ساختن یک بهشت از جنس پلیمر

ستاره....

عضو جدید
سلام بچه ها
من سعی میکنم شمارو با کاربردهای پلیمر در زندگی روزمره اشنا کنم،البته شاید خودتون بهتر از من بدونین،ولی خالی از لطف نیست...;)

چگونه مي توان رابطه انسان راباطبيعت خوب كرد؟

اين پرسشي بود كه مدتها ذهن تي اسميت، يك دانشمند و گياهشناس انگليسي را به خود مشغول كرده بود. وسرانجام پاسخ پرسشش رايافت.

پاسخ اين بود:ساخت باغي جديد وبسيار عجيب كه نظر همه مردم جهان را به خود جلب كند.كار ساخت اين باغ اكتبر 1998 شروع شد و پس از 3سال در مارس 2001 پروژه ساخت به اتمام

رسيد. نام اين مجموعه
ديدني را كه در 270 مايلي غرب لندن واقع شده است« بهشت عدن» گذاشتند.

اين مجموعه
با مساحتي بيش از 2000 هكتار؛ صدهزار گياه شامل 5000 نوع مختلف از مناطق آب و هوايي گوناگون را در خود جاي دادهاست.

فرم قطعاتي كه اين سازه با آنهاساخته شده است نوعي استيل لعابدار با لوله هاي گالوانيزه است . پوشش روي گلخانه كه درون قابهايش ضلعي باقطر 9متر قرار گرفته اند از جنس نوعي

پليمر به نام
ETFE است كه خواص جالبي دارد. اين ماده مي تواند روز گرما را بگيرد ودر شب آن را پس بدهد. همچنين شفاف و قابل بازيافت است و حداقل 30 سال عمر ميكند. هيچگونه گرد و

غباري را هم جذب نمي كند و
باوجوداينكه يك درصد شيشه وزن دارد بسيار محكم است به طوريكه اگر يك تيم فوتبال روي آن برود مي تواند وزنشان را تحمل كند.

اين پليمر همچنين اشعه ماورابنفشUV را كه براي رشد گياهان لازم است از خود عبور مي دهد و نور آفتاب، خواص آن را تغيير نميدهد. روي اين فويلها لانه زنبور وچشم حشرات شبيه سازي

شده است

هدف از ساخت اين گلخانه نه تنها تحقيقات بلكه بازديد عموم و آموزش كودكان و والدين آنها براي رفتار صحيح بادوست قديمي بشر، طبيعت و گياهانا ست.

آخرین ویرایش:
بالا