**(( سرآشپزهای جوان ))**

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اینم حلوای آرد برنج بنده

یه مسابقه تخم مرغ میخوام بذارم:دی
آقایون ما منتظریم کماکان برا تخم مرغا

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیرینی باونتی (Bounty)

ظاهرش خوب نشد ولی واقعا خوشمزه بود :smile:
تقدیم به شما عیدتون مبارک :gol::gol::gol:

با عرض پوزش اینم دستور پخت:)

مواد لازم:
پودر نارگیل 1 لیوان
شیر عسلی و شکلات تلخ به مقدار لازم

_ پودر نارگیل و شیرعسلی رو درون یک ظرف خوب باهم مخلوط میکنیم، هرچی شیرعسلی بیشتری بندازیم شیرینتر میشه دیگه اون بسته به سلیقه خودمون داره.
_ مخلوط مون رو داخل ظرفی (ترجیحا گوشه دار باشه که آخرکار برش ها تمیز دربیاد) که دولایه سلفون کشیدیم کاملا صاف میکنیم و داخل یخچال میذاریم تا سفت بشه.
_ شکلات تلخمون رو که مال من 85% بود (به نظر من هرچه تلختر بهتر:w16:) به روش غیرمستقیم روی بخارآب ذوب میکنیم.
_ حالا مخلوط شیرعسلی و پودرنارگیل سفت شده رو با لایه های سلفون بیرون میکشیم و برشهایی به شکل مستطیل میزنیم.
_ و هرکدوم از برشها رو داخل شکلات ذوب شده فرو میبریم تا کاملا شکلاتی بشه و روی سلفون یا کاغذ روغنی میذاریم تا سرد بشه میتونیم تو یخچال هم بذاریم.
یه مرحله تزئین هم داره شکلات رو توی قیف یا پلاستیک فریزر میندازیم و سرش رو یه سوراخ کوچیک میکنیم و به صورت زیک زاک روی شیرینی های سردشده میریزیم که البته شکلات من تموم شد:(

من واقعا شرمنده ام هرکاری میکنم توضیحات کم بشه، نمیشه:redface: روزهاتون شیرین:gol:

آخرین ویرایش:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نام غذا:
نیمرو
مواد لازم:
تخم مرغ
روغن
ظرف
گاز
قاشق
سایر مخلفات
دیگه فعلا چیزی یادم نمیاد
:huh:
دستور پخت:
روغن و تخم مرغ و ظرفو میذاری رو گاز
نکته بسیار مهم: حتما چک کنید گاز رو روشن کرده باشین :w22:
(اخه تجربه شو دارم پس حتما حتما توجه کنید:redface:)
سایر مخلفاتو دیگه عکس نگرفتم شما بش توجه کنید:biggrin:

بهنام 95 :rambo:
نیمرو درست نکنی به اجیم میگم اش برات بپزه روغنم زیاد بریزه چاق بشی:razz:

آخرین ویرایش:

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک سیب و دارچین

مواد اولیشه اش مثل همون کیک معمولی میمونه فقط بین موادش سیب حلقه حلقه شده ای که بش شکر و دارچین زدیم میریزیم
:gol::gol:

لحظه هاتون به سرخی سیب و خوش عطری دارچین:D

Ћцвгіѕ Ǥіяl

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم خوراک خلال با دست پخت اینجانب

28042013724.jpg

مواد لازم:
کدو
هویج
فلفل دلمه ای
مرغ
دستور پخت:
مواد لازم رو به صورت خلال کرده و جداگانه سرخ کرده و در آخر با هم مخلوط کرده و نوش جان کنید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ما تو اردبیل غذای خاص زیاد داریم. مسئله قابل توجه اینه که خودم آشپز خوبیم و زمانی که تو خونه دانشجویی بودم بعضی از این غذاهارو خودم می پختم ولی الان دیگه آشپزی نمی کنم و مامانم زحمت می کشه. بعضی از این غذاها رو میگم، ایشالا سر فرصت با عکس و توضیح کامل براتون می ذارمشون.

پیچاق قیمه که غذای سنتی اردبیله و تو اینترنت هم عکسش هست ولی قشنگ نبودند.
پامادور خوروشی(خورشت گوجه فرنگی) که غذای خونوادگی ماست(فسنجونو در نظر بگیرید، حالا به جای رب انار آب گوجه فرنگی بریزید، بقیه مخلفات هم مثل گردو و گوشت و پیاز سر جاشه)،
آیرانی آش (آش دوغ) که شناخته شده است و اونایی که اینورا اومدن حتماً خوردن.
آش گوجه فرنگی هم غذای سنتی اردبیله که با اب گوجه فرنگی پخته می شه(نمی دونستم غذای سنتی اردبیله تا اینکه تو تلوزیون و در برنامه آشپزی گفتند که این آش مال اردبیله)،
تسکابابی که باز هم شبیه فسنجونه، فقط گردو نداره و به جای رب انار کلی سماق میریزن و با پیاز آب پز می پزن.(اینم فکر می کردم مال اردبیل نیست ولی جایی خوندم که غذای سنتی ماست)
گیلدگ آشی، گیلدیک همون گل نسترن هست که یک گل وحشی و جنگلیه. ته گلهاشو می چینن و با آب اون این آشو می پزن.
آش رشته مخصوص اردبیل که با آش رشته ای که با کشک پخته می شه خیلی فرق داره.
سوتی پیلو(شیر پلو) اینم غذایی که فقط اینجا پخته می شه که اینم تو دوران دانشجویی فهمیدم چون هیچ کدوم از بچه های شهرای دیگه چنین چیزی نخورده بودن. همون کته است ولی به جای آب توش شیر و زعفران می ریزن و مثه کته میذارن تا شیر جذب برنج شه. ته دیگ این پلو شبیه ته چین هست چون به خاطر زعفران رنگ برنج طلایی میشه. این برنج رو با خرما و قیصی و ماهی دودی می خورن.
تورشی گورما(قورمه ترش) اینم من توجایی خوندم که مال اردبیله. گوشت و لپه و الوچه به مقدار فراوان.
ایمام آشی(آش امام) این آش تو محرم و موقعیت های خاص به صورت نذری بخته میشه. آخه پختنش سخته و یک روز کامل طول می کشه که آش پخته بشه.

آهان یکی هم یادم اومد:
قیمه این قیمه با قیمه مشهوری که توش لپه میریزن فرق داره. تو این قیمه گوشت چرخ کرده رو تفت می دن و بعد از اینکه رنگش کامل عوض شد، بهش زرشک و خلال بادام زعفرانی میزنن.

اینا چیزایی بودند که یادم بود. حالا هر وقت مامانم از اینا پخت عکسشو می ذارم.

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
با سلام .دی

از لحظه شروع تایپ این پست همینطور دارم میخندم ...نمیدونم چرا...شما میدونید؟!:D

تا حالا ابودان اومدی؟
فلافل ابودان خوردی؟:d
نخوردی؟...نصف عمرت بر فناست .:d

پس بیا ببین چیه این فلافل ابودان

دستور طبخ:d

1- ابتدا یک چرخ گوشت خوشکل تهیه کرده .
و قبلش میریم بازار و مواد لازم رو تهیه میکنیم.
مواد لازم :
نخود -- پیاز -- گوجه-- فلفل سبز-- تخم مرغ-- نعناع خشک شده.--سیر--
همگی به مقدار لازم :d

همه رو بندازین تو چرخ گوشت . دی
تخم مرغ و نعناع رو در اخر اضافه میکنیم . توجه کنید که یک عدد تخم مرغ کوچک کافیست و نعناع هم به مقدار کمی.(چه مقدار؟ کم دیگه :d)
بعد از اینکه همگی مخلوظ شدند به این صورت در میاد.(ببخشید من تمیز کاری بلد نیستم . دی اشپزی مردونست دیگه بهتر از این نمیشه) به ظرف دقت کنید چون عتیقست.!:d

قالب را اماده کرده و کمی از خمیر اماده شده را درون قالب خیلی خوشکل و مرتب قرار بدید.
باز قبلش اجاق رو روشن کنید و روغن به مقدار زیاد و بذارید داغ داغ داغ بشه . دی
سپس :d خمیر درون قالب را به این صورت درون ظرف به ارامی بریزید . نترسید که نسوزید:d
تجربه نشان داده اگر بترسید میسوزید . :d

خب کمی صبر و تحمل ... و البته حواس جمع که نسوزه( فلافل رو میگم نه دستتونو):d
ببخشید من خیلی خندم گرفته . دی
در نهایت به این صورت در میاد که امده سرو میشه. باز قبلش باید از ظرف دراورد و بعد از اون با سس تند و پیاز جعفری خیار شور گوجه و دوغ محلی زده بشه تو رگ(مگه سرمه .دی تقریبا)

در نهایت از تمامی دستاندر کاران تشکر میکنم. امیدوارم روز خوبی داشته باشید. دی و دوباره همدیگه رو ببینیم. من فقط دارم میخندم یکی جلو منو بگیره . اه اه چ سبک شدم.:d

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مواد لازم :
نخود -- پیاز -- گوجه-- فلفل سبز-- تخم مرغ-- نعناع خشک شده.--سیر؟!

مصطفی پ کی اینجوری فلافل درست میکنه که تو درست کردی؟!

مواد لازمش اینا نیست که! ما خودمون فلافل خوریم :D

marziye70

عضو جدید
فلافل درست کردن زیاد سخت نیست....
اما یک نکته... این که نخود را هم میتوان خیس کرد و بعد چرخ کرد و هم این که اونو بعد از خیس کردن یک ذره تو اب بپزید بعد چرخ کنید اما یک ذره شل میشه که نباید این طور باشه... دیگه باید مهارت داشته باشید دیگه
اما واقعا خوشمزست
مرسی دوست عزیز

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
فلافل درست کردن زیاد سخت نیست....
اما یک نکته... این که نخود را هم میتوان خیس کرد و بعد چرخ کرد و هم این که اونو بعد از خیس کردن یک ذره تو اب بپزید بعد چرخ کنید اما یک ذره شل میشه که نباید این طور باشه... دیگه باید مهارت داشته باشید دیگه
اما واقعا خوشمزست
مرسی دوست عزیز

برای جلوگیر از شل شدن یکی از مهارت های آشپزی رو بهتون میگم .. امتحان کنید ببنید چطور میشه

قبل از اینکه مواد رو چرخ کنی ابتدا بزار خنک بشن .. یعنی اون نخود که میگی نیم پذ میشه و باعث شل شدن میشه علتش اینکه که داغ داغ چرخش میکنی .. بزار خنک بشه
همینطور میتونی قبل از درست کردنش اونو توی یخچال بزاری تا مایه کمی سفت بشه

البته من فرض رو بر این میزارم که مواد اولیه رو به میزان زدین .. چون کمبود یک قلم ممکنه در شکل گیری تاثیر داشته باشه

آخرین ویرایش:

elena_75

عضو جدید
کاربر ممتاز
[URL="http://upload.tehran98.com/"][IMG]http://upload.tehran98.com/img1/lul9rgb0rbytj1u3rhnk.jpg[/URL][/IMG]

اینم دست بخته من...
طرزشم اینطوری...
اول زله ی توت فرنگی رو با یه لیوان شیر به همراه یه لیوان آب داغ حل کردم بد ریختم تو ظرف تا یکم خودشو بگیره.بد سیبو حلقه حلقه کردم و یکم شکلات خورد کردم و آلبالو چیرم زوی زله توت فرنگی.بد روش زله ی برتقالو ریختم روش و روشو که میبینید سیب و آلبالو داره همونایی ان که بینش چیده بودم!اومد بالا:D

آخرین ویرایش:

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله همچنان سرآشپزهای مهندس مشغول کار و درس اند :)

و این بار قهوه شکلاتی با طعم درس :D

هیچی دیگه قهوه درست کردم شکلات تلخ هم توش ریختم البته قهوه شکلاتی نیست، قهوه شکلاتی توش خامه داره و کلا فرق میکنه :|
البته به خاطر شکلاتش خیلی چرب و سنگین شد که فکر نکنم دیگه از این کارا بکنم چیه این هرچیزی ساده اش خوبه...:)

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم طرز تهیه:

شیرینی عسلی

مواد لازم:
آرد------------------------------نصف پیمانه

بیکینگ پودر-------------------یک دوم قاشق چایخوری

پودر کاکائو---------------------یک قاشق غذاخوری

کره ---------------------------یک قاشق غذاخوری سرخالی

عسل-------------------------2 قاشق غذا خوری

مواد برای تزئین به دلخواه

کره رو میزارید بیرون یخچال که نرم بشه
کره و عسل و آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو رو با هم مخلوط میکنیم،اول با قاشق هم میزنیم بعد با دست وارد عمل میشیم ،نیازی به ورز دادن زیاد نداره
باید یه خمیر نرم و لطیف بشه،اگه دیدید شل شده آرد اضافه کنید ،اگرم سفت بود باید عسل اضافه کنید
بعد خمیرو تو نایلون باز میکنیم و هر طور خواستیم قالبش میزنیم

من توی فر پختم ولی توی ماکروفر هم میشه

بادمجون لقمه اییییی
مواد لازم :

بادمجان ۴ عدد

گوشت خرد شده تقریبا ۲۰۰ -۳۰۰ گرم

قارچ پخته شده که ابشو کشیده باشه نصف لیوان

فلفل دلمه ای قرمز- سبز از هرکدوم نصفی

پیاز ۱ عدد

رب ۲ ق غ

نمک- فلفل

گوجه فرنگی ۱ عدد برای روی رول ها

طرز تهیه :

ابتدا بادمجون ها رو تمیز میشوریم و از عرضشون میبریم و سرخ میکنیم بعد سرخ کردن میزاریم روی دستمال اشپزخونه تا روغن اضافیشون گرفته بشه . ابتدا گوشت رو میزاریم تا سوته بشه و ابشو بکشه بعد سبزیجات رو اضافه میکنیم و تفت میدیم تا اونها هم بپزن . بعد كه مواد پخت و اماده شد يه دونه از بادمجون ها رو برميداريم از مواد توش گذاشته رول ميكنيم و يه برش گوجه روش گذاشته با خلال دندون محكم ميكنيم و تو ظرف مورد نظر چيده و 2 ق غ رب را با كمي اب حل ميكنيم و روشون ميريزيم و ميزاريم تو فر تا 20 دقيقه خودشو بگيره و بعد سرو ميكنيم .

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیاز داغ ترد و خوشمزهههههههههههههههه

8 (1).jpg

پیاز رو خلالی باریک کنید. ریشه پیاز رو کامل بگیرید.
آب رو در یه قابلمه جوش بیارید. پیاز رو تو آب جوش بریزید.کمی نمک اضافه کنید.
از زمانی که تو آب میریزید باید ۵ دقیقه بعد پیاز ها رو آبکش کنید.
...
تو این مرحله میتونید روی پیازها کمی زعفران بریزید.
پیازها رو روی یه پارچه تمیز یا کاغذ روغنی پهن کنید تا آبش کمی گرفته بشه.
حجم کم پیاز رو باید در روغن زیاد سرخ کنید تا حالت چیپسی پیدا کنه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
پیاز داغ ترد و خوشمزهههههههههههههههه

یه تجربه خوب برای پیاز پوست کندن
اگر در هنگام پوست کندن واقعا چشاتون میسوزه یه راه خوب هست

پیازها رو قبل از پوست گرفتن توی ظرف آبی بریزین و بعد درارین و پوست بگیرین .. دیگه اشک نمیریزین (خودم روحم حسابی شاد شد تا پدرم اینو بهم گفت .. )

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس۱۶۷۶.jpg

اینم خورشت گوجه سبز البته کار مادریه چون من حالم خوب نبود بدرستممممممممممم

خورش گوجه‌ سبز
گوجه‌ سبز از جمله میوه‌های متفاوت بهاری است که به صورت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه متداول‌ترین نوع مصرف این میوه به‌صورت خام است ولی شما می‌توانید از آن در طبخ خورشی خوشمزه نیز استفاده کنید.

پختن این خورش را به آن دسته از افرادی که به طعم ترش علاقه‌مندند و معمولا در خورش‌هایشان از ترشی‌هایی مانند آبغوره یا آبلیمو استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم.

در پخت خورش گوجه‌سبز – مانند خورش‌های کرفس و کنگر – از سبزی‌هایی مثل نعنا و جعفری استفاده می‌شود؛ فقط با این تفاوت که در این خورش دیگر نیازی به آبغوره یا آبلیمو برای ترش کردن نیست؛ گوجه‌سبز خودش ترشی لازم غذا را تامین می‌کند.

مواد لازم:

- گوجه‌سبز، 250 گرم
- گوشت قیمه‌ای، 500 گرم
- پیاز، 2 عدد متوسط
- نعنای تازه، 150 گرم
- جعفری تازه، 150 گرم
- رب‌ گوجه‌فرنگی، یک قاشق‌ سوپ‌خوری
- زعفران ساییده‌شده، نوک قاشق چای‌خوری
- نمک و زردچوبه، به مقدار لازم
- آرد سفید، یک قاشق سوپ‌خوری

طرز تهیه:

1 - ابتدا چوب گوجه‌سبزها را گرفته و پس از شستن کنار بگذارید. نعنا و جعفری را به صورت جداگانه پاک کرده و پس از شستن و ضدعفونی کردن به‌صورت ریز خرد کنید و داخل سبدی بریزید تا آب اضافه آنها خارج شود.

2 - پیازها را پوست کنده و به‌صورت خلالی خرد کنید. در یک قابلمه مناسب مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود.

سپس پیازها را به آن اضافه کرده و بگذارید تا تغییر رنگ دهد. حین سرخ ‌شدن، مقداری زردچوبه نیز روی پیاز بریزید.

وقتی که پیاز کمی سرخ شد، تکه‌های گوشت را اضافه کنید و همراه با پیاز و زردچوبه در روغن تفت دهید.

پس از گذشت چند دقیقه، کمی نمک روی گوشت بپاشید و پس از اضافه کردن آب، در ظرف را بگذارید و صبر کنید تا گوشت به‌طور‌ کامل بپزد.

3 - در تابه دیگری مقدار کمی روغن بریزید و نعنا و جعفری خردشده را در آن تفت دهید.

تقریبا بعد از یک‌ساعت‌و‌نیم – که گوشت مراحل پایانی پخت را طی کرد – نعنا و جعفری سرخ شده را به آن اضافه کنید و حدود یک ربع پس از آن، گوجه‌سبز را نیز به این مخلوط بیفزایید.

4 - آرد را در یک کاسه کوچک ریخته و به آن کمی آب سرد اضافه کنید و با چنگال آن‌قدر هم بزنید تا آرد در آب حل شود، سپس به خورش اضافه کنید.

نکته: اضافه کردن آرد برای لعاب‌دار شدن خورش انجام می‌شود.

5 - پودر زعفران را نیز در مقداری آب‌جوش حل کرده و همراه رب در غذا بریزید و بگذارید خورش جا بیفتد. معمولا نیم‌ساعت پس از اضافه کردن گوجه‌سبز به خورش، غذا آماده است.

نکته 1: پیش از آنکه از پخته شدن گوشت به‌صورت کامل مطمئن شوید، گوجه‌ها را به غذا اضافه نکنید زیرا گوجه‌سبز در اثر جوشیدن زیاد له می‌شود.

نکته 2: اگر گوجه‌سبزی که خریده‌اید از نوع خیلی ترش بوده یا اینکه شما تمایل بیشتری به طعم ترش و شیرین یا همان ملس دارید، یک یا 2قاشق چای‌خوری شکر نیز به خورش اضافه کنید.

نکته 3: اضافه کردن رب به این خورش اختیاری است. شما می‌توانید این خورش را بدون رب نیز بپزید.

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرآشپزا کجایید؟ یعنی هیشکی غذا نمیخوره؟؟؟:D
منم بعد اندی امروز آشپزی کردم اینم حاصلش:دی

جوجه کباب چوبی

مواد جهت مزه دار کردن سینه های مرغ تکه شده:
پیاز رنده شده
فلفل دلمه ای
روغن زیتون
زعفران
فلفل سیاه
و نمک

همه مواد رو با گوشت مرغ مخلوط کردم گذاشتم توی یخچال تا مزه دار بشه بعد به سیخ زدم،
توی ماهیتابه چدن مقدار خیلـی کمی روغن ریختم و سیخ ها رو داخلش چیدم و کباب کردم:)
حوصله تزئین نداشتم همینجوری هم قشنگه دیگه:دی
خودم که زیاد راضی نبودم ولی خب اولین بارم بود که کباب درست میکردم فکر کنم جای پیشرفت دارم:D

آخرین ویرایش:

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
حلوای آرد برنج

آرد برنج 1.5 پیمانه
شکر 1 پیمانه
آب 1.5 پیمانه
گلاب نصف پیمانه
روغن مایع یا جامد 8 قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده به میزان لازم

شکر رو با آب حل کردم روی حرارت گذاشتم وقتی کمی جوشید گلاب و زعفران رو اضافه کردم و گذاشتم کنار بمونه...
روغن رو توی قابلمه ریختم آرد برنج رو هم اضافه کردم و تفت دادم تا رنگش طلایی بشه بعد از روی حرارت برداشتم
(این قسمت به علت عدم توان بنده در هم زدن توسط مادر عزیز انجام شد:))
شربتی رو که آماده کرده بودم رو ریختم و خوب هم زدم تا یکدست بشه...
تزئینش کردم و بردمش توی حیاط و عکس بارونش کردم:D

طاعات قبول:gol:

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با خرما دسری زیبا و خوش طعم برای سفره های افطاری تان درست کنید.

مواد لازم :
خرما 200 گرم
گردو 30 گرم
بیسکوئیت پتی بور 30 گرم یا 5 تا بیسکوئیت
پودر نارگیل به مقدار لازم
گردو , خلال پسته , خلال بادام , مروارید خوراکی برای تزئین

طرز تهیه :
ابتدا خرماها رو برای 1 تا 2 دقیقه داخل آب جوش بریزید .

بعد اونها رو آبکش کنید.

و به این ترتیب به راحتی پوستشون رو جدا کنید.

هسته خرما رو هم در بیارید.

گردو و بیسکوئیت رو داخل غذاساز بریزید و پودر کنید.

بعد از منتقل کردن مخلوط بسیکوئیت و گردو به ظرف دیگه , خرما رو داخل غذاساز بریزید و له کنید.

نکته : من برای پوست کندن خرما خیلی حساسیت به خرج ندادم .یه تیکه هایی از پوستشون روشون باقی موند .این مورد مشکلی ایجاد نمیکنه فقط بعد از اسیاب کردن تیکه های کوچیک پوست خرما داخلش دیده میشه که البته بعدا با پودر نارگیل پوشونده میشه

خرمای پوره شده رو به مخلوط بیسکوئیت و گردو اضافه میکنیم...

و با چنگال کاملا به خرد همدیگه میدیم.
نکته : اگه تمایل داشتین میتونید در این مرحله به اندازه نوک قاشق چایخوری دارچین به موادتون اضافه کنید .

دستتون رو با روغن مایع خیلی خیلی کم چرب کنید و یه مقدار از مواد رو تو دستتون گرد کنید.

و داخل پودر نارگیل بغلتونید.
نکته : شما میتونید از پودر پسته هم استفاده کنید.اما این ترکیب خیلی خوشمزه میشه

و اونها رو داخل کپسول بذارید و با گردو , خلال پسته , خلال بادام و مروارید خوراکی تزئین کنید.
با این مقدار مواد حدود 22 تا ترافل به دست میاد.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک کیک خوشمزه و بسیار ساده

یک کیک خوشمزه و بسیار ساده

کیک ساده.jpg

مواد لازم
4 تخم مرغ
2 لیوان آرد
1/5 لیوان شکر
1 لیوان شیر یا آب
نصف لیوان هم روغن مایع

دستور پخت:
اول تخم مرغ ها رو با شکر میریزیم توی ظرف و حسابی هم میزنیم.(لازم نیست زرده و سفیده رو از هم جدا کنیم)
بعد شیر و روغن رو به اونا اضافه میکنیم.
از آخر هم آرد رو اضافه میکنیم و نباید زیاد هم بزنیم واگر نه کیک پف نمیکنه.فقط در حدی که آرد دیده نشه و خوب مخلوط بشه.فقط باید مواظب بود آرد گوله نشه.
بعد هم یک ذره وانیل یا بیکینگ پودر(هر کدوم رو که توی خونه داشتین)فرقی نداره....اضافه میکنیم.مامانم همیشه به من تاکید میکنه سر قاشق چای خوری اندازه اش باشه...چون زیادش مسموم میکنه.
بعد هم دیگه تمومه و میریزی توی قالب(البته باید قبلش قالب رو چرب کنی و یکم آرد بریزی تهش)
حالا اگه فر داشتین و فرتون درست بود توی فر...
وگرنه روی گاز...(اگه میخواین روی گاز بدرستین باید به جای قالب کیک از قابلمه استفاده کنین،که بهتر هم هست قابلمه اش از این روحی ها باشه.باید روی سرش هم دم کنی بزارین

من ک خیلی راضی بودم

بالا