آزمون نظام مهندسی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahmood5

عضو جدید
اشتباه بودن سوال 52

اشتباه بودن سوال 52

سلام بچه ها سوال 54 در مورد npsh پمپ منفی در می آید طراح باید افت فشار در لوله ها و اتصالات را 0.5 در نظر می گرفت 5 در نظر گرفت . بچه ها سوال را بررسی کنید اگر اینطور باشه سوال را باید حذف کرد.

آخرین ویرایش:

mahmood5

عضو جدید
(اصلاح می کنم سوال 54)سلام بچه ها مکانیک سوال 54 در مورد npsh پمپ منفی در می آید طراح باید افت فشار در لوله ها و اتصالات را 0.5 در نظر می گرفت 5 در نظر گرفت . بچه ها سوال را بررسی کنید اگر اینطور باشه سوال را باید حذف بشود.

mahmood5

عضو جدید
بچه ها واقعا بی حالید مهندسین مکانیک عزیز از خواب بیدارشید.

parvazdj

عضو جدید
(اصلاح می کنم سوال 54)سلام بچه ها مکانیک سوال 54 در مورد npsh پمپ منفی در می آید طراح باید افت فشار در لوله ها و اتصالات را 0.5 در نظر می گرفت 5 در نظر گرفت . بچه ها سوال را بررسی کنید اگر اینطور باشه سوال را باید حذف بشود.

منم جوابم منفی شد برای همین نزدم.کاش می شد یه جایی درست کنیم همه بچه های مکانیک به آزمون اعتراض کنیم طوری که به گوش مسوالای سازمان نظام مهندسی برسه.

mahmood5

عضو جدید
بچه های تهرانی اگر این تایپیک را میخوانید حتما به سازمان نظام مهندسی سر بزنید و اعتراض خود را در مورد اشتباه بودن سوالات به آنها اعام کنید چون وقتی یک سوال با تاثیر مثبت برای همه اعمال شود حدود 2 درصد هر سوالی مفید خواهد بود . بنده سوال 54 در مورد npsh پمپ که با مراجعه به کتاب داریوش هادی زاده در مورد پمپها غلط میباشد . و باید نمره آن با تاثیر مثبت به همه داده شود .

parvazdj

عضو جدید
بچه های تهرانی اگر این تایپیک را میخوانید حتما به سازمان نظام مهندسی سر بزنید و اعتراض خود را در مورد اشتباه بودن سوالات به آنها اعام کنید چون وقتی یک سوال با تاثیر مثبت برای همه اعمال شود حدود 2 درصد هر سوالی مفید خواهد بود . بنده سوال 54 در مورد npsh پمپ که با مراجعه به کتاب داریوش هادی زاده در مورد پمپها غلط میباشد . و باید نمره آن با تاثیر مثبت به همه داده شود .
فک نمی کنم نمره مثبتش و به همه بدن فوقش حذفش کنن.تو سایت مقررات ملی یه قسمت هست مخصوص پیشنهادات هرکی بره اونجا اعتراض کنه من این کار کردم.

arzess

عضو جدید
به نظر من سوال 52 هم اشتباه هستش. تعدادبازرس های ذکر شده در متن کتاب با جدول اومده در اخر هر فصل مغایرت داره.

parvazdj

عضو جدید
سوال 14 هم به نظرم صورت سوالا ایراد داره قسمتی که گفته در ارتفاع سطح دریا بدون افزایش رطوبت،رطوبت نسبی هوا چه مقدار خواهد بود.باید می گفت در ارتفاع سطح دریا بدون افزایش نسبت رطوبت،رطوبت نسبی هوا چه مقدار خواهد بود.

mahmood5

عضو جدید
[صفحه اول سایت مقررات ملی ساختمان یک جایی را برای اعتراض گذاشتند . اگر حضوری به دفتر نظام مهندسی تهران می رفتید جواب خیلی بهتری می گرفتید.

mahmood5

عضو جدید
بچه ها سلام کسی به نظام مهندسی تهران برای اشتباه بودن برخی سوالات سر زده است . لطفا اگر کسی رفته در تایپیک اطلاع رسانی کند.

teddyjoon

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گرامی
من برای بار اولی بود که در آزمون نظام شرکت کردم.واقعا نسبت به دوره های قبلی سخت تر بود ازمون اما باز هم میشد با یکم دقت قبول شد
من کاملا لب مرزم و نمیدونم چی پیش میاد.جواب بعضی از مساله های طراحی رو هم فراموش کردم چی زدم اما از حدودا 43 سوالی که جواب دادم هر شب میخوام 20 تاشو اینجا مطرح کنم تا با دوستان عزیز بحث کنیم تا به یک نتیجه برسیم.واقعا ما مکانیکی ها خیلی خوابیم!
سوالات با کد a103 که دست دوستان است
1=--
2=-
3=-
4=1
5=1
6=-
7=-
8=1
9=3
10=2
11=4
12=4 که با توضیحات دوستان فهمیدم غلطه
13=1
14=1
15=3
16=4
17=2
18=2;که قطر مینیمم لوله اصلی را دقت نکردم و میدونم غلطه
19=1
20=2
دوستان رو این 20تا نظر بدیم و به جوابای درست برسم تا روزای بعدی بریم سراغ سوالات بعدی
منتظرم

آخرین ویرایش:

mahmood5

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گرامی
من برای بار اولی بود که در آزمون نظام شرکت کردم.واقعا نسبت به دوره های قبلی سخت تر بود ازمون اما باز هم میشد با یکم دقت قبول شد
من کاملا لب مرزم و نمیدونم چی پیش میاد.جواب بعضی از مساله های طراحی رو هم فراموش کردم چی زدم اما از حدودا 43 سوالی که جواب دادم هر شب میخوام 20 تاشو اینجا مطرح کنم تا با دوستان عزیز بحث کنیم تا به یک نتیجه برسیم.واقعا ما مکانیکی ها خیلی خوابیم!
سوالات با کد a103 که دست دوستان است
1=--
2=-
3=-
4=1
5=1
6=-
7=-
8=1
9=3
10=2
11=4
12=4 که با توضیحات دوستان فهمیدم غلطه
13=1
14=1
15=1
16=4
17=2
18=2;که قطر مینیمم لوله اصلی را دقت نکردم و میدونم غلطه
19=1
20=2
دوستان رو این 20تا نظر بدیم و به جوابای درست برسم تا روزای بعدی بریم سراغ سوالات بعدی
منتظرم
دوست عزیز سوال 4 گزینه 4 درست است در گزینه 1 باید خاموش کنیم نه آن را قطع کنیم

mahmood5

عضو جدید
دوست عزیز سوال 4 گزینه 4 درست است در گزینه 1 باید خاموش کنیم نه آن را قطع کنیم

چواب سوال 15 و 13 شما هم غلط است.

آخرین ویرایش:

anila124

عضو جدید
متوجه اشکالم تو سوال 17 شدم
بیشتر از 0.02 رو از ستون وسط خوندم و برای همین 0.03 حساب کردم
در مورد سوال 13 چرا افت فشار کنتور رو حساب نکردین؟

teddyjoon

عضو جدید
دوستان واسه سوال 15 عین متن مبحث 19 صفحه57 رو زدم من
میشه راجع به سوال 13 و 17 بگید چرا اعتقاد به غلط بودن دارید؟
اینارو زودتر بررسی کنیم تا بریم سراغ 20 تای بعدی

anila124

عضو جدید
ببخشید من گزینه هارو اشتباه دیدم
سوال حداقل مقاومت عایق میشه 1.00 مترمربع کلوین بر وات یعنی گزینه 3

سوال 17 هم که همون گزینه 2 درسته

teddyjoon

عضو جدید
دوستان با عرض معذرت اشتباه تایپی سوال 15 من رو بپذیرید
سوال 15 جواب گزینه 1 نمیشه گزینه 3 میشه که عدد 1.00 متر مربع کلوین بر وات میشه
من در پاسخنامه اولی که دیشب گزاشتم الان درستش میکنم
درسته anila جان
فقط سوال 13 رو هم توضیح میفرمایید
سوال دیگه ای نیازه به بحث نداره؟

anila124

عضو جدید
سوال 13 رو من هم نمیدونم چرا میشه گزینه 2 چون من هم گزینه 1 رو زدم

mahmood5

عضو جدید
برادر تدی جون سوال 17 گفت حداکثر فشار در پشت سینک ظرفشویی چقدر است ؟ از طرفی هم گفت حداکثر افت فشار در کنتور 7 متر ستون آب است . پس ما باید باید حداقل افت فشار در کنتور که صفر است در نظر بگیریم که حداکثر فشار را در پشت سینک داشته باشیم.

35-0-10=25

anila124

عضو جدید
مطمئنید؟؟؟؟؟؟
چون طبق پیوست 1 مبحث 16 باید حداکثر افت فشار کنتور را در نظر بگیریم

teddyjoon

عضو جدید
محمود جان به نظرم داری اشتباه میکنی
وقتی میگه حداکثر فشار پشت سینک یعنی از افت های خطی و تبدیلات و .... صرف نظر کنیم و این ها را معادل صفر در نظر بگیریم
پس به نظر جواب:35-7-10=18 درست به نظر میرسه

teddyjoon

عضو جدید
21=من خودم به دلیل تناقض مبحث 14 و 16 نزدم ولی بنظرم چون توامان گفته نباید از جدول مبحث 14 جواب داد و با نکته ص55 مبحث 19 باید استفاده کرد
22=3
23=---
24=---
25=1
26=3
27=--- میشه جواب این سوال رو بدید
28=---
29=---
30=1
31=3
32=1
33=1
34=---
35=2
36=4
37=4 عددی ک هبه دست آوردم 39.3 شده بود و این گزینه را زدم
38=4
39=2
40=1
دوستان سوالاتی که من پاسخ ندادم هم جوابشونو بگید تا قشنگ واسه هممون مشخص شه دیگه لطفا یکم فعال باشید

teddyjoon

عضو جدید
بقیه سوالات رو هم بگو جواباتو دیگه؟
و حتی اون هایی ک من نزدم
38)صفحه 14 مبحث 14که ذکر کرده بیشتر
40)مبحث 19 صفحه 53

tas_i_sat

عضو جدید
سلام
برای جواب سوال 27 از چه منبعی استفاده کرده اید؟
آیا سوال 33 درست بوده؟آیا امکان حل داشته؟ نکته ای که برای حل بایستی در نظر می گرفتیم چه بوده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا