریختم تازه سُسِ سفید سالاد هم بود گفتم اینم بریزم میشه شلغم تُرشــی:d

یکم زیادیِ اما از هیچی بهتره:w12:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=197191&d=1393179893

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=197190&d=1393179488

پیوست ها

• IMG_0988.jpg
    IMG_0988.jpg
    64.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_0986.jpg
    IMG_0986.jpg
    63.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

misento

عضو جدید
الوعده وفا پرنی:D
همون شب عکس گرفتم ولی نت نداشتم که عسکو آپ کنم:D
اینم تخم مرغ آب پز بنده:biggrin:به همراه سیب زمینی آب پز رنده شده و گوجه ی خرد شده و کمی جعفری:D

از بین این غذاها اینو پسند کردم مختصر و مفید ساده دانشجویی باکلاس :w17:
البته دست گل سرآشپزای دیگه هم درد نکنه خیلی زحمت کشیدن عالی بودن همشون :w11:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرغ سرخ کرده + سبزیجات آب پز:)
مرغ رو با پیاز فراوون سرخ کردم و ادویه و سرد چوبه فراوون زدم. یه مقداریش رو هم سس گوجه زدم برای داداشم:)
سبزیجاتِ آب پز شاملِ:
کدو، هویدز، قارچ، فلفل دلمه ای که با کمی نمک و روغن زیتون گذاشتم سر گاز تا پخته بشن:)

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
رول ژله بستنی
بار اولم بود خو :d یه کم داغان شد :d

یه لیوان آب سرد رو با پودر ژله مخلوط میکنید. بعد یه لیوان بستنی وانیلی بهش اضافه میکنید و عاروم هم میزنید. بعد میریزد رو یه ظرف مناسب! (مثلاً یه ماهیتابه رژیمی) یا اینکه اول روی ظرف ۲لایه نایلون فریزر پهن میکنید و بعد مایه رو میریزید روش و میزارید یخچال تا خودشو بگیره :d بعد درمیارید و برش های طولی میزنید و رول میکنید.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=204440&d=1397733102

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=204441&d=1397735320

کوکوی سیب زمینی پُخته و سالاد ماکارانی+تزیین

مواد سالاد ماکارانی:ماکارانی شکل دار,نخود سبز پخته,خیارشور,قارچِ تفت داده شده,کالباس خُرد شده و سُس.
که سُس رو خودم درست کردم:سُس سفید, ماست کم چرب,فلفل و نمک , آبلیمو و روغن زیتون کمی هم در سُس رُب گوجه فرنگی فلفلی ریختم.

پ.ن: متاسفانه سُرعتم خیلی پایینِ و بیش از دو عکس هم نمی تونم آپلود کنم.دی

پیوست ها

• IMG_1040.jpg
    IMG_1040.jpg
    49.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_1046.jpg
    IMG_1046.jpg
    55.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مُرغ سوخاری خانگی+ سالاد میوه برای هضم غذا و دیگر هیچ:D
سالاد میوه: خربُزه ,سیب,پُرتقال,هندوانه(به شکل قلب),رویِ هندوانه هم با پُوست سیب گُل درست کردم مثلا!:D
برای دُرُست کردن آرد سوخاری: می تونید از پودر نان باگت یا نان تُست ,پُودر سیر , نمک , فلفل , زردچوبه استفاده کنید.
برای درست کردن مُرغ سوخاری:ابتدا مرغ را با یک عدد پیاز خرد شده و کمی زردچوبه بزارید بپزه.
زیاد نپزه که وا بره. بعد اول مرغ را در آرد سفید غَلت داده و بعد در تخم مرغ و بعد در آرد سوخاری قرار بدید.
بعد ش هم که خوب مُرغ پوشالی از آرد سوخاری شد داخل ماهی تابه بزارید تا خوب سُرخ بشه.
چیپس سیب زمینی ش هم خونگیِ

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=204560&d=1397819991

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=204561&d=1397820612

پیوست ها

• IMG_1056.jpg
    IMG_1056.jpg
    53.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_1060.jpg
    IMG_1060.jpg
    54.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوستان سرآشپز.
عجب تاپیکیه ها. به به.:w40:
اینم دستپخت من. کارام سبک شد در آینده باز غذا درست میکنم و میذارم.
مثلا سوپر سیب زمینی دی: . وسایل پیتزا (سوسیس و قارچ و فلفل دلمه ای و پنیر و اینا) رو خورد میکنید و سرخ میکنید + سیب زمینی سرخ شده و ادویه (فلفل و آویشن.) میذارید توو فر، تهش میشه این.

آخرین ویرایش:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوچ :)

مواد لازم :
4 ق غ آرد 4 ق غ شکر
2 ق غ پودر کاکائو
1 ق چ بکینگ پودر
یکعدد تخم مرغ
3 ق غ روغن مایع
5 ق غ شیر

طرز تهیه :

مواد خشک را ابتدا باهم مخلوط میکنیم . 1 عدد تخم مرغ اضافه کرده و با چنگال مخلوط میکنیم. در آخر 3 ق غ روغن مایع و 5 ق غ خوری شیر را به مخلوط اضافه کرده و هم میزینیم تا یکدست بشه . تو قابلمه آب میریزیم تا حدی که آرتفاع آب تا نصف بلندی فنجانها باشد .میذاریم رو حرارت تا جوش بیاد .فنجانها رو چرب میکنیم مایه کیک رو تا نصفه میریزیم داخلشون . فنجانهارو میذارم تو قابلمه آب جوش و شعله گازو کم میکنیم و در قابلمه رو با دمکنی میپوشونیم و 15 دقیقه زمان میدیم. بعد گازو خاموش میکنیم و 10 دقیقه استراحت میدیم و دیگه میتونیم در قابلمه رو برداریم.

منبع

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
رزُا از این کیک ها گذاشت منم خیلی هوس کردم!دیگه بالاخره نتونستم مقابله کنم:| و یه کیک شکلاتیِ تقریبا خیس درستیدم.:w22:
مدیونید اگه فکر کنید من شکمو ام:D

پیوست ها

• IMG_1083 - Copy.jpg
    IMG_1083 - Copy.jpg
    57.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_1089 - Copy.jpg
    IMG_1089 - Copy.jpg
    45.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی ادم وقت برا غذا درست کردن نداره و امکانات خوابگاه در حد سیب زمینی هست :w22:
یعنی اخر هفته ها منو غذایی ما اینقدر تنوع داره که همینطور میمونیم چی بخوریم:D

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=206865&d=1398975299

پیوست ها

• 20140410_143622.jpg
    20140410_143622.jpg
    29.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 20140410_143622.jpg
    20140410_143622.jpg
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
بالا