[عکس گل] اجتـماع گـل ها در پـردیس العین امـارات

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل همیشه به وبلاگ آقا محمد از دوستان خوبم به نام Hortilover سر زدم و دیدم یه سری عکس از پردیس العین امارات گذاشتند که الحق زیبا و چشم نواز بودند برای همین تصمیم گرفتم که چندتا عکس رو نمونه اینجا بزارم برای دیدن عکسای بیشتر میتونید به hortilover سر بزنید.

من شخصا به معجزه پول اعتقاده دارم و با دیدن همچین تصویری به درستی اعتقاد خودم پی میبرم ، ایجاد این چنین پردیسی اونم در کشوری که فاصله چندانی با بوشهر نداره و از نظر اقلیمی بی شباهت به مناطق جنوبی کشور نیست و حتی سخت تر هم هست واقعا آدم رو حیرت زده میکنه.
با صرف هزینه که از نظر من به جا هم هست برای ثبت شدن در گتاب کینس اونم بخاطر قرار دادن 2964 عدد گلدان آویز واقعا جای تشویق داره ، امارات با این هزینه که در مقابل ثروت این کشور چیزی به شمار نمیاد هم برای مردمش جایی زیبا برای آرامش آماده کرده و هم باعث جلب توریست به این کشور میشه و کلی مزایای ریز و درشت دیگه ... و من قلبم بشدت درد میگیره و نفسم سنگین میشه وقتی میبینم شهر بوشهر برای کاشت چندمتر مربع گل نمیتونه هزینه کنه در حالی که پایتخت انرژی ایران حساب میشه و حساب بقیه کشور هم جداگانه به همین منواله

حالا بریم چندتا عکی زیبا و چشم نواز رو ببینیم تا دلمون کمی شاد بشه :
تا اونجایی که من تشخیص دادم از گل داوودی و اطلسی و ابری و حتما گلهای دیگه برای آرایش این باغ استفاده کرده اند.
مساح این باغ 21000 متر مربع هست ، البته گویا ایپبتدا با 7000 متر مربع افتتاح شده اما بعد از بازدید ، بازدیدگنندگان گلاشو میچینند و مسولین باغ چند ماهی تعطیل میکنند اما در بازگشایی مجدد هم مساحت باغ رو توسعه میدهند و هم نو ارایش ان را ....

در سمت چپ این عکس ردیف درختان چریش رو میشه دید :

منبع

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
نمیدونم چرا اینجور جاها اصلا برای من جذابیت نداره! کلا از این تیپ منظره سازیهای مصنوعی خوشم نمیاد، اونم با اینهمه رنگ و لعاب!

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
چه خوشکله بابا به این میگن فضای سبز نه اونای یکه تو کشور ما هست

مهندس ناظر نمیخواد اینجا؟:D:D:D

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجتـماع گـل ها در پـردیس العین امـارات

اجتـماع گـل ها در پـردیس العین امـارات

تصاویری که در این قسمت تقدیم شما
خواهد شد مربوط به "العین بهشت" در امارات متحده عربی هست که بعنوان اولین باغ گل در نوع خود که با هزاران سبد گل در وسط یک منطقه صحرایی گرم تزئین شده در سال 2010 در رکوردهای گینس ثبت شده است.

شما دوستان هم حتما به معجزه پول اعتقاد دارید و با دیدن چنین تصاویری به درستی اعتقادتون پی میبرید. چون ایجاد اینچنین پردیسی اونم در کشوری که فاصله چندانی با بوشهر نداره و از نظر اقلیمی بی شباهت به مناطق جنوبی کشور ما ایران نیست و حتی سخت تر هم هست واقعا آدم رو حیرت زده میکنه که چنین شرایطی رو برای پرورش گل هایی به این زیبایی، محیطی رویایی را بوجود آورده اند.

طراحان این باغ گذشته از اینکه برای مردم اونجا جایی زیبا و منحصربفرد رو آماده کردند، باعث جلب توریست به این کشور هم شدند و کلی مزایای ریز و درشت دیگه ... ضمن اینکه برای ثبت شدن در گتاب کینس اونم بخاطر قرار دادن 2964 عدد گلدان آویز واقعا جای تشویق داره، البته صرف این هزینه در مقابل ثروت رو به تزاید کشور امارات نه تنها چیزی به شمار نمیاد بلکه به نوعی باعث رونق اقتصادی آنجا نیز خواهد شد.

مساحت این باغ 21000 متر مربع هست که گویا ابتدا با 7000 متر مربع افتتاح شده اما بعد از بازدید، بازدیدگنندگان اختیار از دستشون خارج میشه و نمیتونند از خیر چیدن این گل های زیبا بگذرند که همین موضوع باعث میشه مسئولین باغ چند ماهی اونجا رو تعطیل کنند. اما در بازگشایی مجدد هم مساحت باغ رو توسعه میدهند و هم آرایش گل ها و فضاسازی رو بشکلی جدیدتر ارائه میدهند که منظره ای زیبا و چشم نواز را برای هر بیننده تداعی خواهد کرد.