پسران امروز چه دخترانی را برای ازدواج می پسندند؟ سلیقه مردان امروزی چیست؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر تا ۷۰-۸۰ سال قبل زنان منطقی و قابل اعتماد برای مردان جذاب بودند، مردان امروزی زن های عاشق پیشه و تحصیل کرده را ترجیح می دهند. زنانی اجتماعی و باهوش که چشم انداز اقتصادی خوبی هم دارند.

تغییرمعیارهای ازدواج مردان در ۷۰سال قبل

اگر تا ۷۰-۸۰ سال قبل زنان منطقی و قابل اعتماد برای مردان جذاب بودند، مردان امروزی زن های عاشق پیشه و تحصیل کرده را ترجیح می دهند. زنانی اجتماعی و باهوش که چشم انداز اقتصادی خوبی هم دارند. محققان دو دانشگاه آیووا و پیتزبورگ چند سال قبل یک مطالعه طولی انجام دادند که ۱۸ معیار ازدواج را در میان مردان می سنجید. این مطالعه در طول ۷ دهه سلیقه مردان امریکایی را بررسی کرده بود و از آنها خواسته بود درجه اهمیت معیارها را مشخص کنند. این معیارها شامل عشق و جذابیت، قابل اعتماد بودن، بلوغ عاطفی، هوش و تحصیلات، دلنشین بودن، اجتماعی بودن، ظاهر خوب، سلامتی، خانه داری و علاقه به بچه، همت و اراده، چشم انداز اقتصادی خوب، زمینه تحصیلی مشترک، جایگاه اجتماعی مطلوب، نظافت و پاکیزگی، کدبانوگری، عفت، تشابه دینی و تشابه دیدگاه سیاسی بود.

سلیقه مردان امروزی چیست؟
نتایج تحقیقاتی که انتشار یافته نشان می دهد ۷معیار اولیه مردان برای انتخاب همسر این‌ها می باشند: عشق و جاذبه متقابل، قابل اعتماد بودن، ثبات و بلوغ عاطفی، هوش و تحصیلات، دلنشین(مهربان) بودن، اجتماعی بودن و سلامتی.
اما این در حالی است که طبقه بندی معیارهای ازدواج برای مردان ۷دهه قبل به این ترتیب بود: قابل اعتماد بودن، ثبات و بلوغ عاطفی، دلنشین (مهربان) بودن، جذابیت متقابل و عشق، سلامتی، خانه داری و بچه داری و نظافت.
معیارهایی که از سکه افتادند
نتیجه تحقیقاتی که انجام شد نشان می داد که سلیقه مردها در طول ۷ دهه برای انتخاب همسر تغییر چشمگیری داشته است. در این سال ها هوش و تحصیلات بیشتر از تمام معیارها اهمیت پیدا کرده و از جایگاه ۱۱ به چهارم رسیده است. بعد از آن، رفتار اجتماعی مطلوب و زیبایی ظاهری معیارهایی بودند که مردان امروزی نسبت به مردان ۷۰ سال قبل بیشتر برای آن اهمیت قایل اند. این دو معیار در این سال ها هر کدام ۶پله صعود داشته اند. عشق و جاذبه هم از رتبه ۴در ۷۰ سال قبل به رتبه اول در سال های اخیر رسیده.

به جز این ها، چشم انداز اقتصادی مطلوب هم مورد توجه مردها بوده و ۵پله صعود داشته است.
اما در بین معیارهایی که از درجه اعتبار ساقط شده اند، عفت و پاکدامنی بیشترین سقوط را داشته است. به نظر می رسد مردان امروزی امریکا برخلاف اجدادشان حساسیت چندانی روی عفیف بودن همسرانشان ندارند چرا که در تحقیقات اخیر این معیار از جایگاه دهم به جایگاه هجدهم رسیده است. کدبانوگری هم دیگر معیار مردان برای ازدواج نیست و با ۵پله سقوط از رتبه ۸ به رتبه ۱۳ جدول تنزل پیدا کرده. درست مثل علاقمندی به بچه داری و خانه داری و نظافت که هر کدام که ۳و ۴پله سقوط داشته اند.
غیر از این ها، بقیه معیارها تغییر چندانی نکرده اند. برای مردان امروزی هنوز زنان قابل اعتماد و پخته گزینه های ازدواج می باشند و همت و اراده زن به اندازه قبل اهمیت دارد

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتایج کشوری مثل آمریکازیادبه کارمانمیادچون اونافرهنگشون فرق میکنه مابایدتوی کشورخودمون تحقیق کنیم ونتیجش هرچی شدعینااطلاع رسانی کنبم بدون دخل تصرف
امابرای خودمن :
عفت وپاکدامنی ،عاقل بودن(درک بالا)،تحصیلات،سروزبون داشتن وزیبایی مهم هستن. البته ایناایده آل های من هستن که ممکنه محقق بشه یانشه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نتایج کشوری مثل آمریکازیادبه کارمانمیادچون اونافرهنگشون فرق میکنه مابایدتوی کشورخودمون تحقیق کنیم ونتیجش هرچی شدعینااطلاع رسانی کنبم بدون دخل تصرف
امابرای خودمن :
عفت وپاکدامنی ،عاقل بودن(درک بالا)،تحصیلات،سروزبون داشتن وزیبایی مهم هستن. البته ایناایده آل های من هستن که ممکنه محقق بشه یانشه

درسته دوست عزیز تا حدی باهاتون موافقم .. ولی راحت میشه متوجه شد که معیار هاعوض شده..

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
عفت وپاکدامنی ،عاقل بودن(درک بالا)،تحصیلات،سروزبون داشتن و زیبایی مهم هستن
اخه قربونت برم،یه توقعاتی داریا،کی همه ی اینا رو با هم داره؟! :D
البته دخترای باشگاه ناراحت نشینا،بحثم یه چی دیگس :D

خلاصه ما و رفیقامون که گشتیم این 5تا (عفت-عاقل-زیبایی-تحصیلات-اعتماد به نفس) هیچوقت در کنار هم نبودن !!

البته هستا! ما خوب نگشتیم :D (شکلک امیدواری)

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته دوست عزیز تا حدی باهاتون موافقم .. ولی راحت میشه متوجه شد که معیار هاعوض شده..
بله عوض شده .خودم دارم میبینم امامن دیدگاه خودمو گفتم به عنوان یک ایرانی که هنوز خیلی هم دچاردوگانگی فرهنگی نشده

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
امابرای خودمن :
منظور از عفت و پاکدامنی چیه؟؟
بعد شما خودت همه اینارو داری؟؟
:D

نگار88

کاربر بیش فعال
با استارتر موافقم معیارا به کلی عوض شده یه نگاه تو جامعه نشون میده اینو

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

خلاصه ما و رفیقامون که گشتیم این 5تا (عفت-عاقل-زیبایی-تحصیلات-اعتماد به نفس) هیچوقت در کنار هم نبودن !!

همیشه عادتمه کم نمیخوام نه نمیخوام:D

ولی جدی میگن سن ازدواج میره بالاآدم بدپسندمیشه یه جورایی راست میگن.البته من اسمشو میذارم مهاراحساسات.عقل براحساس میچربه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خلاصه ما و رفیقامون که گشتیم این 5تا (عفت-عاقل-زیبایی-تحصیلات-اعتماد به نفس) هیچوقت در کنار هم نبودن !

چرا نیست؟ هستند دخترانی که این ویژگی ها رو دارند ولی دیده نمی شوند

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه عادتمه کم نمیخوام نه نمیخوام:D

ولی جدی میگن سن ازدواج میره بالاآدم بدپسندمیشه یه جورایی راست میگن.البته من اسمشو میذارم مهاراحساسات.عقل براحساس میچربه

ملاک های بالا رفتن سن ازدواج زیاده از جمله دوستیهای سطحی دختران و پسران .. که متاسفانه در حال افزایشه...توقعات بیجا هر دو طرف از هم...و خیلی از مسائل دیگه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملاک های بالا رفتن سن ازدواج زیاده از جمله دوستیهای سطحی دختران و پسران .. که متاسفانه در حال افزایشه...توقعات بیجا هر دو طرف از هم...و خیلی از مسائل دیگه
به نظرم اصلی ترینش بیکاری وبی پولی هست

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولی خوب گفتم توقعات رفته بالا بیشتر جوانها فکر میکنن لیسانس گرفتن دیگه باید برن پشت میز بشینن ..

باورکنیداصلااینجوری نیست ها.شایدتا4-5سال پیش اینجوری بوده ولی الآن دارم میبینم بنده های خدابه چه کارهایی که راضی نمیشن.مشکل اینجاست که دستمزدی که میگرین ازیک کارگرسرگذری کمتره.برای همین خیلیاشون نمیتونن سراغ دختردلخواهشون برن

بنظر منم پول و وضعیت مالیی که این روزا وجود داره خیلی مهم و متاسفانه بد شده.
اما مردهای ایرانی همچنان برخلاف اونا پاکدامنی و عفت براشون خییییییلی مهمه

نگار88

کاربر بیش فعال
بنظر منم پول و وضعیت مالیی که این روزا وجود داره خیلی مهم و متاسفانه بد شده.
اما مردهای ایرانی همچنان برخلاف اونا پاکدامنی و عفت براشون خییییییلی مهمه

نمیدونم ولی به نظرم سطحی پسند شدیم ارزشامون شده ضد ارزش

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته تحقیقات مال کشور دیگه هست ولیاینجاهم تقریبا معیارا همینه..مهم اینکه دختر خشگل باشه اگه خشگل بود میشه بقیه چیزارو تا حدی نادیده گرفت ولی اگه خشگل نبود به کل رد میشه

XBoy69

عضو جدید
مهم ترین تغییر در سلیقه مردای امروز اینه که قبلا زن رو به عنوان یه حرف گوش کن یا حتی کلفت میخواستن که بچه بیاره اما امروزه زن رو به عنوان یه دوست و شریک واقعی نگاه میکنند و فرهنگ مردم ایران خیلی بهتر شده ;)

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته تحقیقات مال کشور دیگه هست ولیاینجاهم تقریبا معیارا همینه..مهم اینکه دختر خشگل باشه اگه خشگل بود میشه بقیه چیزارو تا حدی نادیده گرفت ولی اگه خشگل نبود به کل رد میشه
ببین عزیز من یه چیزی بگم :
واقعا ما پسرا خیلی خیلی ساده تر از اونچیزیکه فکر میکنید به زیبایی فکر میکنیم.رفتار و منش یک نفر صد در صد در چهرش واسه ما تاثیر داره یعنی اگر یه دختری مهربون باشه من 10برابر زیباتر میبینمش تا یه دختری که مثلا رفتار خشنی داره.البته هر پسری یه مدل رفتار رو دوست داره مثلا پسری هستن که دخترای پر رو و خشن رو ممکنه بیشتر دوست داشته باشن و جذبش میشن.

یه چیزی هست دخترا متاسفانه اشتباه فکر میکنن اونم اینه که زیبایی رو مثلا توی عمل کردن دماغ میبینن یا گونه کاشتن یا آرایش غلیظ برای پوشوندن اشکالات چهره
ولی اینا واسه ما مرد ها فقط یه جنبه ی سطحی داره.واسه ما مرد ها (من خودم رو میگم،ممکنه بقیه فرق کنن) اول تر و تمیزی و پاک بودن ،خوش پوش بودن و محترم بودن اولویته.کسیکه این شکلی ببینم بهش میگم "زیباست!"
دیگه نمیگم وایییییی چقدر چشماش کوچیکه یا وایییییی چقدر پوستش سیاهههههههههههه !
نه دیگه من اون فرد رو زیبا میبینم.حالا اگر چشمای قشنگی داشته باشه اضاف میشه به اون.حالا اگر هیکل خوبی داشته باشه بازم اضاف میشه به زیباییش
تا حدی که اگر از یه حد زیبایی رد کرد من بهش میگم "کاملا خاص ـه"

حالا حداقل اینکه یه مرد یه نفر رو بتونه دوست داشته باشه و بهش فکر کنه "زیبایی" هستش ولی اگر در حین زندگی یا توی روابطشون یا اصلا قبل از دوست داشتنش اون رو "کاملا خاص" دید،این دیگه خیلی بهتره و خیلی بیشتر به زندگیشون کمک میکنه.

زیبایی یک خانم فقط توی چهرش نیست شاید چهره 20% زیبایی باشه،شیک و پاک بودن 30%،با حیا بودن 20% و مثلا باطن پاک داشتن و اخلاق و عقل و شعور مثلا 30% اهمیت داره.
مثال میزنم ها،همینجوری درصد میگم.ولی در کل اگر به درجه زیبایی برسه،بقیه ی مسائل "کمک کننده" هستن واسه "بیشتر شیفته شدن یه مرد به یه خانم"

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ما پسرا خیلی خیلی ساده تر از اونچیزیکه فکر میکنید به زیبایی فکر میکنیم.رفتار و منش یک نفر صد در صد در چهرش واسه ما تاثیر داره یعنی اگر یه دختری مهربون باشه من 10برابر زیباتر میبینمش تا یه دختری که مثلا رفتار خشنی داره.البته هر پسری یه مدل رفتار رو دوست داره مثلا پسری هستن که دخترای پر رو و خشن رو ممکنه بیشتر دوست داشته باشن و جذبش میشن.

یه چیزی هست دخترا متاسفانه اشتباه فکر میکنن اونم اینه که زیبایی رو مثلا توی عمل کردن دماغ میبینن یا گونه کاشتن یا آرایش غلیظ برای پوشوندن اشکالات چهره
ولی اینا واسه ما مرد ها فقط یه جنبه ی سطحی داره.واسه ما مرد ها (من خودم رو میگم،ممکنه بقیه فرق کنن) اول تر و تمیزی و پاک بودن ،خوش پوش بودن و محترم بودن اولویته.کسیکه این شکلی ببینم بهش میگم "زیباست!"
نه دیگه من اون فرد رو زیبا میبینم.حالا اگر چشمای قشنگی داشته باشه اضاف میشه به اون.حالا اگر هیکل خوبی داشته باشه بازم اضاف میشه به زیباییش

حالا حداقل اینکه یه مرد یه نفر رو بتونه دوست داشته باشه و بهش فکر کنه "زیبایی" هستش ولی اگر در حین زندگی یا توی روابطشون یا اصلا قبل از دوست داشتنش اون رو "کاملا خاص" دید،این دیگه خیلی بهتره و خیلی بیشتر به زندگیشون کمک میکنه.

زیبایی یک خانم فقط توی چهرش نیست شاید چهره 20% زیبایی باشه،شیک و پاک بودن 30%،با حیا بودن 20% و مثلا باطن پاک داشتن و اخلاق و عقل و شعور مثلا 30% اهمیت داره.
مثال میزنم ها،همینجوری درصد میگم.ولی در کل اگر به درجه زیبایی برسه،بقیه ی مسائل "کمک کننده" هستن واسه "بیشتر شیفته شدن یه مرد به یه خانم"

منم زیبایی رودقیقاآخرگذاشتم.ازدخترزیبا ولی خودخواه متنفرم

zalzalak_amir

عضو جدید
چه بحث داغی...

والا یک جمله کلیدی هست"زنان بازتابی از مردان خوییش هستند"

حالا فکر کنید اگر در هر خانواده ما مردا در نقش(برادر و پدر)خوب باشیم زنان خانواده در نقش(مادر و خواهر)چگونه خواهند بود.
حالا هر کدوم از این نقش ها با جدا شدن از خانواده و درست گزینی جفت چه کمکی میتونن به جامعه بکنند...

در کل مفاهیم با تقلیل جامعه در سطح سیستمی که کارکرد خوب من میتونه کارکرد خوب جامعه رو رقم بزنه اگر در نظر گرفته شه
ببینید چقدر رشدخواهیم کرد.

به شخصه صفاتی مثل هوشمندی و جامعه گرا بودن سپس بقیه صفات رو در زنان و دختران جامعه خودم ترجیح میدم و امیدوارم زنان
و دختران جامعه هم همینجوری فکر کنند و اولویت بندی داشته باشند...

جیبتان پر از پولهای حلال و راه گشا و مغزتان پر از ایده های خلاق و خیر;)

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

حرف شما کاملا خوب ومتینه ولی اون چیزی که الان تو جامعه هست با حرف شما فرق میکنه ینی همه میگن ظاهر مهم نیست ولی در عمل اینجوری نیست....مثلا من کسی رو میشناسم که به خانوادش گفته برام دختر پیدا کنید که یک حاضر باشه بیاد به شهر محل کار من زندگی کنه و2 لاغر وخشگل باشه!!!!ینی مهربونی وعقل وشعور واینا که شما داری میگی اساسا هییییییییچه!!!الان اگه دختر خشگل بود خاستگارم داره اگه نبود نداره...البته استثناشم اینه که اگه بابای پولدار داشته باشه مهم نیست خشگل باشه یا نه

frotan68

عضو
من که واقعا ملاک ظاهریو دیگه گذاشتم واسه مرحله آخر.شعارم نمیدم.جدیه جدی.اگه ببینم دختری این ویژگی هارو داشته باشه جذبش میشم:مهربون ،عفیف، با اعتقاد،بساز،قانع،با معرفت،شوخ،باهوش،خونواده دار،احساساتی.اگه دختریو پیدا کنم که اینارو داشته باشه نوکرشم هستم:-{

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالا دوستان تبهر خاصی در اسپم و طنز نویسی دارن :D:redface:
==========================================
حرف شما کاملا خوب ومتینه ولی اون چیزی که الان تو جامعه هست با حرف شما فرق میکنه ینی همه میگن ظاهر مهم نیست ولی در عمل اینجوری نیست....مثلا من کسی رو میشناسم که به خانوادش گفته برام دختر پیدا کنید که یک حاضر باشه بیاد به شهر محل کار من زندگی کنه و2 لاغر وخشگل باشه!!!!ینی مهربونی وعقل وشعور واینا که شما داری میگی اساسا هییییییییچه!!!الان اگه دختر خشگل بود خاستگارم داره اگه نبود نداره...البته استثناشم اینه که اگه بابای پولدار داشته باشه مهم نیست خشگل باشه یا نه

نه ببین قرار نیست که با یدونه مثال نقض خودت رو ناراحت کنی بگی همه اینجورین!
آیا شخص من فقط و فقط خوشگلی مد نظرمه؟ دوستام؟ والا هزار نفر رو میشناسم از دور و برم که همگی بلاتفاق پاکی و صداقت شماره یک خواسته هاشونه.
درسته، کی گفته ما مردا دنبال زیبایی نیستیم؟!

ولی اون مردی که بخاطر چهره، مستقیم میره خاستگاری یا بخاطر بدن بره بگه اینو میخوام،انتظار داری خوشبخت بشن؟ زندگی خوبی داشته باشن؟
مسلمه که اگر به قصد دیدن صورت و بدن بخوای تصمیم بگیری واسه ازدواج،سر و تهش چی میشه
به تعداد خاستگار که نیست،شما دوست داری صد تا خاستگار کج و معوج و داغون که بخاطر خوشگلی و مسائل دیگه بخوانت داشته باشی؟ یا فقط یدونه خاستگار که از ته قلب بخاطر خودت،تورو بخواد؟ مسلمه همه ی دختر ها گزینه آخر رو انتخاب میکنن.ولی چون یه حس بدیه که دیگران بهت میگن چنتا خاستگار داری یا اصلا داری یا نه،اینه که اذیتشون میکنه ولی ته دلت حاظری منتظر بمونی تا اون شخص خاص بیاد خاستگاریت،خودت مهمی یا حرف دیگران؟!
شما خوب باش،تلاش کن برای خوبی دیگران قدم برداری مطمئن باش اصلا نیازی نیست به این فکر کنی که آیا زیبا هستی یا خیر! همینکه تلاش میکنی مهربون باشی یا تلاش میکنی با سختی و ناراحتی های زندگی بسازی یه چهره ی زیبا ازت میسازه.اینکه تلاش میکنی انتظارات ماوراء الطبیعه از مردت نداشته باشی و تلاش میکنی زندگی و سختی هاشو بفهمی،این یعنی اینکه درک درستی از زندگی داری،مرد میفهمه که درکش میکنی،اتوماتیک تورو صد ها برابر زیباتر میبینه.

البته زیبایی هم همونطور که گفتم دلیل نمیشه بشه "صفر" یا بگیم"اصلا اهمیت نداره" نه واقعیته که زیبایی مهمه.مثلا یه نفر که خوش پوش و مرتب و یه آرایش خیلی ساده داره، (به دید من) یعنی غیر مستقیم داره به دور و بریاش میگه که "من دارم تلاش میکنم زیبا بنظر برسم و نه میخوام خودمو به نمایش بزارم با آرایش های غلیظ و پروتز و غیره، و نه میخوام زشت و کثیف و بی حال و حوصله بنظر برسم"
همین واسه من که یه مرد هستم،فوق العاده اهمیت داره.

اینم که میگی تا زیبا نباشه خاستگار نداره هم یه حرف نا امید کننده و حقیقتا غلطی هست.دختر ذاتش زیباس یعنی لازم نیست ویژگی های Miss World ها رو حتما داشته باشه تا بهش بگن زیبا.نه!!خیلی از همین میس ورلد ها رو هم نگاه کن بخدا توی همین ایران با چشمای خودم حداقل از 70-80%ـشون زیباتر دیدم.

حتی اگر یک نفر تمام ویژگی های دختر زیبا رو داشته باشه "توی مغز هر مردی یه سری خط قرمز ها هست" مثلا برای من زیباترین دختر جهان رو بزار کنارم ولی کافیه اون "تیک" حیا رو نداشته باشه،کافیه اون تیک "خوش پوش و خوش بو و تر و تمیز" رو نداشته باشه،توی ذهن من اون نه حتی زیبا بلکه "زشت" هست.
حالا اگر همه بخوان بگن این زیباس من توی ذهن خودم میگم زشته

یه دختر اگر توی ذهن همه ی مردم هم زشت باشه،ولی کافیه توی دل و ذهن یه مرد زیبا باشه،همین کافیه.

اینقدم به خودتون نگید مرد خوب نیست.زیاد هست!ولی موقعیت ازدواج نیس که برن خاستگاری،همه که باباهاشون پولدار نیستن :)
همین من :D چقدر خوبم؟! ولی خب نه سنم بالاس نه سربازی رفتم و نه کار ثابتی دارم برم خاستگاری کی مثلا؟! باباش بگه پسر جان شما با این اوضاع و شرایطت،اومدی نون بخری یا خاستگاری دختر من ؟!

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آیا شخص من فقط و فقط خوشگلی مد نظرمه؟ دوستام؟ والا هزار نفر رو میشناسم از دور و برم که همگی بلاتفاق پاکی و صداقت شماره یک خواسته هاشونه.

ولی اون مردی که بخاطر چهره، مستقیم میره خاستگاری یا بخاطر بدن بره بگه اینو میخوام،انتظار داری خوشبخت بشن؟ زندگی خوبی داشته باشن؟
مسلمه که اگر به قصد دیدن صورت و بدن بخوای تصمیم بگیری واسه ازدواج،سر و تهش چی میشه
به تعداد خاستگار که نیست،شما دوست داری صد تا خاستگار کج و معوج و داغون که بخاطر خوشگلی و مسائل دیگه بخوانت داشته باشی؟ یا فقط یدونه خاستگار که از ته قلب بخاطر خودت،تورو بخواد؟ مسلمه همه ی دختر ها گزینه آخر رو انتخاب میکنن.ولی چون یه حس بدیه که دیگران بهت میگن چنتا خاستگار داری یا اصلا داری یا نه،اینه که اذیتشون میکنه ولی ته دلت حاظری منتظر بمونی تا اون شخص خاص بیاد خاستگاریت،خودت مهمی یا حرف دیگران؟!
شما خوب باش،تلاش کن برای خوبی دیگران قدم برداری مطمئن باش اصلا نیازی نیست به این فکر کنی که آیا زیبا هستی یا خیر! همینکه تلاش میکنی مهربون باشی یا تلاش میکنی با سختی و ناراحتی های زندگی بسازی یه چهره ی زیبا ازت میسازه.اینکه تلاش میکنی انتظارات ماوراء الطبیعه از مردت نداشته باشی و تلاش میکنی زندگی و سختی هاشو بفهمی،این یعنی اینکه درک درستی از زندگی داری،مرد میفهمه که درکش میکنی،اتوماتیک تورو صد ها برابر زیباتر میبینه.

البته زیبایی هم همونطور که گفتم دلیل نمیشه بشه "صفر" یا بگیم"اصلا اهمیت نداره" نه واقعیته که زیبایی مهمه.مثلا یه نفر که خوش پوش و مرتب و یه آرایش خیلی ساده داره، (به دید من) یعنی غیر مستقیم داره به دور و بریاش میگه که "من دارم تلاش میکنم زیبا بنظر برسم و نه میخوام خودمو به نمایش بزارم با آرایش های غلیظ و پروتز و غیره، و نه میخوام زشت و کثیف و بی حال و حوصله بنظر برسم"

اینم که میگی تا زیبا نباشه خاستگار نداره هم یه حرف نا امید کننده و حقیقتا غلطی هست.دختر ذاتش زیباس یعنی لازم نیست ویژگی های Miss World ها رو حتما داشته باشه تا بهش بگن زیبا.نه!!خیلی از همین میس ورلد ها رو هم نگاه کن بخدا توی همین ایران با چشمای خودم حداقل از 70-80%ـشون زیباتر دیدم.

حتی اگر یک نفر تمام ویژگی های دختر زیبا رو داشته باشه "توی مغز هر مردی یه سری خط قرمز ها هست" مثلا برای من زیباترین دختر جهان رو بزار کنارم ولی کافیه اون "تیک" حیا رو نداشته باشه،کافیه اون تیک "خوش پوش و خوش بو و تر و تمیز" رو نداشته باشه،توی ذهن من اون نه حتی زیبا بلکه "زشت" هست.

یه دختر اگر توی ذهن همه ی مردم هم زشت باشه،ولی کافیه توی دل و ذهن یه مرد زیبا باشه،همین کافیه.

اینقدم به خودتون نگید مرد خوب نیست.زیاد هست!ولی موقعیت ازدواج نیس که برن خاستگاری،همه که باباهاشون پولدار نیستن :)
همین من :D چقدر خوبم؟! ولی خب نه سنم بالاس نه سربازی رفتم و نه کار ثابتی دارم برم خاستگاری کی مثلا؟! باباش بگه پسر جان شما با این اوضاع و شرایطت،اومدی نون بخری یا خاستگاری دختر من ؟!
اعتراف میکنم اولین پست طولانی ای بود که خوندم:redface:
مسلما من قرار نیست با یه مثال یه حرفو نقض کنم اینی که گفتم فقط بعنوان مثال بود و این چیزایی هم که گفتم براساس دیده ها و شنیده های دور واطرافم گفتم والبته منکر این نیستم که هنوزم ادمایی به خوبی شما وجود دارن ولی خب بالاخره مردم روز بروز داره عقلشون میاد تو چشمشون
ایشالا خدا خودش کمکتون میکنه وشما هم به مراد دلت میرسی:)

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز

وای ... شما واقعی هستین !؟!؟
عایا اینا فقط حرفه تک زبونته که بگی و بقیه برات کف بزنن یا در عمل هم همینی !؟؟!
عایا تا حالا شرایطی پیش اومده خودت رو محک بزنی ببینی چند مرده حلاجی !؟
چند سالته !؟ ... سن کم ممکنه یه عده ای هنوز سر این حرفا باشه اما یکمی سن بره بالا ... بعضیا ذات اصلیشونو نشون می دن ...:razz:
در هر صورت اگر که واقعا انقدر فهمیده هستی ایشالا که بهترین زندگی رو خدا نصیبت کنی :gol: