چطور می شه دوتا موتور رو با کامپیوتر کنترل کرد

توربو لش

عضو جدید
من می خوام دو تا موتوربزرگ رو با کامپیو تر کنترل کنم (هر موتوری)
فقط می خوام سرعت و جهت اشون رو مستقیما با کامپیوتر واز روی کدهایی که با
NOTE PADیا نرم افزارهای دیگه نوشته شده کنترل کنم اما چیز زیادی از الکترونیک و میکرو نمی دونم راهنمایی ام کنید چه کتابی بخونم یا چیکار کنم

golgolak

عضو جدید
شما می توانید به کتاب میکرو کنتر های avr نوشته آقای ره افروز مراجعه کنید که یک موتور را البته با مطلب کنترل کرده ولی روش مورد نیاز برای حل مسئله شما را هم گفته

ARC_2008

مدیر بازنشسته
می توان از اینورتر استفاده نمود . حتی هر دو موتور را ( در صورت هم توانی ) به یک اینورتر اتصال دهید . حالا با استفاده از نرم افزار خود اینورتر ( شرکت های بزرگ تولیدکننده اینورتر ، نرم افزار خاص خود را نیز می سازند ) ، به کنترل موتور بپردازید . این روش صنعتی ترین حالت ممکن است . یک اینورتر مناسب برای این کار تله مکانیک ( که این قابلیت را داراست ، اما با هزینه بالا ). یا INVT که بسیار مناسب از لحاظ هزینه و کارآمدی است .

rashidishahram

مشاور صنعت برق
...
می خواهید کنترلرش رو طراحی و بسازید یا بخرید؟ اگر می خواهید بسازید با استفاده از زبانهای برنامه نویسی و وقفه ها روی پورت های سریال یا پارارلل بصورت ولتاژ 5V کنترل نموده و فرمانها را صادر کنید که این ولتاژ نیز با مدارات الکترونیکی مختلف قابل تقویت یا تبدیل هست و نیز برای انواع interface ها قابل استفاده است. اگر می خواهید بخرید که دوستان راهنمایی کردند.

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
وقتي به يك مهندس قدرت بگوييد موتور بزرگ در ذهنش چند مگاواتي متصور مي شود اما وقتي به يك مهندس الكترونيك بگوييد احتمالا به يك موتور نهايتا چندصد وات مي انديشد!

hamid137

عضو جدید
سلام. ببين دوست عزيز ميكرو ؛ ويژوال بيسيك ؛ c ؛ و ... ديگه قديمي شدند جهان ديگه رفته سراغ اتوماسيون صنعتي پيشرفته.. يكي از راه حلهاي شما استفاده از اينورترهاي صنعتيه. كه البته براي شورع كار يه كم براتون گرون تموم ميشه.. ميكرو avr هم بد نيست منها براي شروع.. من يه 2 سالي هست كه دارم با labview كار ميكنم يه نرم افزار اتوماسيون صنعتي در نوع خود بي نظير و غير قابل مقايسه با ساير نرم افزارهاي برنامه نويسي... اگه دوست داري برو سراغش كتاباشو بخر شروع كن... انتشارات مثلث نارجي يك كتاب داره بد نسيت واسه اول كار بعد كه پيشرغت كردي منم كمكت ميكنم....

بالا