پی وی سی مورد نیاز برای ساخت داکت

مرضیه ایزدی

عضو جدید
سلام
من نیاز به یک سری اطلاعات کلی در مورد پی وی سی دارم.
کارخانه ما در صدد تولید داکت (برق صنعتی) با مواد پی وی سی میباشد.لطفا اگر کسی اطلاعاتی در مورد کامپاندرها -گریدهای مورد نیاز برای ساخت داکت -مشخصات گریدها و نوع کاربرد هر گرید از پی وی سی دارد،آنها را برایم ایمیل کند.
یا حتی کارخانه های تولید کننده داخلی را در این زمینه معرفی کنید.
ممنون

سلام
من نیاز به یک سری اطلاعات کلی در مورد پی وی سی دارم.
کارخانه ما در صدد تولید داکت (برق صنعتی) با مواد پی وی سی میباشد.لطفا اگر کسی اطلاعاتی در مورد کامپاندرها -گریدهای مورد نیاز برای ساخت داکت -مشخصات گریدها و نوع کاربرد هر گرید از پی وی سی دارد،آنها را برایم ایمیل کند.
یا حتی کارخانه های تولید کننده داخلی را در این زمینه معرفی کنید.
ممنون

PVC که برای ساخت داکت های برق مورد استفاده قرار می گیره، PVC سوسپانسیون، گرید 65 یا 70 هست. البته گرید 70 از گرید 65 بهتره. عددی که به عنوان «گرید» برای PVC تعریف میشه، معرّف پارامتری تحت عنوان K-value هست. اگه از تعریف این پارامتر بگذریم، همین قدر بگم که هرچقدر مقدار این پارامتر بالاتر باشه، PVC دارای سطح صاف و صیقلی تر و براق تر هست و خواص مکانیکی کامپاند تولید شده با این PVC بهتر هست.
توی بازار ایران، انواع مختلفی از این داکت ها هستن، هم خارجی و هم ایرانی. داکت های فرانسوی و ترکی که توی بازار هستن نسبت به داکت ایرانی کیفیت بالاتری داره، اما دلیل این بالاتر بودن کیفیت این نیست که توانایی تولید کامپاندش تو ایران نباشه ! اتفاقاً تولید کامپاندش خیلی هم ساده هست، علت این هست که تولید کننده های داکت های ایرانی فقط قیمت رو مد نظر قرار دادن و از کامپاند های ارزون با درصد بالای فیلر برای ساخت داکت استفاده می کنن، تا اونجا که حتی داکت ها رو پانچ هم نکردن (محل پیچ و مهره شدن داکت به تابلو) و تنها یک پروفیل ساده اکسترود می کنن و می دنش تو بازار :redface: !

بالا