دختران برای ازدواج انتظارات غیر ممکن و بلند پروازانه ی دختران برای ازدواج

it2015

عضو جدید
با سلام به همه
این که گفته می شود برای پیش گیری از ازدواج در سنین بالا دختر ها باید توقعشان را کم کنند.
برای زمانی است که یک فرد را به لحاظ اخلاقی قبول دارند. به خاطر این است از لحاظ مالی سخت گیری نشود و این امر مانع ازدواج خوب نشود. یک دختر باید بداند که آیا طرف ارزش این را دارد که برایش از خود گذشتگی کند یا نه؟ آیا درک می کند یا نه؟ باید ببیند در مقابل آنچه که از دست می دهد چه بدست می آورد؟؟؟
و اصلا درست نیست قبل از اینکه فرد مقابل را بشاسند از حقوق عادی خود بگذرند.
ازدواج واقعا یک مسئله ی دو طرفه است و اگر یک طرف دائما از خود گذشتگی کند یعنی بسوزد و بسازد خیلی جالب نیست و همیشه احساس ناراحتی داشته باشد.
یک مرد که می خواهد درک شود باید خود او نیز طرف مقابلش را درک کند.
ای کاش اسم این تاپیک درک مقابل و کم کردن توقعات دخترها و پسرها می شد.
هرکس در زندگی معیارهایی دارد و چیزهایی برایش با ارزش است و حاضر است از برخی چیزها بگذرد به خاطر رسیدن به مطلوب های خود. باید دو طرف با هم کنار بیایند نه اینکه یک نفر همه مشکلات را به دوش بکشد.باید ببینند چه چیزی را می توانند تحمل کنند و چی چیزی را نه؟
پسرها از چه چیزی به جز جهیزیه تنزل کنند؟؟

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش وقت نشد کل این تاپیکو مطالعه کنم و نظر دوستانو بخونم ولی فقط درباره یه جنس بحث نکنید ....ازدواج آقایونم دیر شده و اونا هم انتظارات عجیبی دارن البته بعضیاشون ....
من میتونم یه مثال بزنم و یا چندین مثال ....پسری میشناسم که دکتری برق داره و خودش سبزه ست و میدونین انتظاراتش چیه؟...دختره سفید باشه قدش بلند نباشه همشهری باشه حتما ارشد یا دکتری باشه ....خوشگل باشه باباش پولدار باشه ....و غیره ...
ببینید این که رو ظاهر خیلی تاکید کرد از یه دکتری برق بعیده....
البته نمیخوام تعمیم بدم به همه ی ادما ....ولی دلیل دیر شدن خیلی ازدواج ها همین سخت گیریاست و اینکه ملت ظاهر بین شدن ....
پسرا یا دنبال خوشگلن یا پولدار یا اینکه دختره خودش کارمند باشه .....
دخترام همینور منتظرن یه پسری بیاد کارش خوب باشه ماشین داشته باشه خونه داشته باشه خوش تیپ باشه ....دکتری داشته باشه جدیدا میگن حتما یدور فرصت مطالعاتی هم که شده خارج رفته باشه
پدر و مادرای خیلیامون اول زندگی هیچی نداشتن ....حداقل پدرو مادر من که نداشتن ...خودشون به کمک هم همه چیو بدست آوردن

ssordi

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
بنظرم مشکل اصلی اینایی که اینجا مطرح میشه نیست . بلکه اینها تنها دلایلی هست که برای عدم ازدواج خودمان می تراشیم .
فکر کنم ما خودمان میخواییم که تنها باشیم و این تنهایی رو ازادی و لازمه پیشرفتمون می دونیم .
خود من ، خدمتم یک ماه مونده بود تموم شه واقعا قصد ازدواج داشتم ! نه کاری نه هیچ و .....
الان که یه کار تقریبا خوب پیدا کردم و در حال پیشرفت تو کارم هستم و یه خونه برا خودم تهیه کردم و برا خودم برنامه های مالی متعدد دارم ! دیگه دنبال ازدواج نیستم .
دلسردم بهش !!!
حتی اون فرد هم الان ازدواج نکرده و من هم بهش علاقه دارم ولی اصلا دنبال ازدواج نیستم و به زندگی مجردیم راضی هستم .

بنظرم ما غرب گرایی پیدا کردیم .

ببینید کار کردن و مفید بودن خوب است ولی از آن ور بام هم نباید بیفتیم.پول بدست آوردن هم خوب است ولی نمی ارزد که از زندگی خود بگذریم.یادم نمیاد اینو از کی شنیدم اما جالب بود میگفت " پولو می خام واسه جونم ، نه اینکه جونم برای پول".
یه زمانی که خیلی پولدار شدید می فهمید که چیز بارزشی رو از دست دادین.
من یکی رو میشناختم .خیلی تحصیلات واسش مهم بود. از همه چیز میزد تا اینکه دکتراشو گرفت و شد استاد دانشگاه. الانم همش سرش شلوغه و پر دغدغه. "به ظاهر آدم موفقی به نظر میاد" ....
تحصیلات و کار خیلی خوبه تا وقتی که مانع زندگی نشه و تک بعدی نشین.
شما که شرایط مالی ازدواج رو دارین اگه ازش دور شدین مطمئن باشین ضرر می کنین.
همیشه فرصت ها دست یافتنی نیستند...
البته منظورم از شما شخص شما نیست///
منظورم تمام کسانی است که در موقعیت شما هستند.عمر آدم ها و گذر زمان واقعیت های بازگشت ناپذیری هستند...

ssordi

عضو جدید
پسرها از چه چیزی به جز جهیزیه تنزل کنند؟؟
اینکه دو طرف همدیگر رو درک کنن . این جمله خیلی کلیه.هرکس با توجه به خودش و طرف مقابلش می تونه به این پاسخ بده که می تونه از چی بگذره و از چی نگذره.
توقعات پسرها هم بستگی داره که چجور ادمی هستن!!!!
شکیبا هم چندتاشو گفت.

2@li

عضو جدید
من هیچ پسری را ندیدم که بگه اگه ساید بای ساید نخری شوهرت نمیشم.
سلام
اما من دیدم که پسره سر اینکه جهیزیه دختره کم هست یا مدرن نیست همیشه چوب شده و در فرق دختره فرود امده

من خودم ازدواج فراری ایم چون ازادی عمل بیشتری دارم چرا؟؟ چون هر جا کار یا امکان تحصیل پیدا کنم راحت می تونم انتخاب کنم و این محدود به راضی بودن شوهر یا صدمه خوردن زندگیم نیست .
با همه خیانت هایی که در جامعه الان بین ملت هست ازدواج نکنی حداقل منتظر شکسته شدن و خیانت طرف مقابل نیستی !!!! انقدر خیانت بین متاهل ها زیاد هست که هیچ توجیهی جز تنوع پذیری مرد ها ندارند !!! حتی کسایی که خودشون را عاشق همسرشون می دانند.

علت اصلی ازدواج نکردن میتونه ترس از بی تعهدی طرفین ، خیانت ، و تنوع طلبی گفت . نصف ادمها یا دنبال پول و موقعیت طرف مقابل هستن که براشون مهربه و جهیزیه و .... ملاک میشه حتی اگر یکی از طرفین موقعیت خیلی بهتری بدست اورد دیگه تعهدی برای خودش نمیذاره .
یا ادمهایی که دنبال ارزش ادمها هستن که همونم قاطی ایش غریزه و تنهایی و فرار از وضعیت موجود هست .
کلا ازدواج خیلی ترسناک و هولناک شده

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام
اما من دیدم که پسره سر اینکه جهیزیه دختره کم هست یا مدرن نیست همیشه چوب شده و در فرق دختره فرود امده

من خودم ازدواج فراری ایم چون ازادی عمل بیشتری دارم چرا؟؟ چون هر جا کار یا امکان تحصیل پیدا کنم راحت می تونم انتخاب کنم و این محدود به راضی بودن شوهر یا صدمه خوردن زندگیم نیست .
با همه خیانت هایی که در جامعه الان بین ملت هست ازدواج نکنی حداقل منتظر شکسته شدن و خیانت طرف مقابل نیستی !!!! انقدر خیانت بین متاهل ها زیاد هست که هیچ توجیهی جز تنوع پذیری مرد ها ندارند !!! حتی کسایی که خودشون را عاشق همسرشون می دانند.

علت اصلی ازدواج نکردن میتونه ترس از بی تعهدی طرفین ، خیانت ، و تنوع طلبی گفت . نصف ادمها یا دنبال پول و موقعیت طرف مقابل هستن که براشون مهربه و جهیزیه و .... ملاک میشه حتی اگر یکی از طرفین موقعیت خیلی بهتری بدست اورد دیگه تعهدی برای خودش نمیذاره .
یا ادمهایی که دنبال ارزش ادمها هستن که همونم قاطی ایش غریزه و تنهایی و فرار از وضعیت موجود هست .
کلا ازدواج خیلی ترسناک و هولناک شده
هرچیزی یه راهی داره.با این استدلال شما هیچوقت کار هم نباید کنی چون شاید یه روزی اخراجت کنن.هیچوقت نباید درس بخونی چون شاید همیشه منجر به قبولی نشه یا به هدفت نرسی....
اینکه یه سری از آدما خیانت میکنن ربطی به اصل ازدواج نداره.مثلا اونی که ازدواج نمیکنه و همزمان با چند نفر در ارتباطه خیلی کارش درسته؟
کسایی خیانت میکنن که یا قبل ازدواجشون با چند نفر در ارتباط بودنو سالها خاطره دارن،حالا بعد ایجاد یه مشکل با همسرشون ممکنه برگردن سراغ اونا.(چیزی که خیلی از ماها تا وقتی مجردیم فکر میکنیم اصلا مهم نیست و چون متاهل نیستیم میتونیم هرکاری کنیم.در صورتی که هیشکی بهمون نمیگه چقدر همین ارتباطات میتونه اثر مخرب داشته باشه رو زندگی آیندمون!)
یا انقدر ایمان و خداترسی ندارن که به راحتی حاضر به خیانتی میشن که خشم و غضب دنیا و آخرت خدا رو به جون بخرن
برای تنوع طلب نشدن هم در دین ما چندین راهکار داره.وقتی خداوند در قرآن محارم رو مشخص میکنن و مردم دعوت میشن به رعایت حریم ارتباط با نامحرم،وقتی احکام نگاه برای زن و مرد داریم که متاسفانه در فضاهای اجتماعی واقعی و مجازی مثل اینترنت، ماهواره و ...روزانه 1000000 مدل نگاه حرام به نامحرم صورت میگیره،مسئله حجاب که فقط بخاطر حضور انسانی و اجتماعی زن در جامعه قرار داده شده و نه حضور جنسی ،رعایت نمیشه و .... اونوقته که این چیزایی که شما میگین زیاد میشه.اونوقته که رفتار ما انسان ها خیلی ترسناک میشه و نه خود ازدواج!
بعدم مگه به دنبال ارزش دیگران بودن یا غریزه داشتن چیز بد و مذمومیه؟مگه آدمای سالم همشون در وجودشون قرار داده نشده؟
با این دید، به جای اصلاح و حل مشکل، فقط باید صورت مسئله رو پاک کرد!

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچیزی یه راهی داره.با این استدلال شما هیچوقت کار هم نباید کنی چون شاید یه روزی اخراجت کنن.هیچوقت نباید درس بخونی چون شاید همیشه منجر به قبولی نشه یا به هدفت نرسی....
اینکه یه سری از آدما خیانت میکنن ربطی به اصل ازدواج نداره.مثلا اونی که ازدواج نمیکنه و همزمان با چند نفر در ارتباطه خیلی کارش درسته؟
کسایی خیانت میکنن که یا قبل ازدواجشون با چند نفر در ارتباط بودنو سالها خاطره دارن،حالا بعد ایجاد یه مشکل با همسرشون ممکنه برگردن سراغ اونا.(چیزی که خیلی از ماها تا وقتی مجردیم فکر میکنیم اصلا مهم نیست و چون متاهل نیستیم میتونیم هرکاری کنیم.در صورتی که هیشکی بهمون نمیگه چقدر همین ارتباطات میتونه اثر مخرب داشته باشه رو زندگی آیندمون!)
یا انقدر ایمان و خداترسی ندارن که به راحتی حاضر به خیانتی میشن که خشم و غضب دنیا و آخرت خدا رو به جون بخرن
برای تنوع طلب نشدن هم در دین ما چندین راهکار داره.وقتی خداوند در قرآن محارم رو مشخص میکنن و مردم دعوت میشن به رعایت حریم ارتباط با نامحرم،وقتی احکام نگاه برای زن و مرد داریم که متاسفانه در فضاهای اجتماعی واقعی و مجازی مثل اینترنت، ماهواره و ...روزانه 1000000 مدل نگاه حرام به نامحرم صورت میگیره،مسئله حجاب که فقط بخاطر حضور انسانی و اجتماعی زن در جامعه قرار داده شده و نه حضور جنسی ،رعایت نمیشه و .... اونوقته که این چیزایی که شما میگین زیاد میشه.اونوقته که رفتار ما انسان ها خیلی ترسناک میشه و نه خود ازدواج!
بعدم مگه به دنبال ارزش دیگران بودن یا غریزه داشتن چیز بد و مذمومیه؟مگه آدمای سالم همشون در وجودشون قرار داده نشده؟
با این دید، به جای اصلاح و حل مشکل، فقط باید صورت مسئله رو پاک کرد!

خداییش خودت فهمیدی چی گفتی!!!!

• Like
واکنش ها: imah

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش خودت فهمیدی چی گفتی!!!!

من فهمیدم چی گفت.شما سعی کن چند بار بخونی متوجه میشی.

2@li گفت:
من فکر میکنم در دو طرف این ترس ـه وجود داره.

مثلا همین آشناهامون،دختر ـه پزشک بود ازدواج کرد با یه پسری (سر سری ازدواج کرد،بخاطر مسائل "چرا ازدواج نمیکنی" و ازینجور زخم زبون ها)
خلاصه این دختره شده مرد ـه زندگی!
خرج کل عروسی،خرید خونه و ماشین و همه چیز به گردن دختره افتاد.
الآن هم مدتی از ازدواجشون گذشته.

نه اینکه ازدواجشون به نابودی رسیده،من دعا میکنم خوشبخت باشن.
ولی قطعا ازدواج موفقی نیست.

من یه مرد هستم و قبول دارم ازدواجی که زن نقش خرج اصلی رو داشته باشه، درست نیست.

ببین اشتباه و ترس توی دو طرف هست،ولی شما به مشکلات و داغونی دیگران نگاه نکن،خودت خوب باش،قطعا خوبی هم گیرت میاد.
من خیلی خیلی دوست ناباب داشتم،خیلی خیلی دوست گل و پاک هم داشتم و دارم،خدا شاهده بعضی از دوستام رو نگاه کنید،اینقدر معصوم و پاکن اینگار تازه از مادر متولد شدن،فقط کافیه از دانشگاه برن وارد محیط کاری بشن،آرزوی هر دختری هست که با اینها ازدواج کنن (سالم از لحاظ جسمی+خوش تیپ+چشم پاک+خوش قلب+فعال+مهربون و شوخ و...)
خلاصه مطمئن باش هر کسی،فرد شبیه به خودش ـو جذب میکنه.

میخوام هم به شما و هم به خودم اطمینان بدم که هنوز پسر خوب و دختر خوب بسیار بسیار زیاد هست.جذب کردنشون عُرضه میخواد :D