فوری......درخواست راهنمایی و کمک برای طراحی یک بازارچه کامل.....فوری

AYSAN.SH

عضو جدید
سلام دوستان
برای طراحی یک بازارچه تحت تاثیر اقلیم تهران که در کنار یک پارک واقع شده ازتون راهنمایی میخوام...
سایت من واقه در ضلع غربی پارک لاله تهران و مابین 2موزه فرش و هنر های معاصره که در حال حاضر هم خودش بازارچه است...پارک لاله (15).jpg
این بازارچه شامل رستوران سنتی،فست فود،گالری های هنری،غرفه های کارگاهی و ومعمولی هستش...
چیدمان فضاهام به نظر شما چطور باید باشه؟
غرفه هام رو چه جوری پخش کنم؟
غرفه های هنریم که توش کارگاه هم داره باید چه جوری باشه؟
ورودی ها چه طوری باشن بهتره؟

AYSAN.SH

عضو جدید
دوستان عزیز عکس سایت ذو هم گذاشتم
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر از همه شما

soodabe

عضو جدید
مهم ترین نکته که تو صورت مسئله شما اومده ، مساله سایت و احترام به اونه . باتوجه به این که سایت قسمتی از یه پارکه پس حتما باید ادغام با طبیعت رو در طرح در نظر داشته باشیم . و اینکه نزدیک 2 تا بنای معاصر خوب هست باید یکم طراحی متواضعانه داشته باشیم یا به اصطلاح سبک طراحی کنیم . که البته سبک طراحی کردن کاملا به موضوع پیشنهادی می خوره و بدون شک عمدا این موضوع انتخاب شده . برای طراحی متواضعانه می تونیم از این راهکار ها استفاده کنیم : 1- رفتن در دل زمین . طوری که با راه پله ها ی گرادن مانندی به مجموعه وارد بشیم . گفتنیه که این پله ها خودشون راه حل مناسبی برای ایجاد محل مناسب واسه تعاملات اجتماعی و انسانی به حساب میان. 2 - روش دیگه استفاده از سازه های سبکی مث سازه های چادری ، خرپاهای سازه ای و عناصر سازه ای که به حجم بصری پروژه اضافه نمیکنن استفاده بشه .

AYSAN.SH

عضو جدید
با تشكر از تو دوست عزيز
سوالات ديگه اى هم دارم
من ميخوام فضا هام سيال باشن و تو پارك تداوم داشته باشن و از همه جهت قادر باشن همه جور قشر رو يكجا جمع كنن،با توجه به اينكه فضاها و غرفه هاى من بيشتر نمايشگاهى و كارگاهى هستن و من ميخوام اونا رو به عناصر مختلف تبديل كنم و در تمام سطح پارك پراكنده كنم، شما چه روشى رو پيشنهاد ميكنيد؟

AYSAN.SH

عضو جدید
راجع به سازه هايى گفتين هم اطلاعاتى ندارم…
ميشه لطفا بيشتر كمك كنيد؟!

zahra_baghnavi

عضو جدید
برای سازه های چادری و خرپایی کتاب درک رفتار سازه های دکتر گلابچی واقعا خوب و عالی توضیح داده.به نظر من اگه بتونی یه جورایی طراحی کنی که ضمن داشتن احترام هماهنگ بشه بهتره چون اگه خیلی تو چشم باشه از ارزش اونا کم میکنه مثلا نمی تونی بیای از دیکانستراکشن استفاده کنی مگه اینکه خیلی استادانه جلو بری.ببین غرفه ها باید به صورتی باشند که هر کسی وارد بشه مجبور باشه اونارو ببینه و اگه یه طوری مسیر راهنما باشن بهتره.شاید بتونی از یه رواق استفاده کنی که دورش غرفه ها چیده بشن و توی مرکز دید ساختمان های اصلیو بذاری