[ نظر معماری]کدوم یک از این سبک های معماری معاصر مطرح شده را قبول دارید چرا؟؟؟

saman.arch

عضو جدید
معماری دیکانستراکشن؟

مرکز هنری و بصری وکسنر
معماری فولدینگ؟
eisenmanvexner1B..jpg
مرکز گردهمایی کلمبوس

معماری پیدایش کیهانی؟

lg9mz9q8mu2arz8vdtbc.jpg
موزه گوگنهایم در بیلبائو

نکته:
این تایپیک رو نزدم که فقط یه تایپیک باشه از این روش میخوام دوستان بحث های معماری داشتیم باشیم واین روش به نظر من بهترین راه برای افزایش اطلاعات معماری دانشجویان معماری
از دوستای معمار خواهشمندم حتی نظظر همچنان استادانه ای هم نداشتید تو بحث شرکت کنید
و با طرح از این قبیل سوالات اطلاعات خود را بالا ببریم
با تشکر
کوچیک شما
سامان

saman.arch

عضو جدید
اولین نظر خودم میذارم من معماری پرش کیهانی بیشتر میپسندم
چون پرش کیهانی همون تکمیل شده فولدینگ
و اطلاعاتی که از این سبک دارم اینه که:
نیانگذار و صاحب سبک در این مقوله فرانک گری است. در معماری پرش کیهانی طرح‌ها به صورت فانتزی و دفرمه است. سبک پرش کیهانی سبک جدیدی است . از نمونه کارهای فرانک گری می‌توان به موزه گوگنهایم واقع در شهر بیلبائو اسپانیا و همچنین سالن کنسرت والت دیسنی در لوس آنجلس اشاره کرد.
در کارهای فرانک گری خط راست وجود ندارد. پلان این موزه به شکل گلی در حال شکفتن است و اجزای ساختمان از مرکز به سمت بیرون گسترش یافته است. جنس نمای موزه از ورق تیتانیوم است.

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اگر میس وندرو شعار كمتر بیشتر است را در معماری مدرن مطرح كرد جنكنز بر اساس نظریه پیچیدگی و شعار بیشتر متفاوت است را تكرار كرد.[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یكی از ساختمان های جالب توجه كه در این سبك ساخته شد طرح فرانك گهری برای موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو است . گهری بر خلاف اكثر معماران زیاد اهل بحث وتبیین مبانی نظری نیست .
معماری گهری از یك معماری دو بعدی كه سطوح را در مقابل و در تقابل با یكدیگر نشان می داد به سمت یك معماری سیال وسه بعدی گرایش پیدا كرده است وبهترین نمونه كار او در این زمینه موزه گوگنهایم است .
پلان ساختمان به صورت گلی است در حال باز شدن وشكوفا شدن . احجام سه بعدی منحنی شكل كه با ورقهای فلزی تیتانیم پوشیده شده همچون گلبرگهای یك گل از مر كز ساختمان به سمت بیرون گسترش یافته اند .در این ساختمان معماری امواج چرخش واستمرار نرم ومشابهت خودی با استادی تمام وبه صورت خلاقانه ای طراحی شده است .
یكی از ایراد هایی كه جنكز به این ساختمان گرفته است یك اندازه بودن صفحات تیتانیوم بر روی سطوح با انحنای متفاوت ساختمان است.
جنكز ضوابط این معماری را در هشت مورد خلاصه كرده است:
1) ساختمان مجاور طبیعت با استفاده از گفتمان طبیعی
2) نمایش مبدا كیهانی سازمان دهی خودی وظاهر شدن وپرش به یك سطح بالاتر ویا پایین تر
3) عمق سازمان دهی وپیچیدگی ومرز اشفتگی
4) تجلیل از گوناگونی و تنوع و دگرگونی
5) ایجاد گوناگونی از طریق روش های تكه چسبانی (كولاژ)
6) تصدیق زمان وبرنامه اجباری و چرخه طبیعی و كثرت گرایی
7) بیان موضوعات به صورت نشانه های دو گانه یعنی نشانه های زیبایی و نشانه های ایده ها
8) توجه به علم خصوصا علم معاصر در مورد مباحث نشانه های كیهانی[/FONT]

و شعار این سبک
بیشتر متفاوت است
توسط فیلیپ اندرسون
و نمادشم که موزه گوگنهایم فرانک گهری

saman.arch

عضو جدید
فک کنم خوب نتونستم منظورمو برسونم
دوستان من هدف از تایپیک اینه که بچه معماری من جمله خودم بتونیم بحث کردن راجع به رشتمونو یاد بگیریم
چطور یه بحث ازاد میزنن با اینکه هیچی نمیدونیم ولی توش شرکت میکنیم
بیاید تو بحث های معماری هم شرکت کنیم حتی اگه اطلاعاتمون صفره
بخدا ضرر نمیبینید
از من گفتن بوداااااااااا

A.mohsenzadeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از معماری پیدایش کیهانی خوشم میاد
به نظر من میشه عیده های جالب تری توش اشت و منظر های جالب تری پدید آورد

بالا