چقدر از اینکه اسم پیام نور را به یدک می کشید احساس حقارت می کنید؟

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در واقع نمیشه گفت چه دانشگاهی بهتره ( البته در مورد مقایسه آزاد و پیام نور نه دولتی )

هر کدوم یه محاسن و معایبی دارن

ولی اصلا دلیلی نداره کسی از یدک کشیدن اسم پیام نور احساس حقارت کنه

اصلا دانشجوی غیر انتفاعی هم باشی خجالت و حقارت نداره

اصلا همین قدر که تونستی دانشجو باشی خودش باعث افتخاره

قبول شدن که ملاک نیست

دانشجوی خوب بودن و موفق شدن مهمه

من که تو آزاد دانشجوی نسبتا قوی بودم ولی تو همین پیام نور ضعیف محسوب میشم چون مثل اونا درس خون بار نیومدم و به این زودیا هم نمی تونم خودمو به اونا برسونم اگه بتونم تو این یکسال باقی مونده شاهکار کنم و معدلمو تو همین پیام نور بالا ببرم واقعا ارزش داره و باعث افتخاره !

زیبا جون من اصلا احساس حقارت نمیکنم
ولی اطرافیان من رفتن به پیام نور و بی ارزش میدونن...تا میگم پیام نور میگن کاری نکردی که!همه پیام نور قبول میشن

امااین نکته رو در نظر نمیگیرن که استعداد و هوش همه یکسان نیست و همه نمیتونن دانشگاههای دولتی قبول بشن
و با حرفت موافقم...دانشگاه مهم نیست دانشجو خوب وموفق بودن مهمه
===============================================
راستی 2سال کمه واسه درس خون شدن و رسیدن به بچه های پیام نور...یبار دیگه برو و از اول بیا پیام نور:D

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیبا جون من اصلا احساس حقارت نمیکنم
ولی اطرافیان من رفتن به پیام نور و بی ارزش میدونن...تا میگم پیام نور میگن کاری نکردی که!همه پیام نور قبول میشن

امااین نکته رو در نظر نمیگیرن که استعداد و هوش همه یکسان نیست و همه نمیتونن دانشگاههای دولتی قبول بشن
و با حرفت موافقم...دانشگاه مهم نیست دانشجو خوب وموفق بودن مهمه
===============================================
راستی 2سال کمه واسه درس خون شدن و رسیدن به بچه های پیام نور...یبار دیگه برو و از اول بیا پیام نور:D

آره راس میگی امسال دقیقا همین کارو کردم ! :d ولی سر از دولتی در آوردم ! فقط با خوندن خلاصه آخر فصلای کتابای پیام نور و یه خورده از خود متن فصلا و نه هیچ چیز دیگه ! به جان خودم راس میگم ! :d

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک چرا متوقف شد ؟ :D

همه انگشت حیرت به دهان گرفتند ؟ :D

این که کتابای پیام نور با وجود معایب زیاد ، مطالب غنی دارند به من ثابت شده

اما حیف که با این سیستم آموزشی احتمالش خیلی کمه که بچه ها بتونن نهایت استفاده رو از کتاباشون داشته باشن مگر این که خیلی واحد کم بر دارن و واقعا کتابا رو زیر و رو کنن + سرچ و به روز کردن اطلاعاتشون

هدفتون صرفا پاس کردن این کتابا و قبولی در کنکور نباشه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگر پیام نور نرفته بودم ، با پایه ضعیف علمی که از دانشگاه آزاد داشتم هرگز دانشگاه شهید بهشتی قبول نمی شدم

تا اونجا که اطلاع دارم هیچ کدوم از همکلاسیای دوره کارشناسیم دانشگاه دولتی قبول نشدن

vatanparast

عضو جدید
والا منکه تو دانشگاه معتبر و دولتی درس خوندم پشیمونم ، 4 سال با سخت گیری های بیهوده چیزی که نصیبمون شد افسردگی بود با معدل پایین ، دانشگاه آزادیا یاپیام نوریا تفریحشون رو دارن با کمی درس خوندن بالاترین معدل هارو هم دارن الانم که فقط به معدل توجه میشه نه دانشگاه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا منکه تو دانشگاه معتبر و دولتی درس خوندم پشیمونم ، 4 سال با سخت گیری های بیهوده چیزی که نصیبمون شد افسردگی بود با معدل پایین ، دانشگاه آزادیا یاپیام نوریا تفریحشون رو دارن با کمی درس خوندن بالاترین معدل هارو هم دارن الانم که فقط به معدل توجه میشه نه دانشگاه

بله ظاهرا ازین به بعد برای کنکور کارشناسی فقط معدل رو ملاک قرار میدن

ولی خوشبختانه هنوز در مقاطع بالاتر این طور نیست

بنابراین افسرده نباشید همون سخت گیریا باعث میشه خیلی از فعالیتای علمی که برای دیگران مشکل و دور از ذهنه برای شما آسون باشه

یه مسئله دیگه اینه که تو دانشگاه دولتی نمره ای که میگیری واقعی تره تا مثلا پیام نور

تو رشته ما اونایی که حافظه ی قوی داشتن به راحتی ازین کتابای 200-300 صفحه ای نمره های عالی می آوردن

*ستاره آسمان*

عضو جدید
هیچ پیام نوری با کمی درس خوندن معدلش بالا نمیشه باور نداری امتحان کن:twisted:

*ستاره آسمان*

عضو جدید
بله ظاهرا ازین به بعد برای کنکور کارشناسی فقط معدل رو ملاک قرار میدن

ولی خوشبختانه هنوز در مقاطع بالاتر این طور نیست

بنابراین افسرده نباشید همون سخت گیریا باعث میشه خیلی از فعالیتای علمی که برای دیگران مشکل و دور از ذهنه برای شما آسون باشه

یه مسئله دیگه اینه که تو دانشگاه دولتی نمره ای که میگیری واقعی تره تا مثلا پیام نور

تو رشته ما اونایی که حافظه ی قوی داشتن به راحتی ازین کتابای 200-300 صفحه ای نمره های عالی می آوردن
از شما انتظار ندارم تو دانشگاه دولتی نمره ها واقعی تره!! شایدم ولی من فکر میکنم تو پیام نور نمره ها به حقیقت نزدیک تر باشه البته به جز دروس عمومی

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم دانشجویی هستم که حافظم افتضاحه

تو پیام نور هم نمره هام افتضاح بود

ولی به این معنی نبود که من دنبال علم نیستم

تو اون دو ترم بعضی از کتابا رو واقعا زیر و رو کردم و به نظر خودم یه چیزایی یاد گرفتم ولی با اون شیوه طرح سؤال که از شانس من دقیقا از سال نود تغییر کرده بود واقعا نمی تونستم نمره خوبی بیارم چون 90 درصدش براساس حفضیات بود

بر عکس دوستم که شاید ویرگول ها رو هم حفظ کرده بود نمره هاش بالای 19 شد وقتی یه سؤال رو ازش می پرسیدم یک پاراگراف رو از حفظ برام می خوند ! :eek:

پیام نور خیلی به پیشرفت من کمک کرد ولی واقعا جای من نبود

الان یک ماه و نیم از اول ترم میگذره و از همین حالا استادامون دستشون اومده که هر کسی باید چه نمره ای بگیره

من اسم این رو می زارم نمره واقعی

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم دانشجویی هستم که حافظم افتضاحه

تو پیام نور هم نمره هام افتضاح بود

ولی به این معنی نبود که من دنبال علم نیستم

تو اون دو ترم بعضی از کتابا رو واقعا زیر و رو کردم و به نظر خودم یه چیزایی یاد گرفتم ولی با اون شیوه طرح سؤال که از شانس من دقیقا از سال نود تغییر کرده بود واقعا نمی تونستم نمره خوبی بیارم چون 90 درصدش براساس حفضیات بود

بر عکس دوستم که شاید ویرگول ها رو هم حفظ کرده بود نمره هاش بالای 19 شد وقتی یه سؤال رو ازش می پرسیدم یک پاراگراف رو از حفظ برام می خوند ! :eek:

پیام نور خیلی به پیشرفت من کمک کرد ولی واقعا جای من نبود

الان یک ماه و نیم از اول ترم میگذره و از همین حالا استادامون دستشون اومده که هر کسی باید چه نمره ای بگیره

من اسم این رو می زارم نمره واقعی
عوضش یه سیستمی داره که احساسات بی شعورانه اکثر اساتید توش دخیل نیست
برای مثال تو بهترین دانشگاه رشته ما با اون همه ادعا استادی که هر هفته سر کلاسش چای و شیرینی بود و هر فردی یه فصل یه کتاب انگلیسی حدود 40-50 صفحه رو براش ترجمه کرد (که یقین به اسم خودش چاپ کرد) یه مقاله هم دادیم با یه امتحان 6-7 صفحه ای در نهایت مرتیکه بی شرف رنج نمراتش بین 13 ت 16 بود در حالیکه همه انتظار نمره بین 19 تا 20 داشتند

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
عوضش یه سیستمی داره که احساسات بی شعورانه اکثر اساتید توش دخیل نیست
برای مثال تو بهترین دانشگاه رشته ما با اون همه ادعا استادی که هر هفته سر کلاسش چای و شیرینی بود و هر فردی یه فصل یه کتاب انگلیسی حدود 40-50 صفحه رو براش ترجمه کرد (که یقین به اسم خودش چاپ کرد) یه مقاله هم دادیم با یه امتحان 6-7 صفحه ای در نهایت مرتیکه بی شرف رنج نمراتش بین 13 ت 16 بود در حالیکه همه انتظار نمره بین 19 تا 20 داشتند

آره خوب با این موردش موافقم

ولی وقتی دو دو تا چارتا بکنی بازم به این مشکلاتش می ارزه

*ستاره آسمان*

عضو جدید
آره خوب با این موردش موافقم

ولی وقتی دو دو تا چارتا بکنی بازم به این مشکلاتش می ارزه
حالا که نظراتتون رو میبینم میدونید به چه نتیجه ای میرسم که هر فردی با یک سیستم آموزشی پیشرفت میکنه برای یکی پیام نور سخته چون با شیوش جور نیست برای یکی دولتی خوبه چون اون جور شیوه رو بیشتر باهاش خو دارد :w10:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
روی هم رفته سیستم امتحان تستی بهترین روش هست چون اعمال نظر اصلاح کننده باعث جهت دار شدن نمره نمیشه ولی یک ورقه تشریحی رو به 100 تا استاد بدی از 0 تا 20 صد تا نمره متفاوت درج میکنند

TITQN

اخراجی موقت
احساس حقارتو باید اونایی بکنن که تو دانشگاه غیر انتفاعی برا درس زبان تو کل ترم استاد فرمودن بچه ها بیاین کلاس دور هم بخندیم و شاد باشیم :cry:و آخرین روز یه جزوه 8صفحه ای فقط گرامر دبیرستان پیش دانشگاهی به دانشجوها دادن و از همون امتحان گرفتن و همه با نمره های بالا قبول شدن
و ما تو پیام نور...
و بعد آخر زور اینه که یکی از اونا بیاد به من بگه خاک تو سرت 17 شدی زبانو من 20 شدم:) معدلمم الف شده:(
دانشگاهی که امپراطوری استاد باشه تا این حد دیگه دانشگاه نیست:mad:
من یکی افتخار میکنم به پیام نوری بودنم (البته سیستمش اشکال زیاد داره:()
دستمو به زانوم گرفتمو خودم هر گلی هس به سرم میزنم:redface:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
روی هم رفته سیستم امتحان تستی بهترین روش هست چون اعمال نظر اصلاح کننده باعث جهت دار شدن نمره نمیشه ولی یک ورقه تشریحی رو به 100 تا استاد بدی از 0 تا 20 صد تا نمره متفاوت درج میکنند

نه دیگه تا این حد

اختیارات بالای استاد در طرح سؤال و نمره دادن تو دانشگاه آزادم هست

ولی یه نظارتی هم هست روی کارشون خیلی هم الکی نیست مثل غیرانتفاعی

منم یه زمانی فکر میکرذم تستی دیگه خیلی عالی و عادلانست

ولی وقتی آخر ترم با اون سؤال واقعا مضحک و غیر معقول رو برو شدم فهمیدم صرف تستی کردن چیزی رو درست نمیکنه استادی که ترمای قبل داشته تشریحی طرح می کرده و به اصول تستی وارد نیست میاد یه عالمه تستای غیر استاندارد طرح میکنه واسه همه کشور

این اصلا عادلانه نیست

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه تا این حد

اختیارات بالای استاد در طرح سؤال و نمره دادن تو دانشگاه آزادم هست

ولی یه نظارتی هم هست روی کارشون خیلی هم الکی نیست مثل غیرانتفاعی

منم یه زمانی فکر میکرذم تستی دیگه خیلی عالی و عادلانست

ولی وقتی آخر ترم با اون سؤال واقعا مضحک و غیر معقول رو برو شدم فهمیدم صرف تستی کردن چیزی رو درست نمیکنه استادی که ترمای قبل داشته تشریحی طرح می کرده و به اصول تستی وارد نیست میاد یه عالمه تستای غیر استاندارد طرح میکنه واسه همه کشور

این اصلا عادلانه نیست

اره اینم هست که سوال تستی درست طرح نشه ولی باز بهتر از هر نوع تشریحی هست و من قبول ندارم که هیچ نظارتی بر روی طرح سوال و اصلاح باشد
ضمنا همانطور که از قدیم میگفتن اگه طرف از 100 تا کلمه املا 20 تا غلط بنویسه رو صفر میدن بهش منم همیشه میگم امتحانی که فوقش 10 تا سوال داره یعنی حداکثر از 10 صفحه یه کتاب 200 صفحه طرح شده و بالفرض که طرف هیچکدوم رو بلد نباشه دلیل بر بلد نبودن 190 صفحه دیگر نیست

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اینم هست که سوال تستی درست طرح نشه ولی باز بهتر از هر نوع تشریحی هست و من قبول ندارم که هیچ نظارتی بر روی طرح سوال و اصلاح باشد
ضمنا همانطور که از قدیم میگفتن اگه طرف از 100 تا کلمه املا 20 تا غلط بنویسه رو صفر میدن بهش منم همیشه میگم امتحانی که فوقش 10 تا سوال داره یعنی حداکثر از 10 صفحه یه کتاب 200 صفحه طرح شده و بالفرض که طرف هیچکدوم رو بلد نباشه دلیل بر بلد نبودن 190 صفحه دیگر نیست

نمی دونم والا

تو دانشگاه آزاد که اگه یه استادی خیلی امتحانش غیر استاندارد بود بچه ها اعتراض می کردن و همیشه رسیدگی می شد

تو پیام نور هم حدود 30 تا سؤال تستی می دادن که به طور متوسط از هر بخش 3 تا سؤال می شد

ولی بازم تضمینی وجود نداشت که بتونی جواب بدی چون سؤالا معقول نبود

*ستاره آسمان*

عضو جدید
مگه پیام نور چه موردی داره که باید احساس حقارت کرد به نظر من که از ازاد و غیر انتفایی و خیلی از سراسری ها بهتره بدشم مهم اینکه تو رشته موفق باشی با رشتت حال کنی :w08:
خوشحالم چنین افرادی با این عقاید هم پیدا میشوند البته کم نیستند :w42:

••ostad••

عضو جدید
سلام

من خودم رشته ی دومم را که حقوق است پیام نور خوندم معدلم 75/18 شد الآن دوترم است که یکی از دانشگاههای دولتی حقوق تدریس میکنم البته قبلا" رشته ی الهیات فلسفه ادیان خوانده بودم ودرزمینه فلسفه واصول فقه تدریس میکردم وتالیفاتی هم داشتم الآن هم تا حالا دو کتاب حقوق ثبت و حقوق مدنی آثار قرار دادها را نوشتم وافتخار هم میکنم که پیام نور درس خواندم وبا اتکا به علم واقعی خودم نمره گرفتم .

aminkhan_913

عضو جدید
باریییییک به استاد روی همه ی ما پیام زوریا رو سفید کردی
پیرو صحبتای kh12 باید بگم منم از این ادما خوشم میاد و باهاشون هم عقیدم و یکی از افتخارات زندگیم وشاید تنها افتخارم پیام نوری بودنمه!!!!!!!!!
:huh::huh::huh::huh:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مگه پیام نور چه موردی داره که باید احساس حقارت کرد به نظر من که از ازاد و غیر انتفایی و خیلی از سراسری ها بهتره بدشم مهم اینکه تو رشته موفق باشی با رشتت حال کنی :w08:

ادم ها متفاوت اند .شاید پیام نور واسه بعضی ها اونقدرها هم فاجعه نیست اما ...
پیام نور هر چی بود یه حس ناخوشایند بود که تموم شد

darkstreet

عضو جدید
ادم باید مغز داشته باشه عقل داشته باشه سیاست داشته باشه بهترین و ساده ترین راه رو انتخاب کنه، هیچ جا مثل پیام نور امکان تقلب رو توی امتحان فراهم نمیکنه ، گور بابای اسمش کرده همین که خر تو خره، کلاسش اختیاریه، تقلب توی امتحانش با روشی که ابداع کردم راحته ، و خیلی چیزای دیگه بهش امتیاز مثبت میده، :))

*ستاره آسمان*

عضو جدید
ادم باید مغز داشته باشه عقل داشته باشه سیاست داشته باشه بهترین و ساده ترین راه رو انتخاب کنه، هیچ جا مثل پیام نور امکان تقلب رو توی امتحان فراهم نمیکنه ، گور بابای اسمش کرده همین که خر تو خره، کلاسش اختیاریه، تقلب توی امتحانش با روشی که ابداع کردم راحته ، و خیلی چیزای دیگه بهش امتیاز مثبت میده، :))
میشه توضیح بدید چطورتقلب میکنید؟؟

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
به نظر من سطح علمی واحد های پیام نور خیلی با هم متفاوته. مثلا تویه تهران بعضی واحدها از بعضی دیگه خیلی بهترند
دانشگاه خود ما تا ترم 3 ما خیلی خوب بود و با وجود دوری مسیر و بیرون شهر بودن ، امکانات رفت و امد خیلی خوب و استادای خیلی خوبی داشت. به طوری که تمام استادامون نویسنده ی کتابای فرانما و استادی و راه بودند و کلاسامون با تعداد زیادی دانشجو مرتب تشکیل میشد. اما از وقتی رییس دانشگاه عوض شد. امکانات حمل و نقل رو برداشت. به خاطر همین کلاسا تقریبا دیگه خالی شد. استادای خوب هم از دانشگامون رفتند. و کلا همه چیز به هم ریخت. تو این 5 ترم این قدر اذیت شدم که به هیچ عنوان حاضر نیستم ارشد پیام نور بخونم

آخرین ویرایش:
بالا