مسابقه ••• هر کی گفت مشکل چیه؟

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خیلی سوال ساده ای بود

ممنون از افسون و مژگان عزیز
با اجازه توضیحات تکمیل تر رو اشاره می کنم

نابو - اس ( سیتوکسیدیم - سدیم ) 12/5%

علف کشی است سیستمیک که از طریق برگها جذب ودر مریستمها با جلوگیری از فعالیت استیل کو آنزیم آ رشد سلول های جوان را متوقف کرده و گیا هان گرامینه را از بین می برد
برخی از مهمترین علف های هرز قابل کنترل با این علف کش عبارتند از

یولاف وحشی - بید گیاه - پنجه مرغی - علف خرچنگی - سوروف - علف غاز - خونی واش - قیاق

که اکثرآ بانسبت 3-1/5 لیتر در هزار مورد استفاده قرار می گیرد

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اصطلاح Codlemone چیه؟

آخرین ویرایش:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی سوال ساده ای بود

ممنون از افسون و مژگان عزیز
با اجازه توضیحات تکمیل تر رو اشاره می کنم

نابو - اس ( سیتوکسیدیم - سدیم ) 12/5%

علف کشی است سیستمیک که از طریق برگها جذب ودر مریستمها با جلوگیری از فعالیت استیل کو آنزیم آ رشد سلول های جوان را متوقف کرده و گیا هان گرامینه را از بین می برد
برخی از مهمترین علف های هرز قابل کنترل با این علف کش عبارتند از

یولاف وحشی - بید گیاه - پنجه مرغی - علف خرچنگی - سوروف - علف غاز - خونی واش - قیاق

که اکثرآ بانسبت 3-1/5 لیتر در هزار مورد استفاده قرار می گیرد

این اسم تجاریش بود درسته؟
بچه ها یه چیز جالبی کشف کردم! ما هممون تو یه جوی قرار گرفتیم که گوشها و چشمهامون جدیداً بیشتر از قبل متوجه عبارات علمی میشه ! تا یه جایی یه جوری این اطلاعات رو اینجا خرج همدیگه کنیم و این برای من خیلی خوشاینده ....فکر میکردم این نشونه ها فقط در من بروز کرده که به اطرافم با دید بهتری نگاه میکنم اما این گفته ی حمید که این اسم رو تو مغازه شنیده ..... برام خیلی جالب اومد....صمیمانه میگم خوش حالم از بوجود اومدن چنین حالاتی...:gol:

حمید میگم دیگه زیاد به این متکلم وحوه گیر نده! :Dالان دیگه نوبت به حرف زدن پیدا نمیکنم اونقدر که هم اوایی اینجا زیاد شده! البته تو این گاه به گاه هایی که به قول گلاب من میام اینجا سر میزنم!:gol::biggrin:

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این اسم تجاریش بود درسته؟
بچه ها یه چیز جالبی کشف کردم! ما هممون تو یه جوی قرار گرفتیم که گوشها و چشمهامون جدیداً بیشتر از قبل متوجه عبارات علمی میشه ! تا یه جایی یه جوری این اطلاعات رو اینجا خرج همدیگه کنیم و این برای من خیلی خوشاینده ....فکر میکردم این نشونه ها فقط در من بروز کرده که به اطرافم با دید بهتری نگاه میکنم اما این گفته ی حمید که این اسم رو تو مغازه شنیده ..... برام خیلی جالب اومد....صمیمانه میگم خوش حالم از بوجود اومدن چنین حالاتی...:gol:

حمید میگم دیگه زیاد به این متکلم وحوه گیر نده! :Dالان دیگه نوبت به حرف زدن پیدا نمیکنم اونقدر که هم اوایی اینجا زیاد شده! البته تو این گاه به گاه هایی که به قول گلاب من میام اینجا سر میزنم!:gol::biggrin:

درسته حق با شماست

من فقط می خواستم یه جوری خانم ناظم بیاد توی بحث شر کت کنه
اگه از گفتن اون کلمه ناراحت شدی معذرت می خوام :gol:

امروز وقتی از مزارع پنبه بازدید می کردم آفات زیادی رو خانم هایی که کارورز ما شدن ازم می پرسیدن خوب بعضی ها رو من نمی دونستم
اولش با خودم گفتم بهتره توی این پست مطرح کنم بعد گفتم شاید بهتر باشه توی کلینیک گیاه پزشکی سوال کنم
امروز متاسفانه دوربین همراهم نبود که عکس رو براتون بذارم

اینارو گفتم تکمیل حرفه شما باشه که واقعآ دنبال این هستیم که یه چیزی رو برای ارائه به سایت داشته باشیم
نمی دونم شاید این از برکت سایت و دوستان خوبی مثل شما ،افسون ،گلاب ، مژگان ،فرزام آقای مهدوی ویا همه بچه های تالار هست که این حال رو داریم

امیدوارم همیشه سربلند و خوش باشید
یا علی

مژگان غفوری

عضو جدید
راهنمایی می کنم از اسم های تجاری سم است.این سم به صورت بیولوژیک است.
راهنمایی مهم دیگه این که این سم از یک باکتری گرفته می شود.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کنترل بیولوژیک واسه کرمهای برگخواره ؟ ازHot Cayenne Peppers گرفته شده .:gol:

afsoon6282

مدیر تالار
مژگان جان کجایی؟
جوابه گلرخ درست بوده؟
اگه درسته تا بعدیو گلرخ بگه.

afsoon6282

مدیر تالار
مژگان خانوم کجایین؟
وقتی کسی اینجا سوال میپرسه باید حواسش هم باشه که جوابای داده شده درسته یا نه.
نه اینکه بره و دیگه پیداش نشه.
میبینی گلرخ این جارو خاک نگرفته. من هستم همیشه هم سر میزنم ببینم چی شده حتی اگه بقیه نباشن
ولی گویا برای بچه های دیگه ارزش نداره.................

گلابتون

مدیر بازنشسته
افسون جان سلام عزيزم اينجا به جز استفاده از كلمات ميشه عكس هم قرارداد اگر جوابتون مثبته من ميتونم از باغچه خودم اين عكسها رو بزارم كه مشكلشون مشخص بشه؟

متشكرم گلابتون شما:redface:

afsoon6282

مدیر تالار
ممنون سایه جون
خوشحالم کردی که اومدی
حتما چرا که نه
هر چیزی که مربوط به مشکل گیاهان باشه میشه اینجا گذاشت.
بقیه که نیستن
تو عکساتو بزار هر کی تونست بیاد نظرشو بگه.
من هستم اگه بتونم جوابتو بدم.

گلابتون

مدیر بازنشسته
چشم افسون جان :gol:
بادمجانهاي توي باغچه من نيمدونم چرا سفيد شدن... اولش مشكي بودن اما بعد چند روز سفيد ميشدن.... اما بعضيهاش هم مشكي موندن... ممنون ميشم اگه بفرماييد مشكل چيه ؟

ببينيد:

در ضمن بعضي از برگهاش هم اينطوري شده ... ببينيد

متشكرم ... گلاب شما:heart::gol:

afsoon6282

مدیر تالار
ممنون سایه جون
چیزی که من دیدم شبیه بیماری ویروسی هست.
چون هیچ اثر لهیدگی و تغییر شکل دیده نیمشه و فقط تغییر رنگ هست.برگها هم علایم ویروسی شدن دارند.
حالا ببینیم بقیه میان نظر بدن یا نه
می گردم برات حتما بهت میگم.

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون افسون جان زحمت ميكشي گلم ... در ضمن ميخواستم بپرسم كه اينها خوردني هم هست ميشه مصرفشون كرد.:surprised:

afsoon6282

مدیر تالار
سایه جان معمولا آدما برشون مهم نیست
ولی به نظره من استفاده نشه بهتره.بالاخره مشکل داره.

monana

عضو جدید
به نظر منم این یه بیماری ویروسیه اگر چه نمیشه به طور 100 درصد نظر قطعی داد چون تا وقتی آزمایش نشه معلوم نمی شه اما اگه تعداد این بوته ها کمه بهتره اونا رو از ریشه در بیاری یا اگه دلت نمیاد طوری اون ها رو آبیاری کنی که آبی که از پای این بوته های آلوده رد می شه با سایر بوته های سالم در تماس نباشه تا بیماری منتقل نشه البته این تنها راه کنترل و جلوگیری از سرایت بیماری های ویروسی نیست ولی شاید بتونه کمی این انتقال رو کند کنه. به هر حال باید گفت که تقریبا بیماری های ویروسی راه درمانی ندارند.

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
سلام خانم ناظم
به نظر من هم بيماري ويروسي هستش و احتمالا عامل آن ويروس موزائيك خيار هستش كه باعث تغيير رنگ در ميوه ها هم مي شود و علايمي مانند تصوير آخر در برگها ايجاد مي كند.

afsoon6282

مدیر تالار
همون جوری که آقای مهدوی گفتن ویروس موزائیک خیار (cmv) هست که باعث این تغییر شکل میشه.
آقای مهدوی بعدیرو لطف کنین شما بگین.

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان عزيز يعني مشكل اصلي رو خيارهاي من ايجاد كرده اند .. چون بيماري موزائيك خيار رو ميشناختم كه روي خيارهام بود..... كوتولگي و ايجاد تاولهايي بر روي پهنك برگ و تغيير رنك در بافتها كه عامل آن ويروسي به نام نيكوتيانا است .... درسته؟
اما در مورد خيارها بايد بگم كه روي ميو ه هاش هيچ اثري نگذاشته بود و ميوه هاي خوبي داشت ( جاتون خالي )
آيا ممكنه به گوجه هام هم آسيب برسونه؟

بايد از چه سمي براي از بين بردن اون استفاده كنم ؟

ببخشيد خيلي سوال ميكنم هااااااا:redface:

ممنونم /// گلاب :smile:

afsoon6282

مدیر تالار
ممنون سایه جون
این که گفتی فقط برگهای خیار مشکل دارن چون میوه هاتون در مراحل اول رشد بودن و بهتره بگم میوه ها تازه بودن مشکلی ندارن.وگرنه اگه یه مدت بگذره و میوه روی بوته بمونه روی میوه ها هم علائم دیده میشه.
عامل بیماری هم یک ویروس هست از جنس Cucumo virus ناپایا و چند وجهی (اون اسمی رو که گفتی اشتباه بود چون در کل ویروسها اسامی مثله قارچها و باکتریها ندارن.)
در مورد مبارزه هم بیماریهای ویروسی مبارزه شیمیایی ندارن.فقط میشه مبارزه شیمیایی با ناقل مثل شته و زنجرک در صورت وجود انجام داد.
برای مبارزه باید علفهای هرز و دیگر گیاهان که میزبان این ویروس هستند از بین برد.در کل بهترین روش مبارزه با بیماریهای ویروسی استفاده از ارقام مقاوم است.
آقای مهدوی چی شد سوالتون؟

afsoon6282

مدیر تالار
حالا میگردم فردا مشخصات رو میگم
ببینیم بقیه هم میگن.

afsoon6282

مدیر تالار
پس بقیه کجا هستن؟:w00:
هر چی گذاشتم یکی دیگه بیاد جواب بده هیچ کس نیومد،اصلا هیچکی اینجا نیمیاد:crying2:
آقای مهدوی ببینین درسته؟
اکتالین اسم تجاریه سم آلدرین است.از سموم کلره هست.
مشخصات:آلدرین خالص،به صورت کریستالهای جامد سفید رنگی است که در آب نامحلول بوده ولی در اکثر حلالهای آلی به خوبی حل می شود.آلدرین صنعتی به رنگ قهوه ای است .این سم در مجاورت مواد قلیایی و اسیدی نسبتا با ثبات است.در بافتهای گیاهی و جانوری و در خاک سریعا تبدیل به دی آلدرین می شود.دارای نقطه ذوب 104 درجه سانتیگراد،نقطه جوش 147 درجه سانتیگراد در فشار 2.7 میلی بار است.آلدرین از سال 1984 به بعد دیگر تولید و مصرف نمی شود.
نحوه تاثیر:آلدرین از طریق تماسی،گوارشی و تنفسی باعث مسمومیت می گردد.
موارد مصرف:برای دفع ملخ به صورت محلول پاشی و یا طعمه مسموم مصرف می شود.
درسته آقای مهدوی؟

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
سلام افسون خانم
آره درسته
سوال بعدي با شما .
هر چند بچه ها اين طرفا سر نمي زنن ولي ما كار خودمونو مي كنيم.