تغییر رشته

K_Maryam

عضو جدید
باسلام،

اگر ممکنه شرایط تغییر رشته رو اینجا بنویسیم که همه بخونن

باتشکر

مدیر فردا

عضو جدید
نحوه تغییر رشته در دانشگاه پیام نور :
شرایط عادی تغییر رشته مشمول دانشجویانی است که 24 واحد را گذرانده و معدلشان نیز بالای 12 باشد و همچنین نمره آزمون ( اعلام شده از طریق سازمان سنجش ) در رشته خواستار ادامه تحصیل در آن را کسب کرده باشند .
اگر کسی یکی از شرایط فوق را ندارد می تواند از طریق شرکت در آزمون دوره های فراگیر دو یا سه درس اختصاصی رشته مورد علاقه خود را امتحان داده وبا کسب نمره 10 در هر درس ومعدل 12 به رشته جدید تغییر رشته دهد .
آزمون تغییر رشته دانشگاه پیام نور سالی یک مرتبه در شهریور ماه برگزار میشود و نتایج آن تا اواسط مهر ماه اعلام میشود .

K_Maryam

عضو جدید
شرایط مهمان شدن :
در مواردی که دانشجو به طور موقت ناگزیر به تغییر محل تحصیل خود باشد میتواند با موافقت مراکز مبدا و مقصد دانشجوی مهمان به طور موقت برای مدت معین محل تحصیل خود را تغییر دهد .
مهمان شدن دانشجو در یک مرکز مشروط بر این است که دانشجو حداقل یک نیمسال تحصیلی خود را در دانشگاه یا مرکز مبدا گذرانده باشد .
مهمان شدن دانشجو برای گذراندن یک یا چند درس در دانشگاههایی که از طریق آزمون سراسری دانشجو می پذیرد با نظر شورای آموزشی مرکز وموافقت دانشگاه مقصد بلامانع است .
دانشجو در هر رشته تحصیلی میتواند کمتر از نصف کل واحدهای درسی رشته تحصیلی را به صورت مهمان در مراکز مبدا و طبق شرایط مرکز مبدا باشد .
نمره های دانشجو در پایان نیمسال تحصیلی باید از طریق مرکز مقصد به مرکز مبدا گزارش و در پرونده دانشجو ثبت شود .

ممنونم خیلی لطف کردین
با اجازتون من این اطلاعات رو می برم در تاپيک شرایط مهمان شدن در دانشگاه دیگر

باتشکر

مدیر فردا

عضو جدید
ممنونم خیلی لطف کردین
با اجازتون من این اطلاعات رو می برم در تاپيک شرایط مهمان شدن در دانشگاه دیگر

باتشکر

دستت درد نکنه ;) ... همون موقع فهمیدم تو ارسال مطالب اشتباه کردم ولی گذاشتمش تا یه وقت دیگه اصلاحش کنم ... که شما زحمتشو کشیدید

فرهاد پیام

عضو جدید
ببخشید مگن از 24 واحد 12 واحد باید مال دروس غیر عمومی باشه که گذرانده باشیواسه تغییر رشته..... واسه این می شه کاری کرد ؟؟؟؟
ببخشید یه چیز دیگه من واحدام با این نیمسال کمتر از 24 واحده. می تونم تو تابستان چند واحد انتخاب کنم تا به 24 واحد برسم ؟؟؟؟ منظورم اینکه مهلت تغییر رشته به پایان نمیرسه....