درخواست: کمک برای ستون گذاری پلان و انتخاب سازه

nahamya

کاربر فعال
سلام
دوستان بلاخره رسیدم آخرای پایان نامه ...
دارم روی ستون گذاری کار می کنم ، روی سازه حجم اصلی لابی ( مخروط برعکس ) موندم ، خودم گفتم که سازه رو استوانه بگیرم و در بالا به تدریج کنسول بشه
ولی پله ها رو اکس ستون ها جای می گیرن و سرگیر میشن
دوستان هرنظری رو حجم و پلان که بی دردسر باشه ممنون میشم که بگن که استفاده کنم
برای حجم مخروط برعکس چه سازه ای رو پیشنهاد میدین با توجه به پله ها واسانسور های داخل ؟
اینم پلان ها و حجم اولیه

nahamya

کاربر فعال
اردشیرخان ممنون از وقتی که گذاشتی و کار رو دیدی ، راستش من تا حالا اسم این سازه (diagrid ) رو هم نشنیده بودم ..
یه سرچی کردم و دو نمونه ای که گفته بودی رو دیدم یه جا گفته بود که این نوع سیستم برای ساختمان های بلند استفاده میشه
البته با استادم هم باید صحبت کنم ببینم نظرش چیه
این سازه دیگه نیازی به ستون نداره دیگه نه ؟ قطر مخروط من حدود 15 متره
چون در طبقه اول نصف مخروط تو پلان حذف میشه میترسم که این محدود کنه
تا فردا بر اساس همون استوانه مرکزی ستون گذاری میکنم میذارم ممنون میشم که نگاه کنی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خوبین؟آقای ناهامایا (چقد سخت بود:w22:)........اگه این مخروطی که نماش و دادی، نمای اصلیت نیس و بعدا می خوای روش کار کنی من یه ایده می دم بهتون ببینین چطوریه...البته ایده من مثل ایده اردشیر قلمبه سلمبه و پروفسیونال نیسا:sweatdrop:.................ستونانتو یه طوری جانمایی کن که بسته به قطر طبقه B تا طبقه آخرت تو یه ردیف و زیر هم باشن( البته این یه چیز بدیهیه) این طوری از پایین به بالا، ستون ها رفته رفته از دیواره های مخروط فاصله می گیرن و تا طبقه آخر به مرکز قطر مخروط نزدیک تر میشن.(البته فقط اینطوری احساس میشه وگرنه ستونا تکون نخوردن) کلا نمی دونم منظورم و رسوندم یا نه ولی در کل می خواستم بگم که جا گذاری ستوناتو سخت نکن واسه خودت، به موضوعات خیلی بدیهی و ابتدایی و کودکانه فک کن.....با این روش شما فقط میای نماتو تغییر می دی;)
پ.ن: ببخشید خطم افتضاحه)n.jpg

nahamya

کاربر فعال
سلام.خوبین؟آقای ناهامایا (چقد سخت بود:w22:)........اگه این مخروطی که نماش و دادی، نمای اصلیت نیس و بعدا می خوای روش کار کنی من یه ایده می دم بهتون ببینین چطوریه...البته ایده من مثل ایده اردشیر قلمبه سلمبه و پروفسیونال نیسا:sweatdrop:.................ستونانتو یه طوری جانمایی کن که بسته به قطر طبقه B تا طبقه آخرت تو یه ردیف و زیر هم باشن( البته این یه چیز بدیهیه) این طوری از پایین به بالا، ستون ها رفته رفته از دیواره های مخروط فاصله می گیرن و تا طبقه آخر به مرکز قطر مخروط نزدیک تر میشن.(البته فقط اینطوری احساس میشه وگرنه ستونا تکون نخوردن) کلا نمی دونم منظورم و رسوندم یا نه ولی در کل می خواستم بگم که جا گذاری ستوناتو سخت نکن واسه خودت، به موضوعات خیلی بدیهی و ابتدایی و کودکانه فک کن.....با این روش شما فقط میای نماتو تغییر می دی;)
پ.ن: ببخشید خطم افتضاحه)مشاهده پیوست 227485

ممنون.... :w27:
تلفظش خیلی راحته ... نحمیا
منظورتون رو متوجه شدم ، شما هم گفتین که سازه رو استوانه در نظر بگیرم که حجم اضافی مخروط کنسول شه بهش
رو همین تا فردا کار میکنم ببینم به نتیجه ای میرسم ، اینجا میذارم
واقعا ممنون که وقت گذاشتین
من ترم 4 زایشگاه کار کردم که به بیمارستان نزدیکه ، شاید پلانام بدرد بخوره ، برای بیمارستان یه تاپیک ایجاد کنین که اونجا بذارمشون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.... :w27:
تلفظش خیلی راحته ... نحمیا
منظورتون رو متوجه شدم ، شما هم گفتین که سازه رو استوانه در نظر بگیرم که حجم اضافی مخروط کنسول شه بهش
رو همین تا فردا کار میکنم ببینم به نتیجه ای میرسم ، اینجا میذارم
واقعا ممنون که وقت گذاشتین
من ترم 4 زایشگاه کار کردم که به بیمارستان نزدیکه ، شاید پلانام بدرد بخوره ، برای بیمارستان یه تاپیک ایجاد کنین که اونجا بذارمشون
دقیقا منظورم همین بود;).من تو کاردانیم برا هم اتاقیم یه سری مطالب ترجمه کردم(دوستم کارشناسی بود)دقیقا یادم نیس موضوعش چی بود.ساختمان اداری بود یا کتابخونه ولی فک کنم مال یه معماری بود به اسم اتو(دقیقا یادم نیس:D).طرحش تقریبا مثل ایده ای بود که براتون توضیح دادم...خیلی قشنگ بود.........در ضمن قابلی نداشت:redface:(من معمار خیلی خوبی نیستم برا همین کمتر به خودم جسارت می دم کمک کنم به بقیه)
راجع به پیشنهاد کمکتونم بسیار بسیار سپاسگذارم:gol::gol:
راضی به زحمت نیستم(از ته دلم می گم:hypocrite:)ولی اگه وقت داشتین فک کنم این تاپیک مناسب باشه(بازم میگم واقعا لازم لازمم نیس...اگه فرصتش و داشتین)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/620464-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86