تجلیل از پدر سرامیک ایران / انتخاب دکتر شکوه فر به عنوان استاد نمونه کشوری در گروه مهندسی مواد

magnet

عضو جدید
تجليل از مقام پدر علم سراميک ايران در هشتمين کنگره سراسري سراميک

در هشتمين کنگره سراسري سراميک ايران از مقام برجسته علمي دکتر "واهاک مارقوسيان" پدر علم سراميک ايران تجليل شد.
در آيين اختتاميه هشتمين کنگره سراميک ايران، به منظور تقدير از پيشکسوتان سراميک در ايران سه نشان زرين، سيمين و برنز انجمن سراميک ايران اهداء خواهد شد که اولين نشان زرين انجمن سراميک ايران به دکتر مارقوسيان اهداء مي‌شود.
گفتني است جايزه‌ علمي دکتر مارقوسيان از سال 90 به تصويب رسيد که از اين پس به يک اثر علمي برتر که يک پژوهش، ابداع و يا اختراع باشد اهدا مي‌شود که اولين جايزه علمي دکتر مارقوسيان با بررسي مقالات رسيده در پايان سال 90 اهدا خواهد شد.

دکتر واهاک مارقوسيان در سال 1327 در تهران متولد شد.
وي داراي مدرک دکتراي رشته سراميک از دانشگاه منچستر انگلستان در سال 1359 است و از سال 61 تاکنون عضو هيأت علمي دانشگاه علم و صنعت ايران است.
کتاب"ساختار، خواص و کاربرد" تاليف واهاک مارقوسيان ، در دوره بيست و يکم انتخاب کتاب سال جمهوري اسلامي ايران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،به عنوان کتاب سال برگزيده شد.
وي در سال 1353 با درجه مهندسي در رشتة متالوژي از دانشگاه صنعتي شريف فارغ‌التحصيل شد و در سال 56 موفق به اخذ کارشناسي ارشد در رشته مواد فلزي و سراميکي از دانشگاه منچستر شد و در سال 59 به اخذ درجه دکترا در رشتة سراميک از دانشگاه منچستر انگلستان نايل آمد.
دکتر مارقوسيان در زمينه پژوهشي مسئوليت هدايت 12 پروژه تحقيقاتي، عمدتاً در ارتباط با شيشه، (از جمله 3 پروژه ملي) را عهده‌دار بوده است .
وي همچنين مسوول برنامه‌ريزي رشته سراميک در دو سطح کارشناسي و کارشناسي ارشد در ستاد انقلاب فرهنگي سال 1361؛ ـ رياست هيأت مديره انجمن سراميک ايران از سال 1372 تا 1381 بوده است.
از وي در حدود 50 مقاله علمي در مجلات معتبر داخلي و بين‌المللي به چاپ رسيده است.
هشتمين کنگره سراسري سراميک ايران روزهاي 13 و 14 ارديبهشت در دانشگاه علم وصنعت ايران برگزار شد.

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید
انتخاب دکتر شکوه فر به عنوان استاد نمونه کشوری در گروه مهندسی مواد

انتخاب دکتر شکوه فر به عنوان استاد نمونه کشوری در گروه مهندسی مواد

دکتر احمدي‌نژاد از هجده استاد نمونه كشوري در گروه‌هاي علوم انساني، علوم پايه، علوم فني و مهندسي و گروه كشاورزي و دامپزشكي تجليل كرد.

به گزارش فارس، در بيست و يكمين مراسم بزرگداشت مقام استاد و معرفي استادان نمونه كشوري كه پيش از ظهر امروز پنجشنبه در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد، از هجده نفر به عنوان برگزيدگان و استادان نمونه كشوري با اهداي لوح يادبوي توسط محمود احمدي‌‌نژاد رئيس جمهور تجليل شد.

از ميان شصت عضو هيأت علمي كه در گروه‌هاي علوم انساني، علوم پايه، فني‌ مهندسي، كشاورزي و دامپزشكي از سوي دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي به كميسيون انتخاب اعضاي هيأت علمي نمونه كشوري معرفي شده بودند، اين هجده نفر به عنوان برگزيدگان نهايي انتخاب و مورد تجليل قرار گرفتند.

به گفته مديركل دفتر هيأت امناي وزارت علوم اساتيد گروه علوم انساني را مرتضي فرهادي‌كمره‌اي، استاد جامعه‌‌شناسي دانشگاه علامه طباطبابي، احمد خاتمي استاد زبان و ادبيات فارسي دانشگاه شهيد بهشتي، محمد نريماني استاد روانشناسي دانشگاه محقق اردبيلي، سيدفضل‌الله موسوي استاد حقوق بين‌‌الملل دانشگاه تهران، مرتضي صامتي دانشيار رشته اقتصاد دانشگاه اصفهان، حجت‌الاسلام محمدعلي رضايي رناني دانشيار رشته الهيات و معارف اسلامي دانشگاه جامع‌المصطفي العالميه و انسيه خزعلي دانشيار رشته زبان و ادبيات عرب دانشگاه الزهرا‌ تشكيل مي‌دهند.

همچنين نعمت‌‌الله رياضي، استاد فيزيك نجوم از دانشگاه شيراز و عباس افخمي استاد دانشگاه بوعلي‌سيناي همدان در گروه علوم پايه به عنوان استاد نمونه كشوري انتخاب شده‌اند.

در علوم فني و مهندسي نيز حميد بهبهاني استاد مهندسي راه و ساختمان دانشگاه علم و صنعت ، محمد رنجبر استاد مهندسي معدن دانشگاه شهيد باهنر كرمان، مسعود رحيمي استاد مهندسي شيمي دانشگاه رازي كرمانشاه، سعيد سهراب‌پور استاد مهندسي مكانيك دانشگاه صنعتي شريف، علي رستمي استاد مهندسي برق دانشگاه تبريز، علي شكوه‌فر استاد مهندسي متالوژي دانشگاه خواجه‌نصير توسي به عنوان استاد نمونه انتخاب شدند.

در گروه كشاورزي و دامپزشكي نيز پرويز شيشه‌بر، استاد رشته حشره‌شناسي دانشگاه شهيد چمران اهواز، سيدعلي محمد ميرمحمدي استاد رشته اصلاح نباتات دانشگاه صنعتي اصفهان و ابراهيم پورجم دانشيار رشته بيماري هاي گياهي دانشگاه تربيت مدرس به عنوان استاد نمونه برگزيده شدند.

منبع

آخرین ویرایش:

hesam02

عضو جدید
ziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing

من در نمایشگاه جانبیش شرکت کردم... جالب بود... شرکت های مختلفی اومده بودن و توضیحات به دانشجوها عالی بود... قرار هم شد که یکدفعه بریم شرکت کانساران بینالود برای بازدید از تجهیزات آزمایشگاهی اونجا... اگر کسی خواست بیاد در خدمتیم

hesam02

عضو جدید

فقط من یادم رفت یک توضیحی بدم به دوستان عزیز.... اگر به شکل سوم از بالا دقت کنین .... ردیف سوم یک استادی هست با لباس آبی که ریش مرتب و تمیزی داره
ایشون استاد خواص مکانیکی ما هستند و فوق العاده با سواد... از 10 سالگی در لندن درس خوندن و آدم واقعا ارزش مندی هستن... سالی فقط میانگین 8تا مقاله ISI دارن ..... من واقعا افتخار می کنم که در کشورمون چنین افراد باسوادی داریم
:)

magnet

عضو جدید
فقط من یادم رفت یک توضیحی بدم به دوستان عزیز.... اگر به شکل سوم از بالا دقت کنین .... ردیف سوم یک استادی هست با لباس آبی که ریش مرتب و تمیزی داره
ایشون استاد خواص مکانیکی ما هستند و فوق العاده با سواد... از 10 سالگی در لندن درس خوندن و آدم واقعا ارزش مندی هستن... سالی فقط میانگین 8تا مقاله ISI دارن ..... من واقعا افتخار می کنم که در کشورمون چنین افراد باسوادی داریم

حالا که اینجوریه! نفر جلوییش تو ردیف دوم هم استاد راهنمای منه!!!

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي
ممنون مگنت جان
خيلي تاپيك زيبايي زدي:smile:
سعادت شركت در همايشو داشتم، يه پوسترم داشتم:smile:(البته چيز دندون گيري نبود!!!:redface:)
فضاي بسيار خوبي بود، مخصوصا زمان تقدير از پرفسور؛ توي عكس سوم از بالا منم هستم(البته تارم:D)
كاش ميتونستم شما رو هم اونجا ببينم
اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشيد
ياحق:gol:

m4material

مدیر تالار

m4material

مدیر تالار
دكتر حسين عربي؟
آره كارش درسته، تو قطب علمي مواد پيشرفته هم هستن
از اين بزرگان زياد داريم:smile::gol::gol:

magnet

عضو جدید
سعادت شركت در همايشو داشتم، يه پوسترم داشتم:smile:(البته چيز دندون گيري نبود!!!:redface:)
فضاي بسيار خوبي بود، مخصوصا زمان تقدير از پرفسور؛ توي عكس سوم از بالا منم هستم(البته تارم:D)

من تهران بودم، امروز برگشتم، کاش می گفتی یه قرار میذاشتیم. مشتاق بودم.
ایشالا دفعه بعد.

يه پوسترم داشتم:smile:(البته چيز دندون گيري نبود!!!:redface:)

تبریک میگم. :gol:

دكتر كيان وش؟؟

نه. کناریش.
دكتر حسين عربي؟
آره كارش درسته، تو قطب علمي مواد پيشرفته هم هستن
از اين بزرگان زياد داريم:smile::gol::gol:

دکتر عربی ایشونه؟
همون که مگنت کار می کنه؟

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار
من تهران بودم، امروز برگشتم، کاش می گفتی یه قرار میذاشتیم. مشتاق بودم.
ایشالا دفعه بعد.

جدي؟؟؟؟ من مشتاق تر بودم! حيف شد!!!!
من چه ميدونستم كه مياي تهران!!!!
ان شاءالله كنگره بعدي يا حتي زودتر:redface:

ممنون بزرگوار:redface::gol::gol::gol:

نه. کناریش. دکتر قاسمی. دیرگداز کار می کنه و فرانسه درس خونده.
اتفاقاً استاد پروژه کارشناسیم هم دکتر کیان وش بود !
جدي؟دكتر قاسمي؟ اتفاقا ايشون كار داوري پوسترمو به عهده داشت!زودتر ميگفتي پارتي بازي ميكرديم:biggrin:
پرفسور كيان وش هم كه جاي خود داره:redface:

دکتر عربی ایشونه؟
همون که مگنت کار می کنه؟
بله، دكتر حسين عربي:redface:
تا دلتون هم بخاد ماشاءالله مقاله ميدن، انگار داره نامه مينويسن:confused::confused::confused:
مگنت رو نميدونم، ولي رو زمينه هاي متالورژي مكانيكي و فيزيكي و متالورژي پودر و سوپرآلياژها يد طولاني دارن:smile:
اميدوارم هميشه موفق وپيروز باشيد:gol::gol::gol:

داش علی

عضو جدید
به به.
اولا دکتر مارقوسیان رو فرمودید. بنده افتخار دیدار چهره به چهره ایشون رو از طریق آشنایی با یکی از دوستان دارم.
البته در حد سلام و علیک بود اون روز و این که ازم پرسیدند رشتت چیه گفتم متالورژی صنعتی. و خوب ابراز لطف داشتند نسبت به من . مصاحبت با اینطور انسانها خیلی شیرین هست

اما در مورد پروفسور شکوه فر عزیز که خوب خدا رو شکر از پای بست باهاشون درس پاس کردیم. ترم پیش خواص فیزیکی 2 و چهار ترم پیش خواص فیزیکی 1

یعنی دنیایی هست سر کلاسشون. انسان امیدوار میشه و شکر میکنه که اومده متالورژی میخونه:دی
خیلی استاد دوست داشتنی و متینی هستند جناب شکوه فر
این قضیه رو هم بگم، تا ببینید که در این سیستم آموزشی چه ها که نمیکنند
دانشگاه ما در مقطع فوق لیسانس انتخاب مواد دانشجو میگیره. دانشگاه آزاد کرج. و خوب استاد شکوه فر یکی از اساتید توانای گروه هستند.
ترم گذشته با دسیسه و یه سری دخالت های یک جوان بی تجربه که شده رئیس گروه فوق، بنام دکتر سالمی! به استاد شکوه فر واحد ندادند در مقطع فوق و براشون خواص 1 و 2 گذاشتند
خیلی جالبه ها! طرف پروفسور هست بعد بهش خواص میدند بجای دروس فوق. خلاصه کار بجایی رسیده بود که کلاس ما هر چهارشنبه صبح جلوی گروه بودیم و به خاطر استاد اعتراض میکردیم و حسابی از خجالت آقایون خودخواه در اومدیم. که خوشبختانه با نظر خود استاد شکوه فر این کار رو متوقف کردیم. یه درس خوبی شد برای جناب سالمی
بچه های کرج سالی رو خوب میشناسند! خووووب

ceramist82

عضو جدید
سلام به همگي
ممنون مگنت جان

بهتون تبریک میگم:gol: منم کنگره بودم نمیدونستم پوستر دارید! از دوستان من هم پوستر و ارائه شفاهی داشتن که پوستر جز انتخابیا بود. اون چند نفری که از آخر اسمشونو خوندن. وقتی هم رفت بالا مجری گفت بالاخره اسم یه آقایی هم خونده شد!!:D

ceramist82

عضو جدید
پس منم بگم که ردیف یکی مونده به آخر ایستادم:D
واقعاً لحظه ی به یاد موندنی و قشنگی بود :gol::gol:

m4material

مدیر تالار
بهتون تبریک میگم:gol: منم کنگره بودم نمیدونستم پوستر دارید! از دوستان من هم پوستر و ارائه شفاهی داشتن که پوستر جز انتخابیا بود. اون چند نفری که از آخر اسمشونو خوندن. وقتی هم رفت بالا مجری گفت بالاخره اسم یه آقایی هم خونده شد!!:D
جدي؟هموني كه عينك داشت و كت و شلواري بودند با موهاي كم پشت؟ پس شما هم بايد هموني باشيد كه بجاي دوستتون رفتيد جايزشو گرفتيد،خانم فائزه مهدي زاده،درسته؟ پوستر خانم مهدي زاده كنار پوستر من بود، طبقه دوم!!!درست ميگم؟:Dاگه اينجوري باشه، پس من هم پشت سر شما بودم،تو رديف آخر،بخاطر داييم اونجا نشسته بودم:D:redface::gol:

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به.
اولا دکتر مارقوسیان رو فرمودید. بنده افتخار دیدار چهره به چهره ایشون رو از طریق آشنایی با یکی از دوستان دارم.
البته در حد سلام و علیک بود اون روز و این که ازم پرسیدند رشتت چیه گفتم متالورژی صنعتی. و خوب ابراز لطف داشتند نسبت به من . مصاحبت با اینطور انسانها خیلی شیرین هست

اما در مورد پروفسور شکوه فر عزیز که خوب خدا رو شکر از پای بست باهاشون درس پاس کردیم. ترم پیش خواص فیزیکی 2 و چهار ترم پیش خواص فیزیکی 1

یعنی دنیایی هست سر کلاسشون. انسان امیدوار میشه و شکر میکنه که اومده متالورژی میخونه:دی
خیلی استاد دوست داشتنی و متینی هستند جناب شکوه فر
این قضیه رو هم بگم، تا ببینید که در این سیستم آموزشی چه ها که نمیکنند
دانشگاه ما در مقطع فوق لیسانس انتخاب مواد دانشجو میگیره. دانشگاه آزاد کرج. و خوب استاد شکوه فر یکی از اساتید توانای گروه هستند.
ترم گذشته با دسیسه و یه سری دخالت های یک جوان بی تجربه که شده رئیس گروه فوق، بنام دکتر سالمی! به استاد شکوه فر واحد ندادند در مقطع فوق و براشون خواص 1 و 2 گذاشتند
خیلی جالبه ها! طرف پروفسور هست بعد بهش خواص میدند بجای دروس فوق. خلاصه کار بجایی رسیده بود که کلاس ما هر چهارشنبه صبح جلوی گروه بودیم و به خاطر استاد اعتراض میکردیم و حسابی از خجالت آقایون خودخواه در اومدیم. که خوشبختانه با نظر خود استاد شکوه فر این کار رو متوقف کردیم. یه درس خوبی شد برای جناب سالمی
بچه های کرج سالی رو خوب میشناسند! خووووب
ای بابا پس چرا عکس پروفسور شکوه فر خودمون رو بر میدارید یکی دیگه رو نشون میدید/
من با پروفسور شکوه فر روشهای فرایندهای انجماد پیشرفته و تغییر حالتهای متالورژیکی رو پاس کردم
استاد فوق العاده ای هستن و خیلی هم دوسشون دارم
پارسال تو هفته پژوهش نفر برگزیده نانو شد واسمون شیرنی اورد سرکلاس یادش بخیر
در ضمن کی گفته ایشون پدر سرامیک ایرانند که میچسبونید به خودتون؟؟؟

magnet

عضو جدید
ای بابا پس چرا عکس پروفسور شکوه فر خودمون رو بر میدارید یکی دیگه رو نشون میدید/
من با پروفسور شکوه فر روشهای فرایندهای انجماد پیشرفته و تغییر حالتهای متالورژیکی رو پاس کردم
استاد فوق العاده ای هستن و خیلی هم دوسشون دارم
پارسال تو هفته پژوهش نفر برگزیده نانو شد واسمون شیرنی اورد سرکلاس یادش بخیر
در ضمن کی گفته ایشون پدر سرامیک ایرانند که میچسبونید به خودتون؟؟؟

سلام.
مهندس ایراد از منه. ببخشید.
من تایپیک که زدم واسه دکتر مارقوسیان بود، بعد دیدم همون روز دکتر شکوه فر هم استاد نمونه شدن، اومدم اضافه کردم. حالا اینجوری شده دیگه.
پست چهارم خبر مربوط به جناب دکتر شکوه فر هست.
:gol:
درضمن ما اینقدر استاد تاپ تو سرامیک داریم که نیازی به استادای فلز نیس.

آخرین ویرایش:

mohammad asgary

عضو جدید
بازم

بازم

خلاصه اینکه پروفسور شکوه فر رو به سرامیک ها نچسبونید

پروفسور شکوه فر عشق منه.:heart:
من خیلی باهاش حال میکنم.:biggrin:
سر کلاساش واقعا آدم میفهمه که متالورژی یعنی چی;)

سرامیکا برین دنبال استادای خودتون
بابا مگه دکتر نعمتی و فقیهی ثانی رو ندارید.:razz:
مگه ....
حالا گیر ندید دیگه من اسم استادای سرامیکو بلد نیستم.:biggrin:

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي
ممنون مگنت جان

به به

سلام هم کلاسی پر افتخار

از زیر گزارش در نری

ما گزارش کنگره می خوایم

مبارک باشه داداشی

ceramist82

عضو جدید
جدي؟هموني كه عينك داشت و كت و شلواري بودند با موهاي كم پشت؟ پس شما هم بايد هموني باشيد كه بجاي دوستتون رفتيد جايزشو گرفتيد،خانم فائزه مهدي زاده،درسته؟ پوستر خانم مهدي زاده كنار پوستر من بود، طبقه دوم!!!درست ميگم؟:Dاگه اينجوري باشه، پس من هم پشت سر شما بودم،تو رديف آخر،بخاطر داييم اونجا نشسته بودم:D:redface::gol:

خوب شناختیا!! :biggrin:
اون خانم دوستم بود من 3 - 4 صندلی اون طرف تر نشسته بودم. چادری با شال سبز:redface:
ولی حیف شد من نمی دونستم شما پشت ما نشسته اید :redface: :smile:

ceramist82

عضو جدید

بابا چه دایی خوبی دارید که به خاطر شما اومد کنگره!;):gol:

m4material

مدیر تالار
خوب شناختیا!! :biggrin:
اون خانم دوستم بود من 3 - 4 صندلی اون طرف تر نشسته بودم. چادری با شال سبز:redface:
ولی حیف شد من نمی دونستم شما پشت ما نشسته اید :redface: :smile:
به ياد آوردم
اگه اينطوريه،من دقيقا پشت شما نشسته بودم!!!!
اميدوارم در تمام مراحل زندگيتون موفق و پيرزو باشيد
ياحق

m4material

مدیر تالار
به به

سلام هم کلاسی پر افتخار

از زیر گزارش در نری

ما گزارش کنگره می خوایم

مبارک باشه داداشی
سلام
ممنون
لطف خداوند بود،مگه من كاري كردم؟
چيزي نبود كه گزارش بدم، منم همش درگير پوستر
موفق باشيد

ceramist82

عضو جدید
به ياد آوردم
اگه اينطوريه،من دقيقا پشت شما نشسته بودم!!!!
اميدوارم در تمام مراحل زندگيتون موفق و پيرزو باشيد
ياحق[/QUOT

شنیده بودم یکی از بچه های تالار مقاله داده ولی نمی دونستم کیه! حیف شد اگه میدونستم حتماً میومدم پوستر شمارو میدیدم :( :razz:
به هر حال امیدوارم این دفعه ISI بدید:) و همیشه توی زندگیتون موفق باشید:gol: