**مسابقه**هرکی گفت این چه درختیه؟!

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
چشم خانومي...بفرماييد...Actiniadia deliciosa:redface:

یعنی این عکسو نمیذاشتی اصن نمیشد ... میگفتی کیوی بیشتر فیض میبردیم خخخخ برو سوال بعدی :D

مارجين

کاربر ممتاز
یعنی این عکسو نمیذاشتی اصن نمیشد ... میگفتی کیوی بیشتر فیض میبردیم خخخخ برو سوال بعدی :D

اين تفاوتهاست كه انسانها را منحصر بفرد مينومايد داداش ...

و اما سوال بعد..

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين تفاوتهاست كه انسانها را منحصر بفرد مينومايد داداش ...

و اما سوال بعد..

درخت ال/زغال اخته

نام علمی:Cornus florida از خانواده:Cornaceae

کاربرد:حواشی خیابان،سطوح چمن،کنار آب،پاسیو،گلدان و تک درخت

شاخه های گسترده این درخت به صورت ردیف های افقی بر تنه قرار گرفته و نمایی عریض با تاج مسطح ایجاد می کند.اوائل بهار گل های کوچک و سفید که با 4 براکته بزرگ احاطه شده کاملا درخت را می پوشاند.برگها پس از گلها ظاهر شده و به تدریج سبز رنگ می شوند.در پاییز میوه ها دانه های قرمز و برگها قرمز آتشین شده و سپس خزان میکند.

خصوصیات گیاهی

ارتفاع:3 تا 9 متر قطر تاج پوششی:4 تا 7 متر

درختی است با تاج مسطح و شاخه هایی که در ردیف های مسطح قرار دارند.پوست تنه قهوه ای متوسط و فلس های پوست سوسماری شکل دارد.

برگ:برگها ساده و متقابل و کامل به طول 7 تا 15 سانتیمتر و پهنای 4 تا 10 سانتیمتر و نوک تیز هستند.در ابتدای رشد سرخ رنگ بوده که بتدریج به رنگ سبز درخشان در می آیند.در پائیز،قبل از خزان دوباره قرمز رنگ می شوند.

گل:کوچک تقریبا سفید رنگ که توسط 4 براکته رنگین احاطه شده است.گل ها سطح درخت را از اسفند تا اردیبهشت می پوشانند.گل کامل 10 تا 12 سانتیمتر پهنا دارد.واریته Rubra براکته های صورتی تیره دارد.

میوه:شفت های سرخ خوراکی به صورت خوشه های بزرگ و گرد و جالب توجه هستند.از اوائل شهریور تا آبان ماه ظاهر می شوند.

سیستم ریشه:عمیق سرعت رشد:متوسط

نیاز های طبیعی

آب و هوا:بهترین رشد را در محیط های سرد می کند ولی گرما و سرما را تحمل می کند.از یخبندان زود رس که ممکن است به جوانه های صدمه بزند باید محافظت شود.

خاک:در انواع خاکها رشد می کند.خاک های اسیدی و مرطوب با زهکش خوب را نیز تحمل می کند.

تابش مستقیم خورشید و نیم سایه را می پذیرد.در مسیر وزش باد قرار نگیرد.

نگه داری

هرس:در فصل زمستان و فقط در صورت نیاز هرس شود.به یاد داشته باشید که جوانه گل بر شاخه های جوان رشد می کند.

تغذیه:تغذیه خاصی نیاز ندارد.

آبیاری:رطوبت زیاد را می پسندد.

آفات و بیماریها:مورد حمله حشرات مکنده قرار می گیرد.در صورت نیاز در بهار و اواخر پائیز با لیندن یا مالاتیون سم پاشی شود.نسبت به بیماریها تقریبا مقاوم است.

مارجين

کاربر ممتاز
جان من داداش جان من خودت باشي اين عكسو تشخيص ميدي چيه؟؟؟؟ نابغه اي بخدااااااااااا...

آخه يه تنه با چندتا برگ خشك قابل تشخيصه كه چيه؟؟؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
جان من داداش جان من خودت باشي اين عكسو تشخيص ميدي چيه؟؟؟؟ نابغه اي بخدااااااااااا...

آخه يه تنه با چندتا برگ خشك قابل تشخيصه كه چيه؟؟؟

جر نزن ... اولا برگ خشک نیست برگ جوان و تازه گیاه هست که این رنگیه و بعدش به رنگ سبز در میاد . بعد اگه قرار باشه برگ درخت رو نشون بدم دیگه اینجا عکس نمیذاشتم میرفتم قسمت هر کی گفت این برگ چه گیاهیه میذاشتم اوهوم .... و باز هم بعدش تو باید از 10 کیلومتری تشخیص بدی ...

حالا اگه بازم قانع نشدی یه عکس دیگه بذارم ازش ؟ :D

مارجين

کاربر ممتاز
جر نزن ... اولا برگ خشک نیست برگ جوان و تازه گیاه هست که این رنگیه و بعدش به رنگ سبز در میاد . بعد اگه قرار باشه برگ درخت رو نشون بدم دیگه اینجا عکس نمیذاشتم میرفتم قسمت هر کی گفت این برگ چه گیاهیه میذاشتم اوهوم .... و باز هم بعدش تو باید از 10 کیلومتری تشخیص بدی ...

حالا اگه بازم قانع نشدی یه عکس دیگه بذارم ازش ؟ :D

جر چيه داداش...من اصلا جر ندارم كه بزنم...

بعدشم مگه من هركول گياهشناسيم كه از 10 كيلومتري بشناسمش...!!!؟؟؟

تازشم من كه هيچ عمه ام هم قانع نشد...
يه عكس واضح بذار داداش...خدا عمرت بده...يكي از اون آدامس توت فرنگيام بهت ميدمااااا...باوشه؟؟؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
جر چيه داداش...من اصلا جر ندارم كه بزنم...

بعدشم مگه من هركول گياهشناسيم كه از 10 كيلومتري بشناسمش...!!!؟؟؟

تازشم من كه هيچ عمه ام هم قانع نشد...
يه عكس واضح بذار داداش...خدا عمرت بده...يكي از اون آدامس توت فرنگيام بهت ميدمااااا...باوشه؟؟؟

از کیسه خلیفه میبخشی ادامسارو ؟ همشون مال خودم بود که کش رفتی !!!

بفرما ماستش کردم دیگه ....

73944_bs_a.jpg

مارجين

کاربر ممتاز
از کیسه خلیفه میبخشی ادامسارو ؟ همشون مال خودم بود که کش رفتی !!!

بفرما ماستش کردم دیگه ....

مشاهده پیوست 213398

وقتي داديشون بهم خووو واسه خودمه ديگه خسسسسسسسيس...

خخخخخخخخخ شناختمش...فرتي بگم يا صبركنم بقيه بيان فرتي بگن؟؟؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
وقتي داديشون بهم خووو واسه خودمه ديگه خسسسسسسسيس...

خخخخخخخخخ شناختمش...فرتي بگم يا صبركنم بقيه بيان فرتي بگن؟؟؟

من گفتم برو یه بسته بردار نه دخلو خالی کن !!! گفتم دخلو خالی کن ؟

فرتی بوگو بذار خاک نخوره :D

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرگن، Argania spinosa

آرگن، Argania spinosa

دانستنی های علمی:
گیاه "آرگن"، درختی است از خانواده ی ساپوتاسه که بومی نوای نیمه بیابانی و آهکی جنوب غربی مراکش می باشد. این گیاه همچنین در نواحی مدیترانه ای نیز یافت می شود.
بذر این گیاه دارای روغن فراوانی است که مصارف گوناگونی دارد و هدف عمده از کشت و پرورش آن، استحصال و صادرات روغن آن می باشد.

شرایط محیط رشد:
این گیاه دارای ریشه های بسیار قوی است که می تواند شرایط سخت و کم آب بیابان را تحمل کند. این درخت مقاومت بسیار زیادی به شرایط خشکی، گرمای شدید و خاک های فقیر از نظر مواد غذایی دارد. بهترین رشد را در شرایط آفتاب کامل دارد.

کاربردها:
در بخش هایی از مراکش، از این گیاه به عنوان منبع علوفه، روغن، اَلوار و همچنین سوخت استفاده می شود. بخصوص در برخی نواحی، حیواناتی مانند بزها به راحتی از این درخت بالا رفته و از برگ های آن به عنوان علوفه تغذیه می کنند.
میوه های آرگن در ماه جولای، زمانی که سیاه رنگ و خشک شد از درخت ریزش می کند. میوه ها به طور سنتی و بر اساس قوانین روستایی، از پای درخت جمع آوری می شوند. بقایای بذرها نیز پس از مصرف بزها جمع آوری می گردند.
روغن آرگن توسط چندین کارگر زن، در بخش هایی از جنوب غربی مراکش استحصال و تولید می شوند. پرزحمت ترین بخش استحصال روغن، خارج کردن بذور از گوشت میوه است که در این صورت میوه ها بصورت دستی شکاف داده شده و بذر خارج می شود. سپس بذرهای به آرامی برشته می شوند. این برشته شدن به دلیل معطر کردن و خوش طعم کردن روغن استفاده می شود.

روغن استخراج شده به روش تهیه خیمر، می تواند به مدت 3 تا 6 ماه استفاده شود. ولی روغنی که به روش فشردن خشک تهیه می شود برای 12 تا 18 ماه نیز می تواند قابل استفاده باشد.
این روغن حاوی حدود 80 درصد اسیدهای چرب غیر اشباع و اسیدهای چرب ضروری است. و نسبت به روغن زیتون، در مقابل اکسیداسیون مقاومت بیشتری دارد.
روغن آرگن در تهیه ی نان، سالادها و موارد مشابه کابرد دارند. روغن های تهیه شده از بذرهای برشته نشده، به طور سنتی در درمان بیماری های پوستی و نیز ساخت لوازم آرایشی (در اروپا) استفاده می شود. روغن های آن بدون مواد افزودنی هستند و برای محافظت از پوست و مو کاربرد بسیاری دارند.
این روغن در مخلوط با روغن دانه ی انار به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی نیز عمل می کند.
این روغن در ناحیه ی تولید آن (مراکش) کاربردهای زیادی دارد و بنابراین در خارج از این منطقه بسیار به ندرت یافت می شود. ولی به ندرت در برخی از سوپرمارکت ها و فروشگاه های مخصوص نیز به فروش می رسد.
روغن آرگن دارای 44 درصد اولئیک اسید، 30 درصد آلفا لینولئیک اسید، 12 درصد پالمتیک اسید، 6 درصد استئاریدونیک اسید، 5 درصد لینولئیک اسید و 3 درصد مایریستیک اسید می باشد.
تاج گسترده این درخت می تواند برای سایر محصولات کشاورزی سایبان ایجاد کند و همچنین برگ ها و میوه های آن نیز می تواند به عنوان غذا برای حیوانات استفاده گردند.

تکثیر:
تکثیر درخت آرگن از طریق کشت بذرهای آن صورت می گیرد. ولی بذرهای آن بسیار به کندی و به سختی جوانه می زنند. برای جوانه زنی بهتر بذر می توان بذور را در آب معمولی و هم دمای اتاق برای مدت 2 تا 4 روز غوطه ور کرد.

خصوصیات گیاهشناسی:
آرگن درختی است که تا ارتفاع 8 تا 10 متر نیز رشد می کند و حدود 150 تا 200 سال می تواند عمر کند و زنده بماند. این گیاهان دارای تنه ی خاردار و پوشیده از گره می باشند.
برگ ها کوچک، دارای 2 تا 4 سانتیمتر طول، تخم مرغی شکل و دارای نوک گرد هستند.
گل های آرگن، کوچک، دارای 5 گلبرگ به رنگ سبز مایل به زرد کم رنگ بوده که در طی ماه های آپریل شکوفا می شوند.
میوه ها دارای 2 تا 4 سانتیمتر طول و 1.5 تا 3 سانتیمتر عرض هستند که پوستی ضخیم داشته و دارای مزه ای تلخ است. این پوست تلخ، گوشتی شیرین را احاطه کرده است. این میوه دارای یک بذر کوچک و روغنی است. حدود یک سال طول می کشد تا میوه ها بالغ شوند. این میوه ها در ماه های جون تا جولای (در سال پس از گلدهی) می رسند.

اینم از عکس درخت بعدی :

Untitledhh.jpg

بالا