درخواست های مرتبط با:طراحی شهرک(محله)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم اما تو هیچکدوم جواب صریح پیدا نکردم میخوام بدونم دقیقا جهت باد مطلوب و نامطلوب تهران چه جوریه؟با توجه به این که سایتم تو طرف بازاره یعنی جنوب تهران

raha

مدیر بازنشسته
مرسی عزیزم اما تو هیچکدوم جواب صریح پیدا نکردم میخوام بدونم دقیقا جهت باد مطلوب و نامطلوب تهران چه جوریه؟با توجه به این که سایتم تو طرف بازاره یعنی جنوب تهران

مطلوب رو نمیدونم.. اما باد نامطلوب "شمال غربی" هست! :*

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم میشه بگی از چه منبعی دیدی و این که سایت من جنوبه تهرانه بازم همین باد مطلوبه؟

نیدونم !من از یکی پرسیدم اینجوری گفت.شمال غربی هم گفت نامطلوبه که بچه های اینجا هم همین گفتن پس احتمال درست بودنش هست

ارشیتکت86

عضو جدید
من احتیاج دارم به فرم کلی وسایت پلان شهرک مسکونی!!!!!

ترکیب دونه ها لطفا کمکککککککککککککککککککککککککک

fereshteh zaim

عضو جدید
من این ترم طراحی شهرک(محله) دارم
جان هرکی دوسش دارین کمکم کنین
بعد از عمری یه چیزی ازتون خواستم
کممممممممممممممممممممممممک
منم اين ترم طراحي محله دارم . بايد يه بافت فرسوده را انتخاب كنيم و از سر بازسازي كنيم در حد يه محله است. كار سختيه كمك لازم دارم. ممنون

another

عضو جدید
گلاییه

گلاییه

سلام
کسی هست آرزوی منو برآورده کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آرزو به دلم مونده یکی جوابمو بده:cry:
چندتا نمونه طراحی شهرک میخوام البته اگه امکان داره

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوالی!!
این که تو مجتمع مسکونی بخوایم تعیین کنیم مثلا واحدای 4 خوابه کجای حجم باشن 3 خوابه کجای حجم باشن و اینا بر چه اساسی باید باشه ؟

golii

عضو جدید
سلام
ببخشید که من نیستم
آخه وقتی میرم دانشگاه..اصلا وقت اینترنت ندارم

سایت ما شیرازه
از تهران بی خبرم
کارمون شکل گرفته
باد مطلوب و نامطلوبم خیلی بهش توجه نکردم....
از طرحمم راضی هستم
اشتباه بزرگی کردی عزیزم که به باد و اقلیمت توجه نکردی.یکی از اهداف طرح 5(محله)اقلیمه!!!

golii

عضو جدید
دوستان یه راه حل خوب که میتونه در ابتدای کار کمکتون کنه اینه که با مقوا بلوک هاتونو ار بیارین مثلا بل.ک 100متری دارین مقوای5*20 بسازین به تعدادی که میخاین .این کار برای چیدمان کلی محله خیلی بهتون کمک میکنه.باز اگه متوجه نشدین بگین.
موفق باشین

golii

عضو جدید
هلن جون من سایتت رو ندیدم و نمیدونم از نظر تراکم چطوره!ولی اگه این واحد ها توی تعداد طبقات با هم فرق نداشته باشن فکر نمیکنم تفاوت زیادی توی جایگذاریشون باشه(بازم میگم من از سایتت خبر ندارم)و اگه تعداد طبقات فرق بکنه که بحثش جداس.باید به اقلیم و دید واشرافیتت توجه کنی.توی طراحی محله آیتم های مهمتر از تعداد خواب وجود داره برای جایگذاری.مثلا یکیش همون تعداد طبقات که گفتم.بازم میگم به جهت نور مناسب-جهت باد مطلوب-عدم همجواری مستقیم بلو ک ها-عدم دید در بین بلوک ها-دور بودن از صدا ها و ایزوله کردن بنا از صدای ماشین و دود و....باید توجه کنین

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هلن جون من سایتت رو ندیدم و نمیدونم از نظر تراکم چطوره!ولی اگه این واحد ها توی تعداد طبقات با هم فرق نداشته باشن فکر نمیکنم تفاوت زیادی توی جایگذاریشون باشه(بازم میگم من از سایتت خبر ندارم)و اگه تعداد طبقات فرق بکنه که بحثش جداس.باید به اقلیم و دید واشرافیتت توجه کنی.توی طراحی محله آیتم های مهمتر از تعداد خواب وجود داره برای جایگذاری.مثلا یکیش همون تعداد طبقات که گفتم.بازم میگم به جهت نور مناسب-جهت باد مطلوب-عدم همجواری مستقیم بلو ک ها-عدم دید در بین بلوک ها-دور بودن از صدا ها و ایزوله کردن بنا از صدای ماشین و دود و....باید توجه کنین
مرسی که جواب دادی سایتم یه شکل مثلث شکل تو محله بازاره که 3تا کوچه تقریبا تنگ 3 طرفه ضلعشه و یه ورودی اصلی داره که که از یکی از راساشه که به خیابون اصلی راه داره
میدونم تقریبا که چه جوری حجم کلیمو بر اساس باد و نور و...اینا کجای سایت بزارم اما نمیدونم حالا تو این حجم کجاها 4 خوابه باشه کجاها 3خوابه...؟بر چه اساسی؟میشه کامل تر توضیح بدی و مثال بزنی
راستی بلوکا تعداد طبقاتشون با هم فرق داره
یه سوال دیگم دارم شاید مسخرست ببخشید میخوام بدونم دقیقا تراکم به چی میگن؟به تعداد طبقات یه بلوک یا به متراژ کل طبقاتش؟مثلا یه اپارتمان با 4 طبقه 75 متری که رو هم 300 متر میشه متراژ کلیش با یه اپارتمان 3 طبقه که متراژ هر طبقش 100 باشه و بازم جمع متراژش بشه 300 حالا تراکم هر 2 یکیه؟یا اپارتمان 3 طبقه ای که گفتم با این که متراژ کلش با 4 طبقه برابره کم تراکمتره؟!!!

mortezaasti

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ررات-طراحی-مسکونی-(مجتمع-مسکونی-،-شهرک-مسکونی)

آپ ذیت شد..

AVINA

عضو جدید
برای راحتی کار خودتون اول مسیرا رو بیرون بیارید..اینجوری یه روند کلی میاد دستتون...

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال که شاید مسخره باشه اما خیلی مهمه حداقل برا من
محل داکت ها تو مجموعه های مسکونی کجاست؟
ابعادشو چه قدر بگیریم؟
باید حتما دستشویی حمام اشپزخونه ها چسبیده باشن به هم تا یه فضای اشتراک براشون به عنوان داکت پیش بیاد!
؟
بعد به غیر از داکتی که برای هر واحد میزاریم باید یه داکت کلی هم برای کل مجموعه مسکونی بزاریم؟
اصلا کسی نمونه داره بزاره لطفا!!!

golii

عضو جدید
enke migi en 3 faza be ham bechasban :
lazem nis bechasban vali kolan enharo va be vije WC va BATH ro nazdik ham migiran be khatere sarfe joee toy lole keshi
to mage tarahi shahrak nadari?pas majmoee maskonie chie?
vahedat chan tabaghan?
age apartemani bashe ke plan ha tip mishan va servis ha hamey roy ham gharar migiran va ye dakte moshtarak baray masalan servis yeki baray ashpazkhone va ....
az nazare abaad ham bastegi dare chan vahedio chan tabaghe bashe....yani dar vaghe bastegi be hajme loleha dare....khob mosalaman dakti ke baray WC ye khoney 1vahde dar nazar migirim ba dakte aparteman fargh dare....man tabaghatetoo nemidonam....dar en mored behtare ketabay tasisat mekaniki bekhoni.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
enke migi en 3 faza be ham bechasban :
lazem nis bechasban vali kolan enharo va be vije WC va BATH ro nazdik ham migiran be khatere sarfe joee toy lole keshi
to mage tarahi shahrak nadari?pas majmoee maskonie chie?
vahedat chan tabaghan?
age apartemani bashe ke plan ha tip mishan va servis ha hamey roy ham gharar migiran va ye dakte moshtarak baray masalan servis yeki baray ashpazkhone va ....
az nazare abaad ham bastegi dare chan vahedio chan tabaghe bashe....yani dar vaghe bastegi be hajme loleha dare....khob mosalaman dakti ke baray WC ye khoney 1vahde dar nazar migirim ba dakte aparteman fargh dare....man tabaghatetoo nemidonam....dar en mored behtare ketabay tasisat mekaniki bekhoni.
گلی جان مال ما شهرک به اون حالت که شونصد واحد باشه نیست 58 واحده تو یه زمین 7000 متری
فرمم یه جوریه که خیلی کم پیش اومده واحدها تیپ باشن اما فرمم یه جوریه که قسمت قسمت شده واحدها یعنی اینجوری نیست که یهو کل 58 واحد تو هم باشن شده 5 تا قسمت
تو یکی 9 واحده تو یکی 8 واحده تو یکی 5 واحده تو یکی 20 واحده تو یکی 15 واحد تعداد طبقات هر قسمت عم نهایت تا 5 طبقه هست
حالا کلا بالاخره برا یه واحد باید داکت چه قدر باشه که تخمین بزنم مثلا برای فلان واحد چه قدر میشه حدودی!
من بازم نفهمیدما بالاخره 1.دسشویی حمام اشپزخونه تو هر واحد باید بقل هم باشن!ا2.بعد حتما باید بچسبن به واحد بقلی؟3.بعد حتما واحد بالا و پایین هم باید دقیقا اشپزخونش رو اشپزخونه واحد پایینی و بالایی باشه دسشوییش رو دسشویی واحد پایینی وبالایی حمومشم همینطور؟4. اگه مثلا دسشویی حموم اشپزخونه بهم چسبیده بودن باید یه داکت مشترک در نظر بگیریم اما اگه کنار هم نبودن کنار هر کدوم یه داکت باشه!!!!!!! 5.بعد استاد ما یه چیز دیگم میگفت که عجیبه برام!میگفت یه گوشه ای تو لابیتون یه داکت کلی هم در نظر بگیرین!یعنی بغیر اون داکتایی که تو واحدها گذاشتیم یه داکت کلی هم تو لابی میزاریم؟!!
راستی گلی جان لطفا فارسی تایپ کن:gol:

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ابعادشو چه قدر بگیریم؟
باید حتما دستشویی حمام اشپزخونه ها چسبیده باشن به هم تا یه فضای اشتراک براشون به عنوان داکت پیش بیاد!
؟
بعد به غیر از داکتی که برای هر واحد میزاریم باید یه داکت کلی هم برای کل مجموعه مسکونی بزاریم؟

حموم و دستشویی و آشپز خانه بهتره که کنار هم باشه ولی اگه نخواستی میتونی که جدا در نظر بگیری ولی حموم و دستشویی ترجیحا کنار هم باشه ،بعد چون جدا میشن باید دو تا داکت در نظر بگیری یکی واس سرویس و یکی برای اشپزخونه که جداست ،پس از فضای مثبت ساختمونت کم میشه
ابعادشون هم برای هر واحد به ما گفتند 60*60 ولی بازم بستگی به فضای داکت و طبقات میتونه کم یا زیاد بشه.
از اونجایی که داکت تا پشت بام میره بهتره جای سرویس و اشپزخونت توی طبقات جابجا نشه و یا حتی اگه بخوای جابجا کنی در حدی که از اینور داکت ببریش اونور داکتت یعنی یه جابجایی خیلی کم .در کل میتونه طبقاتت تیپ باشه میتوندم نباشه.
داکت توی لابی هم فکر کنم بستگی به طرحت داره که داکت های توی هر واحد واس نور و لوله کشی و تهویه باشه یا نه فقط واس تهویه.

mortezaasti

عضو جدید
ابعادشو چه قدر بگیریم؟
؟

سلام.
سوال خوبیه.
محل داکت نزدیکترین محل ممکن به عرصه ی خیس، شامل آشپزخانه و سرویس هاست
همچنین باید طوری قرارش بدین که خطوط آکس از توش رد نشه.چون تیرها از توش رد میشن!!
ابعادش بستگی به تعداد واحد ها و طبقات داره.مثلا برای 7طبقه، طول 90 و عرض 60 مناسبه.
جواب سوال آخرت هم میشه: نچ.

موفق باشید.:smile:

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بازم نفهمیدما بالاخره 1.دسشویی حمام اشپزخونه تو هر واحد باید بقل هم باشن!ا2میتونه که نباشه ولی بهتره باشه.بعد حتما باید بچسبن به واحد بقلی؟3نچ.بعد حتما واحد بالا و پایین هم باید دقیقا اشپزخونش رو اشپزخونه واحد پایینی و بالایی باشه دسشوییش رو دسشویی واحد پایینی وبالایی حمومشم همینطور؟4برای شیب بندی و داکت بهتره که باشه ولی نبود هم اشکالی نداره فقط باید دلیل داشته باشی چون هزینه اضافی داره. اگه مثلا دسشویی حموم اشپزخونه بهم چسبیده بودن باید یه داکت مشترک در نظر بگیریم اما اگه کنار هم نبودن کنار هر کدوم یه داکت باشه!!!!!!! بستگی به محل قرار گیری فضاهات داره5.بعد استاد ما یه چیز دیگم میگفت که عجیبه برام!میگفت یه گوشه ای تو لابیتون یه داکت کلی هم در نظر بگیرین!یعنی بغیر اون داکتایی که تو واحدها گذاشتیم یه داکت کلی هم تو لابی میزاریم؟!!ممکنه داکت توی واحدها فقط برای تحویه باشه و لوله از توش رد نشه و باید یه داکت کلی باشه تا لوله تاسیسات به طبقات انتقال داده بشه که بنظرم این روش بهتره
امیدوارم بدردت بخوره

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من بازم نفهمیدما بالاخره 1.دسشویی حمام اشپزخونه تو هر واحد باید بقل هم باشن!ا2میتونه که نباشه ولی بهتره باشه.بعد حتما باید بچسبن به واحد بقلی؟3نچ.بعد حتما واحد بالا و پایین هم باید دقیقا اشپزخونش رو اشپزخونه واحد پایینی و بالایی باشه دسشوییش رو دسشویی واحد پایینی وبالایی حمومشم همینطور؟4برای شیب بندی و داکت بهتره که باشه ولی نبود هم اشکالی نداره فقط باید دلیل داشته باشی چون هزینه اضافی داره. اگه مثلا دسشویی حموم اشپزخونه بهم چسبیده بودن باید یه داکت مشترک در نظر بگیریم اما اگه کنار هم نبودن کنار هر کدوم یه داکت باشه!!!!!!! بستگی به محل قرار گیری فضاهات داره5.بعد استاد ما یه چیز دیگم میگفت که عجیبه برام!میگفت یه گوشه ای تو لابیتون یه داکت کلی هم در نظر بگیرین!یعنی بغیر اون داکتایی که تو واحدها گذاشتیم یه داکت کلی هم تو لابی میزاریم؟!!ممکنه داکت توی واحدها فقط برای تحویه باشه و لوله از توش رد نشه و باید یه داکت کلی باشه تا لوله تاسیسات به طبقات انتقال داده بشه که بنظرم این روش بهتره
امیدوارم بدردت بخوره
دست گلت درد نکنه فقط یه جمع بندی ,الان پس من یه داکت کلی برا کل طبقات بزارم با یه داکتی برای هر واحد ,درسته؟
فقط این داکت تو واحدهارو پرسیده بودم اگه حموم و اشپزخونه و دسشویی کنار هم نباشن گفتم کجا بزارم گفتی بستگی به فضاها داره؟میشه بیشتر توضیح بدی دقیقا بستگی به چیه فضاها داره؟

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دست گلت درد نکنه فقط یه جمع بندی ,الان پس من یه داکت کلی برا کل طبقات بزارم با یه داکتی برای هر واحد ,درسته؟
فقط این داکت تو واحدهارو پرسیده بودم اگه حموم و اشپزخونه و دسشویی کنار هم نباشن گفتم کجا بزارم گفتی بستگی به فضاها داره؟میشه بیشتر توضیح بدی دقیقا بستگی به چیه فضاها داره؟

خواهش میکنم. ببین ما داکت میزاریم واس نور،تهویه و تاسیسات اگه یه داکت کلی واس کل طبقاتت بزاری مشکل تاسیسات تا حدودی حل میشه میمونه نور و تهویه برای سرویس که نور زیادی لازم نیست ولی تهویه رو حتما میخواد پس یه داکت واسش بزار برای اشپزخونه اگه جاش کنار دیوار کوچه یا حیاط باشه یا بهتره بگم به یه فضای باز که پنجره بتونی بزاری پس لزومی واس داکت گذاشتن نداره چون نور میگیره و تهویه هم انجام میشه

mary_1369

عضو جدید
دوستان یه راه حل خوب که میتونه در ابتدای کار کمکتون کنه اینه که با مقوا بلوک هاتونو ار بیارین مثلا بل.ک 100متری دارین مقوای5*20 بسازین به تعدادی که میخاین .این کار برای چیدمان کلی محله خیلی بهتون کمک میکنه.باز اگه متوجه نشدین بگین.
موفق باشین

azizam mishe ye kam bishtar tozih bedi?

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چند تا کتاب مفید در رابطه طرح 5 مجتمع مسکونی معرفی کنید که درمورد گره دانه نحوه چیدمان بلوک ها عوامل تاثیرگذار در طراحی و....صحبت کرده باشه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان برای طرح 5 تو سایتی که بهمون دادن باید 3-4 واحد همسایگی در نظر بگیریم...الان تو مرحله لکه گذاری هستیمو.وروخدا هر کی نمونه و عکس داره بزاره اینجا منون میشم خیلی.

month_2012

عضو جدید
منم نمونه شهرکهای ساخته شده داخل و خارج از کشور لازم دارم ولی نمونه هایی که تا الان پیدا کردم زیاد قوی نیست!!!!!!!!
لطفا اگه پروژه خوبی میشناسید معرفی کنید،نیاز فوری بهش دارم

بالا