بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

farhad_mech

عضو جدید
همون دوستم که پارسال میانگین 40 آورده بود و رتبش 390 بود اول روزانه خواجه نصیر رو زده بود بعد روزانه صنعتی اصفهان که البته روزانه خواجه نصیر رو نیاورده بود،حداقل چیزی که مشخصه رتبت پارسال باید کمتر از 390 مشده البته برای روزانه،در مورد شبانه نمیدونم.
امروز دانشگاه امیرکبیر بودم با بچه های ارشدشون که صحبت می کردم میگفتند روزانه طراحی کاربردی اونجا تا رتبه 130 میگیره،دیگه درست و غلطش با اوناس!

farhad_mech

عضو جدید
یکی از دوستانم از مشاور پارسه در مورد آمار قبولی شبانه تبدیل دانشگاههای تهران در سال 87 پرسیده بود من هم عینا سوال و جواب رو میذارم:
سوال:
"درکنکور ارشد 87(پارسال) براي قبولي در تبديل انرژي در شبانه يکي از دانشگاههاي اميرکبير،تهران و شريف حداکثر بايد چه رتبه اي مي اورديم؟(يعني ديگه آخرين رتبه براي اينکه ميشد تو يکي از اين 3 دانشگاه قبول بشيم چند بود)"
پاسخ:
"رشته----------------------------دانشگاه---------------------------گرايش----------- تراز-------رتبه---واحد قبولي
مجموعه مهندسي مكانيك-دانشگاه صنعتي شريف-- تبديل انرژي-- 8008 -- 71 - شبانه
مجموعه مهندسي مكانيك-دانشگاه صنعتي شريف-- تبديل انرژي-- 7105 -- 167 -شبانه
مجموعه مهندسي مكانيك-دانشگاه صنعتي اميرکبير- طراحي------ 6619 -- 286 -شبانه
مجموعه مهندسي مكانيك-دانشگاه تهران-------------تبديل انرژي- 6912 --- 205 -شبانه

که با توجه به آمار بالا بصورت تقريبي حداکثر رتبه براي قبولي در تبديل انرژي در شبانه يکي از دانشگاههاي اميرکبير،تهران و شريف حدودا 300 و يا نهايتا 350 ميباشد."

mamjadi

عضو جدید
ببخشید میدونید بیومکانیک شریف چه حدود رتبه ای می خواد چه شبانه چه روزانه؟
ازامار قبولی 86 و 87 اطلاعی دارید؟
ممنون

emran-bmw

عضو جدید
:w10::w10::w10:سلام سوالات کنکوری کاردانی به کارشناسی اگه دارین برا دانلود بزارین.هر درسی شد:redface::redface::redface::redface:
ممنون

cardesign

عضو جدید
دانلود سوالات ارشد آزاد طراحی کاربردی87

دانلود سوالات ارشد آزاد طراحی کاربردی87

با درود.
عیدی من هم تقدیم به داوطلبان کنکور آزاد 88
یرای دانلود سوالات 87 به وبلاگ من بروید:
www.cardesign.tk

keyboy

عضو جدید
با چه درصدهايي ميشه ارشد ازاد تاكستان قبول شد؟

با چه درصدهايي ميشه ارشد ازاد تاكستان قبول شد؟

دوستان عزيزي كه ارشد آزاد تاكستان ميخونن اگه ميشه حدود درصد هاي خودشون يا همكلاسهاشونو بگن.
از لطفتون ممنونم.;)

vahid_kamali

عضو جدید
[با عرض سلام و خسته نباشید خدمت cardesign میخواهم ببینم آیا شما کلید سوالات آزاد رو دارید

mazahery

عضو جدید
بالاترین رتبه قبولی در کنکور 87

بالاترین رتبه قبولی در کنکور 87

سلام دوستان
من در کنکور ارشد 87 شرکت کردم،در اون کنکور تعدادی که به عنوان سه برابر ظرفیت جذب دانشجوی ارشد اعلام شد حدود هفت هزار نفر بود،من قصد قبولی در گرایش طراحی کاربردی را داشتم و رتبه من حدود 1800 بود،با دوستان که صحبت میکردم همه میگفتند قبول میشی(مهم نبود چه دانشگاهی،روزانه یا شبانه) چون رتبم از یک سوم سه برابر ظرفیت کمتر بود،میخواستم بدونم اشکال کار در کجا بود و دلیل عدم قبولی من چی بود؟و همین طور میخواستم بدونم بالاترین رتبه قبولی در کنکور 87 در سراسر کشور چند بوده؟دوستان اگر اطلاعاتی دارید،لطفا من رو راهنمایی کنید چون در آستانه تصمیم گیری برای شرکت یا عدم شرکت در کنکور سال آینده هستم،ضمنا رشته من ماشینهای کشاورزی است.​

charming_rohab

عضو جدید
دوست عزیز خواستم جوابتونو بدم که دیدم دوستای دیگه پسش دستی کردن من هم فکر کنم طراحی کاربردی ادامه جامدات محسوب میشه

vahid2955

عضو جدید
کمک به دوستانی که میخوان کنکور ارشد بدن(معرفی منبع)

کمک به دوستانی که میخوان کنکور ارشد بدن(معرفی منبع)

دوستان عزیز اینها منابعی بود که من برا کنکور خوندم و تو پارسه که خوب نتیجه گرفتم چون به جز آزمون اول که 120 شدم بقیرو زیر 70 می شدم،در مورد کنکور هم بد نبود اگر چه خودم اصلا راضی نیستم:
ریاضیها: حتما ریاضی1و2 ،معادلات و مهندسی رو از روی جزوات پارسه و دستنویسهای دکتر معتقدی بخونید،به هیچ عنوان وقتتون رو با کتابای نیکوکار حروم نکنید!!!!
دروس سیالاتی:
1-ترمو:کتاب راهیان ارشد(ترمو1)+جزوه پارسه (ترمو2 راهیان به درد نمیخوره پر از غلطه در ضمن ناقصه همون پارسه خوبه)
2-انتقال:کتاب راهیان ارشد+جزوه پارسه
3-سیالات 1 و2 کتاب راهیان ارشد+ جزوه کلاسهای نصیر

دروس جامداتی:
1-استاتیک :جزوه نصیر دکتر نایی(اگر وقت داشتید مثالهای داخل کتاب مریام رو بخونید:امسال 4 تا سوال اول دقیقا تمرینهای کتاب مریام بودند و دکتر شاهانی از خواجه نصیر انتخاب کرده بودند.:D:D:D)
2-مقاومت:حتما وحتما کتاب مقاومت دکتر نایی از انتشارات پوران پژوهش+جزوه سر کلاس ایشان در نصیر(این یک موردو حتما رعایت کنید:))
3-طراحی اجزا:جزوه نصیر (این رو بخونید حتما،خیلیها طراحی رو نمیخونن ولی به نظر من سرمایه گذاری روی طراحی بهتر از استاتیکه:smile:)

دروس دینامیکی:
1-دینامیک و ارتعاشات:معمولا کتاب پوران پژوهش جباری رو میخونن ولیاین کتاب پر از غلطه ولی بدک نیست!کتاب راهیان ارشد به نظر من از این کتاب بهتره، اگر ضعیف هستید یا نیستید حتما مثالهای داخل کتاب مریام رو بخونید امسال سوال اول دینامیک از ویرایش 5 مریام بود.
رشته هوافضا که تمام سوالاش از مریامه.
2-ذینامیک ماشین:جزوه پارسه بدک نیست اگر تونستید جزوه کلاسی دکتر جعفری رو از خواجه نصیر گیر بیارید بد نیست،البته جزوه ارتعاشاتشون هم عالیه ،ایشون طرتح کنکور هستند امسالیک سوال طرح کرده بودند که خیلیها اشتباه جواب دادن سوال101:biggrin:
3-کنترل:اینکه دیگه خوراک بچه های خواجه نصیره(خودمو میگم).طراح همیشگی سوالای کنکور از سال 68 تا همین امسال دکتر غفاریه و اما:
اگه کتاب خودشو بخونید تمام سوالای کنکور داخل تمرینهاش هستولی کتاب آریاز برادرانی خیلی خوبه(بیشتر سوالاش مربوط به برقیهاس ولی اگه اونارو بلذ باشید بقیه رشته ها کاری نداره!البته اگر وقت کمی دارید و پایتون خوبه جزوه پارسه حرف نداره.

امیدوارم به کارتون بیاد.در ضمن من همه این جزوه ها به همراه سری کامل جزوات پارسه و نصیر رئ دارم (جزوات سر کلاس+کتابها)و آزمونهای پارسه و نصیر خواستید تماس بگیرید:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yapoo

عضو جدید
واسه تکمیل ترمو و نخوندن ترمو 2ی راهیان من ترمودینامیک پوران پژوهش رو توصیه میکنم

alireza_f_kh

عضو جدید
سلام.یکی به منم کمک کنه.سوالای کنکور کاردانی به کارشناسی چجوریه؟منابع چیه؟هزینه دانشگاه آزاد چقده؟

83317477

عضو جدید
تو رو خدا هر کی میدونه کمکم کنه

تو رو خدا هر کی میدونه کمکم کنه

سلام من تو کنکور ارشد امسال میانگین وزنی 32.5 برای طراحی کاربردی رو زدم خواهش میکنم بگین رتبم امسال حدودا چند میشه؟

امیر جامدات

عضو جدید
سلام من تو کنکور ارشد امسال میانگین وزنی 32.5 برای طراحی کاربردی رو زدم خواهش میکنم بگین رتبم امسال حدودا چند میشه؟
در اینکه رتبت زیر 1000 میشه اصلن شک نکن
ولی هر چیزی بین 700 تا 1000 ممکنه و این به نوع درصدات بستگی داره
من فک می کنم حدودا 900

wisdom steering

عضو جدید
کاردانی به کارشناسی

کاردانی به کارشناسی

سلام.یکی به منم کمک کنه.سوالای کنکور کاردانی به کارشناسی چجوریه؟منابع چیه؟هزینه دانشگاه آزاد چقده؟
:Dسلام، سوالای کنکور یه نمه سخته ولی با دقت خوندن و تستش ازهمه چی مهمتره، میتونی واسه منابعش از کتابای مدرسان بخونی یا اگه تونستی جزوه های پارسه رو گیر بیاری، اونا هم بد نیستن.
بنظر من اگه یکی دو درستو بتونی بالا بزنی 100% قبولی. ;)
از هزینه ها هم خبر ندارم چون روزانه میخونم.

mazahery

عضو جدید
سلام دوستان

من در کنکور ارشد 87 شرکت کردم،در اون کنکور تعدادی که به عنوان سه برابر ظرفیت جذب دانشجوی ارشد اعلام شد حدود هفت هزار نفر بود،من قصد قبولی در گرایش طراحی کاربردی را داشتم و رتبه من حدود 1800 بود،با دوستان که صحبت میکردم همه میگفتند قبول میشی(مهم نبود چه دانشگاهی،روزانه یا شبانه) چون رتبم از یک سوم سه برابر ظرفیت کمتر بود،میخواستم بدونم اشکال کار در کجا بود و دلیل عدم قبولی من چی بود؟و همین طور میخواستم بدونم بالاترین رتبه قبولی در کنکور 87 در سراسر کشور چند بوده؟دوستان اگر اطلاعاتی دارید،لطفا من رو راهنمایی کنید چون در آستانه تصمیم گیری برای شرکت یا عدم شرکت در کنکور سال آینده هستم،ضمنا رشته من ماشینهای کشاورزی است.​
:cry:لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه...

امیر جامدات

عضو جدید
رتبم چند میشه؟

رتبم چند میشه؟

سلام
یکی از دوستای من که امسال کنکور ارشد داده می خواد بدونه با این درصدا رتبه طراحیش حدودا چند میشه؟
ریاضی 43.33
سیالات 40
جامدات 43.33
دینامیک 21.66

در ضمن اینم بگم که میانگین طراحیش دقیقا 34%.

yapoo

عضو جدید
جزئيات سه شيوه پذيرش در كارشناسي ارشد

جزئيات سه شيوه پذيرش در كارشناسي ارشد

مدير كل امور آموزشي و تحصيلات تكميلي ضمن تشريح جزئيات آيين نامه جديد دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاهها كه در شيوه آموزشي، آموزشي پژوهشي و پژوهشي اجرا مي شود از امكان انتقال از يك شيوه پذيرش به شيوه ديگر خبر داد.
جعفر هزار جريبي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نحوه اجراي دوره هاي جديد كارشناسي ارشد كه از سال تحصيلي آينده در دانشگاهها راه اندازي مي شود گفت: اين دوره به صورت روزانه، شبانه، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي طبق ضوابط مربوط قابل اجرا است.

وي داشتن شرايط عمومي ورود به آموزش عالي، دارا بودن مدرك رسمي پايان دوره كارشناسي اعم از پيوسته و ناپيوسته مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و قبولي در آزمون ورودي مورد تاييد وزارت يا كسب پذيرش از موسسه بر اساس مقررات مصوب را شرايط ورود به اين دوره ها دانست.

مدير كل آموزشي و تحصيلات تكميلي وزارت علوم گفت: تعداد واحدهاي درسي كه دانشجو بايد در هر نيمسال تحصيلي در اين دوره اخذ كند حداقل 8 و حداكثر 12 است و ميانگين نمرات دانشجو در دو نيمسال نبايد كمتر از 14 باشد چنانچه ميانگين نمره دانشجو در اين نيمسال كمتر از 14 باشد، مشروط تلقي مي شود.

وي اضافه كرد: از سوي ديگر ميانگين كل نمرات دانشجو در پايان دوره نبايد از 14 كمتر باشد، در غير اين صورت، دانش آموخته دوره كارشناسي ارشد شناخته نمي شود.

مدير كل آموزشي و تحصيلات تكميلي وزارت علوم با اشاره به ميزان حضور و غياب دانشجو در اين دوره هاي كارشناسي ارشد گفت: حضور دانشجو در تمامي برنامه هاي درسي و ديگر فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي دوره الزامي است. غيبت دانشجو در هر درس نبايد از سه شانزدهم مجموع ساعات آن درس تجاوز كند، در غير اين صورت نمره دانشجو در آن درس صفر محسوب مي شود.

هزار جريبي اضافه كرد: غيبت در شيوه پژوهشي، ارزيابي ناموفق واحدهاي پژوهشي اخذ شده در آن نيمسال است كه طبق نظر هيئت داوران انجام مي شود.

شرايط اخذ مرخصي در هر سه روش كارشناسي ارشد

وي همچنين درباره شرايط اخذ مرخصي در هر سه روش كارشناسي ارشد به مهر گفت: دانشجويان در هر سه شيوه مي توانند حداكثر يك نيمسال از مرخصي تحصيلي استفاده كنند و اين مدت جزو سنوات تحصيلي دانشجو محسوب مي شود.

مدير كل امور آموزشي و تحصيلات تكميلي وزارت علوم اظهار داشت: دانشجو مي تواند به هر دليل از تحصيل اعلام انصراف كند چنانچه دانشجو بعد از يك ماه درخواست خود را پس نگيرد، آن موسسه نسبت به صدور گواهي انصراف اقدام خواهد كرد.

وي طول مدت دوره را در هر سه شيوه حداكثر 2 سال مشتمل بر 4 نيمسال تحصيلي دانست و گفت: در موارد استثنايي افزايش طول مدت دوره با تشخيص شوراي تحصيلات تكميلي دانشگاه مجاز است و در هر صورت مدت دوره در هر سه شيوه نبايد از 2.5 سال تجاوز كند.

تغيير رشته در هر سه شيوه دوره كارشناسي ارشد ممنوع است

هزار جريبي همچنين انتقال و تغيير رشته در هر سه شيوه دوره كارشناسي ارشد را ممنوع اعلام كرد و گفت: انتقال از دوره شبانه به روزانه، نيمه حضوري و مجازي به حضوري اعم از (روزانه و شبانه) و از دانشگاههاي غير دولتي به دانشگاههاي دولتي ممنوع است.

نحوه انتقال از يك شيوه پذيرش به شيوه ديگر

وي اضافه كرد: انتقال از يك شيوه به شيوه ديگر با رعايت سنوات دوره در اختيار موسسه آموزش عالي است و هر دانشجو در هر سه شيوه كارشناسي ارشد مي تواند حداكثر دو نيمسال را با موافقت موسسه مبدا و مقصد به عنوان مهمان بگذراند.

مدير كل امور آموزشي و تحصيلات تكميلي وزارت علوم در خصوص شرايط اخذ استاد راهنما به مهرگفت: استاد راهنما در دوره كارشناسي ارشد آموزشي - پژوهشي به پيشنهاد دانشجو و با موافقت يكي از اعضاي هيئت علمي با مرتبه حداقل استادياري و تاييد شورا تعيين مي شود.

وي همچنين نحوه ارزشيابي پايان نامه را تشريح كرد و گفت: نمره پايان نامه از 19 تا 20 در سطح عالي، نمره از 18 تا 18.99 بسيار خوب، از 16 تا 16.99 خوب، از 14 تا 15.99 قابل قبول و نمره كمتر از 14 غير قابل قبول است.

ارزش گواهينامه پايان دوره كارشناسي ارشد در سه روش يكسان است

هزار جريبي اضافه كرد: گواهينامه پايان دوره كارشناسي ارشد به هر سه شيوه (آموزشي- پژوهشي، آموزشي، و پژوهشي) ارزش يكساني داشته و دانشجوي هر سه روش مي توانند در دوره تحصيلي بالاتر ادامه تحصيل دهند.

وي تعداد واحدهاي دوره كارشناسي ارشد در هر سه شيوه (آموزشي-پژوهشي، آموزشي ، و پژوهشي) را بر حسب رشته حداقل 28 و حداكثر 32 واحد عنوان كرد.

وي گفت: در شيوه آموزشي - پژوهشي تعداد واحد پايان نامه حداقل 4 و حداكثر 6 واحد درسي براي همه رشته ها در نظر گرفته شده است.

مدير كل امور آموزشي و تحصيلات تكميلي به مهر گفت: در شيوه آموزشي تمامي دوره به صورت واحدهاي درسي بدون پايان نامه خواهد بود كه گذراندن حداقل 2 و حداكثر 4 واحد سمينار (تحقيق و تتبع نظري) الزامي است.

وي اضافه كرد: در شيوه پژوهشي نيز پذيرش براي موسسات پژوهشي بوده و در مورد موسسات آموزشي منوط به تأمين كل هزينه ها (انجام تحقيق و حق الزحمه پايان نامه ) از محل درآمدهاي اختصاصي طرح پژوهشي كاربردي استاد راهنما قابل اجرا است.

هزار جريبي اضافه كرد: دانشجو طي نيمسال اول موظف است موضوع پژوهش خود را با نظر استاد راهنما و تأييد گروه انتخاب كند تعداد واحدهاي درسي در اين شيوه نيز 6 تا 10 واحد است و دانشجو مي تواند همزمان با واحدهاي آموزشي، واحدهاي پژوهشي خود را با نظر استاد راهنما و تاييد گروه انتخاب كند.

وي درباره حضور و غياب دانشجو در اين دوره گفت: حضور و غياب اين شيوه با نظر استاد راهنما و تأييد گروه و بر اساس تعداد جلسات مشاوره و راهنمايي صورت مي گيرد.

مدير كل امور آموزشي و تحصيلات تكميلي وزارت علوم اضافه كرد: كل واحدهاي پايان نامه در اين شيوه به سه نيمسال تقسيم شده و دانشجو در هر نيمسال يك سوم آنها را تحت عنوان بخش اول پايان نامه اخذ مي كند.

وي ارزيابي نهايي در اين شيوه، دفاع از پايان نامه است كه در آخرين مرحله تحصيل دانشجو انجام مي شود.

به گزارش مهر، بر اساس آئين نامه مصوب وزارت علوم، شيوه آموزشي- پژوهشي در دوره كارشناسي ارشد دوره اي است كه محتواي برنامه آن مشتمل بر واحدهاي درسي و پايان نامه است.

شيوه آموزشي دوره اي با محوريت آموزش، است كه دانشجو پس از گذراندن واحدهاي درسي و بدون گذراندن پايان نامه دانش آموخته مي شود.

شيوه پژوهشي نيز دوره اي با محوريت پژوهش كه دستاورد آن (ارائه فناوري جديد، ارائه نظريه و ايده جديد، توليد دانش فني، ثبت اختراع ...) است و مشتمل بر اخذ واحدهاي درسي محدود و الزام به ارائه پايان نامه است.

بالا