چرامردان از کارکردن زنان خودداری می کنند؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1][/h]

معمولا برای اینکه اختلافی بین زوجین به وجود نیاید، زنان قبل از سرکار رفتن با مردان به توافق برسند. درگذشته مردان با اینکه زنان در بیرون از خانه کار کنند، مخالف بودند. خوشبختانه با گذشت زمان، این اختلاف نظر کمتر شده و شاهد آن هستیم که زنان بسیاری در بیرون از خانه شاغل هستند،«مهدی دوایی» دکترای روانشناسی و عضو هیات علمی پژوهشکده علوم شناختی در این باره می گوید: معمولاً قبل از ازدواج زنانی که ترجیح می دهند به سرکار بروند، باید با همسر خود به توافق رسیده و آنها را متقاعد کنند. یک سری عوامل باعث می شود که مردان از کارکردن زنان خودداری کرده و با سرکار رفتن آنها مخالفت کنند.: اقتدار: مهمترین عاملی که برای یک مرد مهم تلقی می شود،«جایگاه و اقتدار» او است. مردها معمولا علاقه دارند که از اقتدار برخوردار بوده و کسی به آنها تکیه کند و اگر همسر او به سرکار برود و از نظر مالی و یا عاطفی نیازی به او نداشته باشد، احساس رضایت نمی کنند. تعصب: بعضی از مردان معتقدند که اگر زن به سرکار برود، بی کفایتی آنها را نشان می دهند. در نتیجه بر این باورند که اگر همسر آنها به سرکار برود، مردم در مورد او چنین تصوری دارند و تعصب خاصی روی زن خود نشان می دهند و می گویند: «مگه از گرسنگی مرده ایم که تو می خواهی بروی سرکار؟!» عدم اعتماد: معمولاً مردهایی که با کار کردن همسر خود مخالفند، به او« اعتماد» ندارند. و با خود تصور می کنند که اگر زن به سرکار برود، جامعه او را خراب می کند. ضعف در مدیریت خانه: یکی دیگر از عوامل مخالفت مردان با کار کردن زنان این است که متاسفانه بعضی از زنان به محض اینکه به سرکار می روند، جایگاه خود را از دست داده و در مدیریت خانواده دچار ضعف می شوند. ضعف در ابراز عواطف: معمولاً فرزندان و مرد خانواده نیاز به عواطف مادر و زن را دارند که متاسفانه برخی از زنان با ورود به محیط کاری و به علت خستگی و فرصت نداشتن، نمی توانند عواطف خود را ابراز کرده و یکی دیگر از ضعف های خانواده محسوب می شود. و این مسائل باعث اختلاف و بهم ریختن سیستم خانواده می شود. و حالا زنان چه راهکاری را باید در نظر داشته باشند که مردان با شاغل شدن آنها مخالفت نکنند: زنان قبل از رفتن به سرکار، با همسران خود به توافق رسیده و برای این کار دلیل منطقی داشته باشند. زنان نباید جایگاه و اقتدار مردان را از بین ببرد، مثلا نگویند «من دیگر به تو احتیاجی ندارم»، مردها همیشه دوست دارند که زن به آنها تکه کرده و به کمک های او نیاز داشته باشد و زن می تواند با جلب اعتماد مرد، خیال او را راحت کند و مخالفتی از او نبیند. زنان با برنامه ریزی مناسب می تواند مدیریت خانه و خانواده را در نظر گرفته و در این مورد هیچ ضعفی نداشته باشد.

محمد مراغه ای

عضو جدید
خانوم خسته به درد نمی خوره
بهتره خانوما به فکر بزرگ کردن بچه ها باشند
خارج از خونه هزارتا بلا میتونه سر خانوم بیاد

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مامان من دوست ندالم خانما بیلون کار کنند:cool:
قبلنا دوس داستم اسلا یکی از شرایطم بود اشلا به همه میگفتن
ولی الان پسیمون سدم دوست ندارم زن شاغل باسه زن باهد خونه باسه به زندگیس به سوهلس به بشه اش برسه
البته به نظر من ادم تا زمانی که مجرده میتونه کال تونه یا اگه یه کوشلو مشکلات مکالی اوایل زندگی داست تا قبل مادر سدنس بره سرکار خوبه اما بعد اون خیلییییییییییییییییی سخته من خواهرم سرکار میره مادرم هست بسه اس کوشیکه 1 ماه مهد رفت مریض شد پرستارم گرفت حدود یه سال دید خانم سر ساعت نمیاد و........... ردش کرد بره الانم عسیسم همیسه خونه ماست مارم کچل کلده واقعا خیلییییییییییییییییی سخته به نظر من زن باهد خونه دال باسه این خودس خیلیییه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر خودم هم شاغل بودن خوبه باید برنامه داشته باشی برای زندگیت که بتونی هم زندگیتو بسازی و هم سر کار بری

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر خودم هم شاغل بودن خوبه باید برنامه داشته باشی برای زندگیت که بتونی هم زندگیتو بسازی و هم سر کار بری

خیلیییییییییی سخته باید تو شرایطش باسی ماامن من خواهرم دیدم شب بیدار بود صبح میرفت شرکت بشه هم همیشه اینور واونوره خیلی خونواده اذیت میسن

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تازه یه شیزه دینه خیلی محیط کارها کثیف شده خیلیییییییییی
محیط کار باعث فاصله گرفتن مرد و زنم از هم میسه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلیییییییییی سخته باید تو شرایطش باسی ماامن من خواهرم دیدم شب بیدار بود صبح میرفت شرکت بشه هم همیشه اینور واونوره خیلی خونواده اذیت میسن
می دونم سخته ولی تا قبل از مادر شدن و ارائه نقش مادری مشه کار کرد
یه چیزی رو هم اضافه کنم شاغل شدن خانوما اعتما دبه نفسو افزایش میده
تائید میشه
تازه یه شیزه دینه خیلی محیط کارها کثیف شده خیلیییییییییی
محیط کار باعث فاصله گرفتن مرد و زنم از هم میسه

آره متاسفانه ...... کم هم نیست

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو اصفهان که همه زن کارمند میخوان...................

همه دنیا یه طرف اصفهانیام تو مریخ
:redface:

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
یعنی چی!!!!!!!!!!خوداری کردن نداره ک!!!!!!!!!!!!

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقوق پایین و نگاه ها و افکار بد یه طرف
خستگیو بی حوصلگی زن و عقب افتادن کارای خونه هم طرف دیگه
من جالب نمیبینم اینو.

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم اگه لطمه اي به زندگي شخصي و خانه داري نخوره خوبه كه بيرون از خونه كار كنه و تو اجتماع فعاليت كنه.بايد طوري تنظيم كنه وقتشو كه هم به كارش برسه هم به خونه و زندگي.من نمونه هاي زيادي رو ميشناسم كه خانم شاغله طوري برنامه ريزي كرده كه هم به خونه و شوهرشو بچه اش ميرسه هم به كار بيرونش.انقد هم نظم داره كه اصلا /ادم متوجه نميشه كه شاغله.البته شوهرش هم باهاش همكاري ميكنه و دركش ميكنه.

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
حقوق پایین و نگاه ها و افکار بد یه طرف
خستگیو بی حوصلگی زن و عقب افتادن کارای خونه هم طرف دیگه
من جالب نمیبینم اینو.

اولا ک خانومها بی حوصله نیستن وتو ی کاری میرن شاغل میشن ک با روحیاتشون بخونه....
دوما اگه ی مرد وفادار پشتشون باشه ب کارای خونه هم میرسن....

chik.chik.jhik

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان اوضاع جامعه جوریه که همه خانوما باید استقلال مالی داشته باشن
بدیش اینه که شونصد هزار میلیون هم که حقوق بگیری خستگی سرکار یه طرف, تمام کارای خونه باز گردنته

bahaaaar

عضو جدید
زن بااااید شاغل باشه و زندگیو کارشو در کنار هم نگه داره و سعی کنه به بهترین نحو به هردو برسه و صد البته که زندگی خونوادگیش در اولویت هستش ولی شرط اعمال اینا داشتن یه همسر خوب از همه نظر ه.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا ک خانومها بی حوصله نیستن وتو ی کاری میرن شاغل میشن ک با روحیاتشون بخونه....
دوما اگه ی مرد وفادار پشتشون باشه ب کارای خونه هم میرسن....

سرکار که خیلیم با حوصله هستن اما بعد از
یه روز کاری تو خونه رو فکر نکنم...