[نظر معماری] دیدگاه و پیشنهاد خود را جهت ایجاد وحدت رویه بین مهندسین در اینجا مطرح کنید

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدگاه و پیشنهاد خود را جهت ایجاد وحدت رویه بین مهندسین در اینجا مطرح کنید
با سلام
تاحالا دقت کردید چرا جامعه مهندسین مثل پزشکان وحدت رویه ندارن و این خیلی بد هست
بیاید یک مثال واضح بزنم

هنگامی که نظام پزشکی میزان حق الزحمه انواع اعضای خود را اعلام می کند همه دکتر ها چه خوب و چه بد آن را رعایت می کنن مثلاً اگر ویزیت متخصص هر نفر ده هزار تومان هست شما هرجای شهر و پیش هر متخصص برید باید مطابق تعرفه نظام پزشکی بپردازید

ولی ما مهندسین نظام مهندسی یک تعرفه حق الزحمه برای امضای هر متر مربع ساختمان می ده ولی دفاتر مهندسی برای جلب مشتری به میزان 20 تا 25 درصد زیر تعرفه به متقاضی تخفیف می دهند و سر همین دادن تخفیف بین دفاتر رقابت هست
مشتری میاد دفتر من من بهش قیمت طبق تعرفه میدم میگه فلان دفاتر بهم گفتن اینقدر تومان میزنن . نگاه می کنم مثلا ساختمان چهار طبقه هست ولی اینا با درصد هایی که تخفیف دادن عملاً دستمزد یک کار دو طبقه را می گیرن

مشکل دیگر هنگام دادن مالیات است . نظام مهندسی پرینت متراژ امضا شده توسط مهندس را به اداره مالیات ارسال می کنه و آن اداره هم مالیات را طبق تعرفه نظام حساب می کنه و از مهندس می گیره ولی همان مهندس قبلاً برای جلب مشتری زیر تعرفه نظام امضا زده که مالیات فقط تعرفه را قبول دارد

پس هنگام دادن تخفیف یک ضرر و هنگام اتمام آخر سال مالیاتی نیز یک ضرر دیگر

بیایید به هم قول و قرار بگذاریم اگر فردا وارد کار شدیم همه ما طبق تعرفه نظام دستمزد بگیریم و مالکینی که به این تعرفه اعتراض دارن به نظام و ارگان صدور و تعیین تعرفه مراجعه نمایند

مشابه این پست در صفحه اصلی تالار مهندسی عمران نیز موجود است . از این طریق از نظرات یکدیگر باخبر شویم