تاپیک اختصاصی طرفداران CHELSEA

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
مورینیو: کورتوا فصل بعد به چلسی بر می گردد

مورینیو: کورتوا فصل بعد به چلسی بر می گردد

سرمربی آبی ها به شایعات پیرامون دروازه بان آینده دار چلسی پایان داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، خوزه مورینیو مشخص کرد که تیبوت کورتووا در تابستان آینده به چلسی باز می گردد تا با پتر چک بر سر پیراهن شماره 1 چلسی رقابت کند.

چلسی در سال 2011 از باشگاه ریسنگ گنک کورتوا را به خدمت گرفت، اما او سریعا به صورت قرضی به اتلتیکو مادرید فرستاده شد، جایی که تا به حال در آن ماندنی بوده است.

کورتوو پس از درخشش خود در اتلتیکو اکنون یکی از بهترین دروازه بانان جهان است و باشگاه هایی مانند بارسلونا و رئال مادرید سعی دارند که او را به خدمت بگیرند.

پدر کورتوا پیش از این اعلام کرده بود که به زودی با سران چلسی بر سر آینده پسرش مذاکره خواهد کرد، اما مورینیو می گوید که او در تابستان آینده قطعا در استمفورد بریج خواهد بود.

مورینیو به اسکای اسپورتس گفت: "من به این اعتقاد دارم که او دیگر قرض داده نمی شود."

"ما برای حفظ کورتوا نیازی به مبارزه و رقابت نداریم چون او هنوز دو سال دیگر قرارداد دارد. من نیز نیاز ندارم که به هیچ بازیکنی اطمینان دهم و شرایطش را تضمین کنم."

" بازیکنی که با چلسی قرارداد دارد بازیکن چلسی است. چلسی پتر چک، کورتوا و شوارزر را دارد. ما در شرایط خوبی قرار داریم."

sanijoon

کاربر ممتاز
مورینیو: خرید زلاتان و کاوانی؟ شاید فالکائو!

مورینیو: خرید زلاتان و کاوانی؟ شاید فالکائو!

خوزه مورینیو بر این باور است که خرید زلاتان ایبراهیموویچ از پاریسنت ژرمن غیر ممکن است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ایبراهموویچ فصلی خارق العاده با پی اس جی داشته و اخیرا موفق شد در پیروزی 4-2 تیمش مقابل تولوز هتریک کند.

مورینیو به کانال فوتبال گفت: "زلاتان به چلسی؟ غیر ممکن است. او در پاریس خوشحال است. این را می دانم، چون با همدیگر دوستیم و ارتباط داریم. پی اس جی با تمام ثروت خود، هرگز درها را برای خروج زلاتان بازی نمی کند. این مامورت (خرید زلاتان) غیر ممکن است."

"کاوانی هم غیر ممکن است. پی اس جی پول زیادی برایش داد، قرارداد او باور نکردنیست. به اندازه زلاتان غیر ممکن نیست، ولی سخت است."

با این حال خرید فالکائو را شدنی دانست: "من یک تیم دارم، ولی مهاجم ندارم. فالکائو تیم ندارد. بازیکنی مثل او نمی تواند جلوی 3000 نفر تماشاچی بازی کند. موناکو باشگاهیست که بیشتر به این درد می خورد که فوتبال خود را در آن تمام کنی."

خوزه در مورد معاوضه احتمالی هازارد با کاوانی نیز به صراحت تمام گفت: "چلسی باشگاهیست که از نظر مالی تعادل دارد. ما می خواهیم تیم بعدی را با محوریت ادن هازارد بسازیم. ادن پسر ماست، تصویری که می خواهیم تا 10 سال دیگر نگهش داریم. معاوضه این دو بازیکن کاملا غیر ممکن است. ادن نماد باشگاه است. او بازیکنیست که می خواهیم نگهش داریم و به اندازه کافی پول داریم که بتوانیم پیشنهادات زیبا را رد کنیم."

sanijoon

کاربر ممتاز
مورینیو: کهنه کاران هنوز هم حیاتی هستند

مورینیو: کهنه کاران هنوز هم حیاتی هستند

مورینیو بر این باور است که هنوز هم مهره های پا به سن گذاشته چلسی، برای این تیم حیاتی هستند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها چهارشنبه شب باید به مصاف گالاتاسارای بروند که مربیگری آن را مانچینی بر عهده دارد.

مورینیو بر این باور است که تجربه بازی در این مرحله لیگ قهرمانان، برای جوانانش حیاتی می باشد چون فصل گذشته چلسی موفق نشد از گروهش بالا بیاید.

خوزه گفت: "شما می توانید بگویید که پروژه چلسی برای آینده است. ما فقط می خواهیم با بازیکنانی که 10 سال دیگر می توانند بازی کنند، جلو برویم؟ نه. به طور واضحی از ابتدا تصمیم گرفتیم که بهترین راه برای پیشرفت این بچه ها، بودن کنار بازیکنان هسته ای چلسی است. مثل لمپارد و تری است."

"آن ها برای پیشرفت تیم خیلی مهم هستند. این بازیکنان پر سن و سال تر در چلسی همه چیز را در لیگ قهرمانان تجربه کرده اند و تاریخچه بزرگی در این رقابت ها دارند."

"مهم ترین چیز برای ما در لیگ قهرمانان این است که بازیکنانی که هرگز به این مرحله نرسیده اند، حس و حال مراحل حذفی لیگ قهرمانان را درک کنند."

"برای بعضی از آن ها این اولین بار است. اسکار و هازارد از جمله این بازیکنان هستند."

مورینیو در مورد بازیکنانی همچون چک،لمپارد، تری و کول ادامه داد: "اگر قرارداد این بازیکنان تمدید شود، که احتمالا هم می شود، به خاطر عملکردشان بوده و به خاطر کیفیتی بوده که از خود نشان داده اند. به خاطر این نخواهد بود که چون آن ها اسطوره هستند یا ما چیزی به آن ها بدهکاریم یا این که می خواهند به هر قیمتی که شده اینجا بمانند. آن ها دارند خوب بازی می کنند."

sanijoon

کاربر ممتاز
مصاحبه خواندنی دروگبا پیش از تقابل با چلسی

مصاحبه خواندنی دروگبا پیش از تقابل با چلسی

دیدیر دروگبا پیش از بازی چهارشنبه شب از خاطرات جالب خود و این که چگونه آبی پوش شده و دیگر مسائل صحبت کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، دو تیم چلسی و گالاتاساری چهارشنبه شب در ورزشگاه ترک تله کام باید به مصاف یکدیگر بروند. این بازی لحظه تجدید دیدار دیدیر دروگبا، اسطوره بزرگ باشگاه چلسی با تیم و مربی سابقش خواهد بود که قطعا می تواند حساسیت های این بازی را دو چندان کند.

دروگبا صحبت های خود را اینگونه آغاز کرد: "6 ماه قبل از این که با چلسی قرارداد ببند، در بازی پورتو-مارسی خوزه مورینیو را دیدم. او پرسید که آیا برادرهایی داری که مثل تو بازی کنند؟ من گفتم آفریقایی های زیادی هستند که بازیکنان بهترین نسبت به من حساب می آیند. سالی که در پایان آن به چلسی آمدم، اولین باری بود که در لیگ قهرمانان بازی می کردم و تنها 2 فصل از حضورم در لیگ دسته اول فرانسه می گذشت پس مطمئن نبودم که بتوانم در چلسی موفق باشم."

"بعد خوزه آمد و گفت که تو باید با من بیایی، می خواهم تو را به یکی از بهترین مهاجمان لیگ برتر تبدیل کنم. مرا تصور کنید. قطعا می خواستم یکی از بهترین ها باشم، ولی جوان بودم. به نظر ریسک می آمد، نمی خواستم مارسی را ترک کنم. پادشاه آنجا بودم. ماندن در مارسی تصمیمی امن و بی خطر بود. ولی مورینیو این ریسک را به من فروخت."

"خوزه گفت که تو بازیکن خوبی هستی ولی اگر می خواهی بهترین باشی باید بیایی و برای من بازی کنی. تحت تاثیر قرار گرفته بودم. خوزه واقعا اعتماد به نفس بالایی داشت و با توجه به چیزهایی که از پورتو دیدم، فکر کردم که باید به او اعتماد کنم."

"می خواستم مثل یکی از مهاجمانی که خوزه در پورتو داشت باشم. پس تصمیم گرفتم که ریسک کنم و به چلسی بیایم."

دروگبا ادامه داد: "با خوزه کار کردیم که مستقل شویم، بتوانیم بازی را بخوانیم و شرایط بازی و وضعیت خودمان را در بازی عوض کنیم."

"مردم خارج از باشگاه نمی توانستند ببینند که چلسی یک خانواده است، جایی که بازیکنان در آن بسیار به یکدیگر نزدیک هستند."

"من چیزهای زیادی از کار کردن با خوزه یاد گرفتم. اگر بهترین نباشد، یکی از بهترین مربی هایی است که با او کار کرده ام."

دروگبا ادامه داد: "او به ما آموخت که از باختن متنفر باشیم. همه بسیار متمرکز بودند. وقتی گل می خوردیم، جی تی (جان تری) فریاد می زد و به تیرک لگد می زد طوری که انگار بازی خیلی مهمی را باخته بود. بهترین تیم چلسی که در آن بازی کرده ام، احتمالا تیم 2009 زیر نظر گاس هیدینک و سال اول مورینیو بود."

"همه چیز را در مورد حریفان می دانستیم. حتی در بازی های سخت و حتی بعد از شروعی نا امید کننده در بازی، می دانستیم که می بریم. نمی گذاشیم که ببازیم. چلسی یک ماشین پیروزی بود. می دانستیم که باید چه کار کنیم."

دروگبا در مورد ادن هازارد گفت: "همه ما پتانسیل داشتیم ولی خوزه در پیشرفت این استعداد ها نقش داشت. اگر ادن به خوزه گوش دهد، اگر درس های خوزه را گوش دهد و نشخار کند، می تواند واقعا، واقعا عالی شود."

"برای یادگیری همه چیز، زمان نیاز دارید. این تیم باید پیشرفت کند، بازیکنان جدید زیادی اضافه شده اند ولی همه آن ها مستعد هستند."

شماره 11 سابق چلسی در ادامه صحبت هایش گفت: "بعد از قرعه کشی لیگ قهرمانان خوزه به من مسیج زد و گفت این لحظه برای توست، از آن لذت ببر."

"مردم می دانند که چقدر من چلسی و هوادارانش را دوست دارم. ولی هنوز هم خوشحال می شوم که گل بزنم چون می خواهم به دور بعد لیگ قهرمانان بروم. ولی شما باید احترام بگذارید. اگر گل زدم، خوشحالی نمی کنم."

دروگبا در پایان گفت: "اگر، دارم می گویم اگر، هرگونه شانسی برای بازگشت به لیگ برتر وجود داشته باشد، تنها به یک تیم (چلسی) می روم."

"قرارداد من این تابستان تمام می شود و بعد از آن تصمیم می گیرم که بهترین وضعیت برای من چیست. ولی من دوران فوق العاده ای در چلسی داشتم و اگر خوزه بگوید دیدیر، می خواهم برگردی، در موردش فکر می کنم."

sanijoon

کاربر ممتاز
لوئیز: دروگبا گفت با یک پا در فینال بازی کنم

لوئیز: دروگبا گفت با یک پا در فینال بازی کنم

بعد از آسیب دیدگی داوید لوئیز مقابل تاتنهام در نیمه نهایی جام حذفی سال 2012، به نظر می رسید که فصل برای این بازیکن تمام شده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، با مصدومیت همسترینگ لوئیز در بازی مقابل تاتنهام همگی فکر می کردند که فصل برای او تمام شده، ولی صحبت های دروگبا مانع از این شد.

5 هفته بعد از این آسیب دیدگی، لوئیز با پایی مصدوم مقابل بایرن مونیخ 120 دقیقه بازی کرد و به گفته خودش بعد از اتمام بازی نمی توانست راه برود.

لوئیز به دیلی میل گفت: "یادم می آید که قبل از فینال مصدومیتی بزرگ داشتم و 5 هفته بازی نکرده بودم. با دروگبا راجع به این مسئله خیلی حرف زدم. روز قبل از بازی چند ساعت کنار هم نشستیم و به من گفت که باید خودم را باور داشته باشم."

"دیدیر به من گفت: بیخیال مرد، باید به خودت باور داشته باشی. فردا می تواند روز بزرگی باشد. ممکن است با یک پا به زمین بروی ولی می توانی جوری بدوی که انگار 4 یا 5 تا پا داری چون قهرمانی در این جام رویای توست. رویای من هم هست، بیا انجامش دهیم."

"او به من خیلی کمک کرد و هرگز کارهایی که برای من و چلسی انجام داد را فراموش نخواهم کرد."

لوئیز در پایان گفت: "من به این مرد خیلی احترام می گذارم. او بازیکنی فوق العاده، فردی فوق العاده و رهبری فوق العاده است. یکی از دوستان بزرگ من هم هست ولی امشب نمی تواند موفقیت دو سال گذشته را داشته باشد. او برای ما فوق العاده بود و جام را برایمان گرفت. ولی امشب نمی تواند شب او باشد. ساکت کردن دیدیر در زمین سخت است ولی امیدوارم که شب، شب من و چلسی باشد.

sanijoon

کاربر ممتاز
گالاتاسارای 1-1 چلسی

گالاتاسارای 1-1 چلسی

چلسی با گلزنی و نباختن در ورزشگاه گالاتاسارای، شانس خوبی برای صعود به دور بعدی رقابت های لیگ قهرمانان دارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، این بازی که شاید حضور دروگبا مقابل چلسی آن را حساس تر از چیزی که هست کرده بود، در پایان با تساوی 1-1 دو تیم به اتمام رسید.

مورینیو در این مسابقه لوئیز را به دلیل مصدومیت به طور کامل در اختیار نداشت و اسکار نیز از آسیب دیدگی جزئی رنج می برد و مجبور شد شورله را جایگزین هافبک برزیلی کند.

در نیمه اول چلسی بازی را طوفانی آغاز کرد و ویلیان از فاصله 40 متری دروازه روی اشتباه موسلرا در استانه گلزنی بود که این دروازه بان اشتباه بزرگ خود را جبران کرد و نگذاشت ضربه چیپ ویلیان به گل تبدیل شود.

چند دقیقه بعد ازپیلیکوئتا توپ گیری کرد، توپ را به شورله سپرد، شورله نیز با پاسی فوق العاده سزار را صاحب توپ کرد و این بازیکن با پاسی دیدنی توپ را برای تورس کاشت و مهاجم اسپانیایی به راحتی گل اول بازی را به ثمر رساند.

پس از این گل اشتهای چلسی کم شد، ولی همچنان موقعیت های خوبی داشت. رامیرس نیز می توانست روی پاس اندره شورله گلزنی کند که ضربه اش چندان چنگی به دل نزد و بیرون رفت.
گالاتاسارای که از حمایت هواداران پر شور خود بهره می برد، به حملات ادامه داد ولی درخشش پتر چک و خط دفاع چلسی مانع از باز شدن دروازه آبی ها بود.

در نیمه دوم پاس های اشتباه و بازی ضعیف چلسی در میانه زمین جریان بازی را تقدیم گالاتاسارای کرد و سرانجام این تیم بعد از یک بار به لرزه در آوردن تیرک دروازه، روی کرنر ارسالی اسنایدر به گل رسید.

تورس قبل از خوردن این گل می توانست روی تک به تک دروازه را باز کند، ولی موسلرا با واکنشی عالی مانع از این اتفاق شد.

بازی در پایان با نتیجه 1-1 به اتمام رسید تا چلسی تنها تیم انگلیسی باشد که در این دور رقابت ها بازی خود را نباخته باشد.

آبی ها بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشتند، ولی تساوی در جو وحشتناک ورزشگاه گالاتاسارای نتیجه بدی محسوب نمی شود و حالا مورینیو امیدوار است که در بازی برگشت تیمش نتیجه لازم را کسب کند و راهی دور یک چهارم نهایی شود.

ترکیب چلسی: چک، ایوانویچ، کیهیل، تری، سزار، رامیرس، لمپارد، ویلیان، هازارد، آندره شورله، فرناندو تورس
نیمکت: مارک، کول، توماس کالاس، میکل، اسکار، با و اتوئو
کارت زرد: تری، شورله، رامیرس، چک
گل: تورس (9)

ترکیب گالاتاسارای: موسلرا، ابوئه، چدجو، بالتا (کایا)، تلس، ملو، اینان، هایروویچ (کرتولوس)، یلماز، اسنایدر، دروگبا (بولوت)
نیمکت: کیلان، گولسلام، بولوت، کایا، کرتولوس، کولاک، سریگلو

کارت زرد: اینان
گل: چدجو (65)

sanijoon

کاربر ممتاز
مصاحبه مفصل فرانک لمپارد

مصاحبه مفصل فرانک لمپارد

فرانک لمپارد طی مصاحبه ای مفصل درباره مسائل گوناگون پیرامون آبی ها صحبت کرده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، فرانک لمپارد معتقد است که آبی ها اکنون در مقعطی از فصل قرار دارند که باید ذهنیت پیروزی داشته و برای رقابت آماده باشند.

چلسی پس از تساوی 1-1 برابر گالاتاسارای در دور رفته مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، حالا باید در یک بازی خارج از خانه دیگر برابر فولام قرار بگیرد. فرانک لمپارد درباره وضعیت کنونی تیم گفت: "وقتی نیاز دارید که ذهنیت برنده بودن را کسب کنید، کار سخت است، نتیجه بازی گاهی به خوب یا بد بازی کردن شما بستگی ندارد."

"برابر اورتون خیلی خوب نبودیم اما انگیزه زیادی برای پیروزی داشتیم و می دانستیم که نباید ببازیم. اگر بنشینید و استراحت کنید، در این مقطع فصل می بازید. به فولام نگاه کنید، به سختی برای ماندن در لیگ می جنگند و اگر خوب کار نکنیم آن ها برنده می شوند."

"این یک دربی محلی است و واقعیت این را می گوید که آن ها در تلاش هستند که سقوط نکنند بنابراین ممکن است کار برای ما سخت شود، چون آن ها از بابت امتیازات از دست رفته ناراحت هستند، شاید اگر در میانه جدول بودند برای ما بهتر بود."

"کاری که ما نیاز داریم انجامش دهیم ،آماده شدن است؛ دلیلی برای گریه و زاری وجود ندارد ما یک ترکیب فوق العاده با بازیکنان جوان آماده ای داریم و باید آماده باشیم و ادامه دهیم."

" بلافاصله پس از بازی با گالاتاسارای باید روی بازی‌مان در لیگ تمرکز کنیم. اکنون برای بازی با فولام آماده می شویم و با انگیزه زیادی برای پیروزی به زمین می رویم."

خوزه مورینیو بارها گفته است که هدف اصلی برای بازیکنان جوان و کم تجربه اش موفقیت در لیگ قهرمانان سال آینده است، و فرانک لمپارد نیز عقیده دارد که مربی تیم با این صحبت خیلی واضح انتظاراتش از تیم را بیان کرده است: "تنها بازی به بازی پیش می رویم و در دقیقه کار می کنیم. فکر می کنم که خوزه به جوان بودن تیم ما فکر می کند."

"در دو سال گذشته 20 امتیازی با صدر جدول فاصله داشته ایم و نتایج حال حاضر اصلا تصادفی نیستند. چلسی چند سالی تیمی فوق العاده قدرتمند با ذهنیتی قوی داشت حالا آن ثبات و انسجام هفتگی را شاید اندکی از دست داده ایم، پس در حال باز سازی آن هستیم."

"احتمالا خوزه هر آنچه را که دیده برایتان تعریف کرده. وقتی به چلسی برگشت، با تیمی کاملا متفاوت تر از دوره اول حضورش مواجه شد. تیم حال حاضر استعداد بسیار بالایی دارد، ولی همانطور که گفتم بسیار جوان است."

"به طور کلی، تیم هایی که قهرمانی لیگ را می خواهند نیاز به بازیکنان با تجربه زیادی دارند ولی ما بازیکنان جوان زیادی داریم. آن ها هنوز در حال پیشرفت هستند بنابراین چه کسی از آینده خبر دارد؟ همین حالا هم ما اول هستیم!"

شماره 8 آبی ها ادامه داد:" از همه لحظات دوران حرفه ای ام لذت برده ام، بسیار عالی است که از وقتی جوان بوده ام در اینجا لحظات خوبی داشتم، نه تنها با خوزه، بلکه با دیگر مربیانی که در چلسی بوده اند."

"بازگشت خوزه فوق العاده است چون من رابطه خیلی خوبی با او داشتم، بودن در باشگاهی که برای مربی اش احترام زیادی قائلم و دارای بازیکنان جوانی است که فوتبال هیجان انگیزی ارائه می کنند، باعث خوشحالی است."

"قطعا سعی می کنم که در بازی و در تمرینات با این جوانان صحبت کنم، این وظیفه بازیکنان با تجربه تر است، به خصوص من و جان تری. گاهی اوقات به کمک نیازی ندارند، فوق العاده بازی می کنند، اما بعضی اوقات کمک می خواهند. همه این پسرها مودب هستند، پس چه در زمان هایی که با آن ها صحبت می کنیم و چه در دیگر اوقات، جواب مثبت می گیریم."

لمپارد در مورد نمانیا ماتیچ نیز گفت: "او قدرتمند است، کنترل خوبی بر توپ دارد و آن را سریعا به چرخش در می آورد. فکر می کنم که برای ما خرید بی نظیری بوده است؛ تنها 25 سال سن دارد، که برای ما از این نظر هم پرفکت است."

"می دانم که توانایی های زیادی دارد، در آن زمان کار برایش سخت بود چون نمی توانست جایگاه خوبی در تیم داشته باشد، 21 یا 22 سال سن داشت، شاید رفتنش از اینجا کار درستی بود."

"دو سال بسیار خوب را در بنفیکا سپری کرد و با اندوخته هایش به اینجا بازگشت. فکر می کنم در سال های آینده بازیکن بسیار خوبی برای ما خواهد بود."

sanijoon

کاربر ممتاز
مورینیو: من و مسئولین لیگ برتر نمی دویم!

مورینیو: من و مسئولین لیگ برتر نمی دویم!

مورینیو در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل فولام از برنامه ریزی سخت جدول بازی های تیمش گلایه کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها با تمرینی بسیار کم قرار است به مصاف فولامی بروند که سرمربی گری آن را فلیکس ماگات به عهده گرفته و بازی کردن مقابلش به هیچ عنوان ساده نیست.

مورینیو در کنفرانس خبری گفت: "دیروز ساعت 6 صبح از ترکیه برگشتیم، با 4 یا 5 بازیکن تمرین کردیم و بقیه هم ریکاوری می کردند و امروز هنوز هم تمرین نکرده ایم پس هنوز نمی دانم چه کسی بازی می کند."

مورینیو در ادامه گفت: "در جهان افراد زیادی نیستند که وقتی تجزیه تحلیل می کنند، راستگو و عادل هستند. باید ماگات را ستایش کنم چون او اولین نفری بود که گفت چلسی وسط هفته بازی خارج از خانه داشته و شرایطمان خاص است."

"یک شنبه بازی نمی کنیم، هرچند آن موقع هم سخت است، ولی شنبه بازی می کنیم که خیلی سخت تر است و ماگات درک می کند چون در این سطح تجربه سال ها مربیگری دارد. باید او را به خاطر بینشی که دارد تحسین کنم."

"همه ما تجریح می دهیم که پشت سر هم بازی کنیم ولی می خواهیم زمانی برای ریکاوی دداشته باشیم، می خواهیم وضعیت همه برابر باشد و هیچ تیمی در انتخاب برنامه بازی هایش امتیاز خاصی نداشته باشد و همه تیم هایی که در رقابت های اروپایی هستند، به یک اندازه در تعیین برنامه بازی هایشان تغییر ایجاد شود. این چیزیست که در پرتغال، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه، روسیه، یونان و همه جای دیگر اتفاق می افتد."

"اما انگلیس کار بازیکنان را سخت می کند، نه کار مربی را. من می توانم هر روز بازی داشته باشم این مشکل من یا کسانی که برنامه بازی ها را می چینند نیست چون من و آن ها نیستیم که می دویم."

"وقتی بازیکنی مثل لمپارد که تعداد بازی هایی باورنکردنی برای باشگاهش کرده و بیش از 100 بازی ملی دارد، حق نظر دارد و همیشه هم حرف نمی زند و نظراتش را نمی گوید، ولی احساسش را در مورد این مسئله بیان می کند به نظرم کشور باید به او گوش دهد. من زیاد نمی خوابم و پاهایم از بازی قبلی سالم هستند، برای بازیکنان این متفاوت است."

sanijoon

کاربر ممتاز
فولام 1-3 چلسی

فولام 1-3 چلسی

چلسی با هتریک اندره شورله موفق شد فولام را شکست دهد تا همچنان در صدر جدول باقی بماند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، چلسی باید به مصاف فولامی می رفت که مربی خود را عوض کرده بود و انالیز کردنش توسط کادر فنی کار بسیار سختی بود.

در نیمه اول آبی ها نتوانستند بازی خوبی از خود به نمایش بگذارند. تورس می توانست روی اشتباه استکلنبرگ به گل برسد که موفق به انجام این کار نشد.

بازی در این نیمه با نتیجه 0-0 به اتمام رسید.

در نیمه دوم ادن هازارد بازی خارق العاده ای از خود به نمایش گذاشت. این بازیکن بارها مدافعان فولام را پشت سر گذاشت. چیزی از اغاز نیمه دوم نگذشته بود که هازارد با پاسی دیدنی از سمت راست شورله را راه انداخت. این بازیکن نیز با استپ سری دیدنی خود را با دروازه بان تک به تک کرد و با ضربه ای پای چپ گل اول چلسی را زد.

چند دقیقه بعد بار دیگر ادن هازارد با پاس گلی دیدنی باعث شد شورلهل دوم خود را هم بزند.

سرانجام شورله با پاس تورس هتریک خود را کامل کرد تا عامل اولین شکست فولام با سرمربی گری فلیکس ماگات المانی شود.

این پایان کار نبود. روی یک کرنر و یک رفت و برگشت، فولام موفق شد دروازه چلسی را توسط هایتینگا باز کند.

پس از این گل دمبا با که به جای تورس به بازی امده بود در وقت تلف شده می توانست گل چهارم را نیز بزند ولی درخشش استکلنبرگ مانع از این امر شد.

بازی در پایان با نتیجه 3-1 به اتمام رسید تا چلسی امتیاز 63 خود را نیز کسب کرده باشند و در رده اول جدول لیگ برتر باقی بماند.

ترکیب چلسی
: چک، ایوانویچ، کیهیل، تری، آزپیلیکوئتا، رامیرس، ماتیچ، شورله، اسکار، ادن هازارد، فرناندو تورس
نیمکت: مارک شوارزر، کول، لوئیز، میکل، فرانک لمپارد، ویلیان، دمبا با
کارت زرد: رامیرس

گل: آندره شورله (52، 65، 69)

ترکیب فولام: استکلنبرگ، ریدر، هایتینگا، هانگلند، ریچاردسون، دژاگه، پارکر، سیدول، دمپسی، کاسامی، بنت
نیمکت: استوکدیل، ریسه، برن، کویست، هولتبی، کاراگونیس، رودالگا
کارت زرد: دژاگه، کاسامی
گل: هایتینگا

sanijoon

کاربر ممتاز
آندره شورله: پیروزی مهم بود، نه هتریک من

آندره شورله: پیروزی مهم بود، نه هتریک من

آندره شورله خوشحالی خود را از به ثمر رساندن تریکش در دیدار مقابل فولام ابراز کرد ولی بر این باور است که پیروزی تیم از هر موفقیت شخصی مهم تر است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آندره شورله موفق شد با زدن سه گل زیبا باعث کسب سه امتیاز دیدار مقابل فولام شود.

آندره شورله پس از اتمام بازی به گزارشگران گفت: "مهم ترین چیز این بود که برنده شویم. ما سه امتیاز را می خواستیم و با این سه گلی که زدم، قطعا روزی کامل و پرفکت بود، توانایی کمک کردن به تیم جهت پیروزی را داشتم."

"مربی هیچ چیز نگفت، فقط به زمین رفتیم و در نیمه دوم چهره دیگر خود را نشان دادیم. بسیار تهاجمی بودیم و عالی بازی کردیم."

"فکر نمی کنم در نیمه اول حتی یک شوت به سمت چارچوب داشتیم، اصلا تهاجمی نبودیم. پشت سر مدافعین حریف نمی دویدیم. نیمه دوم خیلی بهتر بود و به همین دلیل بردیم."

شورله ادامه داد: "این روحیه تیم است، ما تیمی هستیم که می توانیم مثل نیمه دوم بازی با فولام ناگهان تغییر کنیم. در نیمه اول خیلی بد بازی کردیم ولی در نیمه دوم عالی بودیم، این چیزی بود که نیاز داشتیم. چهارشنبه بازی کرده بودیم، بازی سختی بود و شاید چند تا از بازیکنان از سفری که داشتیم خسته بودند ولی در نیمه دوم ما کیفیت بالای خودمان را نشان دادیم."

شورله در مورد هتریک خود نیز گفت: "وقتی گل دوم را می زنید می خواهید سومی را هم بزنید و این اتفاق افتاد و هتریک کردم، برایم خیلی خوشحال کننده بود."

sanijoon

کاربر ممتاز
لوک شاو: همه می دانند طرفدار چلسیم

لوک شاو: همه می دانند طرفدار چلسیم

لوک شاو، مدافع چپ ساوتهمپتون عنوان کرد که الگویش اشلی کول بوده و طرفدار چلسی است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، شاو برای اولین بار توسط روی هاجسون به تیم ملی انگلیس دعوت شد و این درحالیست که تنها 18 سال سن دارد.

شاو که چهارشنبه باید به همراه تیم ملی انگلیس مقابل دانمارک قرار بگیرد، امیدوار است که در این اردوی چند روزه چیزهایی از اشلی کول یاد بگیرد.

شاو به دیلی میرر گفت: "من هوادار پروپا قرص اشلی کول بودم. فکر کنم اکثر مردم بدانند که هوادار چلسیم و قبلا به استمفوردبریج می رفتم و بازی ها را می دیدم."

"برای من کول بهترین مدافع چپ جهان بود، بله، از دیدن بازی او وقتی جوان تر بودم چیزهای زیادی یاد گرفتم. مطمئنم که وقتی در اردوی انگلیس هستم به من کمک می کند."

sanijoon

کاربر ممتاز
نمانیا ماتیچ: بردن همه بازی ها شدنیست

نمانیا ماتیچ: بردن همه بازی ها شدنیست

نمانیا ماتیچ پس از پیروزی شیرین 3-1 برابر فولام، درباره دلیل درخشش آبی ها در نیمه دوم صحبت کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، پس از دیدار سخت آبی ها برابر گالاتاسارای در لیگ قهرمانان اروپا، شاگردان موزه مورینیو باید در خارج از خانه یک بازی حساس دیگر را برابر فولام انجام می دادند.

پس از یک نیمه اول نه چندان دلنشین، در نیمه دوم آندره شورله سه بار گلزنی کرد تا چلسی با نتیجه 3-1 برنده این بازی شود، نمانیا ماتیچ توضیح می دهد که چگونه در نیمه دوم عملکرد آبی ها بسیار بهتر شد.

ماتیچ به سایت رسمی باشگاه گفت: "در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم، سعی کردیم فوتبال خوبی را نمایش دهیم، یعنی فوتبال خودمان."

"از فضاهایی که بازیکنان فولام به ما دادند استفاده کردیم و حالا از بابت پیروزی و کسب این سه امتیاز بسیار مهم، خوشحالیم."

" سعی کردیم در نیمه اول نیز همین فوتبال را نمایش دهیم اما فولام فضای لازم را برای این کار به ما نداد، نگذاشت که فوتبال خودمان را انجام دهیم. در نیمه دوم بازی خوبی داشتیم و سه گل زدیم که در چنین بازی هایی کار آسانی نیست."

" فولام فضاهای خالی به ما داد و از آن ها استفاده کردیم و آندره شورله نیز در نیمه دوم شگفت انگیز بود و از موقعیت هایش استفاده کرد، باید در ادامه هم مانند نیمه دوم این بازی باشیم."

چلسی اکنون با چهار امتیاز اختلاف نسبت به آرسال و لیورپول در رده اول لیگ برتر قرار دارد، در حالی که با منچستر سیتی، تیم چهارم نیز شش امتیاز فاصله ایجاد کرده است؛ البته با در نظر گرفتن این موضوع که سیتیزین ها دو بازی عقب افتاده دارند. آبی ها همچنین با تیم پنجم جدول، تاتنهام، 10 امتیاز فاصله دارند.

ماتیچ ادامه داد:" همینطور که پیش از این گفته ایم، بازی به بازی پیش می رویم، پیروزی در هر بازی کاری شدنی است و نباید به بقیه تیم ها فکر کنیم. اما برای ما خوب است که رقیبان‌مان امتیاز از دست دهند و در روز شنبه نیز آرسنال باخت که به نفع ما بود."

sanijoon

کاربر ممتاز
شورله: ادن هازارد بازیکن بزرگیست

شورله: ادن هازارد بازیکن بزرگیست

آندره شورله زبان به تمجید از هم تیمی خود، ادن هازارد گشود.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ادن هازارد بلژیکی و آندره شورله آلمانی همکاری بسیار زیبایی در بازی روز شنبه برابر فولام داشتند، هازارد در این بازی دو پاس گل داد و اکثر حملات آبی ها را پایه گذاری می کرد؛ شورله نیز توانست سه بار با ضربه هایی سیار زیبا دروازه استکلنبرگ را باز کند تا آبی ها یک پیروزی شیرین خارج از خانه را کسب کنند.

وینگر آلمانی چلسی درباره همکاری خوبش با ادن هازارد گفت: "وقتی وینگر راست بازی می کنم و او در وینگ چپ، فوق العاده می شود، چون می دانم او می تواند دو یا سه بازیکن را پشت سر بگذارد و آن ها را شکست دهد."

"وقتی حرکتم را شروع می کنم او از قبل متوجه حرکتم می شود و توانایی پاس دادن به مرا دارد. این کاری است که دو بار انجامش دادیم، او دو پاس بی نقص داد و پاس سومی از فرناندو تورس نیز بسیار خوب بود. ادن بازیکن بزرگیست، همه این را می دانند، او درخشان بود."

sanijoon

کاربر ممتاز
معرفی دعوت شدگان به تیم های ملی (1)

معرفی دعوت شدگان به تیم های ملی (1)

ستارها و جوانان چلسی آماده اند که در تیم های ملی خود، مربی و هم وطنانشان را راضی کنند، قصد داریم نگاهی به بازیکنان ملی پوش چلسی بیندازیم.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، از این پس بعد از اعلام نفرات اعزامی به تیم ملی، وبسایت کانون این بازیکنان را معرفی خواهد کرد و توضیحاتی در مورد رقبای آن ها نیز می دهد.

انگلیس چهارشنبه میزبان دانمارک است و فرانک لمپارد، گری کیهیل و اشلی کول همگی در لیست روی هاجسون قرار دارند.

هر چهار برزیلی چلسی یعنی رامیرس، لوئیز، اسکار و ویلیان در لیست بازیکنان لوئیز فیلیپه اسکولاری برای بازی دوستانه مقابل آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ قرار دارند. انتظار می رود که این آخرین بازی خارج از خانه برزیل قبل از میزبانی جام جهانی باشد.

ادن هازارد در بروکسل میزبان ساحل عاج و دیدیر دروگبا خواهد بود. بلژیک دو بازی گذشته خود را مقابل ژاپن و کلمبیا باخته و امیدوار است که این بازی را ببرد. روملو لوکاکو و تیبوت کورتوا بازیکنان قرضی چلسی نیز در لیست مارک ویلموتس حضور دارند.

آلمان طبق معمول آندره شورله را در لیست خود دارد و در اشتوتگارت میزبان شیلی خواهد بود. سزار آزپیلیکوئتا نیز امیدوار است که دل بوسکه مقابل ایتالیا در مادرید به او بازی دهد. فرناندو تورس به تیم ملی اسپانیا دعوت نشده است.

کامرون و اتوئو باید مقابل پرتغال بازی کنند. میکل، ویکتور موسز و کنت اومرئو در لیست تیم ملی نیجریه برای بازی دوستانه مقابل مکزیک در آتلانتا حضور دارند. محمد صلاح نیز به تیم ملی مصر دعوت شده است و مقابل بوسنی بازی خواهد کرد. دمبا با نیز در لیست تیم ملی سنگال برای اولین بار از ژوئن سال 2013 به بعد حضور دارد. سنگال در پاریس با مالی بازی دارد. این در حالیست که مصر و سنگال به جام جهانی نرسیده اند.

کریستین آتسو، وینگر چلسی که قرضی در ویتس آرنهم بازی می کند نیز در لیست تیم ملی غنا برای بازی مقابل مونته نگرو حضور دارد.

برانیسلاو ایوانویچ، کاپیتان تیم ملی صربستان، در کنار نمانیا ماتیچ مقابل جمهوری ایرلند قرار خواهد گرفت و پتر چک که به تازگی بازیکن برتر سال جمهوری چک شده، کاپیتان تیمش در دیدار مقابل نروژ خواهد بود.

تمام بازی های ذکر شده که به رده سنی بزرگسالان مربوط می شوند، دوستانه هستند. با این حال مدافع جوان آکادمی چلسی، آندرس کریستنسن امیدوار است که در مقدماتی جام ملت های زیر 21 سال اروپا برابر استونی برای کشورش دانمارک بازی کند.

زیر 21 ساله های انگلیس نیز مقابل ولز بازی خواهند کرد. هم ناتانیل چالوبا و هم پاتریک بمفورد دعوت شده اند و امیدوارند که صدرنشینی خود در گروه 1 مقدماتی جام ملت های زیر 21 ساله های اروپا ادامه دهند.

سه شنبه زیر 21 ساله های فرانسه به همراه کورت زوما، خرید جدید چلسی مقابل بلاروس بازی خواهد کرد و تورگان هازارد، برادر جوان ادن هازارد نیز در تیم ملی زیر 21 ساله های بلژیک حضور دارد و بازی سرنوشت ساز مقابل صربستان پیش روی خود می بیند.

در دیگر بازی های دوستانه، ناتان آکی و توماس کالاس به ترتیب در تیم های زیر 21 ساله های هلند و جمهوری چک حضور خواهند داشت. هلند میزبان رژیم صهیونیستیست و چک نیز مقابل نروژ بازی می کند.

لویس بیکر، جان سویفت، میتچل بینی، اولا آینا، جوانان آکادمی چلسی در میان نفرات تیم زیر 19 ساله های انگلیس برای رویارویی برابر ترکیه دیده می شوند.

ایشاک سوانکامبو نیز به تیم زیر 19 ساله های سوئد دعوت شده است و دو بازی مقابل آیسلند دارد. همچنین در تیم ملی زیر 18 ساله های انگلیس نام هایی از آکادمی چلسی به چشم می خورد. الکس کیومایا، چارلی کولکت و کیسی پالمر همگی در لیست تیم ملی زیر 18 ساله های انگلیس برای رویارویی کرواسی حضور دارند.

sanijoon

کاربر ممتاز
پتر چک مرد سال فوتبال کشورش شد

پتر چک مرد سال فوتبال کشورش شد

دروازه بان با تجربه و اهل جمهوری چک آبی ها باری دیگر توانست مرد سال فوتبال جمهوری چک شود.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، پتر چک در روز شنبه برای هفتمین بار در طول دوران حرفه ای اش به عنوان مرد سال فوتبال جمهوری چک انتخاب شد.

این ششمین بار پیاپی بود که اتحادیه فوتبال جمهوری چک این دروازه بان را مرد سال فوتبال این کشور انتخاب کرد.

در آستانه دیدار تدارکاتی تیم ملی چک برابر نروژ در شب چهارشنبه، زمانی که پتر چک می تواند 106امین بازی ملی اش را انجام دهد، اتحادیه فوتبال جمهوری چک این تصمیم را گرفت.

دروازه بان 31 ساله آبی ها پس از انتخاب به عنوان بهترین فوتبالیست سال کشورش گف: "این هرگز خسته کننده نمی شود و مهم نیست که اولین بارم است یا هفتمین بارم. همیشه از کار من تقدیر شده و مردمی که فوتبال را از نزدیک دنبال می کنند انگیزه بیشتری به من می دهند."

"به غیر از چند مورد که نتوانسته ام نمایش همیشگی خوبم را داشته باشم و اشتباهاتی انجام داده ام، معمولا در بالاترین سطح بودم، تعداد آن بازی های بد نیز کم بوده. سخت تلاش خواهم کرد تا در فصل آینده نیز به این مهم دست یابم."

علاوه بر تصمیمی که اتحادیه فوتبال جمهوری چک مبنی بر انتخاب پتر چک به عنوان بهترین بازیکن سال این کشور گرفت، در ماه ژوئن نیز اتحادیه نویسندگان فوتبالی این کشور جداگانه برای هشتمین بار چک را برترین فوتبالیست سال جمهوری چک انتخاب کرده بود.

sanijoon

کاربر ممتاز
چلسی 4-0 تاتنهام

چلسی 4-0 تاتنهام

چلسی با پیروزی پرگل برابر تاتنهام فاصله خود را با تیم های پایین تر افزایش داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، باشگاه چلسی ابتدا ترکیب خود را با حضور فرناندو تورس در راس خط حمله منتشر کرد. اما مهاجم اسپانیایی در حین گرم کردن مصدوم شد و اتوئو جای او را در ترکیب گرفت و محمد صلاح نیز به لیست 18 نفره چلسی اضافه شد.

مورینیو در این بازی ابتدا از سیستم 3-3-4 با حضور هازارد و شورله در سمت راست و چپ زمین استفاده کرد.

در دقیقه اول بازی، اتوئو روی پاس هازارد فرار کرد و هوگو یوریس با خطا او را متوقف کرد، ولی داور پیش از آن آفساید گرفته بود. افسایدس که مشخص شد به اشتباه گرفته شده.

حدود 2 دقیقه بعد هازارد روی پاس اتوئو تک به تک شد و در شرایطی سخت دروازه بان تاتنهام را جا گذاشت ولی ضربه اش از زاویه تصریبا بسته وارد دروازه نشد.

پس از این موقعیت این تاتنهام بود که بازی را بدست گرفت و با خط میانی قدرتمند خود بازی را بدست گرفت. ساندرو در اواسط بازی با ضربه ای مرگ بار دروازه چلسی را مورد هدف قرار داد که واکنش خارق العاده چک دروازه را بسته نگه داشت.

بازی در نیمه اول درگیرانه دنبال شد و در پایان دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.

در نیمه دوم آقای خاص اسکار را به جای لمپارد که کارت زرد گرفته بود به میدان فرستاد.

چیزی از نیمه دوم نگذشته بود که یان ورتونگن با اشتباهی بچه گانه به اتوئو پاس گل داد و مهاجم کامرونی توپ را از میان پاهای یوریس رد کرد تا چلسی 1-0 جلو بیفتد.

چند دقیقه بعد هازارد با پاسی دیدنی اتوئو را با دروازه تاتنهام تنها گذاشت که یونس کابول از پشت او را هل داد و داور پنالتی گرفت و مدافع تاتنهام را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد.

هازارد پنالتی چلسی را به سادگی وارد دروازه کرد تا نتیجه 2-0 شود.

دمبا با در دقیقه 75 بازی به جای اتوئو به میدان آمد. این بازیکن ابتدا روی پاس اسکار و اشتباه ساندرو گل سوم چلسی را زد. چند دقیقه بعد هم روی اشتباه فاحش واکر و یوریس گل چهارم چلسی به ثمر رسیده شد. این گل را هم دمبا با به ثمر رساند تا نتیجه ای عجیب رقم بخورد.

بازی در پایان با نتیجه 4-0 به سود چلسی به اتمام رسید تا آبی ها فاصله خود را با تیم دوم جدول به 7 امیتاز و با منچستر سیتی به 9 امتیاز افزایش دهند. این در حالیست که تنها 9 بازی به پایان فصل چلسی در لیگ برتر باقی مانده است.

آبی ها با این پیروزی 66 امتیازی شدند و این در حالیست که لیورپول رده دومی با یک بازی کمتر، 59 امتیاز دارد و سیتی چهارم جدولی با سه بازی کمتر 57 امتیاز کسب کرده است.

ترکیب چلسی: چک، ایوانویچ، کیهیل، تری، ازپیلیکوئتا، ماتیچ، لمپارد (اسکار)، رامیرس، هازارد، اتوئو (با)، شورله (ویلیان)
نیمکت: مارک شوارزر، توماس کالاس، میکل، صلاح، اسکار، ویلیان، دمبا با
کارت زرد: لمپارد، آزپیلیکوئتا
گل: اتوئو (56 و 60)، دمبا با (88 و 90)

ترکیب تاتنهام: یوریس، واکر، کابول، داوسون، ورتونگن، ناوتون، بن طالب، ساندرو، ارون لنن، سیگوردسن، آدبایور
نیمکت: فریدل،پائولینهو، فرایز، چادلی، تاونسند، کین، سولدادو
کارت زرد: ساندرو، ناوتون، بن طالب
کارت قرمز: کابول

sanijoon

کاربر ممتاز
لمپارد: خاطرات ویلا پارک فراموش نشدنیست

لمپارد: خاطرات ویلا پارک فراموش نشدنیست

کاپیتان دوم آبی ها فصل گذشته در ویلا پارک کار بزرگی مقابل استون ویلا انجام داد و خاطرات خوبی از آن بازی دارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، فصل گذشته در ورزشگاه ویلا پارک فرانک لمپارد با عملکرد فوق العاده اش آن بازی و نام خودش را در ذهن هواداران ماندگار کرد. در حالی که نتیجه نگرفتن در بازی یکی مانده به پایانی لیگ برتر برابر استون ویلا در ویلا پارک می توانست به قیمت نرفتن آبی ها به لیگ قهرمانان اروپا تمام شود، در دقیقه 14 نیمه اول بنتکه برای ویلا گلزنی کرد تا شرایط برای چلسی سخت تر از قبل شود. اما این لمپارد بود که در نیمه دوم دو بار در دقایق 60 و 88 گلزنی کرد و چلسی را در این بازی به پیروزی رساند. آبی ها آن فصل را در رده سوم لیگ برتر به پایان رساندند و به طور مستقیم به لیگ قهرمانان صعود کردند.

حالا باری دیگر چلسی باید در ویلا پارک برابر استون ویلا قرار بگیرد، اما این بار آبی ها به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان نیستند، بلکه سخت در تلاشند تا عنوان قهرمانی را کسب کنند.

فرانک لمپارد به سایت رسمی باشگاه چلسی گفت:"آن بازی همیشه در فوتبال برای من خاطره بی نظیری است، یکی از بهترین خاطراتم است، بنابراین بازگشت به آنجا جالب است."

"گذشته و بسیاری از جاهایی که پیش از این به آنجا رفته ایم قطعا به خوبی در ذهن من مانده است. همانطور که خاطرات بازی با ویلا همیشه در ذهن من خواهد ماند، در حالی که بولتون نیز یکی از خاطرات خوب من است که با پیروزی برابر آن ها اولین قهرمانی لیگ را تجربه کردیم. از آن سو روزهایی هم هستند که چون عملکرد شما خوب نبوده، اعتماد به نفس زیادی نداشتید."

"بازیکنان قطعا اینجور چیزها را از یاد نمی برند، از آنجایی که من مسن تر می شوم به اینطور چیزها در گذشته بیشتر فکر می کنم، اما به این دلیل که چیزهای زیادی در آینده در پیش دارید و باید به آینده نگاه کنید فکر نمی کنم که بتوانید بیش از حد روی این مسائل فکر کنید."

"روزی که من به همه گذشته ام نگاه می کنم، این ها همه کاملا احساسات دوست داشتنی و خاطره انگیزی خواهند بود. فکر می کنم که خاطرات بد را فراموش کرده ام چون ما خیلی خوش شانس بوده ایم که در اینجا خاطرات بسیار خوب زیادی داشته ایم که هر کدام از این خاطرات در هر صورت تکرار خواهند شد."

شماره 8 آبی ها برابر استون ویلا بیشتر از هر تیم دیگری گلزنی کرده و به نظر می رسد که بازی برابر این تیم برای لمپارد همیشه خاص و ویژه است.

لمپارد ادامه داد: "وقتی برابر بعضی تیم های خاص بازی می کنید احساسات مشابهی دارید. استون ویلا تیمیست که برابر آن ها رکورد های خوبی به جای گذاشته ام و به دلایلی من کمی احساس می کنم که در این بازی ها اعتماد به نفس بیشتری دارم."

"تیم هایی دیگری هستند که به سختی می توانید برابرشان گلزنی کنید و وقتی با آن ها بازی می کنید به دلایل خاصی احساس دیگری دارید. این مسئله همیشه وجود ندارد اما گاهی اوقات به طور کلی احساسات ویژه ای دارید."

فرانک لمپارد اکنون به یک بازیکن بسیار با تجربه و کار کشته تبدیل شده است و سابقه فراوانی در بازی در لیگ برتر دارد. او در شنبه گذشته با انجام 573امین بازی اش در لیگ برتر برابر تاتنهام، از نظر تعداد بازی، به دومین بازی تاریخ انگلستان تبدیل شد و توانست دیوید جیمز را پشت سر بگذارد.

کاپیتان دوم آبی ها دراین باره گفت: "هر کسی که حدود 500 بازی در لیگ برتر انجام می دهد شایسته احترام و تقدیر زیادیست بنابراین من به خودم افتخار می کنم که نامم در میان این بازیکنان ثبت شده است."

"دیوید جیمز بازیکن بسیار با سابقه ای در لیگ برتر بود و رایان گیگز هم حضور طولانی مدتی داشته بنابراین بسیار عالیست که در کنار چنین نام هایی در مراتب بالا حضور داشته باشی."

sanijoon

کاربر ممتاز
استون ویلا 1-0 چلسی

استون ویلا 1-0 چلسی

چلسی 9 نفره نتوانست در ویلا پارک از پس استون ویلا بر بیاید تا فاصله اش با منچستر سیتی در 8 هفته مانده به پایان رقابت ها به 6 امتیاز کاهش پیدا کند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، در شبی سخت آبی ها با وجود به نمایش گذاشتن عملکردی قابل قبول، مقابل استون ویلای با انگیزه شکست خوردند.

در نیمه اول شاهد بازی زیبا و سراسر هجومی از سوی دو تیم بودیم. چلسی می توانست روی شوت راه دور ویلیان به گل برسد ولی ضربه این بازیکن به کنار دروازه برخورد کرد. تورس نیز روی پاس آزپیلیکوئتا تک به تک شد که داور به اشتباه آفساید اعلام کرد. استون ویلا نیز با ضربه آکروباتیک کریستین بنتکه در آستانه باز کردن دروازه چلسی بود ولی با اختلاف میلی متری توپ به بیرون رفت. چند دقیقه بعد چلسی روی یک کرنر توسط ماتیچ به گل رسید، ولی داور هند ماتیچ را اعلام و گل را مردود اعلام کرد.

نیمه اول با همان نتیجه 0-0 به اتمام رسید.

در نیمه دوم چلسی کاملا بازی را در اختیار گرفته بود و حملات فراوانی روی دروازه استون ویلا کرد ولی به گل نرسید. در اواسط نیمه بودیم که ویلیان به خاطر خطایی نه چندان مشخص کارت زرد دوم خود را گرفت و اخراج شد.

با وجود 10 نفره شدن باز هم این چلسی بود که حمله می کرد، ولی موقعیت خاصی نتوانست ایجاد کند. روی یک ضد حمله، استون ویلا روی ضربه زیبای دلف با پاس آلبرایتون که به تازگی به زمین آمده بود توانست گل زنی کند.

در ادامه دلف یک بار دیگر می توانست گلزنی کند که پتر چک با واکنشی خارق العاده مانع از این امر شد. در وقت های تلف شده رامیرس هم به دلیل خطای خشن با کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا چلسی 9 نفره شود.

مورینیو نیز در پایان به دلیل اعتراض به کریس فوی، داور مسابقه اخراج شد.

با این نتیجه آبی های لندن با 6 امتیاز اختلاف نسبت به منچستر سیتی و البته 3 بازی بیشتر همچنان صدر نشین باقی ماندند با این حال مکانشان در جدول به شدت تهدید می شود.

ترکیب چلسی: چک، ایوانویچ، کیهیل، تری، آزپیلیکوئتا، رامیرس، ماتیچ، ویلیان، اسکار، ادن هازارد، تورس
نیمکت: شوارزر، کالاس، میکل، شورله، لمپارد، صلاح، دمبا با
کارت زرد: ویلیان، رامیرس
کارت قرمز: رامیرس، ویلیان

ترکیب استون ویلا: گوزان، باکونا، ولار، بیکر، بنت، وستوود، ال احمدی، وایمن، بنتکه، آگبونلاهور
نیمکت: استیر، لونا، کلارک، لاوتون، آلبرایتون، سایلا، هولت
کارت زرد: بنت، بنتکه، ولار، بیکر
گل: دلف (82)

sanijoon

کاربر ممتاز
مورینیو: می ترسم نظرم را در مورد فوی بگویم

مورینیو: می ترسم نظرم را در مورد فوی بگویم

خوزه مورینیو از ترس محرومیت توسط اتحادیه فوتبال انگلیس، از عملکرد کریس فوی انتقاد نکرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها در شبی عجیب و با قضاوت بحث بر انگیز کریس فوی، با وجود به نمایش گذاشتن عملکردی خوب مقابل استون ویلا شکست خوردند. در این بازی کریس فوی ویلیان و رامیرس به همراه مورینیو را از بازی اخراج کرد.

مورینیو گفت: "ما به اندازه قبل از بازی امتیاز داریم. ما در کورس قهرمانی نیستیم، ما در کورس بردن بازی هستیم! ما هر بازی به میدان می رویم و برای بردن تلاش می کنم، ما فکر می کنیم که می توانیم ببریم، همه کاری برای بردن می کنیم. گاهی اوقات می بریم، گاهی اوقات نه. این چالش ماست، چالش ما پیشرفت و تلاش به بهترین شکل ممکن در هر بازی است. عملکرد استون ویلا خوب بود. بازی سختی بود، ساده نبود ولی ما به اندازه کافی موقعیت خلق کردیم."

در مورد اخراج خود در اواخر بازی
"موقعیت خوبیست که شخصیت آقای فوی را بشناسم. می خواهم بدانم که در مورد اخراجم چه می نویسد. به خاطر این که وارد زمین شدم اخراجم کرد، 10 نفر دیگر هم بودند و باید اخراج می شدند. من بودم، دو دستیارم بودند، پل (لمبرت) بود، دستیارانش بودند، آگبونلاهور که به رامیرس از عقب حمله ور شد، چند بازیکن دیگر هم بودند. تقریبا همه ما آرام بودیم و تلاش می کردیم که بایستیم."

در مورد اخراج رامیرس و ویلیان
"ترجیح می دهم که در این مورد حرف نزنم. اگر حرف بزنیم به دردسر میفتم و نمی خواهم کاری را انجام دهم که اجازه اش را نداریم، صحبت کردن در مورد داور مجاز نیست. نمی خواهم با بی احترامی باعث محروم شدنم شوم، پس حرف نمی زنم."

"دو بار سعی کردم با آقای فوی صحبت کنم، یک بار درون زمین و بار دیگر در رختکن. در رختکن خیلی مودبانه از او پرسیدم که می تواند 5 ثانیه به من وقت بدهد و او هم رد کرد."

sanijoon

کاربر ممتاز
اعتراض شدید مورینیو به برنامه های لیگ برتر

اعتراض شدید مورینیو به برنامه های لیگ برتر

خوزه مورینیو برنامه لیگ برتر را زیر سوال برد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها امروز باید به مصاف استون ویلا بروند و سه شنبه با گالا بازی دارند. از سوی دیگر منچستر سیتی در کمتر از 72 ساعت بعد از شکست مقابل بارسلونا باید با هال سیتی دیدار کند.

مورینیو در این مورد گفت: "من واقعا نمی فهمم چرا منچستر سیتی، تیمی که چهارشنبه از اروپا برگشته، باید ساعت 16:15 بازی کند. من دارم ضد خودم حرف می زنم، چون تلاش من این نیست که همه چیز را برای خودم بخواهم."

"در این کشور چیزی هست که خارج از عرف من است. چرا سیتی یک شنبه جلوی ویگان بازی کرد؟ بارسلونا شنبه بازی کرده بود، چرا سیتی هم شنبه با ویگان بازی نکرد تا یک روز بیشتر وقت داشته باشد؟ همینطور درک نمی کنم چرا گالاتاسارای دیشب بازی کر و ما امروز آن هم در ساعت 21 شب بازی می کنیم."

"برای مثال اگر دیشب 23:15 بازی می کردیم، چه تفاوتی ایجاد می شد؟ آیا تماشاگران کمتری به ویلا پارک می رفتند؟ فکر نمی کنم، استادیوم پر می شد. آیا برای تلویزیون ها مشکلی ایجاد می شد؟ فکر نمی کنم، به نظرم وضعیت شیرینگ تلویزیون هم فوق العاده بود. تلویزیون قدرتمند است و شایسته است که قدرت داشته باشد، چون بدون آن ها هیچ چیز این شکلی نبود."

"آیا برای چلسی خوب بود؟ بله. برای فوتبال انگلیس خوب بود؟ بله پس چرا گالاتاسارای یک روز قبل از ما بازی کرده؟ چرا سیتی ساعت 21 بازی نمی کند و به جایش ما 16:15 بازی نمی کنیم؟ اگر آن ها 21 بازی می کردند فرصت بیشتری برای ریکاوری داشتند و اگر ما 16:15 بازی می کردیم وقت بیشتری برای ریکاوری داشتیم. به نظرم همه قبول دارند!"

خوزه ادامه داد: "تجرباتی که از بازی های قبلی به دست آورده ایم برای تیم خوب است و در مکان خوبی هم قرار داریم. دوست داریم که گالاتاسارای را هم شکست دهیم و در یک چهارم نهایی مقابل بزرگ ترین تیم ها بازی کنیم. برای پیشرفت بازیکنان فوق العاده خواهد بود که در یک چهارم نهایی مقابل رئال مادرید، بارسلونا یا بایرن مونیخ بازی کنیم. یک چیز این است که در یک بازی بدون هیچ انگیزه ای بازی کنیم و دیگری این است مجبور به بردن باشیم چون باید تلاش کنیم که در جایی که هستیم بمانیم. حس فشار تلاش کردن برای بازی کردن مقابل چیزی بزرگ تر از انتظارمان هم خوب است."

sanijoon

کاربر ممتاز
جانفرانکو زولا: چلسی قهرمان لیگ می شود

جانفرانکو زولا: چلسی قهرمان لیگ می شود

اسطوره آبی ها بر این باور است که چلسی با وجود شکست برابر استون ویلا، هنوز شانس زیادی برای قهرمانی دارد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، جان فرانکو زولا، اسطوره محبوب باشگاه چلسی، معتقد است که با وجود پیروزی منچستر سیتی برابر هال سیتی در بازی روز شنبه و باخت آبی ها برابر استون ویلا در همان روز، شاگردان خوزه مورینیو هنوز چیز زیادی از دست نداده اند و می توانند قهرمانی لیگ برتر فصل جاری را کسب کنند. چلسی بازی برابر استون ویلا را در حالی با نتیجه 1-0 واگذار کرد که منچستر سیتی هنوز سه بازی کمتر از آبی ها دارد و با پیروزی در آن ها به صدر جدول می رسد. جان فرانکو زولا به اسکای اسپورتس گفت: "در ابتدای فصل من سیتی را شانس اول می دانستم چون شرایط خیلی خوبی داشتند اما در ادامه شاهد عدم انعطاف پذیری و مشکلاتی در این تیم بودم." "می دانم که اگر می خواهید قهرمان لیگ برتر شوید باید انعطاف پذیری داشته باشید و پیروزی روز گذشته منچستر سیتی نشانه خوبی از این موضوع بود." "با در نظر گرفتن این موضوع و با شرایط خوبی که آن ها دارند شانس بیشتری برای سیتی در نظر گرفته می شود، اگر چه من هنوز فکر می کنم چلسی قهرمان می شود."

sanijoon

کاربر ممتاز
چلسی 2-0 گالاتاسارای

چلسی 2-0 گالاتاسارای

چلسی با پیروزی مقابل گالاتاسارای، به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، در این مسابقه که تحت تاثیر اولین بازگشت دروگبا به استمفوردبریج، جایی که 8 سال با شکوه را در آن تجربه کرده بود قرار گرفت، چلسی با نمایش بازی بسیار خوب گالا را حذف کرد تا به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برسد.

در نیمه اول بازی چلسی کار را طوفانی آغاز کرد. در دقیقه 4 ادن هازارد با حرکتی انفجاری توپ را به اسکار سپرد، هافبک برزیلی نیز با پاسی دیدنی اتوئو را با موسلرا تک به تک کرد و مهاجم کامرونی یک گل سرنوشت ساز دیگر برای چلسی به ثمر رساند.

در ادامه گالاتاسارای تلاش کرد که جبران کند، ولی هیچ موقعیتی جدی نصیب آن ها نشد.

در ادامه چلسی چند حمله خطرناک روی دروازه گالا داشت. از جمله ضربه لمپارد در نزدیکی دروازه که به بیرن رفت، حرکت ترکیبی چلسی که در نهایت ویلیان نتوانست توپ را به گل تبدیل کند.

در دقیقه 40 بازی اسکار با زرنگی یک کرنر گرفت. کرنر بر روی دروازه گالا فرستاده شد، جان تری با ضربه سری محکم دروازه را هدف گرفت ولی موسلرا با واکنشی فوق العاده جلوی گل شدن توپ را گرفت، توپ برگشتی جلوی پای کیهیل رسید و مدافع انگلیسی چلسی با قدرت تمام به زیر توپ زد و دروازه خالی گالاتاسارای را برای بار دوم باز کرد.

بازی در نیمه اول با نتیجه 2-0 به اتمام رسید.

در نیمه دوم به نظر می رسید که گالاتاسارای هیچ قصدی برای گلزنی ندارد. در این نیمه باز هم چلسی بود که حملاتی جدی داشت.

آبی ها این موقعیت را داشتند که روی شوت ویلیان به گل برسند، با این حال موسلرا موفق به مهار این ضربه شد. چلسی حملات زیادی داشت و بارها تا درون محوطه گالا پیش رفت که ادن هازارد در متن اکثر این حرکات قرار داشت.

در اواخر بازی هازارد می توانست با ضربه ای دیدنی گل زنی کند، ولی باز هم موسلرا با واکنشی خارق العاده توپ را به کرنر فرستاد.

چند دقیقه بعد تورس به جای اتوئو به میدان آمد و در همان ابتدا می توانست روی پاس خارق العاده هازارد دروازه را باز کند ولی با ضربه ای نه چندان خوب توپ را به پای موسلرا زد.

در وقت های تلف شده دروگبا موقعیتی فوق العاده برای گلزنی داشت، ولی با ضربه ای بسیار بد توپ را هدر داد تا بازی با همان نتیجه 2-0 به سود آبی ها به اتمام برسد. در دقایق آخر بازی همچنین توماس کالاس، جوان آتیه دار چلسی به جای ویلیان به میدان آمد.

نکته قابل توجه در این مسابقه، عملکرد فوق العاده ضعیف دیدیر دروگبا بود که شاید کمتر کسی انتظار چنین بازی را از دروگبا داشت. البته قطعا شعار های هواداران چلسی پیش از آغاز بازی و تقدیری که باشگاه چلسی از او به عمل آورد، در این عملکرد بی تاثیر نبوده اند. شاید دروگبا بیش از حد احساسی شده بود و نتوانست بازی کند.

با این پیروزی، چلسی در مجموع با نتیجه 3-1 راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان شد. روز جمعه بازی های این مرحله مشخص خواهند شد. چلسی فعلا تنها تیم انگلیسی است که به این مرحله رسیده است.

ترکیب چلسی: چک، ایوانویچ، کیهیل، تری، آزپیلیکوئتا، رامیرس، لمپارد، هازارد، ویلیان (کالاس)، اسکار (شورله)، اتوئو (تورس)
نیمکت: شوارزر، کالاس، لوئیز، میکل، شورله، تورس، با
کارت زرد: اسکار، ایوانویچ
گل: اتوئو (4)، کیهیل (42)

ترکیب گالاتاسارای: موسلرا، ابوئه (هایروویچ)، چدجو، کایا، تلس، کورتولوس (بالتا)، ملو، ییلماز (بولوت)، اینان، اسنایدر، دروگبا
نیمکت: کیلان، بوردیسو، گولسمان، بولوت، یالتا، هایروویچ، سارجلو
کارت زرد: دروگبا، ملو، اینان

sanijoon

کاربر ممتاز
مورینیو: 90 دقیقه بازی دست ما بود

مورینیو: 90 دقیقه بازی دست ما بود

مورینیو خوشحالی خود را از عملکرد چلسی مقابل گالاتاسارای ابراز کرد و ادعا کرد که برایش مهم نیست چلسی در مرحله بعد به چه تیمی بخورد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها موفق شدند با به نمایش گذاشتن بازی فوق العاده حریف سرسخت خود را 2-0 شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برسند.

مورینیو در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: "عملکرد خیلی خوبی بود، بسیار مستحکم و منسجم بودیم، هیچ ترسی نداشتیم و نگرشمان به بازی خیلی خوب بود. حتی اگر 2-0 هم جلو باشید کار خیلی سخت است چون اگر یک گل می زدند ما نتیجه حداقل را گرفته بودیم. تیم خیلی مستحکم و مطمئن بود و در 90 دقیقه بازی را کنترل کرد که کار سختیست."

"نتیجه 2-0 بازی را تا آخرین دقیقه زنده نگه داشت ولی با بازی مستحکمی که ما به نمایش گذاشتیم حتی با نتیجه 2-0 هم خیلی خوب بازی را کنترل کردیم و شانس های بهتری برای گلزنی داشتیم. احتمالا نتیجه باید خیلی بهتر از این ها می بود، چون خیلی بهتر از گالاتاسارای بودیم."

در مورد عملکرد دیدیر دروگبا
"سخت ترین چیز برایش نحوه بازی تیمش بود. برای همه مهاجمان جهان همین است، اگر تیم نتواند فوتبال تهاجمی به نمایش بگذارد مهاجم احساس می کند که مردی تنهاست. پس نتوانست کار زیادی کند و گری کیهیل و جان تری عملکردی فوق العاده مقابل دو مهاجم خیلی خوب از خود به نمایش گذاشتند. ما بازی را خیلی خوب کنارل کردیم و به همین خاطر دروگبا را در موقعیت های خطرناک ندیدیم."

در مورد داور آلمانی بازی
"دو کارت زردی که گرفتیم را دوست نداشتم ولی او کار خیلی ساده ای داشت و عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت. اسکار تکل زیبایی زد که هر داور دیگری بود کارت زرد دوم را می داد ولی این داور تکل را عالی دید."

در مورد منچستر یونایتد که فرداشب با المپیاکوس بازی دارد
"من همان حرف همیشگی را می زنم، باور دارم که یونایتد می تواند صعود کند و امیدوارم که فردا این اتفاق بیفتد."

"همه نامزد های قهرمانی بالا آماده اند و من از برخورد با هر یک از آن ها استقبال می کنم. برای پیشرفت و تحول تیم خیلی خوب می شود که مقابل بهترین تیم بازی کنیم. منتظر قرعه کشی هستیم و مهم نیست که به چه تیمی بخوریم."

sanijoon

کاربر ممتاز
مصاحبه لمپارد و چک پس از بازی گالاتاسارای

مصاحبه لمپارد و چک پس از بازی گالاتاسارای

فرانک لمپارد و پتر چک طی مصاحبه ای با سایت رسمی باشگاه درباره بازی شب گذشته صحبت کردند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها شب گذشته با دو گل ساموئل اتوئو و گری کیهیل پیروزی آسانی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان کسب کردند. پتر چک و فرانک لمپارد هر دو معتقد هستند که چلسی در این بازی نمایش بسیار خوبی داشت و می توانست گل های بیشتری نیز بزند.

فرانک لمپارد درباره بازی برابر گالاتاسارای گفت:"نمایش ما دقیقا همان چیزی بود که می خواستیم باشد. این بازی سختی بود و با توجه به نتیجه بازی رفت این بار پیروزی آسانی داشتیم. آن ها در اواخر بازی توسط دیدیر چند بار ما را به طوری جدی تهدید کردند. این یک نمایش حرفه ای بود و به خوبی بازی را کنترل کردیم."

پتر چک نیز با سایت رسمی باشگاه درباره بازی شب گذشته صحبت کرد:"از همان دقیقه ابتدایی کار را بسیار خوب شروع کردیم. تهاجمی بازی می کردیم و گلی زود هنگام زدیم که نکته بسیار کلیدی ای بود. پس از زدن گل دوم بازی را کنترل کردیم."

"می دانستیم که اگر بازی را کنترل کنیم و همینطور ادامه دهیم برنده می شویم. تیم نمایش بسیار خوبی داشت و این جبران خوبی بود برای نتیجه بازی روز شنبه."

لمپارد در ادامه درباره بازگشت دیدیر دروگبا به استمفورد بریج گفت:"همه می دانند که دیدیر چگونه است. او بازیکن سطح بالاییست و بنابراین باید حواس‌مان به او می بود. این تنها درباره دروگبا نبود، آن ها در وضعیت های متفاوت تهدید هایی برای ما داشتند."

دروازه بان اهل جمهوری چک آبی ها هم درباره دروگبا صحبت کرد: "این عجیب بود که برابر دروگبا در زمین همیشگی بازی کنم چون برای هشت سال ما پیراهن های یک تیم را می پوشیدیم. در این دو بازی دیدیر رقیب من بود و من می دانم که او چه بازیکن خطرناکیست. دیدن او عالی بود و وقتی هم که بردیم دیدن او خیلی بهتر شد!"

آبی ها حالا باید منتظر فرا رسیدن روز جمعه و انجام قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشند تا مشخص شود رقیب آن ها در مرحله بعدی چه تیمی است. پتر چک در پاسخ به این سوال که چه تیمی را برای رویارویی ترجیح می دهد گفت: "برای مرحله بعد نظر خاصی ندارم. وقتی به مرحله یک چهارم می روید واقعا نمی توانید رقیبی را انتخاب کنید بنابراین بیایید ببینیم قرعه چه خواهد بود."

"تیم های بسیار خوبی باقی مانده اند و ما باید صبر کنیم و ببینیم که با چه تیمی مواجه می شویم. این رقابت بسیار سخت است و هر روز سخت تر می شود."

"اما هنوز در این رقابت حضور داریم و در حال حاضر اعتماد به نفس زیادی داریم."

sanijoon

کاربر ممتاز
لمپارد: جنگیدن برای قهرمانی حس خوبی دارد

لمپارد: جنگیدن برای قهرمانی حس خوبی دارد

شماره 8 محبوب چلسی درباره احتمال بازگشت دیدیر دروگبا و رقابت آبی ها برای قهرمانی لیگ برتر صحبت کرده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، فرانک لمپارد خوشحال است که چلسی پس از مدتی نزول و نتیجه نگرفتن در لیگ برتر اکنون خود را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی معرفی کرده است.

تیم خوزه مورینیو در سال 2005 برای اولین بار در 50 سال اخیر قهرمان لیگ برتر شد، از آن پس تا به حال آبی ها همواره یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بوده است. فرانک لمپارد درباره این موضوع می گوید: "بودن در این شرایط عالیست. در چند سال اخیر، شاید دو یا سه سال، زیاد خوب نبودیم."

"بازگشت به رقابت قهرمانی و احساس کردن آن در اطراف باشگاه فوق العاده است، حس خوبیست که به جای مقام چهارمی برای قهرمانی می جنگیم."

آبی ها باید در روز شنبه در بازی بسیار حساسی به مصاف آرسنال، یکی دیگر از مدعیان قهرمانی بروند، لمپارد درباره دیدار با این تیم گفت: "آن ها بازیکنان خوب زیادی دارند. درباره خودمان نگران هستیم، حالا در شرایطی هستیم که باید در دقیقه کار کنیم. اگر تا پایان فصل تا آن جایی که می توانیم در بازی های‌مان پیروز شویم آنگاه شانس خوبی خواهیم داشت. من مطمئنم."

لمپارد در ادامه به صحبت درباره دیدیر دروگبایی پرداخت که خوزه مورینیو چندی پیش گفته بود او روزی به چلسی بازخواهد گشت. لمپس از این که همبازی سابقش به استمفورد بریج برگردد استقبال می کند.

لمپارد دراین باره گفت:"قطعا دوست دارم که دروگبا به عنوان مربی یا بازیکن به اینجا باز گردد."

"مربی پیش از بازی با گالا گفت که نمی توانید فکر کنید که او به این باشگاه باز نمی گردد."

"این موضوع به خودش و به باشگاه بستگی دارد، به هر حال از او در این باشگاه همیشه به عنوان یک اسطوره و شخصی قابل احترام یاد می شود."

"مطئنم که دیدیر نیز خیلی دوست دارد اگر بتواند به اینجا بازگردد و کاری انجام دهد. بازی در استمفورد بریج قطعا برای او بسیار سخت بود. ما بازی را کنترل کردیم و او شانس های زیادی نداشت. فکر می کنم که برایش سخت بود، اما دیدیر با توانایی هایی که دارد هنوز تهدیدی جدیست."

"قطعا دوست داشتیم که برنده بازی شویم، اما برای او که به خانه اش بازگشته بود احترام زیادی قائلیم و خوشحالم که او را اینجا دیدیم."

sanijoon

کاربر ممتاز
پاری سنت ژرمن، رقیب چلسی در لیگ قهرمانان شد

پاری سنت ژرمن، رقیب چلسی در لیگ قهرمانان شد

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان قرعه کشی شد و آبی ها باید به مصاف پاریسنت ژرمن، تیم قدرتمند فرانسوی بروند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، لحظاتی پیش در سوئیس قرعه کشی انجام شد و رقیب چلسی پاریسنت ژرمن خواهد بود.

آبی ها در فصل 05-2004 مقابل این تیم فرانسوی در لیگ قهرمانان بازی کرده بودند.

بازی رفت در تاریخ دوم آوریل 2014 و بازی برگشت هشتم آوریل برگزار خواهد شد. بازی اول به میزبانی پاریس برگزار خواهد شد و بازی برگشت در استفوردبریج خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که در سال 2004 مورینیو در اولین بازی بر روی نیمکت چلسی در لیگ قهرمانان، موفق شد پاریسنت ژرمن را با نتیجه 3-0 شکست دهد. در آن مسابقه جان تری و دروگبا دو بار برای چلسی گلزنی کردند.

دیگر بازی های این مرحله به این ترتیب هستند:
رئال مادرید - دورتموند
بارسلونا - اتلتیکو مادرید
بایرن مونیخ - منچستر یونایتد

sanijoon

کاربر ممتاز
کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با آرسنال

کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با آرسنال

خوزه مورینیو در آستانه بازی مقابل آرسنال به صحبت در مورد مسائلی مختلف پرداخت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی ها شنبه باید برابر آرسنال بازی کنند و امیدوارند که با پیروزی مقابل این تیم، 69 امتیازی شوند.

مورینیو تایید کرد: "در نتیجه اتفاقات شنبه گذشته، رامیرس و ویلیان را نداریم. اشلی کول همچنان مصدوم است. مارکو ون خینکل امشب مقابل منچستر یونایتد در زیر 21 ساله ها بازی می کند. غایب دیگری نداریم."

مورینیو که توسط اتحادیه به خاطر ورود به زمین بازی در دیدار مقابل استون ویلا محکوم شده است، این محکومیت را نخواهد پذیرفت.

مورینیو گفت: "این جریمه را نخواهم پذیرفت. دوشنبه دیداری با اتحادیه دارم و به طور خصوصی از خودم دفاع می کنم، به رسانه ها در این مورد چیزی نمی گویم. برای شما همین کافیست که بدانید به خاطر دلایلی واضح این جریمه را نخواهم پذیرفت."

مورینیو که این صحبت را دقایقی پیش از قرعه کشی لیگ قهرمانان کرده بود، ادامه داد: "بازی با آرسنال فرقی با بازی شنبه هفته گذشته ندارد. هر دو به یک اندازه اهمیت دارند، شاید هم اهمیتش به خاطر اتفاقات بازی استون ویلا کمتر هم باشد. شنبه گذشته اتفاقی افتاد و ما را در وضعیتی قرار داد که نمی خواستیم باشیم، احتمالا اگر همه چیز درست پیش می رفت از الان بیشتر امتیاز داشتیم."

"می خواهیم بیشترین امتیازات ممکن را در طول فصل بگیریم و این هدف ما در تک تک بازی هاست، پس اگر بتوانیم 3 امتیاز دیگر به داشته هایمان اضافه کنیم، خیلی خوب می شود."

"این بازی مربی مقابل مربی نیست، تیم مقابل تیم است، چلسی مقابل آرسنال است. من تا حالا در اینتر، مادرید یا پورتو با آرسنال بازی نکرده ام، فقط با چلسی مقابل آرسنال بازی کرده ام، رکورد ها نقشی بازی نمی کنند."

مورینیو در مورد ونگر نیز گفت: "من او و آرسنال را تحسین می کنم، ممکن نیست که یک مربی 1000 بازی روی کار باشد مگر این که باشگاه از نظر حمایت از مربی خود در لحظات بد فوق العاده باشد، خصوصا وقتی لحظات بد خیلی زیاد باشند، پس من این مربی و این باشگاه را تحسین می کنم."

"دوست دارم که به رکورد 1000 بازی در چلسی برسم ولی خیلی سخت است و در فوتبال مدرن امروز، سخت تر هم هست. اگر سه سال و نیم اولم را با چلسی و این یکی را با همدیگر جمع بزنم، خیلی کمتر از 1000 تا می شود! بگذارید ببینیم که می توانم به 1000 که هیچ، من می گویم 500 بازی برسم. فوق العاده خواهد بود."

yasamin89

عضو جدید
چلسی، توپچی ها را به توپ بست؛ شکست تحقیر آمیز آرسنال در استمفورد بریج

چلسی، توپچی ها را به توپ بست؛ شکست تحقیر آمیز آرسنال در استمفورد بریج

چلسی با پیروزی یاور نکردنی مقابل آرسنال، شانس خود را برای قهرمانی در لیگ برتر بالا برد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، چلسی با پیروزی تاریخی برابر ارسنال با نتیجه 6-0، در استمفوردبریج گرد و خاک به پا کرد.

در این مسابقه مورینیو از لوییز و ماتیچ در خط میانی استفاده کرد و شورله را جایگزین ویلیان محروم کرد.

در نیمه اول، چیزی از شروع بازی نگذشته بود که ژیرو روی جا ماندن دفاع چلسی تک به تک شد، ولی پتر چک با واکنشی فوق العاده مانع از گل خوردن آبی ها شد. روی یک ضدحمله چند ثانیه بعد، اتوئو گلی دیدنی با پای چپ و با ضربه ای کات دار به ثمر رساند.

حدود 2 دقیقه بعد اندره شورله با ضربه ای مهار نشدنی و زمینی، گل دوم چلسی را نیز به ثمر رساند.

اتوئو بعد از این گل در دقیقه 10 بازی مصدوم شد و فرناندو تورس جای او را گرفت.

چند دقیقه بعد، هازارد در محوطه جریمه ضربه ای به سمت دروازه ارسنال زد، چمبرلین، هافبک ارسنال با دست توپ را به کرنر فرستاد و داور پنالتی گرفت ولی نکته جالب این بود که داور به اشتباه کیرون گیبس را اخراج کرد!

هازارد پنالتی را گل کرد تا گل چهاردهم خود را در لیگ برتر زده باشد.

در ادامه باز هم چلسی حمله کرد و لوییز با حرکتی انفجاری و ضربه ای محکم، در استانه باز کردن دروازه ارسنال بود که توپ در میانه راه به شورله برخورد کرد و ضربش گرفته شد تا شزنی بتواند توگ را مهار کند.

در اواخر بازی، اسکار روی حرکت خارق العازه فرناندو تورس گل چهارم را زد تا نتیجه ای باور نکردنی رقم بخورد. بازی در نیمه اول با نتیجه 4-0 به سود چلسی به اتمام رسید.

در نیمه دوم ارسنال با دو تغییر بازی را اغاز کرد. در 15 دقیقه ابتدایی ارسنال بهتر از چلسی بازی کرد، ولی آبی ها دوباره بازی را بدست گرفتند.

لوییز می توانست دروازه را باز کند ولی با واکنش خوب شزنی رو به رو شد. چند دقیقه بعد اسکار با ضربه ای کات دار و فنی گل پنجم را هم زد. سپس بلافاصله با صلاح، خرید زمستانی چلسی تعویض شد.

چیزی زیادی نگذشت تا این بازیکن مسلمان روی پاس ماتیچ اولین گل خود را بزند. صلاح با سرعتی بار نکردنی فرار کرد و با شزنی تک به تک سد، سپس با ضربه ای دقیص گل ششم آبی ها را هم زد.

بازی در پایان با نتیجه 6-0 به سود آبی های لندن به پایان رسید تا جشن رسیدن آرسن ونگر به رکورد 1000 بازی روی نیمکت آرسنال را به طور کلی خراب کرده باشند.

با این نتیجه چلسی 69 امتیازی شد و باید منتظر بماند و ببیند که بقیه بازی ها به چه ترتیب به پایان می رسند.

ترکیب چلسی: چک، آزپیلیکوئتا، تری، کیهیل، ایوانویچ، لوئیز (میکل)، ماتیچ، هازارد، اسکار (صلاح)، شورله، اتوئو (تورس)
نیمکت: شوارزر، کالاس، میکل، صلاح، لمپارد، با، تورس
کارت زرد:
گل: اتوئو (5)، شورله (7)، ادن هازارد (17)، اسکار ( 42 و 52)، محمد صلاح (71)

ترکیب آرسنال: شزنی، سانیا، مرته ساکر، کوژیلنی (جنکینسون)، گیبس، آرتتا، روسیچکی، کازورلا، چمبرلین (فلامینی)، ژیرو، پودولسکی (ورمالن)
نیمکت: فابیانسکی، ورمالن، جنکینسون، فلامینی، کالستروم، نبری، سانوگو
کارت زرد: روسیچکی
کارت قرمز: گیبس