برنامه بستنی فروشی

fandak

عضو جدید
سلام من هم دقیقا همین پروِژه دستگاه بستنی فروشی رو باید تحویل بدم ممکنه sourse پیدا کردی به منم بدی plz
توضیح برنامه ( بستنی فروشی ) :
آقای محمدی چند مغازه فروش بستنی دارد ، او در این مغازه ها بستنی زعفرانی ، ستنی ، نانی و لیوانی می فروشد . آقای محمدی می خواهد آخر روز بتواند حساب کند هر یک از مغازه ها چه مقدار بستنی فروخته و چه تعداد از لیوان و نان ها کم شده و چقدر پول در یافت کرده . ما می خواهیم برنامه ای بنویسیم که این کارارو برای ما انجام بده .برای ساده تر شدن کار فرض می کنیم در هر مغازه شخصی مسول این است که به محض فروش یستنی به آقای محمدی تلفن بزند و گزارش فروش بدهد . این فرض کار را برای ما تا حد زیادی ساده می کند ، چون وظیفه جمع آوری اطلاعات از مغاز ه ها را از دوش برنامه ما بر می دارد . بنابراین هر وقت که تلفن آفای محمدی زنگ می زند ، او باید اطلاعات فروش را از
از فروشنده گرفته و در برنامه وارد کند و در پایان روز وضعیت فروش هر مغازه را بررسی کند .
برای این برنامه من ، خود بستنی فروشی رو شی در نظر گرقتم . و هر بستنی فروشی رو نیز یک نمونه از کلاس بستنی فروشی در نطر گرفتم .
پس ابتدا من باید کلاس بستنی فروشی رو ایجاد کردم و بعد باید ببینم این کلاس چه داده هایی و متدهایی و رویدادهایی دارد .
خب اگر کدها رو ببینید من کلاس بستنی فروشی رو با نام bastani ایجاد کردم .
دادهای ( data ) : مقدار بستنی موجود ، تعداد نان موجود ، تعداد لیوان موجود ، تعداد قاشق موجود ، مقدار پول موجود
متدها (methods ) :
فروختن یک لیوان ، فروختن 50 گرم بستنی ، فروختن یک قاشق ، فروختن یک نان ، گرقتن پول از مشتری
رویدادها ( events ) :
تمام شدن بستنی ، تمام شدن نان ، تمام شدن لیوان ، تمام شدن قاشق

نکته 1 :فکر کنم در قسمت کلاس bastani چیز مبهمی برای کسی وجود نداشته باشه . و من اسامی داده ها و متد هاو رویداد هارو برای راحتی کار fingilish نوشتم تا همه متوجه بشن .
نکته 2 : من تعداد شعب بستنی فروشی رو 3 تا با نام های ( ولیعصر ، فرمانیه ، تهرانپارس ) در نظر گرفتم . که هر کدام یک نمونه از کلاس بستنی فروشی هستن .

اما یه مشکل دیگه بجای مشکل اولی اومد . من اطلاعات هر فروشگاه رو از طریق inputbox ها وارد می کنم از طریق منوی امکانات ، گزینه ثبت . اما ، وقتی که اطلاعات هر فروشگاه ثبت شد ، وقتی از طریق combo box می خوام اطلاعات تازه وارد شده برای هر فروشگاه رو که وارد کردم چک کنم ، نمی تونم و هیچ چی نشون داده نمی شه .و فقط اطلاعات آخری که وارد کردم داخل label هاست .

fandak

عضو جدید
سلام من هم دقیقا همین پروِژه دستگاه بستنی فروشی رو باید تحویل بدم ممکنه sourse پیدا کردی به منم بدی plz
هم تحلیل گذاشتم واست
هم سورسشو الان ضمیمه کردم

پیوست ها

• bastani froshi.rar
    66.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0