آیا بدون داشتن حق امضا میشه یه شرکت معماری زد؟

foad.a

عضو جدید
سلام دوستای عزیز

من کارشناسی مهندسی کشاورزی هستم و قصدم اینه که در مقطع کارشناسی ارشد در رشته معماری مشغول به تحصیل بشم.
سوالی که واسم پیش اومده اینه که من هدفم این هستش که بعد از فارغ التحصیلی خودم به صورت مستقل کار کنم . ولی متاسفانه تو خیلی جاها خوندم که کسایی که مدرک لیسانسشون غیر مرتبط با معماری هست، حتی اگه ارشد هم بگیرن باز هم بهشون حق امضا طرح تعلق نمیگیره و فقط حق نظارت دارن

خب این به این معنی هست که من نمیتونم به صورت مستقل کار کنم؟؟؟ و اگه یه طرحی رو میکشم که کلی روش زحمت کشیدم باید برم امضای یه معمار دیگه رو بخرم که حق امضا داره؟ که بعد طرحم به اسم ایشون در بیاد؟؟؟؟؟ اینا درسته؟

و غیر از این میخواستم بپرسم برای منی که حق امضا طرح نخواهم داشت ، میتونم شرکت بزنم با مدرکم ( بدون حق امضا طرح) یا خیر؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام جناب مهندس ، این قوانین رو نظام مهندسی تعیین کرده ، این جور قوایین هم از طرف افراد صلاحت دار این سازمان از قبیل هئت مدیره و.. تصویب میشن ، حالا شما تلاش کردین ارشد معماری گرفین حدودا 32 واحد هم پاس کردن، حق مهر طراحی رو به این دلیل نمیدن که شما باید تو دوره کارشناسی 142 واحد که 39 واحد دوره کارشناسی فقط طراحی معماریه که شما مجازین که در هرترم یک درس 5 واحدی بردارین سه واحدش هم طراحی فنی، معمار شدن زمان میبره ، دوسته من واسه حق مهر طراحی دکترا تو بگیر ،اشد کافی نیست. و تا مهر طراحی نگیری نمیتونی شرکت بزنی فقط میتونی عضو یه شرکت با مدیر یکی که مهر طراحی داره بشی.

shaghayeghman

عضو جدید
سلام آقای مهندس همسر من هم لیسانس طراحی فرش داره.الآن هم داره ارشد معماری می خونه ...همسرم خیلی به معماری علاقه داره و تو این زمینه هم کار میکنه....یعنی اگه همسرم تا دکترای معماری ادامه بده میتونه حق امضای طراحی بگیره؟! واقعا میشه؟:que::que:

بالا