اسکیس - آموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

narges-b

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلل
به نظر شما این ایده که از روی تصویرهایی که تو کتاب بانی مسعود معماری غربش اسکیسی یکشیم خوب نیست واسه اینکه بهتر بفهمیم وببینیم واسه بالابردن درک ودیدن کارای خوب چه جوریه ؟

Mina-arc

عضو جدید
بچه ها به نظرتون بهتر نيست الان دستمون رو قوي كنيم ... تركيب حجم ... حاشور ... فيگور درخت ... خط و ... تمرين كنيم ... كمي دستمون گرم بشه ... بعد بريم سراغ طراحي موضوعي ؟؟؟

من خودم كلاسمي رم ... فعلا تا ارديبهشت كارگاه هاي اسكيس مقدماتي هست يعني همون آموزش پايه اسكيس و پرسپكتيو و ... بعد از اعلام نتيجه ها كارگاه هاي موضوعي شروع مي شن ...

نظر شما چيه ؟؟؟

من با نظرتون تا حدود زیادی موافقم و برنامه خودم هم نسبتاً همینه البته تا نیمه فروردین . . .
بعد کم کم میخوام جهت خط هام رو به سمت اسکیس موضوعی ببرم ، بیشتر برای تقویت ایده پردازی و بعد از اعلام نتایج ،اسکیس موضوعی با تمام توان. . .
البته از دوستان درخواست دارم تا نظراتشون رو بگن تا بتونیم بهتر به صورت تیمی کار کنیم !

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا هم شده مثل تاپیک برسی کنکور
با این تفاوت که اینجا بجای درصدای بالا......:D

این تاپیک برای ما مبتدی هاست دوستانی که کارشون خوبه بجای اینکه کارشونو بزارن کمک کنن که چطور خط بکشیم. از تجربیاتشون بگن یا حداقل کار خودشونو نقد کنن
هنوز کسی خط نذاشته بعضیها شیت بسته شده میزارن جلو چشم ما تازه کارا
یکی نیست بگه خب شما که کارتو بلدی چرا امدی کنار ما تازه کارا؟؟
5ماه وقت هست من هنوز دارم خط میکشم و نهایتا 4تا درخت و ماشین
خیلیا نا امید شدن از بس کارای خوب دیدن تو این سایت .......:que:

به نظر من مهمتر از فیگور و درخت و .... داشتن تحلیل درست از موضوع معماری و درکشه
بهتره همه رو با هم جلو ببریم
چون سر جلسه به خط قوی و درخت و فیگور های ناب نمره قبولی نمی دن
به خلاقیت و فنه که نمره میدن
هم خط رو قوی کنیم و هم موضوعات مختلفو تمرین کنیم

soh-rab

عضو جدید
چرا ناراحت می شید این فقط یه کپی برداری بود تازه اگه کار صلواتی رو بذارم همه امیدوار می شن کلی حجم من با حجم اصلی ایراد داره من فقط یه کم داد و فریاد کردم که ایراداتش کمتر دیده بشه

تازه من از تحلیل چیزی سر در نمیارم اومدیم اینجا عضو شدیم که با هم بتونیم پیشرفت کنیم

عذر می خواهم اگه کار من باعث سوء تفاهم شده

آخرین ویرایش:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا ناراحت می شید این فقط یه کپی برداری بود تازه اگه کار صلواتی رو بذارم همه امیدوار می شن کلی حجم من با حجم اصلی ایراد داره من فقط یه کم داد و فریاد کردم که ایراداتش کمتر دیده بشه

تازه من از تحلیل چیزی سر در نمیارم اومدیم اینجا عضو شدیم که با هم بتونیم پیشرفت کنیم

عذر می خواهم اگه کار من باعث سوء تفاهم شده

کار شما کار خوبیه من نظر خودم رو گفتم
سعی من به اینکه فعلاً دست به ماژیک نزنم چون خطها رو مخفی میشن. ممنون از اینکه کارتونو گذاشتید اما بنظر من بدون راندو میذاشتید عالی بود تا ترکیب حجمها و خطوط بیشتر نمود پیدا کنه
;)

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدون شک حق با شماست اما نباید حجم اطلاعاتی زیادی رو به ذهنمون تزریق کنیم الان مهم اینکه طرححهای که جای تمرین داره رو ترسیم کنیم تا با نحوه خط کشیدن آشنا شیم. مثلا همین طرحهایی که شما گذاشتید فوق العادست من حتماً امروز یه وقت واسشون میزارم.

به نظر من بهتر وقتمون رو تقسیم کنیم
وقتی برای خط کشیدن
وقتی برای کروکی
وقتی برای دیدن آثار خوب
وقتی برای تحلیل و کشیدن دیاگرام فضاهای متنوع
چون معلوم نیست تا کی طول بکشه که خط ما قوی بشه
ولی اینطوری رشد متعادلی رو پیدا می کنیم
ولی در حال به نظر من برا راندو و کار با ماژیک خیلی زوده...چون باید اول بدونیم می خوایم چی کار کنیم تا در مورد ارائه اش تصمیم بگیریم....مثلا برای بعد عید خوبه

Mina-arc

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلل
به نظر شما این ایده که از روی تصویرهایی که تو کتاب بانی مسعود معماری غربش اسکیسی یکشیم خوب نیست واسه اینکه بهتر بفهمیم وببینیم واسه بالابردن درک ودیدن کارای خوب چه جوریه ؟

چراکسی جواب نمی ده!!!!!!
:redface:

سلام دوست عزیز
میتونه نظر خوبی باشه . . . اما باید بگم بیش از آشنایی با این بناها ، آشنایی با ایده پردازی اونها موثره ، اما به طور قطع به دست شما کمک خواهد کرد . . .
شاید امروز پیشنهادتون رو امتحان کنم. . .
در ضمن پیشنهاد میکنم ایده های ذهنی خودتون رو به صورت انتزاعی و بدون موضوع خاص روی کاغذ بیارید . . .
پیروز باشید . . .

آخرین ویرایش:

fahime_k

عضو جدید
اینجا هم شده مثل تاپیک برسی کنکور
با این تفاوت که اینجا بجای درصدای بالا......:D

این تاپیک برای ما مبتدی هاست دوستانی که کارشون خوبه بجای اینکه کارشونو بزارن کمک کنن که چطور خط بکشیم. از تجربیاتشون بگن یا حداقل کار خودشونو نقد کنن
هنوز کسی خط نذاشته بعضیها شیت بسته شده میزارن جلو چشم ما تازه کارا
یکی نیست بگه خب شما که کارتو بلدی چرا امدی کنار ما تازه کارا؟؟
5ماه وقت هست من هنوز دارم خط میکشم و نهایتا 4تا درخت و ماشین
خیلیا نا امید شدن از بس کارای خوب دیدن تو این سایت .......:que:

ببخشید من قصدم فقط کمک کردن به کسایی بود که دست رسی به کلاس ندارن!نه چیز دیگه! فقط بهتون بعه عنوان یه دوست پیشنهاد می کنم سعی کنین یکم ملایم تر صحبت کنید،همه چیز دعوا نیس! توقع نداشتم اینطوری بخواد باهم برخورد بشه ! از این به بعد هم باشه چشم،دیگه کاری نمی گذارم که بخواد روحیه کسی ضعیف بشه!!امیدوارم موفق باشین تو کارتون!

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من قصدم فقط کمک کردن به کسایی بود که دست رسی به کلاس ندارن!نه چیز دیگه! فقط بهتون بعه عنوان یه دوست پیشنهاد می کنم سعی کنین یکم ملایم تر صحبت کنید،همه چیز دعوا نیس! توقع نداشتم اینطوری بخواد باهم برخورد بشه ! از این به بعد هم باشه چشم،دیگه کاری نمی گذارم که بخواد روحیه کسی ضعیف بشه!!امیدوارم موفق باشین تو کارتون!

بهتره کسی از دست کسی ناراحت نشه
ما همه اینجا به قصد کمک کردن به هم جمع شدیم
کار قشنگی نیست که از دست هم ناراحت شیم یا جدال کنیم
ما همه مهندسیم
پس بهتره همه با هم باشیم و هر کی هر چی بلده به دیگران و دوستانمون کمک کنیم
هر طوری که می تونه
ممنون

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها خیلی از بچه های قوی باشگاه به همین خاطر نمیان اینجا
اول اینو بگم که دیگه اون زمان تموم شد که دست قوی نمره میاورد الان نهایت به شیتای خوشگل بدن 40% که راضی کننده نیست الان واسشون یه چند سالی هست که معماری و متدهای طراحی مهم به همین خاطر هست که رنگ رو کم کم دارن از ازمون حذف میکنن رشته ی ما هم گرافیک نیست اسم این ازمون هم اسکیس هست یعنی طراحی سریع پس اصلا نگران اینکه کسی راندوش خوبه وایییی من چقدر بد میزنم نباشید

مسئله بعدی هم این دوستمون دستش قوی هست چه اشکالی داره کارشو بزاره بعد هم شما کلاس هم بری همه در یک سطح نیستن و کسایی هستن که دست قوی تری دارن و اینکه ما با همون یک نفر که رقابت نمی کنیم

نکته بعدی هم اینجا جای رقابت نیست زمان کنکور تئوری هم من میگفتم ما قبل از ازمون با همیم اما زمان ازمون رقیبیم اینجا هم جای رقابت نیست

اگه کسی کارش خوب هست باید ازش استفاده کرد نه اینکه گفت چرا اینجا اعتماد به نفس بچه هارو میگیری
خوب من از فردا یه 4 تا کار بد میزارم که شما اعتماد به نفس کاذب بگیری بعد بری سر جلسه فکر کنی همه همینن
من کارایی که 80 به بالا هستن رو دیدم هیچکدام گرافیک قوی ندارن و از متد های طراحی و اصوال استفاده کردن
هیچ وقت هم اشتباه نکنید اسکیس شانس نیست و 70% ان پایبند به اصول هست و فقط 30% سلیقه هست هرچند که متاسفانه برخی اساتید هم میگن شانسیه

هرکس خواست بهش ثابت میکنم که شانس نیست

درضمن کروکی با اسکیس فرق میکنه کروکی از روی چیزی هست که حاضر هست و می بینید و با خط لرزون میکشن اما اسکیس زاده ی طرح و ایده های شماست

arch 1 teh

عضو جدید
کارا رو از دید اقلیم و ارتباط فضاها و پلان ها اهمیت بیشتری دارن و نمره بیشتری داره و یادتون باشه درک فضا توسط کروکی حاصل میشه و خلق فضا توسط اسکیس پس واسه خلق فضا نیازمند درک اولیه اون توسط کروکی و همچنین اتوود کردن کاهای مختلف هستیم
دوستان کتاب اصول و مبانی در طراحی و معماری و شهرسازی تالیف سید محمد رضا موسویان یک کتاب جامع و تحلیل کلی از موضوعات مختلف هست من از ترم 4 به بعد معمولا بیشتر اوقات این کتاب باهام بود و واسه ارشد امسالم یه نگاه کلی اونم بیشتر واسه درک عمومی بود ولی امروز صفحه 302 این کتاب پلان همون سوال تاریخ مسجد بی بی خانوم دیدم که دقیقا همون پلان بود که توی هیچکدام از کتابهای حاج کریم و معماریان نبود و جالب اینجاست نوشته پلان مدرسه بی بی خانوم با همون مناره های بیرونی،دوربینم خرابه وگرنه میزاشتم این کتاب معمولا توی اکثر کتابخونه ها پیدا میشه(دوستان ببخشین قصد نداشتم راجع به آزمون صحبت کنم ولی دیگه پیش اومد)در کل این کتاب میتونه واسه اسکیسم کمک کنه

soh-rab

عضو جدید
سلام
بچه ها خیلی از بچه های قوی باشگاه به همین خاطر نمیان اینجا
اول اینو بگم که دیگه اون زمان تموم شد که دست قوی نمره میاورد الان نهایت به شیتای خوشگل بدن 40% که راضی کننده نیست الان واسشون یه چند سالی هست که معماری و متدهای طراحی مهم به همین خاطر هست که رنگ رو کم کم دارن از ازمون حذف میکنن رشته ی ما هم گرافیک نیست اسم این ازمون هم اسکیس هست یعنی طراحی سریع پس اصلا نگران اینکه کسی راندوش خوبه وایییی من چقدر بد میزنم نباشید

مسئله بعدی هم این دوستمون دستش قوی هست چه اشکالی داره کارشو بزاره بعد هم شما کلاس هم بری همه در یک سطح نیستن و کسایی هستن که دست قوی تری دارن و اینکه ما با همون یک نفر که رقابت نمی کنیم

نکته بعدی هم اینجا جای رقابت نیست زمان کنکور تئوری هم من میگفتم ما قبل از ازمون با همیم اما زمان ازمون رقیبیم اینجا هم جای رقابت نیست

اگه کسی کارش خوب هست باید ازش استفاده کرد نه اینکه گفت چرا اینجا اعتماد به نفس بچه هارو میگیری
خوب من از فردا یه 4 تا کار بد میزارم که شما اعتماد به نفس کاذب بگیری بعد بری سر جلسه فکر کنی همه همینن
من کارایی که 80 به بالا هستن رو دیدم هیچکدام گرافیک قوی ندارن و از متد های طراحی و اصوال استفاده کردن
هیچ وقت هم اشتباه نکنید اسکیس شانس نیست و 70% ان پایبند به اصول هست و فقط 30% سلیقه هست هرچند که متاسفانه برخی اساتید هم میگن شانسیه

هرکس خواست بهش ثابت میکنم که شانس نیست

درضمن کروکی با اسکیس فرق میکنه کروکی از روی چیزی هست که حاضر هست و می بینید و با خط لرزون میکشن اما اسکیس زاده ی طرح و ایده های شماست

می شه خواهش کنم چندتا از اون اسکیس هایی که درصد های بالا آوردن ایجا آپ کنید تا ببینیم من به شخصه هیچ تصوری در مورد آزمون ارشد ندارم(اسکیس)

مشاهده پیوست 138691مشاهده پیوست 138692
بهتره کمی به جای بحث به اصل مطلب بپردازیم
من کمی از سایه زنی گذاشتم
کم کم شورع به تمرین کنیم دیگه...:)

می شه اسم کتابتون رو بگید در ضمن اگه امکان داره تصاویر رو کمی بزرگتر بذارید ممنون

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیوست ها

• 1863_27_87-fundamentals-perspective-drawing.jpg
    1863_27_87-fundamentals-perspective-drawing.jpg
    35.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • resolution1280x960.jpg
    resolution1280x960.jpg
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hoodad_gh2007

عضو جدید
سلام خوشحالم برخی از بچه ها اومدن که اسکیس رو درست می بینن من تو تاپیک های قبلی اعلام حضور کردم اما دیدم بچه ها دارن راه خودشون رو میرن و کاملا بی توجه به حرف های اقلیم و دیاگرام دارن حجم میزارن من دوبازه اعلام میکنم من 1 سال تجربه نا موفق با رتبه 300 و اسکیس 37 درصد دارم و گفتم هیچ کلاسی نمیرم............و بحث توری رو کشیدم وسط که متاسفانه کسی استقبال نکرد حالا یکبار دیگه تاپیکم رو میزارم اونایی که فک میکنن اسکیس چیزی جز خط خوشکل و راندو و ترکیب حجم یا علی با من همراه شن تا قبل از عید بحث توری اسکیس رو ببندیم کیا هستن؟؟؟

hoodad_gh2007

عضو جدید
البته یک نکته ای هست و اونم اینه که دوستان میگن اگر تو کاردان بودی رتبه اتو خراب نمبکردی و پارسال قبول میشدی.......حق با شماست اما یک نکته هست و اونم اینه که من مشغول کار بودم متاسفانه و تایم واسه تمرین نداشتم اما تجربه عالی شد واسه امسال

hoodad_gh2007

عضو جدید
دوست دارم چند نکته رو بهت بگم 1 از بافت شطرنجی برای پلان استفاده کن و استفاده ازضخامت های مختلف 2.ورودی کارت رو با چند رواق مجزا کردی 3 عدد کاملا صحیح است اما بدون ادامه است و ضعیف.

3.اقلیم؟4.نحوه رسیدن به پلان و حجم 5.استوانه و نحوه اتصال چرا استوانه ناقص صحیح است که حجم شما شاخص شده و شروع حرکت است اما مناسب نبست..................دوست عزیزم پارسال اسکیس 70 درصد با رتبه 660 دوست صمیمی من بود و ایشون تنهاااااااااااا و تنها با سبک کار شما روان نویس و ماژیک گرم استفاده کرده بود اما راه صحیح رفته بود بهت پیشنهاد میکنم علاوه بر تمرین خط با من همراه بشی تا طراحی خوبت رو با فکر و درک معماری جلو ببری

Mina-arc

عضو جدید
سلام خوشحالم برخی از بچه ها اومدن که اسکیس رو درست می بینن من تو تاپیک های قبلی اعلام حضور کردم اما دیدم بچه ها دارن راه خودشون رو میرن و کاملا بی توجه به حرف های اقلیم و دیاگرام دارن حجم میزارن من دوبازه اعلام میکنم من 1 سال تجربه نا موفق با رتبه 300 و اسکیس 37 درصد دارم و گفتم هیچ کلاسی نمیرم............و بحث توری رو کشیدم وسط که متاسفانه کسی استقبال نکرد حالا یکبار دیگه تاپیکم رو میزارم اونایی که فک میکنن اسکیس چیزی جز خط خوشکل و راندو و ترکیب حجم یا علی با من همراه شن تا قبل از عید بحث توری اسکیس رو ببندیم کیا هستن؟؟؟

سلام دوست عزیز
شخصا تا حدود زیادی با نظر شما موافقم... تا حالا کلاس اسکیس نرفتم و امیدم اینه که با ایده پردازی بتونم درصد قابل قبولی بیارم اما تا حدی نگران دستم هم هستم ....
اما به هر ترتیب مشتاقم تا بدونم برنامه شما به صورت نسبتاً مدون چیه؟
خوشحال میشم از همراهی شما استفاده کنم و علاقمندم کارها و تحلیل های تئوریک شما رو ببینم...
برنامه مقطعی که داده بودید رو دیدم (اسکیس و دیاگرامهای اقلیمی ...)اما تا آزمون قراره به چه صورت پیش برید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا