تفاوت بین مدرک دانشگاه ملی و آزاد

middbox

کاربر بیش فعال
بنظر شما واسه کار مدرک دانشگاه آزاد و دولتی فرقی میکنه؟

javad.sh

عضو جدید
بستگی به اساتید دانشگاه داره
اساتید دانشگاه ما اکثرا سراسری هم درس میدن
ولی پیدا میشن اساتیدی که واقعا چیزی بارشون نیست و با پارتی اومدن استاد شدن
کتابایی که میخون هم یکی هست
واسه اونایی که درس خونن تقریبا یکیه

فقط توی استخدام کارهای دولتی به مدرک سراسری خیلی بیشتر بها میدن
بعضی جاها هم که اصلا مدرک آزاد رو قبول ندارن:D

ولی یکی از استادا میگفت بچه های آزاد(اونایی که فعال هستن) خیلی موفق تر از بچه های سراسری هستن

شما آزاد هستی یا سراسری ؟

simiar

عضو جدید
به طور کلی بچه های دولتی قوی ترند و به همین خاطر بهتر جذب بازار کار می شوند.
تعداد بچه های آزاد بیشتره و به صورت یک باند عمل می کنند.
البته استثناء هم وجود دارد.

middbox

کاربر بیش فعال
من آزادی هستم، ولی تودانشگاه ما به قدری که سخت میگیرن اصلا ندیدم و از کسی نشنیدم اونطور تو دانشگاهشون سخت گیری باشه، برام جالب بود بپرسم که آیا من اشتباه میکنم یا دانشگاه اونا اینطور نیست، اینم بگم چند روز پیش دانشگاه ما تومسابقات توی دانشگاه امیر کبیر و بابل اول شد
و توی مسابقات بتن سال اولی که شرکت کرد توی امیر کبیر سوم با اینکه پارتی بازی شد و کلی دعوا شد و سال بعدش اول شدن
نمیدونم این دانشگاه دولتی که میگن واقعا همینطوره که میگن؟
دانشگاه ما هر ساله قبولیهای زیادی توی ارشد به همین دانشگاههای خوب کشور میده

neda.5522

عضو جدید
من آزادی هستم، ولی تودانشگاه ما به قدری که سخت میگیرن اصلا ندیدم و از کسی نشنیدم اونطور تو دانشگاهشون سخت گیری باشه، برام جالب بود بپرسم که آیا من اشتباه میکنم یا دانشگاه اونا اینطور نیست، اینم بگم چند روز پیش دانشگاه ما تومسابقات توی دانشگاه امیر کبیر و بابل اول شد
و توی مسابقات بتن سال اولی که شرکت کرد توی امیر کبیر سوم با اینکه پارتی بازی شد و کلی دعوا شد و سال بعدش اول شدن
نمیدونم این دانشگاه دولتی که میگن واقعا همینطوره که میگن؟
دانشگاه ما هر ساله قبولیهای زیادی توی ارشد به همین دانشگاههای خوب کشور میده
سلام
آزاده کاشانی؟

middbox

کاربر بیش فعال
نه عزیز آزاد بوشهر...

و اینو مطمئنم که دانشگاه آزاد بیشترین سود رو بخاطر مشروطی دانشجوها میکنه یا اینکه یه درس رو بیافتن...
پولی که دانشگاه آزاد میگیره از خون سگ حرامتره....

a00

عضو جدید
شرط اصلي ميزان علاقه دانشجو وشرط بعدي مطالعه وتحقيق ميباشد نه نوع دانشگاه

middbox

کاربر بیش فعال
شرط اصلي ميزان علاقه دانشجو وشرط بعدي مطالعه وتحقيق ميباشد نه نوع دانشگاه

دقیقا همینطوره دوست عزیز من با اینکه وقتم پره و دلایلی که نتونستم برم دولتی تو آزاد تلاشمو میکنم و مطمئنم از خیلی از دولتی ها بهترم که میگن
تمام کلاسهای فنی حرفه مربوط به رشته عمران رو میگذرونم نقشه بداری 1-2 پیشرفته ، دوره های بتن،اشکالات اجرایی،متره،و....
به نظرتون کدوم بهتره ، شنیدم همه میگن تو کار معلوم میشه میگن 70 درصد تجربه مهمه و کاربلد بودن ملاک اصلیه

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگس به سطج علمی دانشگاه داره ولی الان دیگه فرقی نداره به نظره من

neda.5522

عضو جدید
نه عزیز آزاد بوشهر...

و اینو مطمئنم که دانشگاه آزاد بیشترین سود رو بخاطر مشروطی دانشجوها میکنه یا اینکه یه درس رو بیافتن...
پولی که دانشگاه آزاد میگیره از خون سگ حرامتره....
آره بابا
اول ترم به استادا درصد میدن(یعنی تعداده افتاده ها)
واسه همین یه استاد 8 یا 9 رو میندازه که درصدش درست بشه
یه استادم واسه همین درصد کلی سخت میگیره آخر سر مجبور میشه یا ببره رو نمودار یا 4 رو 10 بده

middbox

کاربر بیش فعال
آره بابا
یه استادم واسه همین درصد کلی سخت میگیره آخر سر مجبور میشه یا ببره رو نمودار یا 4 رو 10 بده

واقعا وقتش نشده به این سیاست کثیف دانشگاه آزاد اعتراض کنیم, یا هنوز باید چوب نرفتن به دانشگاه ملی رو بخوریم و زیر دست یه مشت آدم بی شخصیت مثل جاسبی باشیم...

javad.sh

عضو جدید
واقعا وقتش نشده به این سیاست کثیف دانشگاه آزاد اعتراض کنیم, یا هنوز باید چوب نرفتن به دانشگاه ملی رو بخوریم و زیر دست یه مشت آدم بی شخصیت مثل جاسبی باشیم...

به دعای گربه سیاه قرار نیست بارون بباره

جاسبی قدرتش خیلی بالاتر از اون چیزی هست که ما فکرشو بکنیم

javad.sh

عضو جدید
آره بابا

این حرفا چیه شما میزنین
شما تا حالا شده پیش استادی باشی که برگه های بچه ها رو تصحیح میکنه

نکنه انتظار دارین استاد به یه برگه سفید نمره پاسی بده

middbox

کاربر بیش فعال
این حرفا چیه شما میزنین

درس مقاومت با یه استاد گرفته بودم این یارو بلد نبود درس بده هی من یه جوری بهش حالی میکردم به خون من تشنه بود هنوز ازش سوال نکرده بودم میگفت برو درس ترم قبلت رو خوب یاد بگیر اصلا نمیذاشت من حرفمو بزنم معلوم نبود میخوام سوال بپرسم یا نه هنوز هیچی نگفته اینو میگفت ، چون میترسید بلد نباشه که همینطور هم بود ، آخر سر منو انداخت در صورتی که مطمئنم اگه ماکز کلاس نبودم کمتر هم نبودم این آقا نمره بالای 12 نداره معروف بود تو دانشگاه میگفت من خودم با نمره12 پاس کردم کسی نباید از این نمره بالاتر بگیره ، خلاصه یه دیونه به تمام معنا بود
رفتم پیشش تو ادارشون خودمو برای دعوا و اخراجی آماده کرده بودم ( منتظر بودم صداشو ببره بالا) یارو فکر نمیکرد من اینقدر سمچ باشم مجبورش کردم برگرو در بیاره جلوم ، باورتون نمیشه فقط سوال اول رو صحیح کرده بود پشت برگه دست نخورده اصلا رنگش پرید ...
میدونید چی گفت؟
گفت چک نویست کجاست من نمیبینم پشت برگه چک نویس باشه ... من تو برگه سوالم چک نویس کرده بودم برام راحت تر بود تو جلسه هم برگه رو دادیم ولی اون نداشت، بله دوستان چک نویس رو بهانه کرد میگفت من از کجا باید بفهمم تقلب نکردی ، تو جلسه پایان ترم که هر 2 متر یه مراقب وایساده...

خلاصه آبروش رفت... ترم بعد چند تا درس بهش داده بودن که وسط ترم ازش گرفتن
اینم بعضی از استادای نامرد

آخرین ویرایش:

simiar

عضو جدید
درس مقاومت با یه استاد گرفته بودم این یارو بلد نبود درس بده هی من یه جوری بهش حالی میکردم به خون من تشنه بود هنوز ازش سوال نکرده بودم میگفت برو درس ترم قبلت رو خوب یاد بگیر اصلا نمیذاشت من حرفمو بزنم معلوم نبود میخوام سوال بپرسم یا نه هنوز هیچی نگفته اینو میگفت ، چون میترسید بلد نباشه که همینطور هم بود ، آخر سر منو انداخت در صورتی که مطمئنم اگه ماکز کلاس نبودم کمتر هم نبودم این آقا نمره بالای 12 نداره معروف بود تو دانشگاه میگفت من خودم با نمره12 پاس کردم کسی نباید از این نمره بالاتر بگیره ، خلاصه یه دیونه به تمام معنا بود
رفتم پیشش تو ادارشون خودمو برای دعوا و اخراجی آماده کرده بودم ( منتظر بودم صداشو ببره بالا) یارو فکر نمیکرد من اینقدر سمچ باشم مجبورش کردم برگرو در بیاره جلوم ، باورتون نمیشه فقط سوال اول رو صحیح کرده بود پشت برگه دست نخورده اصلا رنگش پرید ...
میدونید چی گفت؟
گفت چک نویست کجاست من نمیبینم پشت برگه چک نویس باشه ... من تو برگه سوالم چک نویس کرده بودم برام راحت تر بود تو جلسه هم برگه رو دادیم ولی اون نداشت، بله دوستان چک نویس رو بهانه کرد میگفت من از کجا باید بفهمم تقلب نکردی ، تو جلسه پایان ترم که هر 2 متر یه مراقب وایساده...

شما که گفتین سطح دانشگاهتون خیلی بالاست!!!!
استاد حق التدریسی دارین که توی یه اداره کارمنده؟!!! اونم از نوع بی سواد؟!!!
توی دانشگاه های دولتی این مسائل خیلی به ندرت از این اتفاق ها میافته.

middbox

کاربر بیش فعال
شما که گفتین سطح دانشگاهتون خیلی بالاست!!!!
استاد حق التدریسی دارین که توی یه اداره کارمنده؟!!! اونم از نوع بی سواد؟!!!
توی دانشگاه های دولتی این مسائل خیلی به ندرت از این اتفاق ها میافته.

دوست عزیز خوب که خودتون هم میگید به ندرت اتفاق میافته ، گفتم که اون آقا پارتیش کلفت بود تو دانشگاه درسهای اصلی رو ازش گرفتن فقط مصالح ساختمانی و تکنولوژی رو بهش دادن ، همین که خودش فهمید هیچی بارش نیست خیلیه( در ضمن این آقا مدرکشو از دانشگاه ملی گرفته بودن) بعد از اینکه بهش درسی ندادن به گفته خودش رفته بود پیام نور کلاس گرفته بود... من نمیگم فقط استاد خوب تو دانشگاه آزاده میگم استاد خوب و بد همه جه هست

neda.5522

عضو جدید
این حرفا چیه شما میزنین

چی میگی وقتی نمیدونی؟
آره شده،ما یه استاد داریم از روز اول که اومد گفت من درصدی نیستم،هروقتم بخای برگتو جلو خودت تصحیح میکنه
باورش سخته اما هست،دیگه هم رو حرف من حرف نزنا...........
یه استاد دیگه به رفیقم که شده بود 8(نمرشو خودم دیدم) داد 9.9 که پاس نشه،از همین درسای ریاضی بود
اونوقت یکی با یه استاد دیگه شده بود 6 پاسش کرده بود(این استاد حتی 4 رو هم پاس کرده)
البته یه سری سیاستهایی دارن که هر ترم این کارارو نمیکنن،فقط بعضی ترما............

aaj6551

عضو جدید
بنظر شما واسه کار مدرک دانشگاه آزاد و دولتی فرقی میکنه؟

بله فرق میکنه
تازه دانشگا های دولتی هم با هم فرق دارن
من تجربه اش داشته ام
برخی شرکت ها و ارگان ها در اعلامیه جذب نیروی انسانی خودشون حتما فارغ التحصیل بودن از دانشگاه دولتی را ذکر میکنن
ما تو شرکتمون اصلا از دانشگاه ازاد کسی را نداریم
البته دوستان عزیزی که ازاد میخونن ناراحت نشین
بالاخره خدا بزرگه اگه سعی کنین سواد علمی تونو بالا ببرین مطمین باشین درخشش علمی شما حتما باعث جذب شما به یه شرکت خوب میشه
دانشگاههای دولتی یه کم راحت تر هستند
ولی دانشگاه ازادی باید خوش بدرخشی تا بخان شما:دی
از کار که بگذیرم خاستگاری هم که میرین میپرسن دانشگاه ازادی یا دولتی

javad.sh

عضو جدید
میدونید چی گفت؟

خوب این از این استادا توی هر دانشگاهی پیدا میشه
ولی همین استادا وقتی دقیق بشی میبینی حالیشونه

بعضی ها میدونن ولی اصلا بیان خوب ندارن

بر فرض هم که بی سواد باشه دلیل نمیشه تعمیم بدیم به کل دانشگاه

معدلت چنده ؟

javad.sh

عضو جدید
چی میگی وقتی نمیدونی؟
آره شده،ما یه استاد داریم از روز اول که اومد گفت من درصدی نیستم،هروقتم بخای برگتو جلو خودت تصحیح میکنه
باورش سخته اما هست،دیگه هم رو حرف من حرف نزنا...........
یه استاد دیگه به رفیقم که شده بود 8(نمرشو خودم دیدم) داد 9.9 که پاس نشه،از همین درسای ریاضی بود
اونوقت یکی با یه استاد دیگه شده بود 6 پاسش کرده بود(این استاد حتی 4 رو هم پاس کرده)
البته یه سری سیاستهایی دارن که هر ترم این کارارو نمیکنن،فقط بعضی ترما............

من این حرف رو قبول ندارم
با چند تا استاد نزدیکم
دیدم که برگه هارو تصحیح میکنند
ببین دو تا نمره هم که مثال زدی هر دو زیر 10 هست
دانشجو درس خونی نبودن ...

javad.sh

عضو جدید
بله فرق میکنه
من تجربه اش داشته ام
برخی شرکت ها و ارگان ها در اعلامیه جذب نیروی انسانی خودشون حتما فارغ التحصیل بودن از دانشگاه دولتی را ذکر میکنن
بالاخره خدا بزرگه اگه سعی کنین سواد علمی تونو بالا ببرین مطمین باشین درخشش علمی شما حتما باعث جذب شما به یه شرکت خوب میشه

خاستگاری رو تا حالا نشنیده بودم:biggrin:

middbox

کاربر بیش فعال
بله فرق میکنه
من تجربه اش داشته ام

احتمالا شما دانشگاه دولتی هستی که اینقدر با تعصب حرف میزنی ، خواستگاری؟ اینو دیگه نمیتونم قبول کنم به اندازه هر مرد 4 دختر هست ، کو شوهر تحصیل کرده......

اینکه میگین سطح سوادتونوبالا ببرین مطمئن باش تو بعضی از همین دانشگاه آزادیا خیلی از شمادولتیا روتو جیب میذارن
دوست من تمامدرساش 20 مقاومت، تحلیل،خاک،بت،فولاد اونم با بهترین اساتید مقاومت با اون ترم بین 75 دانشجو 12 نفر قبول شدن اون با 20 قبول شد الانم داره واسه بهترین دانشگاه کشور میخونه ، یا سازه های هیدرولیکی یا راه

دانشگاه دولتی در قیال دانشگاه آزاد هم سیاست درستی نداره براش افته که یه دانشگاه آزادی بخوا بیاد تو دانشگاهش.... اینه دوست عزیز

aaj6551

عضو جدید
احتمالا شما دانشگاه دولتی هستی که اینقدر با تعصب حرف میزنی ، خواستگاری؟ اینو دیگه نمیتونم قبول کنم به اندازه هر مرد 4 دختر هست ، کو شوهر تحصیل کرده......

اینکه میگین سطح سوادتونوبالا ببرین مطمئن باش تو بعضی از همین دانشگاه آزادیا خیلی از شمادولتیا روتو جیب میذارن
دوست من تمامدرساش 20 مقاومت، تحلیل،خاک،بت،فولاد اونم با بهترین اساتید مقاومت با اون ترم بین 75 دانشجو 12 نفر قبول شدن اون با 20 قبول شد الانم داره واسه بهترین دانشگاه کشور میخونه ، یا سازه های هیدرولیکی یا راه

دانشگاه دولتی در قیال دانشگاه آزاد هم سیاست درستی نداره براش افته که یه دانشگاه آزادی بخوا بیاد تو دانشگاهش.... اینه دوست عزیز
خب اون دوستت دانشگاه ازادی بوده که 20 میگرفته
تو دولتی به کسی 20 نمدین
یکی از شرایط استخدام معدله
دولتی بالای 14
ازاد بالای 17
دیگه صحبتی در این مورد نبینم
.من اعلام کردم که عزیزان ازاد باید سطح سوادشون را ببرن بالا تا خوش بدرخشن
یه عادت بد اینه که همه ما دوست داریم از واقعیت فرار کنیم

aaj6551

عضو جدید
فکر کنم تا حالا خاستگاری نرفتی
یه 4 بار که بری گوشی دستت میاد
خاستگاری خانواده پایین تر از خودت هم که بری از مدرکت حتما سوال میکنن.رد خور نداره
اگه رفتی و نکردن هرچی میخای به من بگو;)

middbox

کاربر بیش فعال
خب اون دوستت دانشگاه ازادی بوده که 20 میگرفته
تو دولتی به کسی 20 نمدین
یکی از شرایط استخدام معدله
دولتی بالای 14
ازاد بالای 17
دیگه صحبتی در این مورد نبینم
.من اعلام کردم که عزیزان ازاد باید سطح سوادشون را ببرن بالا تا خوش بدرخشن
یه عادت بد اینه که همه ما دوست داریم از واقعیت فرار کنیم

20 میگیره معنیش این نیست که دانشگاه خوب نیست اون زیادی درسش خوبه، دانشگاه ملی قبول شده بود ولی نرفت یعنی بعد از اینکه رفت از رشتش خوشش نیومد و اومد امتحان داد آزاد الان داره تموم میکنه میگم اون ترم تو 75 نفر 12 نفر قبول شدن ولی اون با 20 قبول شد
شما 4 بار خواشتگاری رفتی؟ بابا چه امیدی داری که بازم میخوای بری...

واقعیت از نظر شما اینه ولی من واقعیتی در این مورد نمیبینم ، شما تو ظول ترم میخورین و میخوابین و درس میخونین ما هم باید کار کنیم هم درس بخونیم و با سیاست کثیف دانشگا کنار بیایم ، تو دانشگاه هر چی بیافتی به نفع اوناست ولی دانشگاه ملی اینطور نیست