درخواست های مرتبط با:معرفی کتاب و مقاله و موضوع تحقیق

apadana34

عضو جدید
با توجه به این که فرمودین به سازه علاقه ندارید من پیشنهاد میکنم به طور مثال یک سری کتاب های اقای گلابچی مثل سازه در معماری و .. رو یک نگاه به مباحثشون بکنید چون معماری و طراحی بدون فهم سازه ممکن نیست همینطور 4 جلد کتاب خانم زهرا قبایکلو که مربوط به مباحث صوت و نور و... هست رو حتما ببینید

نه اينكه اصلن به مباحث ساخت و ساز علاقه نداشته باشم . به هرحال براي طراحي بايد از نور و صوت و يكسري نكات فني خبر داشته باشي اگه بخوام درست منظورم را بگم اينكه من دوست دارم يه دفتر طراحي داشته باشم و با ترسيم و طراحي خصوصا با اتوكد و غيره كار كنم ولي اينكه عملي بالاي سرساختمان باشم و گچ و شن و غيره و سروكله زدن باشه نه .معماري داخلي و خصوصا دكوراسيون داخلي چيه به دردم مي خوره ؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه اينكه اصلن به مباحث ساخت و ساز علاقه نداشته باشم . به هرحال براي طراحي بايد از نور و صوت و يكسري نكات فني خبر داشته باشي اگه بخوام درست منظورم را بگم اينكه من دوست دارم يه دفتر طراحي داشته باشم و با ترسيم و طراحي خصوصا با اتوكد و غيره كار كنم ولي اينكه عملي بالاي سرساختمان باشم و گچ و شن و غيره و سروكله زدن باشه نه .معماري داخلي و خصوصا دكوراسيون داخلي چيه به دردم مي خوره ؟
اتفاقا در معماری داخلی باید اصول نور صوت و سازه رو خیلی هم دقیقتر بدونید و خیلی وقت ها قطعا باید با گچ و شن و ... سرو کله بزنید حتما به کتاب هایی که گفتم مراجعه کنید تا میزان تخصصی بودنشون براتون روشن تر شه پیشنهاد من همونطور که قبلا گفتم گرایشات مربوط به هنر هستش برای شما

SOSHAN

عضو جدید
سلام کسی نمیدونه مجله بین المللی معماری و شهرسازی ایران مربوط به دانشگاه علم وصنعت برای چاپ مقاله چقدر میگیره؟هزینه ش چقدر میشه؟
یه مجله علمی پژوهشی ارزون تو ایران که در حوزه ی معماری و شهرسازی هست رو نمیشناسید؟

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزای من .....
با عرض خسته نباشید و خدا قوت خدمت تکاتک شما عزیزان ......:gol:

من میخوام تو درس "روش تحقیق " در مورد " ریخت شناسی مسکن(تو شهر خودمون ) " مقاله ای بنویسم .....کسی میتونه در این مورد راهنماییم کنه

باید چیکارا انجام بدم؟؟؟

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام عزیزای من .....

من میخوام تو درس "روش تحقیق " در مورد " ریخت شناسی مسکن(تو شهر خودمون ) " مقاله ای بنویسم .....کسی میتونه در این مورد راهنماییم کنه

باید چیکارا انجام بدم؟؟؟

سلام دوست خوبم مقاله ای زیر یه نمونه هست میتونید روند بررسیش رو ببینید شاید کمکتون کرد.

[مقالات اقلیم و معماری] ریخت شناسی حياط مركزي در خانه‌هاي بوشهر

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم مقاله ای زیر یه نمونه هست میتونید روند بررسیش رو ببینید شاید کمکتون کرد.

[مقالات اقلیم و معماری] ریخت شناسی حياط مركزي در خانه‌هاي بوشهر

مرسی مریم جونم .......
شما فرشته نجات من هستین....واقعآ ممنون ......:w27:

باز اگه مورد دیگه ای بود ....دوستان کمکم کنن ممنون میشم ....

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوب هستید؟ من برای درس مقدمات 2 بایدیک پاورپوینت درست کنم و برای همین به تصاویر کتاب آفرینش فرم نیاز دارم کسی میتونه کمک کنه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان....کسی مطالعات کامل بافت تاریخی اصفهان و یا یزد رو داره؟؟؟میخوام یه مطالعه تطبیقی داشته باشم با بافت شهر استرآباد....ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان....کسی مطالعات کامل بافت تاریخی اصفهان و یا یزد رو داره؟؟؟میخوام یه مطالعه تطبیقی داشته باشم با بافت شهر استرآباد....ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مطالعات کامل؟؟؟! برای این دست مطالعات شما باید به سازمان های اون شهر مراجعه کنی که خب سخته رفت و امد و سخت تر اینه که همکاری نمیکنن
پیشنهاد میکنم به مقالات روی بیارین! به خصوص مجموعه مقالات همایش ارگ بم که مقالاتی دارند که با گذشت این همه سال باز هم منبع درجه اول در بخش مقالات به حساب میان
یه فایل پی دی اف هم داشتم از بافت تاریخی اصفهان اما فعلا نمیتونم پیداش کنم وقت شد میذارم براتون

پ.ن: با توجه به امضاتون فقط سعی نکنید! حتما این کار رو انجام بدید! چون در دوره ارشد هستید و اگر برای کنفرانس بفرستید نهایت 0.125 اون 2 نمره بخش پژوهشی پایان نامه تون به حساب میاد پس وقتی دارین زمان و پول هزینه میکنید بهتره درست این کار رو انجام بدین :دی

سلام عزیزای من .....

باید چیکارا انجام بدم؟؟؟
شما اول باید مشخص کنید برای خودتون که چه روش تححقیقی دارین؟ تاریخی؟ تفسیری؟ تطبیقی؟ میخواین الگوی مداخله ای بدین یا خیر؟
از طرفی به نظر میرسه نیازمند جزئی شدن در موضوع هستین یعنی باید بگین این مرفولوژی چه بخشی از مسکن رو انجام میدین؟ ارتباطات فضایی؟ شکل هندسی؟ فضاهای مستقر در راستای محول مثلا اصلی؟
و شاید با توجه به نمونه آماریتون مجبور بشین ریزتر بشید و بگید: ریخت شناسی سازمان فضایی خانه های تبریز در دوره قاجار
گونه شناسی مسکن شهر تبریز انجام شده (یعنی همون کاری که میخواین انجام بدین!) اگه بتونید مطالعات رو پیدا کنید به صورت تطبیقی انجام شده و نتاایج جالبی داره که توی مرفولوژی به کمکتون میاد البته این مطالعات بسیار جامع هست و مسلما مقاله در این حد نمیشه
اینا همه در حالتی هست که شما روش تاریخی رو انتخاب کنید
اما اگه وارد معاصر هم بشین کاریه که جمع کردنش برای یه درس 2واحدی دوره کارشناسی سخته
برای شروع هم بهتره اول مقالات مرتبط رو از پایگاه های مرتبط مطالعه کنید
موفق باشین:gol:

SaBaii RaD

عضو جدید
درخواست : کتاب فرم فضا نظم

درخواست : کتاب فرم فضا نظم

سلام بچه ها کسی کتاب فرم فضا نظم اثر دی کی چینگ رو پی دی اف کاملشو داره بده بهم؟ :cry::book:::

lili8667

عضو جدید
دوستان ن بحث حکمت یک معمار که علامه بوده . نظریات ملاصدرا را نقد میکرده و پس از انقلاب از دنیا رفته کسی میدونه کی هست؟
و اینکه حکیم هایی که در معمای ازشون الهام گرفتن کسی میتونه چند تاشون رو نام ببره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahshid.r993

عضو جدید
سلام دوستان عزیز، خسته نباشید، کسی درمورد بر رسی اتاق در مناطق مختلف یا به طور کلی اتاق، کتابی سراغ نداره؟؟؟؟؟ اگه هم خودتون کتاب دارید میشه لطف کنید از صفحاتش عکس بگیرید واسم بفرستید؟؟؟؟؟؟ سپااااااس فراوان.

curly_architect

کاربر فعال
سلام دوستان. خسته نباشید. من یک تحقیق جامع راجع به تاریخ فلزکاری مخصوصا بررسی در دوره صفوی خیلی فوری می خوام. کسی می تونه کمکم کنه؟

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزای من .....

باید چیکارا انجام بدم؟؟؟
سلام همکار گرامی
میتونید به آرشیو سایت( SID و آی نور )مقالات تخصصی معماری مراجعه کنید

lord mehran

عضو جدید
سلام
کسی اطلاعاتی (نقد نمونه برنامه فیزیکی تاریخچه و....) از کلینیک تخصصی اطفال داره!!؟

کوروش ای

عضو جدید
سلام
به همه
من یه پاور
در مورد
شهر کرمان میخوام
آیا کسی داره
بهم بده؟؟؟؟؟:smile:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام دوستان مقاله انگلیسی با ترجمه اش کسی داره؟ و البته فوریه

SaBaii RaD

عضو جدید
Architectural Rendering Techniques: Color Reference

Architectural Rendering Techniques: Color Reference

سلام کسی کتاب "راندو، ترسیم و پرسپکتیو" رو داره برام بفرسته؟!؟!؟یه قسمتاییشو دارم ولی برای طراحیم کاملشو لازم دارم 😞😣😐😭

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام کسی کتاب "راندو، ترسیم و پرسپکتیو" رو داره برام بفرسته؟!؟!؟یه قسمتاییشو دارم ولی برای طراحیم کاملشو لازم دارم ������������������������

سلام
کتاب مورد نظر شما ، به صورت فایل در نت موجود نیست (شایدم من ندیدم) ، چرا که در اغلب سایت های مرتبط ، این کتاب در حال فروش هست.
اما به صورت کلی، کلیه ی کتاب های مرتبط با اسکیس و راندو ، در تاپیک زیر جمع آوری و آرشیو شده و شما میتونید در صورت نیاز از اونا استفاده کنید :

تاپیک: [دانلود] کتاب های اسکیس و راندو

امیدوارم سایر کتب براتون مفید باشه و بهتون کمک کنه.
موفق باشید | :gol:

1393.09.03
19:10

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام ..........مقاله انگلیسی در چه مورد ؟؟
مقاله برای درس سیر اندیشه های معماری ارشد میخوام. توی مایه های درس معماری معاصر؛ حالا یه متن انگلیسی مرتبط با این درس باشه، لازم نیست حتما مقاله باشه؛ چون بخاطر یه سری مشکلات نمیرسم خودم انجام بدم.

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقاله برای درس سیر اندیشه های معماری ارشد میخوام. توی مایه های درس معماری معاصر؛ حالا یه متن انگلیسی مرتبط با این درس باشه، لازم نیست حتما مقاله باشه؛ چون بخاطر یه سری مشکلات نمیرسم خودم انجام بدم.

به اینا یه سر بزنید .......

[h=1]تاپیک جامع : مقالات ِ لاتین معمــــــــــاری ( انگلیسی )[/h]
[h=1]فهرست نشريات علمي داخلی و خارجی[/h]
مقالات

پتو

عضو جدید
سلام دوستان من درباره مقایسه ساختمان های فولادی و ساختمان های سریر مطلب میخوام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید لطفا به این ایمیل بفرستید چون نمیتونم زیاد اینجا بیام

آخرین ویرایش توسط مدیر:

khanlarimaryam89

عضو جدید
بررسي و سنجش کيفيت زيبايي در منظر شهري بر اساس مفهوم ديدهاي متوالي (نمونه موردي مسير گردشگري دارآباد تهران)
درود
دوستان من میخوام مقاله ای با این موضوع ولی با یک نمونه موردی مشابه بنویسم..لطفا کتاب یا مقاله ی مرتبط رو بهم معرفی کنین.. از همه مهم تر نمونه موردیه.. اگر کسی همچین مکانی رو میشناسه بهم معرفی کنه..
با سپاس فراوان

negin jf

عضو جدید
دوستان به کمک شما خیلی خیلی نیازمندم. به دونبال یک مقاله ثبت نشده برای دروس ارشد نیاز دارم که در رابطه با معماری باشد.خواهشمندم اگر کسی کمکی از دستش بر میآید کمکم کند.:crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::w06::w06::w06::w06::w06::w06::w06:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی کتاب های زیر رو داره؟
_بررسی اقليمی ابنيه سنتی ايران /آقای قبادیان
_طراحی اقلیمی /آقای قبادیان و مهدوی
_اقلیم و معماری /آقای کسمایی

- گونه شناسی درونگرا معماری /دکتر معماریان
گونه شناسی برون گرا معماری /دکتر معماریان
تو اسم دو کتاب آخری شک دارم که درستن یا نه؟:confused:

yacali

عضو جدید
تعریف جامع و مانع از شبستان

تعریف جامع و مانع از شبستان

سلام دوستان استادم ازم خواسته یک تعریف جامع و مانع از شبستان مساجد بدم.کسی مطلبی داره که دقیقا تو یه جمله یا چند جمله معنیشو برسونه طوری که کامل باشه:que::que:

بالا