[ایا از رشته ی عمران راضی هستید؟]

[ایا از رشته ی عمران راضی هستید؟]

• مجموع رای دهندگان
    49

Isaac67

عضو جدید
بهتر از اینم میشه ؟پرستیژ اجتماعیش که فوق العادست/بازار کارشم که حرف نداره/خواستگاریم که بری التماست میکنن/خوش تیپم که هستیم/دیگه از خدا چی میخوای/ عاشقتم عمران
(حالا برو زیست بخون/شاید بشی یه باغبون):confused:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر از اینم میشه ؟پرستیژ اجتماعیش که فوق العادست/بازار کارشم که حرف نداره/خواستگاریم که بری التماست میکنن/خوش تیپم که هستیم/دیگه از خدا چی میخوای/ عاشقتم عمران
(حالا برو زیست بخون/شاید بشی یه باغبون):confused:

خوب بخاطر همین من عاشق عمرانم !

Roya87

عضو جدید
هنوز نا امید نشدم و قصد دارم واسه ارشد معماری بخونم :smile:....ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم!
از دوستان اگه کسی هست که می تونه من رو راهنمایی کنه ممنون می شم!;)

شه ژالب.........................
من معماری خوندمو میخوام تو ارشد عمران بخونم .
راجبه این رشته چی فکر میکنی؟؟
تو ارشد معماری تا اونجاییکه من میدونم چیززیادی یاد نمیدن

rezafreeheart

عضو جدید
راستش بچه که بودم هرکی ازم می پرسید میخای چیکاره بشی؟ من جواب میدادم مهندس راه و ساختمان (اخه از تلویزیون اسمشو شنیده بودم)
این موضوع یادم نبود تا بعد از گزروندنه یک ترمه فاجعه،داشتم با خودم فک می کردم که دنبال چی هستم، و این چه وضع درس خوندنه، که یاد شغله مورد علاقه بچگیم افتادم و حس خاصی نسبت به عمران پیدا کردم.ازون ترم به بعد درسا رو با نمره های توپ قبول میشم چون فهمیدم همونجایی هستم که باید............

rezafreeheart

عضو جدید
هرچند نظر من، نظر تفنگ بادی هم نیست ولی برای واحد های ارشد عمران نیاز به پیش نیاز نیست. همون موقع وقت کافی بزاری یاد می گیری........

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من لیسانسم شیمیه بچه ها موفق میشم در آینده اگه ارشد رو عمران بخونم

با سلام
دوست عزیز
شما که لیسانس شیمی دارید ، ایا از درس هایی که تو کارشناسی ارشد عمران ارایه شده اطلاع دارید ؟؟
میدونید چه درسهایی رو بخونید ، تو چه درس هایی اطلاعات دارید ، به چه درسهایی تسلط دارید ؟؟
از سازه و ساختمون ، اطلاعاتی دارید ؟؟

emrah931

عضو جدید
من لیسانسم شیمیه بچه ها موفق میشم در آینده اگه ارشد رو عمران بخونم

سلام دوست عزیز
اگه میخوای ارشد عمران بخونی واسه حق نظارت و پروانه اشتغال به کار. باید به عرضتون برسونم که با توجه به قوانین جدید کمیسیون هم ارزی چون رشته دوره کارشناسی با ارشد غیر مرتبطه این امر امکان پذیر نیست واگر بخاطر علاقه به این رشته هست باز هم بخاطر اینکه دروس کارشناسی رو نخوندید تو ارشد زیاد چیزی متوجه نمیشید.دروس ارائه شده در گرایشهای مختلف ارشد عمران بیشتر تکمیل کننده یکی از دروس تخصصی ارائه شده در دوره کارشناسی هست که متاسفانه شما این دروس نخوندید.

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من كـــــــــــــــــــــه خيلي راضي هستم مگه ميشه كسي هم ناراضي باشه:w00::w08::w13::w18::w39::w35::w43:

ali_esp

عضو جدید
سلام
اول اینکه استقلال شغلی با درآمدی عالی بود.
وقتی درسم تموم شد دیدم واسه درآمد عال سرمایه اولیه میخواهد که ندارم . . .
بعد به این نتیجه رسیدم که عمران رشته آشغالیه ولی چاره ای نداشتم ، وارد بازار کار شدم.
حالام توی یه شرکت کار میکنم و از اینکه مهندس عمران هستم افتخار میکنم.

/AM!R/

عضو جدید
من یه چیز میپرسم جون هرکی دوس دارین راست شو بگید. آینده ی من به جوابای شما بستگی داره
برای کار تو رشته ی عمران واقعا نیاز به پارتی هست؟(لدفن کسایی جواب بدن که تو رشته ی عمران کار کردن)
آیا اگر مدرک رو از هر دانشگاهی بگیری برای کار قبولت میکنن؟(البته دانشگاه دولتی ولی حتما خفن نباشه مثل شریف و تهران و.... یه دانشگاه دولتی معمولی)
آیا برای کار حتما سرمایه میخواد؟ یعنی باید حتما خودت سرمایه داشته باشی؟ اگه نداشته باشی چی میشه؟بیکار؟
عمران به رشته هایی شبیه هست؟ میتونم معدن بخونم بعد تغییر رشته بدم برم عمران؟با چه شرایطی امکان داره؟
از اینکه به سوالم جواب میدید ممنون هستم
موفق باشیم

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چیز میپرسم جون هرکی دوس دارین راست شو بگید. آینده ی من به جوابای شما بستگی داره
برای کار تو رشته ی عمران واقعا نیاز به پارتی هست؟(لدفن کسایی جواب بدن که تو رشته ی عمران کار کردن)
آیا اگر مدرک رو از هر دانشگاهی بگیری برای کار قبولت میکنن؟(البته دانشگاه دولتی ولی حتما خفن نباشه مثل شریف و تهران و.... یه دانشگاه دولتی معمولی)
آیا برای کار حتما سرمایه میخواد؟ یعنی باید حتما خودت سرمایه داشته باشی؟ اگه نداشته باشی چی میشه؟بیکار؟
عمران به رشته هایی شبیه هست؟ میتونم معدن بخونم بعد تغییر رشته بدم برم عمران؟با چه شرایطی امکان داره؟
موفق باشیم

سلام. من عمران خوندم و کار هم میکنم. الانم منتظر نتایج ارشد هستم که اگه خدا بخواد برم ارشد راه
واقعا برای کار نیاز به پارتی نیست. البته من اشنا زیاد داشتم اما خیلی ها بدون هیچ اشنایی رفتن سر کار و با حقوق پایه شروع کردن و بعد از یه سال رسید به چند برابر.
برای مدرک هم هیچ تفاوتی نمیکنه تو شرکت خصوصی. فقط و فقط کارایی. اینکه دولتی باشه یا آزاد هم تفاوتی نمیکنه. بعضا کسانی که دانشگاه آزاد هم میرن خیلی بهتر هستند از دولتی ها. البته همه چیز به خودشون بستگی داره. ممکنه افراد بی دردی بیان دانشگاه که تا ترم آخر نفهمند دال چیه !!؟؟
اگر می خوای خودت مستقل کار کنی اره خب نیاز به پول هست. اما اگر بری تو شرکتی کار کنی نیاز به سرمایه نداری.
درمورد اینکه عمران به چی شبیه هست خبر ندارم اما گه می خوای عمرانی باشی از همین اول باش نه با تغییر رشته چون بعدا برات مشکلاتی بوجود میاد از جمله نظام مهندسی و ...
بدرود

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,
به نظرم برای سرپرست کارگاهی تو ایران زیاد تجربه نمیخواد.روابط عمومی بالا وجسارت تو اکثرپروژه کافیه.ولی برای پروژه های مهم معلومه سواد هم نقش داره

ببخشید ولی رئیس کارگاه شدن پارتی بازی نمیخواد و آدم باید از جونش سیر شده باشه که بخواد سرپرست کارگاه بشه وقتی قبولش نداشته باشن و بخواد زوری بره سر کار

اگه کار بلد باشه نیازی به پارتی نیست

استاد فکر نمیکنی با این نظریه ای که داری به تمام همکاران زحمت کش بنده توهین کردی؟
نقد بسیلر شدیدی به نظرتون دارم، در ضمن سرپرست کارگاهی را با پارتی به کسی نمیدن اگر کسی لیاقت داشته باشه و کار بلد باشه، در خونه اش میرن و ازش خواهش میکنن که این وظیفه پر از مسئولیت را بهده بگیره. با پارتی که نمیشه یه سازه 10 طبقه را بالا آورد. سواد میخواد دوست عزیز.
ضمناً ماهی را هر وقط از آب بگیری تازه است. اگه توان ادامه این شغل موءثر را نداری میتونی بری دنبال همون پیشه ای که آرزوش رو کرده بودی.:mad:

همچین گفتی سرپرست کارگاهی که انگار یارو سرپرسته حکم یه آبدار چی رو داره میدونی باید چقدر مدیر باشی و ازهمه مهمتر تجربه داشته باشی ؟ میدونی نه میدونی واقعا جدی میگم میدونی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:child:

باحترام به نظرهمه دوستان
بنده حدود6-7سال درپروژه های نفت وگازباچندشرکت پیمانکار کارکردم.(هرچندکه درمقابل دوستان تجربه بسیارکمی ست)عرایض بنده هم براساس دیده ها وتجربیات خودم میباشد.
مساله پارتی داشتن یانداشتن فقط مختص رشته سیویل نیست.تقریباً واسه هرکاری (ازرئیس کارگاه الی آبدارچی)حداقل یه معرف نیازه.البته شرکت های بسیاری هم هستن که بدون آشنا وبراساس توانمندیها،نفرجذب میکنن.
همیشه فکرمیکردم درپروژه های بزرگ زمام اموربدست افرادبزرگه.اماتوپروژه ی آخر دیدم دقیقابرعکسه.بااینکه پروژه مثلا ملی وحدود300-400میلیارددلاری بود.

اتفاقا کسایی که پارتی دارند و کار بلد نیستند خیلی بهشون سخت میگذره
دیدم کسانی که پارتی دارن وکاربلدنیستن بسته به عظمت پارتی،خیلی هم بهشون خوش میگذره!
از اینکه اطلاعات خوبی از کل ایران؟ در اختیار همه گذاشتید متشرکم ! فکر نمیکنید اینقدر با صراحت صحبت کردن در مورد یک موضوع مهم تو کارهای اجرایی کشور خیلی خوب نباشه و ممکنه توهین بشه ؟
دوست گرامی باصراحت صحبت کردن وشفاف سازی چه عیبی داره؟درموردرشته ای که درس خوندیم داریم تبادل نظرمیکنیم.به کی میخوادتوهین بشه؟(طلا که پاکه چه منتش به خاکه)
نه بنظرم اگه سواد نداشته باشه نمیتونه!
همه جورش هست.مسئول باسوادداریم بی سوادهم داریم.

sahel70

عضو جدید
موفق باشیم
ببینید برای شروع به هر کاری اگه آشنا داشته باشی کارت سریع تر انجام میشه ،سریع تر کار بهتر و حقوق بیشتر گیرت میاد،سریع تر می تونی بری سر پروژه های بزرگتر،در اینکه پارتی نقش مهمی تو شاغل شدن داره که شکی وجود نداره ولی فک نکن اگه نداشته باشی نمیتونی کاری کنی اینم مختص رشته عمران نیست ،اکثر جاها همیجوریه
فقط زمان میبره تا بین مهندسا شناخته شی و روابطت زیاد شه ،باید صبر و حوصله داشته باشی
من تو دفتر مهندسیا که برای کار می رفتم خ کم پیش میومد بپرسن چه دانشگاهی بودی ،اکثرا میگن ایتبس و کد بلدی؟؟؟؟؟؟؟
مهم سوادته دانشگاهش اهمیتی نداره
برای کارای پیمان کاری نیاز به سرمایه هست ولی شما اول میتونی طراحی و نظارت انجام بدی بعد چند سال که وضعیت مالیتون بهتر شد کارای اجرا هم انجام بدین،
نمیدونم به چه رشته ای شبیهه:(

*arch*

عضو جدید
سلام
من کارشناسیمو رشته ی عمران خوندم حالا اگه بخوام ارشدمو برم مهندسی کشاورزی سازه های آبی میتونم؟به نظر شما این کار درسته یا خیر؟
تو را خدا کمکم کنید.........

yuhoo110

عضو جدید
رشته خوبی نیست چون با توجه به مشکلات اقتصادی و .... در کشور و به دلیل عدم سازماندهی سیستم اشتغال مهندسین عمران کار کردن و پیدا کردن کار سخت شده و تا موقعی که توانایی و علم شما نتونه در رفع نیاز های اقتصادیتون کمک کنه او علم و تحصیل و تجربه خوب نیست...(الان که چندتا پروژه کار کردم ، دیدم به رشته عوض شده و سختی های کار با درآمد ناچیزش همخوانی نداره)

$marziyeh67$

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس.باهات خخییییییییییییییلی موافقم.منم عمران از کوچولویی :child:تو خونم بود..........
واسه همینه که عاشقشم........... دوسش دارم......میمیرم براش ..........:w40:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من کارشناسیمو رشته ی عمران خوندم حالا اگه بخوام ارشدمو برم مهندسی کشاورزی سازه های آبی میتونم؟به نظر شما این کار درسته یا خیر؟
تو را خدا کمکم کنید.........

سلام دوست من يكم سخت هست به نظرم من الان كارشناسي عمران دارم بخوام برم يه رشته ديگه رو انتخاب كنم براي ارشد خيلي مشكلات درسي برام پيش مياد البته بستگي به خود شما داره كه پتانسيل و كشش اين رو داريد يا نه !!

سلام مهندس.باهات خخییییییییییییییلی موافقم.منم عمران از کوچولویی :child:تو خونم بود..........
واسه همینه که عاشقشم........... دوسش دارم......میمیرم براش ..........:w40:

خيلي خوبه !!!:D

عین الله

عضو جدید
من عمران وآبادی را دوست دارم به همین خاطر مهندسی عمران را دوست دارم من مدیریت را تجربه کرده ام ودیده ام مدیریت درسایه مهندسی قرار دارد الان هم زمان سه جا مشغول کار هستم از درآمد آن هم راضی هستم به جوانها توصیه میکنم برای ورود به این رشته دقت وصبوری لازم است.به خانم ها توصیه نمیکنم وارد این رشته شوند اگر چه خانم های موفق در این رشته رادیده ام.

TAJROBE

عضو جدید
خب هر کسی موقع انتخاب رشته با توجه به علایقش انتخاب رشته میکنه من عمران رو انتخاب کردم چون دوستش دارمو رشته کاملیه تو هر ضمینه ای به آدم اطلاعات میده به طور مثال عمران اطلاعاتی در مورد برق جوشکاری. خاک .آب .مواد .تاسیسات مکانیکی. راه .نقشه کشی. نقشه برداری و... رو به ما میده که من دوسش دارم

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجو مهندسی کشاورزی آب هستم
ولی ارشد میخوام برم عمران
رشته ای سازه هایی آبی خوبه ولی به عمران نمیرسه ...
وگرنه رشته ای خوبی

viper103

عضو جدید
سلام از دوستان سوالی داشتم .من الان فنی حرفه ای رشته عمران ام .من شنیدم که ما که فنی هستیم نمیتونیم مهر محاسب بگیریم درسته ؟ نمیشه تو فوق لیسانس گرفت ؟ ایا موارد دیگری هم هست که فنی عمران نداشته باشه ؟