تهیه انگوب

fariba1991

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که تو کارخانه ساخت کاشی مشغول به کار باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من به یه فرمولاسیون انگوب برای کاشی کف نیاز دارم.

136481

عضو جدید
درود بر شما
کاشی کف پخت قرمز ، لعاب ترانس ، مشخصات انگوب:ضریب بالا تم سفید کاهش پینهول روی لعاب
با تشکر

zamani_azi

عضو جدید
درود بر شما.
من یه فرمول واستون می نویسم.این فرمول برای کاشی کف قرمز جواب میده.اما حتماً خودتون اطلاع دارید که خیلی زیاد بستگی به فریت و مواد اولیه ای که مصرف می کنید داره. به هر حال یه ذهنیت به شما میده و با کمی تغییر به نتیجه میرسید حتماً. ضریب این انگوب حدوداً 95 میشه و پوشش بسیار خوبی داره. اگه تونستید بگید که هر خاکتون چیه شاید بیشتر بتونم کمک کنم.
فریت اپک براق ضریب بالا: 9%
فریت اپک براق دما بالا: 12%
بالکلی: 4%
کائولن: 4%
سیلیس: 53.5%
زیرکن: 7.5%
فلدسپار سدیک: 5.5%
فلدسپار پتاسیک: 4.5%

zamani_azi

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که تو کارخانه ساخت کاشی مشغول به کار باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من به یه فرمولاسیون انگوب برای کاشی کف نیاز دارم.

لطفاً اگه این فرمول رو کار کردی نتیجش رو به منم بگو. اگه بگی چه فریت هایی داری بیشتر می تونم کمکت کنم

sh_317

عضو جدید
از انگوب براي صنايع چيني بهداشتي هم استفاده ميشه؟
اگر ميشه اطلاعي راجع بهش دارين؟
ممنون ميشم..

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
از انگوب براي صنايع چيني بهداشتي هم استفاده ميشه؟
اگر ميشه اطلاعي راجع بهش دارين؟
ممنون ميشم..
بعید می دونم معمولا برای چینی بهداشتی دوغاب رو افشانشی یا اسپری می کنن!!!

ehsan000r

عضو جدید
سلام...شما در مورد حذف زیرکن از لعاب و انگوب چه پیشنهادی میدین؟

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...شما در مورد حذف زیرکن از لعاب و انگوب چه پیشنهادی میدین؟

سلام
تا جايي كه ميدونم زيركون لعاب رو اپك ميكنه ولي تو صنايعي كه ميزان اپك كنندگي درجه چهار نيازه استفاده ميشه. براي درجه يك از قلع استفاده ميشه. طبق يك سري مطالعاتي كه داشتم اگر از انگوب استفاده بشه ميشه درصد زيركون لعاب رو كم كرد ولي حذف نميشه...
مگر اينكه كلا اپك كننده رو عوض كنيد...
من همين قدر بلدم اگر دوستان ديگه اطلاعات بيشتري دارن خوشحال ميشم منم ياد بگيرم.

ehsan000r

عضو جدید
با تشکر از دوستان
برخی از کارخانه ها بعلت سیر شدید صعودی قیمت زیرکن در صدد حذف و در واقع پیدا کردن جایگزین مناسب برای این ماده در فرمولهای انگوب و لعاب خودشون هستن...منطور دقیقتر من انگوب ولعاب اپک مصرفی در تولید کاشی کف هست

ehsan000r

عضو جدید
درود بر شما.
من یه فرمول واستون می نویسم.این فرمول برای کاشی کف قرمز جواب میده.اما حتماً خودتون اطلاع دارید که خیلی زیاد بستگی به فریت و مواد اولیه ای که مصرف می کنید داره. به هر حال یه ذهنیت به شما میده و با کمی تغییر به نتیجه میرسید حتماً. ضریب این انگوب حدوداً 95 میشه و پوشش بسیار خوبی داره. اگه تونستید بگید که هر خاکتون چیه شاید بیشتر بتونم کمک کنم.
فریت اپک براق ضریب بالا: 9%
فریت اپک براق دما بالا: 12%
بالکلی: 4%
کائولن: 4%
سیلیس: 53.5%
زیرکن: 7.5%
فلدسپار سدیک: 5.5%
فلدسپار پتاسیک: 4.5%
دوست عزیز میشه لطفا در مورد این ضریبی که در فرمول آوردید(ضریب فریتها)کمی توضیح بدید...با تشکر