..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام فوتر توی وردم تویه یه کادر باشه چیکار باید انجام بدم؟ با همون ابزار shape یک مستطیل بکشم و متن فوتر رو وارد کنم یا راه بهتر و قشنگتری هم هست؟؟

دوم اینکه حدود 10 صفحه دارم که در ورد تایپ شده و یک تصویر دارم که میخوام بک گراند صفحات ورد بشه ..باین قابلیت در ورد وجود داره یا باید از یک نرم افزار دیگه استفاده کرد؟؟

اگه در ورد 2013 توضیح بدید به چه شکل هست ممنون میشم

آخرین ویرایش:

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام فوتر توی وردم تویه یه کادر باشه چیکار باید انجام بدم؟ با همون ابزار shape یک مستطیل بکشم و متن فوتر رو وارد کنم یا راه بهتر و قشنگتری هم هست؟؟

دوم اینکه حدود 10 صفحه دارم که در ورد تایپ شده و یک تصویر دارم که میخوام بک گراند صفحات ورد بشه ..باین قابلیت در ورد وجود داره یا باید از یک نرم افزار دیگه استفاده کرد؟؟

اگه در ورد 2013 توضیح بدید به چه شکل هست ممنون میشم

سلام
فکر کنم فقط با همون shape بشه کادر گذاشت من با page border هم امتحان کردم نشد.
برای گذاشتن بک گراند از منوی design گزینه watermark رو انتخاب کنید. ی گزینه داره به نام custom watermark این گزینه رو انتخاب کنید ی پنجره براتون باز میشه . توی این پنجره picture watermark رو انتخاب کنید و با استفاده از select picture تصویر مورد نظرتون رو انتخاب کنید. در قسمت scale هم میتونید اندازشو تغییر بدید.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای گذاشتن بک گراند از منوی design گزینه watermark رو انتخاب کنید. ی گزینه داره به نام custom watermark این گزینه رو انتخاب کنید ی پنجره براتون باز میشه . توی این پنجره picture watermark رو انتخاب کنید و با استفاده از select picture تصویر مورد نظرتون رو انتخاب کنید. در قسمت scale هم میتونید اندازشو تغییر بدید.

مرسی...اون واترمارکو دیشب خودم فهمیدم :D

فقط یه مشکل دیگه هم دارم ...فوتر که گذاشتم ..حالا میخوام پایین صفحات شماره صفحه بذارم ..این رو که میزنم فوتر حذف میشه راهی هست که هم فوتر و هم شماره صفحه رو با هم داشته باشم؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

فقط یه مشکل دیگه هم دارم ...فوتر که گذاشتم ..حالا میخوام پایین صفحات شماره صفحه بذارم ..این رو که میزنم فوتر حذف میشه راهی هست که هم فوتر و هم شماره صفحه رو با هم داشته باشم؟؟

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز

کادری که استفاده کردی رنگی هستش ؟
اگه رنگی باشه فکر نکنم بشه کاریش کرد (البته من نمیدونم )
ولی اگه رو shape ات راست کلیک کنی بعد format shape رو انتخاب کنی از پنجره ای که باز میشه تو قسمت fill گزینه no fill رو انتخاب کنی اینطوری هم کادرت رو داری هم شماره صفحتو .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: etnn

12*12

عضو جدید
چطوری میشه توی ورد تاریخ شمسی گذاشت که با تاریخ سیستم تنظیم باشه؟!

و اینکه میشه تنظیم کرد که تاریخ چند روز قبل رو هم بگیره؟!

منظورم اینه که یا تاریخ شروع داشته باشه که مربوط میشه به چند روز قبل و یه تاریخ پایان داشته باشه که اون تاریخ مربوط به امروز باشه...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
کادری که استفاده کردی رنگی هستش ؟
اگه رنگی باشه فکر نکنم بشه کاریش کرد (البته من نمیدونم )
ولی اگه رو shape ات راست کلیک کنی بعد format shape رو انتخاب کنی از پنجره ای که باز میشه تو قسمت fill گزینه no fill رو انتخاب کنی اینطوری هم کادرت رو داری هم شماره صفحتو .

فعلا بدون کادر گذاشتم..فوتر معمولی .... اینجا باید چیکار کنم که هم فوترو داشته باشم هم شماره صفحه؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم که جواب دادید..

ببینید من فوتر رو گذاشتم به صورت معمولی ...حدود 2 خط فوتر دارم...
بعد زمانیکه میخوام صفحه هم بذارم از منوی اینزرت..پیج نامبر...باتن رو انتخاب میکنم که شماره صفحات پاییین صفحات بخوره..به محض اینکه اینو انتخاب میکنم شماره صفحات پایین صفحات زده میشه اما فوتری که قبلش داشتم دیگه نیست و نابود میشه :/

میخوام فوتر رو داشته باشم در عین حال شماره صفحاتم رو هم پایین صفحات داشته باشم

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم که جواب دادید..

ببینید من فوتر رو گذاشتم به صورت معمولی ...حدود 2 خط فوتر دارم...
بعد زمانیکه میخوام صفحه هم بذارم از منوی اینزرت..پیج نامبر...باتن رو انتخاب میکنم که شماره صفحات پاییین صفحات بخوره..به محض اینکه اینو انتخاب میکنم شماره صفحات پایین صفحات زده میشه اما فوتری که قبلش داشتم دیگه نیست و نابود میشه :/

میخوام فوتر رو داشته باشم در عین حال شماره صفحاتم رو هم پایین صفحات داشته باشم

منظورتون اینه که وقتی شماره صفحه رو میذارید این خط چینی که هیدر و فوتر رو نشون میده دیگه میره و شما میخواهید این خط چین رو همیشه نشون بده درسته ؟؟

• Like
واکنش ها: etnn

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که وقتی شماره صفحه رو میذارید این خط چینی که هیدر و فوتر رو نشون میده دیگه میره و شما میخواهید این خط چین رو همیشه نشون بده درسته ؟؟

خط چین نه..کلا فوتری که نوشته بودم میره!!:cry: جاش فقط شماره صفحه میاد!!

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
خط چین نه..کلا فوتری که نوشته بودم میره!!:cry: جاش فقط شماره صفحه میاد!!

متوجه شدم
خوب شما باید ی فوتری انتخاب کنید که هم امکان تایپ متن داشته باشه و هم اینکه خودش شماره صفحه داشته باشه نه اینکه خودتون برید شماره صفحه بزنید .
مثل این

که هم شماره صفحه داره هم متن میشه تایپ کرد.
اینم ی نمونش

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

این موضوع رو فراموش کردم ممنون میشم توضیح دهید

در یک WORD مثلا30 صفحه ای اگر جلد اول و بسم ال .. و فهرست بخواهیم شماره نداشته باشه و صفحه 1 از 4 شروع بشه راه حل چیست؟؟؟؟
با تشکر

12*12

عضو جدید

با سلام

در یک WORD مثلا30 صفحه ای اگر جلد اول و بسم ال .. و فهرست بخواهیم شماره نداشته باشه و صفحه 1 از 4 شروع بشه راه حل چیست؟؟؟؟
با تشکر
با توی قسمت header روی گزینه another first page رو بزنی

البته فبلش باید هر صفحه رو با break page جدا کنی و کار بالا رو برای هر صفحه تکرا رو کنی

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام

با تشکر

دوست عزیز توصیه میکنم این فایل رو ببینید تا تو کار با نرم افزار ورد استاد بشید! مخصوصا تو نوشتن پایان نامه و امثالهم!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من میخوام عکس رو تو پاور قرار بدم و رنگ اونو هم رنگ با پس زمینه قرار بدم.نه دقیقا رنگ اون بلکه میل دادن رنگش به سمت رنگ پس زمینه
ی فیلم دارم این کارو میکنه.منتها روی اون قسمت حرفی نمیزنه و من طبق خودش هم انجام میدم نمیدونم چرا برای من نمیشه
عکساش از اون فیلم هست.میخوام عکسم این مدلی بشه

این عکسه اوله که عکس مورد نظرش رو اورد توی پاور (عکس گوشه پایین سمت راست)

اینم عکس دومه که عکس مورد نظر رو به رنگ زمینه میل داده

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من میخوام عکس رو تو پاور قرار بدم و رنگ اونو هم رنگ با پس زمینه قرار بدم.نه دقیقا رنگ اون بلکه میل دادن رنگش به سمت رنگ پس زمینه
ی فیلم دارم این کارو میکنه.منتها روی اون قسمت حرفی نمیزنه و من طبق خودش هم انجام میدم نمیدونم چرا برای من نمیشه

سلام
تا جائیکه می دونم شما در آفیس فقط فرمت BitMap رو که قبلا transparent (محو) نشده رو می تونی محو کنی و یک عکس رو بطور کامل در فرمت های دیگه نمیشه محو کرد و به پس زمینه میلش داد
برای اینکار یه نکته هست که میتونی انجام بدی »
1)اول از همه عکس بک گراند مورد نظرت که میخوای رووش تصویر محو بندازی رو قرار بده.بر روی عکس راست کلیک کن و از گزینه Wrap Text بهتره بزاریش روی Through

================

2)از تب بالا بر روی Insert برو و Shape رو انتخاب کن.بلفرض یک مربع بکش.

================

3)سپس وقتی مربع کشیدی از تنظیمات فرمت اون شکله که کشیدی Shape Outline رو بزن No Outline که خط دور مربع از بین بره

===================

4)حالا داخل مربع رو از عکس مورد نظرت پر کن بزن روی Shape Fill بزن روی Picture و عکس مورد نظرت رو قرار بده توی مربع.

======================

5)عکس رو که قرار دادی بر روی عکس راست کلیک کن آخرین گزینه که نوشته Format Shape رو انتخاب کن.

=====================

6)حالا از تنظیم که میاد از گزینه Fill برو گزینه ی Transparency رو هرچقدر میخوای کم و زیاد کن.بشه 70 و 80 درصد خیلی محو میشه و بشه 10 و 0 درصد اصلا محو نمیشه و عکس باقی میمونه.میبینی من 47% محوش کردم.

===================
یه کار راحت هم هست فقط عکس رو خیلی عادی Insert > Picture بزن و قرارش بده سپس بر روی عکس راست کلیک کن بزن Wrap Text > Through و هر جای عکس بکگراند می خوای قرارش بده،حالا از قسمت فرمت عکس اون بالا بزارش روی دایره که دورش محوه :

ولی بدیش اینه نمیتونی هرچقدر دلت میخواد محو کنی و واسه همین گوتره ای از آب در میاد.

موفق باشی :)

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محسن جان تو برای پاور چند گفتی؟؟؟ مال من 2013 هست.کلیک راست میکنم اصلی گزینه هایی که گفتی توشون نیست

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
محسن جان تو برای پاور چند گفتی؟؟؟ مال من 2013 هست.کلیک راست میکنم اصلی گزینه هایی که گفتی توشون نیست
من برای آفیس توضیح دادم،واسه پاور پوینت هم دقیقا همینه فقط کارت به Wrap Text و Through و اینها نباشه و براحتی فقط عکس اول رو قرار بده سپس عکس دوم رو از حالت Insert و Shape مربع قرار بده و عکس که تو مربع گذاشتی،روی مربع راست کلیک از گزینه آخر کلیک کنی یه صفحه میاد و ترنسپرنسی رو تغییر بده

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام.....اول از همه اینکه شما قبلا پاورپوینت کار کردی؟..در ثانی ..من دقیقا متوجه منظورت نشدم.....ولی اگه حدثم درست باشه دو را دارییکی فوتوشاپ که خیلی راحته و یکی هم این روشی که خدمتت میگم

اینجا بحث شفاف سازی عکس هست.......تصویر به رنگ پس زمینه در نیومده بلکه حالت محو پیدا کرده......ریش طرف و اطراف عکس سیاهه همچنان
کار چندانی نداره عزیز من........یه شیپ به دلخواه انتخاب کن حالا این مربع انتخاب کرده......تو پس زمینه اصلیت بزار و بکش......روی shape کلیک راست کن یا هرجور میدونی وارد فرمت بشو....هن کاری که اون دوستمون هم گفته.....البته سیستم من با سیستم ایشون فرق داره و اصلا این همه پیچیدن لازم نیست.......همه چیز در دسترسه.......

تو اینترنت هم عکسهاش هست.........شما این سطل آشغاله همونکه برای فیل هست رو بزن داخلش میتونی ری و بزن پیکچر فیل.....بعدش یک زبان باز میشه پیکچر اینسرت عکس مدنظر رو از فایلهایی که داری انتخاب کن .......میره داخل شیپی که ساختی....بعدشم تو قسمت shadow ترنسپارنسی رو تغییر بده چیزی که میخوای بدست میای برای هر تصویری و اینکه قشنگ بشه یانه پارامترهای دیگری هم هست تو این سه زبانه تغییرش بدی افکتهای جالبی بدست میاد

اگه مشکلت حل شد که هیچ.....اگر نه.....مرحله به مرحله که گفتم اناجم بده برام عکس هاشو بفرست تا گیرشو بهت بگم....یا حق

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متاسفانه مشکل بنده همچنان باقی است

چيزي كه من ميبينم اينه كه يك عكس بزرگ شده و يك آبجكت بيضي شكل با رنگ gradient كه رنگ قسمت خارجي اون transparency حدود 80% داره روش اومده
اگر اين قسمت از فيلم رو بذارين دقيق بهتون ميگم چكار كرده

leynaz

عضو جدید

با توی قسمت header روی گزینه another first page رو بزنی

البته فبلش باید هر صفحه رو با break page جدا کنی و کار بالا رو برای هر صفحه تکرا رو کنی

اگر فقط صفحه اول رو بخواین که شماره نخوره format page number رو پیدا کنین و start at رو بذارین صفر؛ و از پاراگراف different first page رو انتخاب کنین که صفحه اول شماره نخوره و صفحه بعدیتون از یک شروع بشه؛
اینجوری دیگه نیازی به break نیست

12*12

عضو جدید

اگر فقط صفحه اول رو بخواین که شماره نخوره format page number رو پیدا کنین و start at رو بذارین صفر؛ و از پاراگراف different first page رو انتخاب کنین که صفحه اول شماره نخوره و صفحه بعدیتون از یک شروع بشه؛
اینجوری دیگه نیازی به break نیست
اگه بخوای چندتا صفحه اولت شماره نخوره هر بار باید break بذاری و هر بار برای هر break باید different first page رو بذاری...

masoodxl

عضو جدید
سلام،دوستان من هر کاری میکنم ورد 2010 روی لپ تاپم نصب نمیشه!!!!
راهنمایی کنین
و اینکه از صفحه ورد و پی دی اف رزومه ام میخوام عکس بگیرم
چجوری انجام بدم؟؟؟با تشکر فراوان

masoodxl

عضو جدید
سلام
طریقه گرفتن عکس از یک صفحه ورد توسط خود نرم افزار ورد رو شرح دهید.با تشکر

leynaz

عضو جدید
سلام
طریقه گرفتن عکس از یک صفحه ورد توسط خود نرم افزار ورد رو شرح دهید.با تشکر
سلام
از منوی insert گزینه illustrations، گزینه screenshots رو انتخاب کنین، عکس می گیره؛
از نرم افزار Snagit هم بد نیست، ویجیت میانبر هم داره که میتونید بالای دستکاپ یا ... بذارید که دم دست باشه و می تونید باهاش از صفحه عکس و یا فیلم بگیرید.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من می خوام یه فهرست مطالب تو ورد بنویسم اما دوس دارم منظم باشه. از اونا که بین فصل و شماره مربوطه کلی نقطه هست و شماره صفحات خیلی منظم زیر هم ردیف شده....ولی کج و کوله میشه. بی زحمت میتونین یکم راهنماییم کنین؟:gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من می خوام یه فهرست مطالب تو ورد بنویسم اما دوس دارم منظم باشه. از اونا که بین فصل و شماره مربوطه کلی نقطه هست و شماره صفحات خیلی منظم زیر هم ردیف شده....ولی کج و کوله میشه. بی زحمت میتونین یکم راهنماییم کنین؟:gol:

سلام
یه سرچ بزنین. آموزش ساخت فهرست مطالب. هم تو این تاپیک هم تو تاپیک آموزش و هم تو سایت های مختلف کامل توضیح داده شده.

12*12

عضو جدید

اول باید هر تیتر یا هر سرفصل خودت توی بخش heading انتخاب کنی

بعدش توی منوی References بری table of contents رو انتخاب کنی...

اینطوری هر بار که جای سرفصل هات عوض بشه میتونی با update table درستش کنی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم بچه ها:w27:
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم......بعضی وقتا تو ورد تو یه سطر به جای اینکه کلمه ها با فاصله (space) از هم جدا باشن، فاصله شون خیلی بیشتره، طوری که یه سطر و پر می کنن. در حالی که در حالت عادی شاید یک سوم سر رو پر کنن. اصلا درست نمیشه. با الاین و جاستیفای و سنتر هم می خوام درست و منظمشون کنم همونجوری میمونن. چیکار میتونم بکنم تا درست بشن؟