سوالی از متخصصان : برچسب انرژی

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه متخصصین .

دوستان من یه سوال داشتم .
کسی که میدونه راهنماییم کنه.

تلویزیون چیزی رو شنیدم گفتم بیام اینجا کسانی که تو کارش هستن صحت و سقمشو بگن:

گفته شده که محیط ازمایشگاهی و تست برای معیار رتبه بندی برچسبهای انرژی اقلام ایرانی در دمای 36 درجه هست ولی در اروپا دمای این محیط ازمایش حدودا 20 تا 24 درجه است.
ایا این صحت داره؟؟

و ایا این تاثیری در نتیجه ی تست و ازمایش داره؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
البته من متخصص نیستم ولی با اطلاعات کمی که دارم جواب سوال شما مطمئنا بله هست. هم دمای مورد تست و هم رطوبت، ارتفاع از سطح دریا و... هم تاثیر دارن. شما اگه کاتالوگ یه دستگاه پخش کننده (پلیر) ساده رو هم مطالعه کنید اکثرا ذکر کردن که پارامترهایی که نوشته شده در فلان شرایط صدق میکنند.

تفاوت درجه آزمایشگاهی هم احتمالا به دلیل تفاوت میانگین دمایی کشورهای مختلف هست. همونطور که مطلع هستید بعضا برای مناطق جنوب و... تجهیزات متفاوت تری از دیگر مناطق انتخاب میکنن که عمر و راندمان اون دستگاه بهتر باشه.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من متخصص نیستم ولی با اطلاعات کمی که دارم جواب سوال شما مطمئنا بله هست. هم دمای مورد تست و هم رطوبت، ارتفاع از سطح دریا و... هم تاثیر دارن. شما اگه کاتالوگ یه دستگاه پخش کننده (پلیر) ساده رو هم مطالعه کنید اکثرا ذکر کردن که پارامترهایی که نوشته شده در فلان شرایط صدق میکنند.

تفاوت درجه آزمایشگاهی هم احتمالا به دلیل تفاوت میانگین دمایی کشورهای مختلف هست. همونطور که مطلع هستید بعضا برای مناطق جنوب و... تجهیزات متفاوت تری از دیگر مناطق انتخاب میکنن که عمر و راندمان اون دستگاه بهتر باشه.
ممنونم از راهنماییت.
اخه گفته میشه که برچسب انرژی b در ایران برابری میکنه با برچسب انرژی a در کشورهای دیگه چون اونجا محیط 24 درجه هست و اینجا 36 درجه.

این هم میتونه درست باشه؟؟؟

arash_441

متخصص انرژی های نو
سلام به همه متخصصین .

دوستان من یه سوال داشتم .
کسی که میدونه راهنماییم کنه.

تلویزیون چیزی رو شنیدم گفتم بیام اینجا کسانی که تو کارش هستن صحت و سقمشو بگن:

گفته شده که محیط ازمایشگاهی و تست برای معیار رتبه بندی برچسبهای انرژی اقلام ایرانی در دمای 36 درجه هست ولی در اروپا دمای این محیط ازمایش حدودا 20 تا 24 درجه است.
ایا این صحت داره؟؟

و ایا این تاثیری در نتیجه ی تست و ازمایش داره؟

البته که نتیجه داره

در ابتدا به استاندارد های آزمایشگاه و شرایط محیط می پرداریم. این مطالب برگرفته از کتاب سیستم های اندازهگیری می باشد متاسفانه چون صفحه اولش پاره شده نمی دونم مولفش کیه!

موارد زیر شامل شرایط محیطی آزمایشگاه می باشد.

دما : میزان دما آزمایشگاه بایستی بطور دائم تحت کنترل باشد. دما مورد نیاز برای آزمایشگاه های برق 23+/- 1 درجه سانتی گراد و برای آزمایشگاه های مکانیک 20+/- 1 می باشد.

مفدار فشار داخل آزمایشگاه باید بیشتر از فشار بیرون باشد این مانع از ورود گرد وغبار به داخل آزمایشگاه می شود. فشار داخل تقریباً باید 0.125 سانتی متر ستون آب از بیرون بیشتر باشد.

رطوبیت: مقدار رطوبت نسبی بین 35 تا 55 درصد است.

صدا : مقدار صدا باید بایستی کمتر از 75 دسی بل باشد.

سایر موارد گه باید رعایت بشن :ارتعاشات / کنترل امواج مغناطیسی / روشنایی بین 50 تا 150 فوت شمع

رعایت نکردن هر یک از موارد فوق باعث خظا در اندازه گیری و عملیات کالیبراسون دستگاهها می شود.

arash_441

متخصص انرژی های نو
ممنونم از راهنماییت.
اخه گفته میشه که برچسب انرژی b در ایران برابری میکنه با برچسب انرژی a در کشورهای دیگه چون اونجا محیط 24 درجه هست و اینجا 36 درجه.

این هم میتونه درست باشه؟؟؟

الزامات عمومی برا احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون

موسسه استادارد وتحقیقات صنعتی ایران

سازمان بهروه وری انرژی

به لینک زیر مراجعه کنید و فایل مربوطه را دانود کنید. سایر اطلاعاتم در سایت موجوده

http://www.saba.org.ir/lab1-nezamname-fa.html

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
الزامات عمومی برا احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون

موسسه استادارد وتحقیقات صنعتی ایران

سازمان بهروه وری انرژی

به لینک زیر مراجعه کنید و فایل مربوطه را دانود کنید. سایر اطلاعاتم در سایت موجوده

http://www.saba.org.ir/lab1-nezamname-fa.html
ممنون .راهنمایی خوبی کردید.