پسران امروز چه دخترانی را برای ازدواج می پسندند؟ سلیقه مردان امروزی چیست؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم خواسته های مرد ها کلن تفاوت کرده ... همه جای دنیا !
استقلال و هوش یک زن رو می پسندن - ملاک نامناسب برای سنجشش هم شده "تحصیلات" !!! به نظرم پسری که خیلی زوم کنه رو این موضوع به عنوان یه ملاک مهم ، ضرر کرده ! ... دختر تحصیلکرده لزوما زن بهتری نیست ! ... می رن می گیرن بعدش می بینن نه ! نشد ...
دوم اینکه جذابیت ! ... بحثشم جداست از زیبایی ! یکی از پسرا اینجا خوب توضیح داده دیگه ... زیبایی تو ذهن یه مرد متفاوته از ذهن خانوما !
سرخاب سفیداب منظور نیست اصن ... الان یه مرد رو بیار جراحی پلاستیک و آرایش کن ! زن می شه !؟ نه ! هنوز مرد هست ! زنانگی داستانش جداست و یک خصیصه رفتاری شخصیتی هست . این از این
در ثانی ... مقاله ای می خوندم که داشت توضیح می داد از روم باستان ! ... مشابهش رو تو ایران هم اشاره کرده بود و خلاصه همه جای دنیا حتی مثلا چین و ژاپن رو مثال آورده بود ...
اینکه در زمان های قدیم ! مرد های بی پول که هیچ ، مردان متمول که دستشون به دهنشون می رسیده ، همسر از خانواده اصیل و نجیب می گرفتن که شان خانوادگی حفظ بشه و مادر بچه ها خوووب باشه ، بعد معشوقه ها و کنیزک و این جور مسائل هم که جدا ! ... یعنی عشق و عاشقی بحثش جدا بوده از مادر بچه ها ! ;) . یعنی زن خوب که کارای بد بد نمی کرده :D تابو بوده تو ذهن عموم در واقع ...
به نظرم رفته رفته این سیستم کاراییش رو از دست داد بابت خیلی مسائل ... طوری که دیدگاه خود خانوم ها هم اساسی تغییر کرده از حدود 50 سال پیش به اینور به خصوص ...
اینکه نقش مادری کمرنگ شده ... محبت و گذشت دیگه به اندازه ی قبل مهم نیست ... عفیف بودن هم که دست و پاگیره الان ! و تصور می شه بی معنی هست و از بابت عقب افتادگی و ضعف ! در حالی که نقطه قوت شخصیت زنانه محسوب می شن و بسیار عمیق و مقدس هستن ... این دو ویژگی بارز زن سنتی بود که به حاشیه رونده شد ... در عوض زن ها تهاجمی و لذت طلب شدن ! البته دودش هم تو چشم مردا رفت و هم خود زن .نتیجه اینکه کیفیت روابط از دست می ره و می شه این روابط سطحی متعدد بی تعهد ، عاشقانه تر و هیجان انگیز تر و ازادانه تر از قبل هست اما موندگاری نداره ! عشقی پا نمی گیره اینجوری ...(البته اینا برای امریکا بود - کتاب خیلی جالبی از یه نویسنده امریکایی با عنوان مشابه همین تاپیک خوندم - مام داریم همونوری می ریم ... )

نتیجه اینکه زن امروزی زنی هست که نقش های مختلفی که از زن انتظار می ره رو می تونه یکجا ایفا بکنه !

یعنی : معشوقه + همسر با کمالات + مادر بچه ها + زن باهوشی که بتونه همراه مردش باشه !

البته همه ی مردا این طور فکر نمی کنن ... خیلیا سطح توقعشون پایینه و همون اولی رو که پیدا کنن بسشونه ... اما در مجموع جدای از سوال تاپیک که پسند مرد امروزی رو پرسیده - واقعیت اینه که زن امروزی خودش می خواد که جنبه های مختلف شخصیتشو کامل زندگی کنه. خود این تعادل داشتنه به نظر من شاق ترین کار دنیاست ! چون این ویژگی ها دو به دو متضادن !!!

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای ... شما واقعی هستین !؟!؟
عایا اینا فقط حرفه تک زبونته که بگی و بقیه برات کف بزنن یا در عمل هم همینی !؟؟!
عایا تا حالا شرایطی پیش اومده خودت رو محک بزنی ببینی چند مرده حلاجی !؟
چند سالته !؟ ... سن کم ممکنه یه عده ای هنوز سر این حرفا باشه اما یکمی سن بره بالا ... بعضیا ذات اصلیشونو نشون می دن ...:razz:
در هر صورت اگر که واقعا انقدر فهمیده هستی ایشالا که بهترین زندگی رو خدا نصیبت کنی :gol:
دوست گلم من تمام تلاشم ـو میکنم که خوب باشم
مثل دوستام.تازه من عددی نیستم در برابر برخی از دوستانم که از من فهمیده ترن و تصمیماتشون حتی عقلانی تر هم هست.(برخی مواقع بهشون قبطه میخورم :| نمیدونمم "قبطه" رو چطور مینویسن:| )
درسته بیست چار سالم شده همین دو هفته پیش،ولی سعی ـمو میکنم بقیه ی عمرم "آدم" بمونم
واقعیتش رو بخوای آره یکبار واسم پیش اومد

مردان مریخی که میگن،منم دیگه :D نباس که شاخ و دُم داشته باشم،من، همین خود من :D
اصن نمیدونم معنی مردان مریخی حالا خوب ـه یا بد ـه، همینجوری گفتمش :D

بزار Off-Topic نشه و ادامه بدم چون آوای عالم دیگه کارت زرد و اینا تو کارش نیست،مستقیم در جا اخراجم میکنه :D
یعنی : معشوقه + همسر با کمالات + مادر بچه ها + زن باهوشی که بتونه همراه مردش باشه !
حقیقتش؟ قبول ندارم.
هیچ انسانی به نزدیکی "تکامل" هم نمیرسه.چه رسد به زن های امروزی.هیچ ادعایی از سمت مردا نیست ـا و نمیخوام بگم مردا هم فلان و بیسارن
نه
زن ها،ایده آل گر هستن،یه چیز کامل و بی نقص میخوان،ولی خداروشکر چونکه وقتی عاشق میشن طرف رو بی نقص میبینن،اون موقع به نفع مرد ها هستش.الحمدالله :D
مشکل اینجاست حتی خودشون رو هم میخوان به آخرین مرتبه برسونن و به ایده آل نزدیک کنن.آره خوبه ولی نه تا حدی که کمرشون زیر این بار بشکنه (منظورم از دست دادن روح و انرژی و احساساتشون طی سختی های بیش از حد در زندگی)
کلا نمیشه همزمان هم معشوقه خاص باشی،هم کمالاتت رو به ارج برسونی و هم مادر خاصی باشی و هم از لحاظ درس و اینها به غایت برسی
و اصلا لازم نیست که همه ی اینها رو همزمان داشته باشی
اصن مرد و زن برای این آفریده شدن که همدیگر رو کامل کنن.توی همه چیز.یه جا زن نمیتونه مادری کنه،مرد همراهش هست کمکش میکنه وظیفشه،پدر ـه!
یه جا زن نمیتونه به مدارک بالای تحصیلی دست پیدا کنه،دلیلی نداره خودش ـو ناراحت کنه چون وظیفه ی اصلی یه زن بدست آوردن مدرک نیست.اصلا وظیفه ی هیچ انسانی بدست آوردن مدرک نیست!

وظیفمون آدم بودن ـه.آدم.خیلی ساده.زن هستی،تا جاییکه میتونی،اخلاق شوهر رو تحمل کن،کمکش کن بد خلقی هاش از بین بره،کمکش کن پیشرفت کن،کمک کن بچت تربیت بشه،مادری کن اگر میتونی،بلدی جو خونه رو صمیمی کنی،انجام بده.قهرها تبدیل به آشتی بشن توی خونه.
میتونی کار کنی،توانایی جسمیش رو داری،کمک حال همسرت باش........

و خیلی مسائل ساده ی دیگه،همینقدر کافیه.هیچ ایده آلی نمیخوایم.فقط به قول رفیقم که همیشه بهم میگه موسن "آدم باش!"
:D

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گلم من تمام تلاشم ـو میکنم که خوب باشم
مثل دوستام.تازه من عددی نیستم در برابر برخی از دوستانم که از من فهمیده ترن و تصمیماتشون حتی عقلانی تر هم هست.(برخی مواقع بهشون قبطه میخورم :| نمیدونمم "قبطه" رو چطور مینویسن:| )
درسته بیست چار سالم شده همین دو هفته پیش،ولی سعی ـمو میکنم بقیه ی عمرم "آدم" بمونم
واقعیتش رو بخوای آره یکبار واسم پیش اومد
قبطی می شه مسیحیای مصری خخخ . غبطه
خوبه 24 سال . باریکلا

حقیقتش؟ قبول ندارم.
هیچ انسانی به نزدیکی "تکامل" هم نمیرسه.چه رسد به زن های امروزی.هیچ ادعایی از سمت مردا نیست ـا و نمیخوام بگم مردا هم فلان و بیسارن
نه
زن ها،ایده آل گر هستن،یه چیز کامل و بی نقص میخوان،ولی خداروشکر چونکه وقتی عاشق میشن طرف رو بی نقص میبینن،اون موقع به نفع مرد ها هستش.الحمدالله :D
مشکل اینجاست حتی خودشون رو هم میخوان به آخرین مرتبه برسونن و به ایده آل نزدیک کنن.آره خوبه ولی نه تا حدی که کمرشون زیر این بار بشکنه (منظورم از دست دادن روح و انرژی و احساساتشون طی سختی های بیش از حد در زندگی)
[/QUOTE]

دقیقا تو اون کتاب اشاره می کنه که کمر زن امروزی داره می شکنه زیر این بار !!! مخصوصن تحصیلات و کار که اضافه شده . انگار که زن یه ابر انسان هست !!! هم مرد باشه هم زن !؟

کلا نمیشه همزمان هم معشوقه خاص باشی،هم کمالاتت رو به ارج برسونی و هم مادر خاصی باشی و هم از لحاظ درس و اینها به غایت برسی
و اصلا لازم نیست که همه ی اینها رو همزمان داشته باشی [/QUOTE]

یعنی اگه خانمی اون حس معشوقه رو نداشته باشه باهاش ازدواج می کنی !!؟؟! یا للعجب ! شخصیتش ضعیف باشه چی ؟!
در مورد معشوقه و بانو بودن همزمان ، واقعیت اینه که می شه ... مثلا تو دین ما بهش سفارش شده . ( جالب اینجاست کار خونه وظیفه زن نیست ، حتی بزرگ کردن بچه !!! درآمد هم که وظیفه مرد هست ) مادری الان نسبت به قبل ساده تره ، چون اغلب تک فرزندی شده ... می شه تحصیلات داشت و شاغل نبود ! یکم سبک شه بار آدم
میشه همه اینا بود ، باید بود ! البته در حد کفایت ... خاص نه دیگه ... به قول شما فرسوده می شه زن ...

از صحبت خودت مثال می زنم :

وظیفمون آدم بودن ـه.آدم.خیلی ساده.زن هستی،تا جاییکه میتونی،اخلاق شوهر رو تحمل کن ( بانو ) ،کمکش کن بد خلقی هاش از بین بره( مادری و تربیت ) ،کمکش کن پیشرفت کن ( هوشمندی ) ،کمک کن بچت تربیت بشه،مادری کن اگر میتونی ( مادر ) ،بلدی جو خونه رو صمیمی کنی،انجام بده.قهرها تبدیل به آشتی بشن توی خونه. ( معشوقه)

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبطی می شه مسیحیای مصری خخخ . غبطه
خوبه 24 سال . باریکلا

حقیقتش؟ قبول ندارم.
نه

دقیقا تو اون کتاب اشاره می کنه که کمر زن امروزی داره می شکنه زیر این بار !!! مخصوصن تحصیلات و کار که اضافه شده . انگار که زن یه ابر انسان هست !!! هم مرد باشه هم زن !؟

و اصلا لازم نیست که همه ی اینها رو همزمان داشته باشی

یعنی اگه خانمی اون حس معشوقه رو نداشته باشه باهاش ازدواج می کنی !!؟؟! یا للعجب ! شخصیتش ضعیف باشه چی ؟!
در مورد معشوقه و بانو بودن همزمان ، واقعیت اینه که می شه ... مثلا تو دین ما بهش سفارش شده . ( جالب اینجاست کار خونه وظیفه زن نیست ، حتی بزرگ کردن بچه !!! درآمد هم که وظیفه مرد هست ) مادری الان نسبت به قبل ساده تره ، چون اغلب تک فرزندی شده ... می شه تحصیلات داشت و شاغل نبود ! یکم سبک شه بار آدم
میشه همه اینا بود ، باید بود ! البته در حد کفایت ... خاص نه دیگه ... به قول شما فرسوده می شه زن ...

از صحبت خودت مثال می زنم :

وظیفمون آدم بودن ـه.آدم.خیلی ساده.زن هستی،تا جاییکه میتونی،اخلاق شوهر رو تحمل کن ( بانو ) ،کمکش کن بد خلقی هاش از بین بره( مادری و تربیت ) ،کمکش کن پیشرفت کن ( هوشمندی ) ،کمک کن بچت تربیت بشه،مادری کن اگر میتونی ( مادر ) ،بلدی جو خونه رو صمیمی کنی،انجام بده.قهرها تبدیل به آشتی بشن توی خونه. (معشوقه)
آره با حرفات موافقم :)
فقط در مورد جمله آخر بگم منظورم اینه لازم نیست آدم خودش رو منفجر کنه که به غایت همه چیز برسه.
برخی مواقع تو آینه به خودمون نگاه میکنیم کافیه یه ذره فلان چیز رو در خودمون نبینیم،نابود میشیم.این بد ـه.همین که تلاش میکنیم کافیه حتی بدستش نیاریم.

در مورد این جملت هم »
خب اینها همگی "تفاوت" هستند نه اشتباه،مثلا یه پسر هست احساسی ولی دختری پررو و منطقی تر دوست داره،و بلعکس!
یا مثلا پسری هست سرد،دختر سرد رو بپسنده به نفعش هست.و بلعکس.
به جز کلمه شخصیت ضعیف که به کار بردی،معلوم نیست صفت بده یا نوع رفتار...بد که همیشه بد ـه،رفتار ها هم همیشه نسبی ان!

همیشه اعتقادم این بود ـه »
آدما یه شخصیت دارند،یه نیروی جذب
هر چی شخصیتمون باشه،اون نیروئه همون مُدل آدما رو هم به ما جذب میکنه
هیچ نیاز نیس بگردیم،بزنیم تو سر خودمون(!) که نیست و افسوس بخوریم! فقط کافیه اون مدل آدمی که دوسش داریم،باشیم

ممنون از صحبت هات و تعریف و اینها،من دوست میدارم :D :redface: غبطه هم به فرهنگ لغتام اضافه شد ولی چون مغز ماهی دارم،3روز دیگه یادم میره.مرسی بهرحال :D :biggrin:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کاملا مزخرفه ، همه فقط شعار میدن که نشون بدن آدم با فرهنگ و با شخصیتین
تو ایران همه پسرا میگن ما عفت و پاکدامنی برامون مهمه ولی خودشون هرکاری دوس داشته باشن میکنند ، الکی هم نگین استثنا هست که نیست ، 100 تا پسر دورم هست دارم همشونو میبینم که میگم

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کاملا مزخرفه ، همه فقط شعار میدن که نشون بدن آدم با فرهنگ و با شخصیتین
تو ایران همه پسرا میگن ما عفت و پاکدامنی برامون مهمه ولی خودشون هرکاری دوس داشته باشن میکنند ، الکی هم نگین استثنا هست که نیست ، 100 تا پسر دورم هست دارم همشونو میبینم که میگم
نه بهزاد جان،صحبتت از روی تجربست نه از روی منطق

شخصا از بین حدود صد تا رفیقی که دارم،شاید 40-50تاشون رابطه جنسی کامل دارند.نه اینکه ادعا میکنن،با چشام دیدم و میدونم با چند نفر همزمان هستن

ولی واقعا 20-30 تا از رفیقام هم رابطه جنسی ندارن،چندتاشون در حد تلفن ـی صحبت کردن و اینا هستن ولی تا جاییکه من تو زندگی خصوصیشون هستم و میدونم،به قول خودمون مثبت ـن.

دلیل نداره چون زیاد دیدی،بگی اینجورین.شخصا تو خوابگاه که هستم یه اتاق میرم،از هشت نفر،هفت نفر سیگاری ان،یه نفر دیگه هم تو خونه رفیقاش میره مش*** میزنه،همه هم دوستام هستن و باهاشون در ارتباطم خیلی وقتا با هم غذا میخوریم،کاملا میشناسم و روابطشون هم که خودت بهتر میدونی پسرا چجورین.

یه اتاق دیگه جفتیم،نه اینکه بسیجی و اینا باشن،اصلا،ولی منطق و خدا میشناسن،برای رابطه جنسی نداشتن منطق دارن و هدف دارن نه اینکه چون گفتن نکنی بهتره،واسه همین انجام نمیدن.واقعا عقل و شعور منطق پشت صحبتشون ـه خیلی وقتا هم با هم بحث میکنیم خیلی وقتا بهشون تیکه میندازیم که یعنی میفهمید دارید چیکار میکنید؟یا نه، حفظ کردید؟
بعضی ها اصلا نماز خون نیستن،اصلا هیچ اعتقادی به احکام و غیره هم ندارن،مرجع تقلید واسشون جوکه و خیلی از اینجور آدما رو هم مسخره میکنن،ولی همین آدم ـا،منطق دارن واسه رابطه نداشتن
جالبه من میبینمشون با دختر فلانی صحبت میکنه و احوال پرسی میکنن،با فلانی میره بیرون فلان کار پروژه اشون رو انجام بدن،ولی هیچوقت ندیدم سوء استفاده کنه یا غیره!

خلاصه انواع و اقسام زندگی ها رو دیدم.نه اینکه خدائم تو تجربه ی این مسائل،ولی واقعا دیگه بچه ی آب نبات به دهن نیستم که هیچی رو نفهمم. و اینو میدونم کپی پیست هر آدم مذرکی،یه آدم مونث ـی هم هست.

زیاد حرف زدم ببخشید :D

black cavalier

عضو جدید
به نظر من دختر باید وفادار و با اخلاق و با ایمان باشه. زن در حکم ستون خیمه برای خانواده هستش و باید به مردش آرامش بده.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بهزاد جان،صحبتت از روی تجربست نه از روی منطق

شخصا از بین حدود صد تا رفیقی که دارم،شاید 40-50تاشون رابطه جنسی کامل دارند.نه اینکه ادعا میکنن،با چشام دیدم و میدونم با چند نفر همزمان هستن

ولی واقعا 20-30 تا از رفیقام هم رابطه جنسی ندارن،چندتاشون در حد تلفن ـی صحبت کردن و اینا هستن ولی تا جاییکه من تو زندگی خصوصیشون هستم و میدونم،به قول خودمون مثبت ـن.

دلیل نداره چون زیاد دیدی،بگی اینجورین.شخصا تو خوابگاه که هستم یه اتاق میرم،از هشت نفر،هفت نفر سیگاری ان،یه نفر دیگه هم تو خونه رفیقاش میره مش*** میزنه،همه هم دوستام هستن و باهاشون در ارتباطم خیلی وقتا با هم غذا میخوریم،کاملا میشناسم و روابطشون هم که خودت بهتر میدونی پسرا چجورین.

یه اتاق دیگه جفتیم،نه اینکه بسیجی و اینا باشن،اصلا،ولی منطق و خدا میشناسن،برای رابطه جنسی نداشتن منطق دارن و هدف دارن نه اینکه چون گفتن نکنی بهتره،واسه همین انجام نمیدن.واقعا عقل و شعور منطق پشت صحبتشون ـه خیلی وقتا هم با هم بحث میکنیم خیلی وقتا بهشون تیکه میندازیم که یعنی میفهمید دارید چیکار میکنید؟یا نه، حفظ کردید؟
بعضی ها اصلا نماز خون نیستن،اصلا هیچ اعتقادی به احکام و غیره هم ندارن،مرجع تقلید واسشون جوکه و خیلی از اینجور آدما رو هم مسخره میکنن،ولی همین آدم ـا،منطق دارن واسه رابطه نداشتن
جالبه من میبینمشون با دختر فلانی صحبت میکنه و احوال پرسی میکنن،با فلانی میره بیرون فلان کار پروژه اشون رو انجام بدن،ولی هیچوقت ندیدم سوء استفاده کنه یا غیره!

خلاصه انواع و اقسام زندگی ها رو دیدم.نه اینکه خدائم تو تجربه ی این مسائل،ولی واقعا دیگه بچه ی آب نبات به دهن نیستم که هیچی رو نفهمم. و اینو میدونم کپی پیست هر آدم مذرکی،یه آدم مونث ـی هم هست.

زیاد حرف زدم ببخشید :D

خیلی دوست دارم بدونم با کی ازدواج می کنید و بعد چند سال زندگی با خانومتون نظرشو در مورد شما بپرسم....:Dچیزایی که میگین اگه به مرحله عمل برسه خیلی خوبه

با اون قسمت که قرمز کردم خیلی موافقم
این درست نیست که همه چیزای بد رو به پسرا نسبت بدیم و بگیم پسرا فلان و بهمانن و دخترا فرشته هستن و همین طور برعکس این قضیه
همون جور که دختر خوب و پاک پیدا میشه پسر خوب هم پیدا میشه، منتها تو جامعه ی الان ما این جور آدما خیلی کم دیده میشن
واسه پسرای خوب ماماناشون زن می گیرن، پس اگه دنبال پسر خوب هستید باید ببینید سلیقه مادرشوهرا چیه نه پسرا! :D

ولی جدا از شوخی چیزی که به نظرم خیلی بده اینه که نمیشه آدم خوب و بد رو تشخیص داد، نمیشه فهمید کی واقعا خوبه و کی بد؟! تو رفتارا خیلی تناقض وجود داره!
خودم به شخصه آدمای زیادی رو دیدم که ظاهرا خیلی موقر و باشخصیت به نظر میان اما بعد عکس قضیه ثابت میشه و می فهمی دارن زیر آبی میرن
اما به نظر من کسی که باید این وسط خیلی حواسش جمع باشه دختره، چون هر چیزی هم که بشه نهایتش ننگش برای دختر میمونه
متاسفانه تو جامعه ی ما دوستی با جنس مخالف و روابط جنسی و طلاق فقط واسه دختره که بده و نگاه ها رو بهش عوض می کنه ولی پسرا چون پسرن هر کاری هم کنن عیب نیست!