درخواست راهنمایی در انتخاب موضوع پایان نامه

maniiya

عضو جدید
سلام,دانشگامون قانونای جدید برای پایانامه گذاشته که فقط 1سری موضوع میتونیم اتتخاب کنیم که ایناس >>>موضوعات پيشنهادي جهت طرح نهايي عبارتند از: 1) مراكز تحقيقاتي (نجوم، ساختمان، رباتيك ، خودرو و...) 2) اداره سرپرستي و شعب مركزي بانك ( كليه بانك هاي خصوصي و دولتي) 3) كانون تخصصي مشاغل (وكلا، مهندسين ، پزشكان و....) 4) مجتمع خدماتي- رفاهي بين راهي 5) مجموعه تجاري تخصصي (طلا ، پوشاك، مبلمان ، رايانه و....) :surprised:
حالا من چی کار کنم:w09:؟ به نظر شما کدومش آسونه؟:w12: اصلا اینا یعنی چی:w10:هرکی هر کدوم از اینارو میدونه یعنی چی,لطفا یه توضیح بده با مثال,یعنی میخوام راهنماییم کنید که چه پروزه هایی میتونم بردارم:w07:مرسی:w30:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام,دانشگامون قانونای جدید برای پایانامه گذاشته که فقط 1سری موضوع میتونیم اتتخاب کنیم که ایناس >>>موضوعات پيشنهادي جهت طرح نهايي عبارتند از: 1) مراكز تحقيقاتي (نجوم، ساختمان، رباتيك ، خودرو و...) 2) اداره سرپرستي و شعب مركزي بانك ( كليه بانك هاي خصوصي و دولتي) 3) كانون تخصصي مشاغل (وكلا، مهندسين ، پزشكان و....) 4) مجتمع خدماتي- رفاهي بين راهي 5) مجموعه تجاري تخصصي (طلا ، پوشاك، مبلمان ، رايانه و....) :surprised:
حالا من چی کار کنم:w09:؟ به نظر شما کدومش آسونه؟:w12: اصلا اینا یعنی چی:w10:هرکی هر کدوم از اینارو میدونه یعنی چی,لطفا یه توضیح بده با مثال,یعنی میخوام راهنماییم کنید که چه پروزه هایی میتونم بردارم:w07:مرسی:w30:

سلام دوست خوبم
برای انتخاب موضوع پایان نامه باید به چند مساله توجه داشته باشین :
* تمایل شخصی و داشتن اطلاعات نسبی اولیه در مورد موضوع انتخابی
** وجود منابع کافی از موضوع (منابع ایرانی و ترجمه شده و یا در صورت داشتن زمان کافی و تسلط به زبان خارجه از منابع خارجی ) تا با کمبود منبع مواجه نشین ....
*** وجود استاد راهنمایی که در رابطه با موضوع انتخابی شما اطلاع داشته باشه و توانایی راهنمایی شما در رابطه با اون موضوع رو داشته باشه

در رابطه با موضوعات پیشنهادی دانشگاه شما چندان با دیگر موضوعات متفاوت نیست !! و تنها پسوند اون تغییر کرده
مورد 1 : مراکز تحقیقاتی به صورت کلی از یک سری اصول و قواعد کلی پیروی میکنن که حالا با توجه به موضوع ممکنه امکانات دیگری هم برای اون در نظر بگیرین و....
مورد 2 و 3 : از قواعد کلی ساختمان های اداری پیروی میکنن [ضوابط ونمونه های طراحی] فضاهای اداری
مورد 4 : مشخص هست یه ساختمان خدمات بین راهی شامل متل و رستوران و ...
مورد 5: یک ساختمان تجاری [ضوابط ونمونه های طراحی] مراکز خرید و تجاری

در کل شما در در انتخاب خودتون ابتدا در رابطه با این موضوعات اصول کلی حاکم بر این گروه ساختمان ها رو تحقیق
میکنین و بعد از اون وارد جزئیات میشین و بررسی پسوند هایی که توی پرانتز جلوی موضوع نوشته شده ؛
و اینکه هر کدام از موضوعات رو که تمایل داشتین انتخاب کنین ولی به نظرم مورد 1 جای ارائه کانسپت و ایده پردازی بیشتری داره و بعد از اون مورد های 5 و 3 و ....

بالا