آنان كه عاشقانه ازدواج مي كنند موفق ترند؟؟؟يا آنان كه عاقلانه ازدواج مي كند؟؟؟

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عاشقانه بهتر است :heart:ازدواج:heart:كنيم؟؟؟يا عاقلانه؟؟؟

كدام يك دوام بهتري دارد؟؟؟چرا؟؟؟

اگر تلفيقي از هردو باشد بهتر نيست؟؟؟

hasan_w

اخراجی موقت

هر دوباهم باید باشه،ازدواج کشک که نیست،باید همدیگر رو دوست داشته باشیم و در ضمن جنبه عقل هم در نظر بگیریم که آیا طرف مقابلت متناسب خودت هست یا نه؟!

عاقلانه بستگی دارد که اون آمد عقلش چه هدفی دارد؟ آیا فقط می خواهد گذشته خود را تکمیل کند؟.. بنظر من 70% جوانان همین هدفو دارند که این باعث نابودی و طلاق طرفین می شود

اول هدف پاک دوم عقل سوم اطمینان کامل تا آخر عمر چهارم جرأت و شجاعت ازاینکه مشکلی برای مستقل بودن نباشد حتی عدم دخالت دیگران پنجم دوستی کامل طوری که حاضر باشی جان خود هم بدی و در آخر عشق که تنها از اشباع شدن حرکت دوتی و دوستی فراوان که در اصل بعد از اطمینان و شناخت کامل بوجود می آید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
مثال ساختمان :

عاقلانه میشه اون بن ساختمان
عاشقانه میشه اون زیبایی خونه

اگر فقط عاقلانه باشه خونه محکمی میشه ولی زندون هم محکمه
اگر فقط عاشقانه باشه خونه خیلی قشنگی میشه ولی تضمینی برای زلزله های زندگی هم کردین ؟!!

پس بنظرم اول عاقلانه جلو رفتن بهتر هست ولی بعد از شروع باید عاشقانه بودن هم توش تاثیر داشته باشه تا هم محکم باشه و هم زیبا

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

تلفیقی فقط درست هست

نه عشق خالی نه عقل خالی

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

مسلما باید هر دو باهم باشه به نظر من از اول باید ببینن شرایطشون بهم میخوره یا نه بعد هم بشناسن و عاشق هم شن بعدم ازدواج
هرچند من دوتا ابجی ابجی بزرگم با دوست پسرش ازدواج کرد با مخالفت شدید خونواده الان خوشبختره
ابجی کوچیکترم بایه خواستگارازدواج کرد زیاد نمیشناختیم چندبار اومدن اشنا شدن ازدواج کردن
ابجی بزرگم شوهرش ضعیفتر بود همه چی خودشون زحمت کشیدن بدست اوردن ابجی کوچیکترم شوهرش مایه دار هست تخریبا هیچی براش ارزش نداره تازه زندگی ابجی بزرگم بهتره شوهرش همیشه باهاش این کوچیکتر رابطشون سردتره به نظر من زندگی بدون عشق و علاقه زیر صفرم نمی ارزه ولی نمیشه تنها با عهشقم زندگی کرد خیلی بهتر قبل اینکه وابستگی و عشق علاقه بوجود بیاد اشنایی بوجود بیاد

mahaya67

عضو جدید

حالت خوب و شعاریش اینه که عاقلانه ازدواج کرد ، عاشقانه زندگی کرد.
ولی وقتی وابستگی پیش میاد دیگه نمیشه عاقلانه تصمیم گرفت.

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فلسه اش این هست که تجربیات و نظرات دیگران در جمع بندی کلی درنحوه انتخاب ها می تونه مهم باشه وبه نوعی مشاوره گرفتن هست.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من میگم قبل از ازدواج آدم باید از دریچه عقلش کسی رو وارد قلبش کنه
یعنی قبل ازدواج هم عقلش اونو بپذیره بعد از اون به خودش اجازه بده که قلبش وارد این ماجرا بشه
به نظرم عشق قبل ازدواج یه چیز دیگه اس;)

سحر صبح

عضو جدید
الهجران عقوبة العشق
دوری مکافات عاشق شدن است

امام علی علیه السلام

بر فرض هم زندگی با عشق شکل بگیره، اصلا عاشق شدن قبل ازدواج باعث سعادت زندگی بعد ازدواج نیست
نگاهی که یک عاشق قبل ازدواج به طرف داره نگاه واقع بینانه ای نیست بلکه بیشتر از جنس وهم است و نگاه به گونه ای است که عاشق دلش میخواد آنطور ببینه. یعنی نیاز داره به ان نوع نگاه (نگاه نسبتا ایده آلی)

اگر ازدواجی با اینحال شکل بگیره عاشق بعد از مواجه شدن با واقعیتهای منفی طرف، احساس منفی زیادی بهش دست میده. یعنی بگونه ای زده میشه از طرف! علاقه اش خیلی سرد میشه....
اما اگر زندگی با یک علاقه سطحی به همراه شناختی عاقلانه شروع بشه، طرفین از اول خود را برای پذیرش و هماهنگ شدن با واقعیتهای یکدیگر آماده میکنند. یعنی خیلی به تدریج، با منفی ها سازگاری حاصل میشه و با خوبیهای هم نیز علاقه حاصل میشه. محبت پخته ای در حدود سال 4 زندگی به بعد شکل میگیره که تا آخر زندگی دوام داره و باعث میشه طرفین به معنای واقعی زندگی سازگارانه، علاقمندانه، طبیعی و خوبی رو داشته باشند.

در حالیکه ازدواجی که با عشق شروع میشه یقینا به طلاق منجر میشه. توجه کنید که عاشق شدن چندان به کار نمیاد...!

پروسه علاقه مندی در زندگی ایده آل و صحیح:
شناخت عقلی----» علاقه سطحی----» ازدواج----» علاقه شدید تا سال دوم----» سردتر شدن علایق در گردنه زندگی ----» طی کردن این گردنه با صبوری و آرامش و عقلانیت----» شروع یک علاقه خداپسندانه، واقعی و پخته از سال سوم یا چهارم به بعد

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
هر عشق و علاقه ای ، یه دلیل عقلی پشتش هست.یعنی به هرکسی که علاقه مند میشی، حتما به طور ناخود آگاه بخاطر یه دلیل بوده.

حتی اونایی که ادعا میکنن برای علاقه، نیازی به عقل نیست:

یا طرفو میبینه و عاشق میشه که اکثر این عشق های لحظه ای،صرفا بخاطر ظاهره.مثه قیافه، صدا، قد و قامت و ... .(دلیل عقلی: ظاهر مهمترین عامل دوست داشتنه.پس میشه عاشق شد.)

یا طرفو نمیبینه و عاشق میشه.مثه همین فضای مجازی.اولین دلیلش اینه که خیلی چیزاشو نمیبینه و صرفا از 4 تا پیام فرستاده شده، اون چیزی رو از طرف مقابل در ذهنش میسازه که خودش میخواد، بعد هم عاشق میشه و ...حالا اینکه همون 4 تا پیام هم با نقش بازی کردن باشه یا واقعی دیگه الله اعلم.(دلیل عقلی : برآوردن نیاز موقت از راه مجازی،حس مهم بودن و دوست داشته شدن مجازی)

ssordi

عضو جدید
با سلام
ابتدا به نظر من 95 %عاقلانه ( اخلاقیییییییی- اجتماعی-خانوداگی- اعتقادی- زیبایی-شغلی و تحصیلی- سنی-)و 5%عاشقانه( احساس خوب)
بعد تصمیم گیری( آره یا نه)
اگه مطمئن شدی (آره)
اقدام کن
بعد
از عاقلانه کم کن و به عاشقانه اضافه کن تا به یه تعادل برسی
ازدواج
حالا میتونی هرچقدر میخای به عاشقانه اضافه کنی
امیدوارم موفق باشید این نظر ،یه مهندس شیمی بود.

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من عاقلانه بهتره .. چون اگه عاشقانه باشه عشق چشماتو کور میکنه! و نمیتونی عیب و ایراد طرف رو ببینی یا حداقلش اینه که برا خودت توجیحش میکنی ..
اما در ازدواج عاقلانه موقعیت طرف رو میبینی میسنجی و کم کم با قبول عیب و ایرادی که بر اونا شناخت داری عاشقش میشی .. البته منظورم این نیست که اگه طرف موقعیت خوبی داشت ولی به هیچ عنوان به دلت ننشست بری باهاش ازدواج کنیا! نه! خب هر کسی خودش رو میشناسه باید منطقی بره جلو ببینه با توجه به شناختی که ازخودش داره ، میتونه دوستش داشته باشه یا نه ، اونوقته که تصمیم به ازدواج بگیره ..

+ من خودم ترجیح میدم عاقلانه ازدواج کنم ..

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای پاسخ به این سوالتون ، باید بگردید معنای واقعی عشق و عقل رو پیدا کنین ، در اینصورت به جوابتون میرسین. حالا شما سرچ کنین ببینین اصلا عشق یعنی چی عقل یعنی چی؟ اگه چیزی پیدا نکردین من یه چند خط میگم براتون

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ازدواج قطعا باید عاقلانه باشد...من کلا به عاشق شدن قبل از ازدواج نه اعتقادی دارم و نه اینکه اصلا دوست دارم عاشق بشم،به هیچ وجه...یک دوست داشتن برای ازدواج کافی است.
عشق، ادم رو از کار و زندگی میندازه.بیکاریم الکی عاشق کسی بخوایم بشیم و از زندگی بیفتیم که اخرشم معلوم نیست بهش برسیم یا نه؟!
قشنگ با عقل و دید باز و ی احساس محبت انتخاب می کنیم،حالا بعد از ازدواج دیگه هر چی شد، شد.

gog13315

عضو جدید

هیچکدام.باید صادقانه ازدواج کنیم.:gol::gol::gol:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میترسم اگه عاقلانه ازدواج کنم بدن نتونم طرفو دوست داشته باشم...بعد غبطه بخورم که فلانی‌ رو بیشتر دوست داشتم...

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاقلانه ازدواج کنی در ادامه عاشقانه میشه:cool:

gorgan89

عضو جدید
منظور از عاقلانه چیه دقییقا؟
یعنی پسر باید شرایط اقتصادی خوبی داشته باشه بعد دختره ببینه طرف خیلی خوبه با همین ازدواج کنه؟

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی عاقلانه یا عاشقانه!!
حتما شخص مورد نظر یه خصوصیاتی داشته(بسته به معیارهای شخصی هر فرد) که آدم عاشقش شده خب... پس عقل در دوست داشتن سهیمه!! اصلا مگه میشه برای ازدواج صرفا عاقل باشیم یا عاشق!!!
مگر اینکه پای بچه ها در میان باشه که عشق کورکورانه باشه...!

آخرین ویرایش:

gorgan89

عضو جدید
به نظر من عقل همون بلوغ فکریه
اگه فقط از روی عقل تصمیم گیری کنیم میشیم رباط که از زندگی هیچ لذتی نمیبریم