گلایه!گلایه!

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا نمی دونم منظور شما از هجو یات چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و فکر نمی کنم دونستن شرح حال و زندگی مشاهیر کشورمون ضرر و زیانی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید بگم که شعر قلب مادر ایرج میرزا به عنوان یکی از آثار تاثیر گزار ادبی شناخته شده است!!!!!!!!!که در کتاب ادبیات فارسی دوره راهنمایی(اگردرست گفته باشم و تغییر نداده باشند)به چاپ رسیده است!!!!!!!!!
پس با این برخوردهای...........!!!!!!!!
باعث دلزدگی .............................نشوید..................چون در ای کشور اسباب دلزدگی............... به اندازه کافی و فراوان وجود دارد!!!!!!!!!

با تشکر و آرزوی موفقیت برای تمامی شما

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز ، ایرج میرزا از نظر ادبی بسیار غنی هستش ، از نظر بی ادبی هم غنی تر :) این رو همه ما میدونیم ... ولی اینکه از یک شاعر ، به عنوان هجو و ... سیاسی ترین و بدترین شعرش و انتخاب کنیم ، میشه لجاجت .. میشه مخالفت ، میشه کاری که شما کردید ..
مولانا هم شاعر و ادیب توانمندی بوده ولی داستان هایی نظیر خاتون و خر داره ! از بین خیلی هزار بیت شعر مثنوی برای معرفی باید اون شعرش و انتخاب کرد ؟؟؟ کاری که شما برای ایرج میرزا کردید :) قبول کنید کارتون اشتباه بوده .

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ، ایرج میرزا از نظر ادبی بسیار غنی هستش ، از نظر بی ادبی هم غنی تر :) این رو همه ما میدونیم ... ولی اینکه از یک شاعر ، به عنوان هجو و ... سیاسی ترین و بدترین شعرش و انتخاب کنیم ، میشه لجاجت .. میشه مخالفت ، میشه کاری که شما کردید ..
مولانا هم شاعر و ادیب توانمندی بوده ولی داستان هایی نظیر خاتون و خر داره ! از بین خیلی هزار بیت شعر مثنوی برای معرفی باید اون شعرش و انتخاب کرد ؟؟؟ کاری که شما برای ایرج میرزا کردید :) قبول کنید کارتون اشتباه بوده .

دوست عزیزم
من فکر میکنم که حداقل قشر تحصیل کرده و با سواد این مملکت باید روشن تر و پخته تر فکر کنند و سریع در برابر هر چیزی جبهه نگیرند و عینک بد بینی -که متا سفانه بر روی چشم اکثر مردم وجود دارد-را از روی چشمشان بر دارند ....
بیایید با هم خیلی از تابو ها را از بین ببریم
بیایید با هم سعی کنیم که انتقاد پذیرتر باشیم
بایید با هم خرافات را از بین ببریم
بیایید با هم سنتهای غلط را بشکنیم
بیایید با هم ....................
موفق باشید

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیزم
من فکر میکنم که حداقل قشر تحصیل کرده و با سواد این مملکت باید روشن تر و پخته تر فکر کنند و سریع در برابر هر چیزی جبهه نگیرند و عینک بد بینی -که متا سفانه بر روی چشم اکثر مردم وجود دارد-را از روی چشمشان بر دارند ....
بیایید با هم خیلی از تابو ها را از بین ببریم
بیایید با هم سعی کنیم که انتقاد پذیرتر باشیم
بایید با هم خرافات را از بین ببریم
بیایید با هم سنتهای غلط را بشکنیم
بیایید با هم ....................
موفق باشید

خواهش میکنم ، گویا شما متوجه نیستید ، یا نمیخواید متوجه منظور من بشید که باز هم روی عقاید خودتون پا فشاری میکنید :) حرف سیاسی و اهانت به روحانیت ، نیاز به عینک بدبینی یا خوش بینی نداره ، یک جرمه .. شما حتی اگر جزو همین روحانیون هم باشید ( کدیور ) یا نباشد و تحصیل کرده باشید ( ملی مذهبی ) و یا دانشجو باشید ( تحکیم وحدت ) ، با زدن این حرفها فقط یک جرم انجام دادید .. نیازی به عینک هم نداره :) شما هم بیشتر پیگیر این قضیه نباش .. اگر شما دوست دارید از اون انبوهی از شعر های ایرج میرزا که خانوادگی و زیبا هستند چیزی قرار بدید ... نه از اون سیاسی هاش که به روحانیت و یا شخص شخیص شاه زمانه ( رضا شاه ) التفات داشتند ...

soqrat

عضو جدید
و فکر نمی کنم دونستن شرح حال و زندگی مشاهیر کشورمون ضرر و زیانی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید بگم که شعر قلب مادر ایرج میرزا به عنوان یکی از آثار تاثیر گزار ادبی شناخته شده است!!!!!!!!!که در کتاب ادبیات فارسی دوره راهنمایی(اگردرست گفته باشم و تغییر نداده باشند)به چاپ رسیده است!!!!!!!!!
باعث دلزدگی .............................نشوید..................چون در ای کشور اسباب دلزدگی............... به اندازه کافی و فراوان وجود دارد!!!!!!!!!

هجويات يعني هميني که بياي يه کسي رو که بعضي ها بهش احترام ميذارن با گذاشتن يه شعر يکي ديگه مسخره اش کني... اينجا تو فقط تنها نيستي که کاربر سايتي... اگه روشنفکري بايد بيشتر به فکر عقايد ديگرون باشي...

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز

با ادب و احترام!

از توجه و پيگيري‌ات سپاس‌گزارم! برايم نيکوست انساني فارغ از پرخاشگري با رعايت ادب و احترام در پي احقاق حقش باشد. اين نشان مي‌دهد نسبت به محملي که بنا کرده‌اي، غيرتمندي و حس مسئوليت داري. نيز لحن و کلام دلسوزانه‌ات که براي ميراث گذشتگانمان و پاسداشت از آن به کاربرده‌اي، نشان از نيت خيرت دارد. اين‌ها همگي براي من ارزشمند و قابل احترام است.

ما و ناقدانت در آن‌چه تقديرت کردم، با تو همراهيم، ما نيز ايراني هستيم... تنها از تو مي‌خواهيم مواردي را به دغدغه‌هايت بيفزايي: امنيت، حفظ نظم و آرامش "باشگاه" را و رعايت حال همسايگان را. يه يقين در ميان ما هستند کساني که لحن و کلمات "ايرج ميرزا" را نمي‌پسندند و مطابق با ادب و آدابش نمي‌دانند.
نخستين شعري که از ايرج ميرزا برگزيدي و با جمله‌اي در پرانتزي مقدمه‌اي به آن افزودي، مي‌توانست زمينه‌هاي تنش فراواني فراهم کند که مربوط به هنر و ادبيات هم نيست، به شخصتي سياسي در زمان مشروطه مربوط است. اين‌گونه که تو آغاز کردي، مانده بودم گزينه‌ي بعدي‌ات چيست! به راستي اگر مي‌خواستي اين تاپيک را ادامه بدهي، چند شعر از ايرج ميرزا را مي‌توانستي آماده کني تا محملش برجا بماند و شرايطي که عرض کردم، فراهم آورد؟
به يقين، تاريخ شعر و ادبيات ما در ايرج ميرزا منحصر نمي‌شود. و به تو اطمينان مي‌دهم، درياي شعر و ادب پارسي، آن قدر وسيع و غني است که با ناديده گرفتن قطره‌اي مثل ايرج ميرزا، از کاستي اين دريا چيزي به چشم نمي‌آيد.
نمي‌گويم آثار ايرج ميرزا اصلا خواندني نيست، اتفاقاً چندي پيش با يکي از دوستان، ترکيب‌هاي لطيف و کلمات تعريب‌شده‌اش را جمع‌آوري مي‌کرديم. منتها شعرهاي ايرج به درد اهلش آن هم در محافل خصوصي مي‌خورد. و گرنه آوردن شعرهايش نزد انظار عمومي، مثل آمدن شخصي با زيرپوش و زيرشلواري در خيابان است!
همان جلال آل احمد که برايش محفلي برپا کرده‌اي، نيز کلمات و اصطلاحات عاميانه و خودماني دارد، اما نه تا آن اندازه که شرش بر خيرش بچربد.
براي احترام به زحمتي که متحمل شده‌اي همين بس که تاپيک ايرج ميرزا با فصل نخستش که به معرفي‌اش پرداخته‌اي از تالار حذف نشده و در دسترس جويندگان احوالش باقي خواهد ماند.
:gol:

Zargham

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من
با تشکر از رهنمودهای قشنگ شما
با کمال احترام از شما و سایر دوستان سپاسگزاری می کنم.

• Like
واکنش ها: ebbi

Nazaniiin

عضو جدید
کاربر ممتاز

شعر قلب مادر ايرج ميرزا واقعا فوق العاده است.اين شعر اكنون در كتاب هاي پيش دانشگاهي هستش.

• Like

goshtasb

عضو جدید
درود
از اصل ماجرا بی خبرم
اما نکته ای در مورد ایرج میرزا و کلا شعر پارسی می گویم و می روم
یک شاعر متعهد انرژی و دانش خویش را در راه جامعه ی خویش صرف می کند
این کار در آن برهه ی زمانی می بایست سنجیده شود و ارزش گذاری شود
کمی به دور از انصاف است اگر فکر کنیم که به عنوان مثال حافظ نمی توانسته مانن فردوسی حماسی سرایی کند اما در آن زمان خاص این نوع سرایش دوای درد جامعه بوده
اما ایرج میرزا
در آن برهه زمانی با توجه به سخت گیری های بیش از حد دینی و خرافه پرستی های بی جهت و تابو سازی های دینی نیاز به نوعی ساختار شکنی در جامعه ی ادبی احساس می شد
ارج میرزا یکی از موفق ترین کسانی است که این ساختار شکنی را به انجام رسانده اما تنها شاعر و ادیبی نیست که چنین کرده
بسیاری از شاعران نام آشنا نیز اشعاری از این دست دارند منتها در چاپ کتب ایشان پس از انقلاب حذف شده
در آینده اگر محیط مناسبی فراهم آمد مطلع برخی از این اشعار را برایتان می گذارم

• Like
بالا