شروعCSS 3 و HTML 5

Yazdan17

عضو جدید
با سلام به همه عزیزان، این تاپیک جاییه که هرکسی اگه اطلاعاتی در مورد سی اس اس 3 و اچ تی ام ال 5 داره و دوست داره بقیه سهیم باشن در دانشش بذاره.

متشکرم.:gol:

shakibonline

عضو جدید
سلام ، من چیز زیادی نمی دونم ولی چند تا خاصیت این روزا خیلی برام هیجان انگیزه که دلیلش هم مربوط به میشه به منابع قدیمی من که تو همشون استفاده از CSS3 رو به خاطر پشتیبانی کم اش (اون موقع یعنی پنج شش سال پیش ) خیلی توصیه نمی کردن ولی الان با توجه به پشتیبانی خوبی که از Css3 میشه ، استفاده از این خاصیت ها خیلی برام جذابه :) خاصیت های مثل گوشه های گرد (border-radius) ، رنگ های دارای شفافیت (rgba) و اونی که من بیشتر همه دوسش دارم یعنی transition .
از Yazdan17 عزیز تشکر می کنم (نمی دونم چرا دکمه ی تشکر برام درست کار نمی کنه ، به هر حال بازم ممنون ) که این تاپیک رو شروع کرد و از همه ی دوستان می خوام که هر چیزی رو که در مورد CSS3 و HTML5 هر چقدر هم که ساده و مبتدی باشه ، اینجا بگن :gol:

Yazdan17

عضو جدید
(border-radius) خاصیت بسیار عالی هست. قبلً آدم کچل میشد تا یه چیزی بسازه و از (border-radius) استفاده نکنه. از شما دوست عزیز متشکرم.

saeid1414

عضو جدید
سلام وقت شما بخیر

از اینکه مزاحمتون میشم عذر خواهی می کنم. در رابطه با کانواس یه تمرین
دانشگاهی بهمون دادن که من اصلا دربارش هیچی نمی دونم. خواستم ازتون
خواهش منم در صورت امکان بهم کمک کنید

متنش رو ضمیمه کردم. تا 6 تیر مهلت داره. ممنون میشم کمک کنید

-با استفاده از Canvas یک صفحه ایجاد کنید که دارای قابلیت های زیر باشد:
1) انتخاب رنگ خطوط
2) با فشردن موس در یک نقطه 1 و رها کردن آن در نقطه 2 یک خط مستقیم بین این دو نقطه ایحاد شود.
3) امکان اضافه کردن متن و تصویر در صفحه در محلی که کاربر مشخص می کند.

ممنون