تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

yalda63

عضو جدید
ترسیم نقشه فنی قالب

ترسیم نقشه فنی قالب

سلام
به نظر شما برای ترسیم نقشه های فنی قالب ها مثلا قالب فرجینگ یا قالب برش چه نرم افزاری بهتره؟ کار کردن با کدومش آسونتره؟ اتوکد، سالید ورک، کتیا یا مکانیکال؟ کدومشو می شه سریع تر یاد گرفت؟

asus450000

عضو
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان زحمت کشم
پایان نامه اینجانب در باره نحوه ای ساخت ظروف تفلون اگه امکان داره راهنماییم کنید چون هیچی مطلب نتونستم پیدا کنم

Ali0520235851

عضو جدید
قالب تولید لوله پولیکا

قالب تولید لوله پولیکا

سلام دوستان کسی چیزی در مورد تولید لوله پولیکا با تزریق مداوم پلاستیک نداره نقشه پی دی اف فیلم هرچی باشه به کارم میاد

suratipanther

عضو جدید
ساخت قابلمه تفلون

ساخت قابلمه تفلون

پایان نامه اینجانب در باره نحوه ای ساخت ظروف تفلون اگه امکان داره راهنماییم کنید چون هیچی مطلب نتونستم پیدا کنم

قابلمه اولیه از آلومینیوم یا آلیاژهای آلومینیوم ساخته میشه( به روش اسپینینگ).بعد از مراحل آماده سازی، با ماده نچسبی به نام تفلون
polytetrafluoroethylene (PTFE) سطح قابلمه پوشش داده میشه.

7 One of the most common and visible uses of PTFE is coating for nonstick pots and pans. The pan must be made of aluminum or an aluminum alloy. The pan surface has to be specially prepared to receive the PTFE. First, the pan is washed with detergent and rinsed with water, to remove all grease. Then the pan is dipped in a warm bath of hydrochloric acid in a process called etching. Etching roughens the surface of the metal. Then the pan is rinsed with water and dipped again in nitric acid. Finally it is washed again with deionized water and thoroughly dried.

8 Now the pan is ready for coating with PTFE dispersion. The liquid coating may be sprayed or rolled on. The coating is usually applied in several layers, and may begin with a primer. The exact makeup of the primer is a proprietary secret held by the manufacturers. After the primer is applied, the pan is dried for a few minutes, usually in a convection oven. Then the next two layers are applied, without a drying period in between. After all the coating is applied, the pan is dried in an oven and then sintered. Sintering is the slow heating that is also used to finish the billet. So typically, the oven has two zones. In the first zone, the pan is heated slowly to a temperature that will evaporate the water in the coating. After the water has evaporated, the pan moves into a hotter zone, which sinters the pan at around 800°F (425°C) for about five minutes. This gels the PTFE. Then the pan is allowed to cool. After cooling, it is ready for any final assembly steps, and packaging and shipping

آخرین ویرایش:

asus450000

عضو
مهندس واقعا دست درد نکنه خیلی بدردم خورد اگه بازم سایتی مطلبی کتابی مرتبط پیدا کردی خوشحال میشم کمکم کنی بازم برایه توجت و کمکت ممنوووووووووووونم ازت
ایشالله هر چی از اوس کریم میخایی بت بده

asus450000

عضو

قابلمه اولیه از آلومینیوم یا آلیاژهای آلومینیوم ساخته میشه( به روش اسپینینگ).بعد از مراحل آماده سازی، با ماده نچسبی به نام تفلون
polytetrafluoroethylene (PTFE) سطح قابلمه پوشش داده میشه.

7 One of the most common and visible uses of PTFE is coating for nonstick pots and pans. The pan must be made of aluminum or an aluminum alloy. The pan surface has to be specially prepared to receive the PTFE. First, the pan is washed with detergent and rinsed with water, to remove all grease. Then the pan is dipped in a warm bath of hydrochloric acid in a process called etching. Etching roughens the surface of the metal. Then the pan is rinsed with water and dipped again in nitric acid. Finally it is washed again with deionized water and thoroughly dried.

8 Now the pan is ready for coating with PTFE dispersion. The liquid coating may be sprayed or rolled on. The coating is usually applied in several layers, and may begin with a primer. The exact makeup of the primer is a proprietary secret held by the manufacturers. After the primer is applied, the pan is dried for a few minutes, usually in a convection oven. Then the next two layers are applied, without a drying period in between. After all the coating is applied, the pan is dried in an oven and then sintered. Sintering is the slow heating that is also used to finish the billet. So typically, the oven has two zones. In the first zone, the pan is heated slowly to a temperature that will evaporate the water in the coating. After the water has evaporated, the pan moves into a hotter zone, which sinters the pan at around 800°F (425°C) for about five minutes. This gels the PTFE. Then the pan is allowed to cool. After cooling, it is ready for any final assembly steps, and packaging and shipping

مهندس واقعا دست درد نکنه خیلی بدردم خورد اگه بازم سایتی مطلبی کتابی مرتبط پیدا کردی خوشحال میشم کمکم کنی بازم برایه توجت و کمکت ممنوووووووووووونم ازت
ایشالله هر چی از اوس کریم میخایی بت بده

milad kakoey

عضو جدید
جیگ وفیکسچر

جیگ وفیکسچر

چند نمونه سوال امتحانی جیگ وفیکسچر چی می تونه باشه؟

سیروان ق

عضو جدید
فرایند تولید ابزار

فرایند تولید ابزار

فرایند تولید ابزار قلم با مجرای خنک کاری رو میخواستم

suratipanther

عضو جدید
Drill Bit With Inner Cooling

Drill Bit With Inner Cooling

0141.jpg
Dril Bit with coolant hole

متن ضمیمه راجع به مته های مارپیچ با مسیر خنک کاری داخلی است. راجع به قلم های تراشکاری نشنیدم خنک کاری داخلی داشته باشند داخل ابزار ؟!

http://www.freepatentsonline.com/4704055.pdf

آخرین ویرایش:

hasht

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها من لیسانس سیالات داشتم ولی ارشد ساخت خوندم و 342 اوردم
احتمالا قبولشم
می خواستم بپرسم من تو این 3 ماه مونده چی بخونم یا کدوم دوره های عملی برم تا از بقیه عقب نمونم.
آخه چون من سیالات خوندم زیاد از ساخت و تولید سر در نمیارم.
لطفا همه کمکم کنید و بهم بگید که چیکار کنم(چه تئوری چه عملی
تئوری چی بخونم و عملی چیکار کنم؟
دستم به دامنتوووووووووووووووووووون!!!!!!!!!!

h khan

عضو جدید
سلام
من کارشناسی مکانیک می خونم
یه جزوه درس سیستم های اندازه گیری می خوام
کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

suratipanther

عضو جدید
تفلون

تفلون

تفلون غیر از پوشش دهی ظروف و نچسب کردن آنها کاربردهای بسیار دیگری از جمله در عایق بندی و صنایع الکترونیک نیز دارد.
تفلون ( نام تجاری شرکت Du Pont برای رزین فلورو کربن) ، امروزه کاربردهای زیادی در صنایع مختلف و دیگر فرآیند ها پیدا کرده است. ضریب اصطکاک این پلاستیک خیلی کم است. اصطکاک در مالیده شدن دو تکه تفلون به هم، مانند مالیده شدن دو تکه مکعبی یخ به یکدیگر است. به همین دلیل تفلون یک ماده ایده ال برای ساخت یاتاقان ها و قطعات آب بندی مورد استفاده در صنایع فرآوری مواد غذایی است.تفلون هم در دمای بالا و هم در دمای پایین ( مثلا در عملیات برودتی) به خوبی کار می کند.
ضریب انبساط تفلون زیاد است. در افزایش حرارت تقریبا 10 برابر فولاد منبسط می شود.
درباره تفلون، خصوصیات کلی ماشین کاری تفلون،تراشکاری تفلون، سوراخکاری تفلون، فرز کاری و برقو کاری تفلون،قلاویز کاری و رزوه تراشی آن، برش با آب و انیل کردن تفلون در صفحات 699 تا 702 کتاب " در پیرامون ماشینکاری و ماشین های ابزار" نشر طراح، توضیح، ارائه شده است.

ماشین کاری تفلون

asus450000

عضو
تفلون غیر از پوشش دهی ظروف و نچسب کردن آنها کاربردهای بسیار دیگری از جمله در عایق بندی و صنایع الکترونیک نیز دارد.
تفلون ( نام تجاری شرکت Du Pont برای رزین فلورو کربن) ، امروزه کاربردهای زیادی در صنایع مختلف و دیگر فرآیند ها پیدا کرده است. ضریب اصطکاک این پلاستیک خیلی کم است. اصطکاک در مالیده شدن دو تکه تفلون به هم، مانند مالیده شدن دو تکه مکعبی یخ به یکدیگر است. به همین دلیل تفلون یک ماده ایده ال برای ساخت یاتاقان ها و قطعات آب بندی مورد استفاده در صنایع فرآوری مواد غذایی است.تفلون هم در دمای بالا و هم در دمای پایین ( مثلا در عملیات برودتی) به خوبی کار می کند.
ضریب انبساط تفلون زیاد است. در افزایش حرارت تقریبا 10 برابر فولاد منبسط می شود.
درباره تفلون، خصوصیات کلی ماشین کاری تفلون،تراشکاری تفلون، سوراخکاری تفلون، فرز کاری و برقو کاری تفلون،قلاویز کاری و رزوه تراشی آن، برش با آب و انیل کردن تفلون در صفحات 699 تا 702 کتاب " در پیرامون ماشینکاری و ماشین های ابزار" نشر طراح، توضیح، ارائه شده است.

ماشین کاری تفلون
بازم از لطفتون ممنونم

Ehghma

عضو جدید
درخواست پروژه در مورد یکی از روشهای تولید صنایع فلزی

درخواست پروژه در مورد یکی از روشهای تولید صنایع فلزی

اگر پروژه یا مقاله ای در مورد یکی از روش های تولید صنایع فلزی دارید در اختیارم بگذارید.در مورد ریخته گری. متالورژی پودر. نوردکاری. اکستروژن. تولید لوله. کشش سیم. آهنگری. و.... در حقتون دعا میکنم....

سلامنیازمند سریع یک پروژه فیکسچر یا جیگ فرزکاری هستم لطفا کمکم کنید

سلامنیازمند سریع یک پروژه فیکسچر یا جیگ فرزکاری هستم لطفا کمکم کنید

نیازمند سریع یک پروژه فیکسچر یا جیگ فرزکاری هستم لطفا کمکم کنید

varche

عضو جدید
پروژه در مورد کاربرد ابزارهای مخصوص در فرزکاری؟

jjjjavidi

عضو جدید
سلام
من نیاز شدید به آموزش نرم افزار پاور میل دارم
اگه کسی جزوه ای در این زمینه داره دریغ نکنه

asus450000

عضو
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مهندسین جوان کسی هست با الیاس حدادی ماشین ابزار تولیدی داشته باشه یا رفرنسش کتاب حدادی باشه شنبه امتحان دارم نمی دونم چه جوری قراره از این کتاب سوال میده

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان.
من به دانش رنگ (سياهكاري) پس از آبكاري قطعات پلاستيكي (ABS) احتياج دارم...خيلي هم ضروري و مهم هستش برام ..
اگه هر نوع اطلاعات يا مقاله يا سايت (خارجي حتي چيني!) سراغ داريد كه بتونه كمكي بهم كنه ممنون ميشم...
زمان هم برام اهميت زيادي داره..
ممنون ميشم راهنماييم كنيد

asus450000

عضو
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مهندسین جوان وبا انگیزه
کسی هست مطلبی فرق نمی کنه چیباشه هر چی باشه استقبال میکنم درباره
نحوه ای تفلون کردن ظروف آشپزخانه خوده تفلون از موادیه چه دستگاهی میزنه پاششو خلاصه هر چی مرتبت غیر مرتبت باشه ممنون می شم یاریم کنید
البته تو همین تایپیکعضی از دوستان کمکم کردن ام کافی نیست برایه پایانامم

asus450000

عضو
نحوه ای تفلون کردن ظروف آشپزخانه خوده تفلون از موادیه چه دستگاهی میزنه پاششو خلاصه هر چی مرتبت غیر مرتبت باشه ممنون می شم یاریم کنید

zrobla

عضو جدید
Coolant Through Tools

Coolant Through Tools

These tools are generally known as " coolant through cutting tools" and most internationally known manufacturers such as SANDVIK, MAG and WNT provides different types of these kind of tools.
I have attached a copy of COROMILL brochure from SANDVIK which might be useful.

From manufacturing pint of view there are different methods of making the holes into the cutting tool based on the tool material and could be IBM, LBM or making the hole during sintering the tool
Some of the tool materials are porous and there is no need for making the holes.
Just checked and unfortunately the files were bigger than the website upload limit,
you can search and download the COROMILL in the SANDVIK web page.

پیوست ها

• Coolant_through_5_Drills_WDSspecs.pdf
    527 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Sandvik_Coolant_facemill_C-1100-318.pdf
    708.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

zrobla

عضو جدید

Teflon and other fluorocarbon and "non-stick" type coatings are mainly applied by traditional painting or powder coating techniques, then hot cured in ovens. These products are not easily applied by thermal spray, although they can benefit from a thermal spray metallic or ceramic coating as a base coat
Conventional PTFE coating is consisted of spraying the solved liquid teflon on the surface and heat the coated surface in an oven for several ours like what we do in IRAN in " Leab dadne ceramic va pokhtan dar koore" however you could you spray molten teflon on to the surface which is known as thermal spray or hot spray.

To find more info you could search "teflon spray coating", "non-stick coating", "thermal spray coating", etc.
http://www.syntheticcoatings.ie/Page.asp?PageID=8
here you may find some practical info

I am so sorry for writing in english as I cannot type in persian and need to follow the forum's rules!

ebrahimsakht

عضو جدید
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]دوست عزیز من یه سرچی کردم و یه سری مطالب به انگلیسی در آوردم نمیدونمحالا چقدر به درخواست شما نزدیک بوده . فایلشو براتون گذاشتم (انگلیسیه)
http://hotfile.com/dl/124794523/d8828c0/Making_Teflon_Stick.docx.html
اینم یه لینک دیگه
http://www.fluoron.com/salesbook/OMS.pdf

[/FONT]

asus450000

عضو
بازم تشکر فراوان از همه ساختی ها بازم اگه چیزی بود خوشحال میشم کمکم کنید
یا علی

agar-shod

عضو جدید
سلام من یه مشکلی واسم پیش اومده
من پیچ استاندارد که انتخاب می کنم فرضا (ansi metric b18.2.3.5)M24 قطر خارجی پیچ مسلما 24 بعد وقتی سراخ استاندارد انتخاب می کنم واسه همون پیچ قطر سوراخ میشه 26 یعنی قطر رزوه نشده سوراخ از قطر خارجی پیج بزرگتره. ممنون میشم بگین مشکل کجاس؟؟؟

amircatia

عضو جدید
سلام من یه مشکلی واسم پیش اومده
من پیچ استاندارد که انتخاب می کنم فرضا (ansi metric b18.2.3.5)M24 قطر خارجی پیچ مسلما 24 بعد وقتی سراخ استاندارد انتخاب می کنم واسه همون پیچ قطر سوراخ میشه 26 یعنی قطر رزوه نشده سوراخ از قطر خارجی پیج بزرگتره. ممنون میشم بگین مشکل کجاس؟؟؟
بگید دارید با چه نرم افزاری کار می کنید شاید تونستیم کمک کنیم

am67

عضو جدید
روش ساخت کیسه فریزر

روش ساخت کیسه فریزر

سلام دوستان ... دنبال چند تا منع در مورد روش و نوع دستگاه های تولید کیسه فریزر هستم... چیز خاصی پیدا نکردم . اگه اطلاعی دارید کمک فوری نیاز دارم!!!:cry::confused:

kamyar_kmr

عضو جدید
سلام دوستان
من همین امروز عضو سایت شدم
من یه کارگاه خدماتی دارم که توش پانچ cnc وهوابرش cnc دارم
یه نقشه pdf دارم که نقشه بعد از خمکاریه
اگه از دوستان کسی لطف کنه واین نقشه منو برام flat کنه ممنون میشم
کامیار

suratipanther

عضو جدید
سلام دوستان ... دنبال چند تا منع در مورد روش و نوع دستگاه های تولید کیسه فریزر هستم... چیز خاصی پیدا نکردم . اگه اطلاعی دارید کمک فوری نیاز دارم!!!:cry::confused:

[FONT=&quot]به طور کلی کیسه های پلاستیکی با اکسترود پلی اتیلن ذوب شده از قالب های دایروی شکل قائم، تولید میشوند. از وسط قالب، هوا درون لوله ی پلاستیکی اکسترود شده دمیده می شود تا دو طرف کیسه ی پلاستیکی سرد شده و به هم نچسبد. سپس کیسه ها به اندازه لازم برش داده می شوند .روش تولید عموم کیسه های پلاستیکی یکیه و فقط در نوع قالب اولیه و مراحل دوخت ( حرارتی ) ، تفاوت های جزئی دارند. مثلا پلاستیک های فریزر، به علت تماس با مواد غذایی، استاندارد کیفیت مخصوص دارند که می بایست در تولید رعایت شه. این استاندارد ها رو هم در لینکی که قرار داده شده میتونی پیدا کنی.[/FONT]
[FONT=&quot]در مورد ماشین آلات هم که اگه [/FONT][FONT=&quot]BLOWN FILM MACHIN[/FONT][FONT=&quot] رو سرچ کنی ، نتیجه میده.[/FONT]​
[FONT=&quot]کلا تو ایران هم تعداد زیلدی از این دستگاه وجود داره. خصوصا تهران کارگاههای کوچک تولید کیسه پلاستیک هست که میتونی اونجا هم سر بزنی.

[/FONT]

بالا