معرفی PROM

yasaman_7753

عضو جدید
سلام به همگی.
من یه مدار خیلی ساده ساختم که با آی سی 555 پالس تولید میکنه و میده به یه آی سی 4040 که تعداد این پالس ها رو به صورت باینری میشمره و روی 12 تا خروجی LED نمایش میده.ولتاژ کارم هم 12 ولت هستش.تا اینجای کار همه چیز درسته فقط استادم گفت که این وسط از یه PROM استفاده کنم و با آدرس دهی به اون LED ها یه جور دیگه روشن خاموش بشن!:surprised: گفت 4KB باشه کافیه.موازی باشه و بتونه با 12 ولت کار کنه... :question::question:
راستش من تا حالا با PROM کار نکردم.خیلی گشتم ولی چیزی سر در نیاوردم!!ممنون میشم اگه راهنماییم کنین و PROM مناسبی بهم معرفی کنین. :gol::gol::gol:

yasaman_7753

عضو جدید
واقعا هیچ کسی نیست که یه راهنمایی کوچیک بکنه؟؟؟:crying2:
اگه ممکنه راجع به نحوه کارکردن با PROM هم یه توضیحی بدین،اینکه چه جوری باید به اون آدرس دهی کنیم؟در حقیقت من میخوام توسط این PROM کاری کنم که LED ها مثل رقص نور عمل کنن.این کار امکان پذیر هست...؟:w20:

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینکه هنوز PROM ها تو بازار باشن مطمئن نیستم ولی شما میتونید براحتی از EPROM ها استفاده کنید که قابلیت پاک شدن با اشعه ماوراء بنفش رو هم دارن ( PROM ها یکبار مصرف بودن !) یه مدل معروفش که انشا ا.. هنوز تو بازار باشه 2732 که 32 کیلو بیت ظرفیت داره و با توجه به توضیح شما مناسب کارتونه 12 خط آدرس داره و 8 خروجی رو میتونید بعد از گذروندن از یه بافر به LED متصل کنید

برای پروگرم کردنش به یه دستگاه پروگرمر نیاز دارید که تو بازار موجوده . شما فقط باید برای هر آدرس 12 بیتی( از A0 تا A11 )، خروجی 8 بیتی متناظرشو (از Q0 تا Q7) عدد بدید . فقط یه نکته ! ولتاژ کار این نوع آی سی ها منطبق با منطق TTL هستش یعنی 5 ولت پس برای تغذیه حتما از یه رگولاتور ولتاژ 5 ولت مثل 7805 استفاده کنید .

پیوست ها

• 2732.pdf
    76.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
بالا