[ نظر معماری] معمارهای خوب نظر بدید سبک معماری

zohreh110

عضو جدید
من تمام طرح های خودم را از منحنی استفاده میکنم و کمتر از خطوط شکسته استفاده میکنم حالا در طرح 3 باید سبک یک معمار را دنبال کنیم و بر اساس اون سبک طراحی کنیم بنظر شما ها کدوم سبک را دنبال کنم موفق ترم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahshid shz

عضو جدید
من تمام طرح های خودم را از منحنی استفاده میکنم و کمتر از خطوط شکسته استفاده میکنم حالا در طرح 3 باید سبک یک معمار را دنبال کنیم و بر اساس اون سبک طراحی کنیم بنظر شما ها کدوم سبک را دنبال کنم موفق ترم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سبک؟
به نظر من اول تعریفی از این لغت و کاربردش در معماری پیدا کن، بعد به کتاب هایی که سبک های معماری رو دسته بندی کردن نگاه کن(مثل معماری معاصر غرب یا معاصر ایران در قسمت دسته بندی معماران معاصر) و در انتها با توجه به نوع کاربری و دیدی که نسبت به موضوع طراحی پیدا کردی، یک معمار رو انتخاب کن.
ضمن اینکه نباید لزوما به نحوه خطوط معمار توجه کنی. بهنره نوع نگاه معمار رو انتخاب کنی.

سعی کن عمق دید طراح رو بفهمی و از دید تحلیلی استفاده کنی.

ضمن اینکه لازم نیست حتماً دنبال معمارای خارجی بدوی... کارای معمارای بزرگ ایرانی (چه در داخل و چه در خارج) رو پیگیری کن

موفق باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

ضمن تاييد صحبت دوستان برو ديكانس كار كن و خطوط شكسته
منحني كه بلدي
برو دنبال يه چيزي كه بلد نيستي
وگرنه ميشه كابوست اگه بلد نباشيش

pakzad_saeed

عضو جدید
ar

ar

از نظر منهم سعی کن بیشتر رو فرم های و حجم ها کار کنی و نور هم که جز عناصر اصلی معماری هستش سعی کن کانسپتت رو از حالت پوسته رو خارج کنی